Hibe Kredi

Et, Tavuk Döner Nohutlu Pilav Dükkanı Açmak

Et, Tavuk Döner Nohutlu Pilav Dükkanı Açmak

Kırmızı et fiyatların aşırı bir şekilde yükselmesi döner severleri farklı bir damat tadıyla buluşturtur. Her ne kadarda aynı tadın yerini almasa da ucuz ve doyurucu olması tavuk döner sektörünü de hayatımıza kazandırdı. Yanında bir de nohut pilav satışı yapanlar ise cirolarına ciddi ek gelirler kazandırmış oldu. Dönerin halkımız tarafından yoğun ilgi görüyor olması, iş fikrinin ucuz bir maliyete sahip olması da yeni girişimcileri sektörü cazip bir hale getirmiştir. Hele bir de devletin KOSGEB NACE kodları ile destekliyor olması çevremizde harika konseptlere sahip et & tavuk dönercilerin kurulmasına vesile olmuştur. Peki, et & tavuk döner dükkanı açacaklara hibe destekleri nasıl sağlanmaktadır? Ayrıca her ne kadarda ustalık belgesi aranmıyor olsa da belediye ruhsatı çıkartıla bilmesi için ne tür belgelerle ve şartlar aranmaktadır. Bunlarında cevaplarını sizler için bizler verdik.

Et, Tavuk ve Nohutlu Pilav Dükkanı Açma İş Fikrini Nasıl?

İlk olarak gelin isterseniz eğrisi ve doğrusu ile et ve tavuk döner ile nohutlu pilav dükkanı açma iş fikrini bir ele alalım. Bana kalır ise bu iş fikri süper.. Bunun harika bir iş fikri olmasında  bir çok nedeni var. Aklıma gelen başlıca nedenleri ise şöyle sıralayabilirim.

 1. Maliyet yönünden çok düşük ve devlet tarafından destek alabiliyorsunuz.
 2. Ustalık belgesi gerekmez.
 3. Yiyecek sektöründe ciddi bir pazara sahip
 4. Her kitle tarafından beğenilerek tüketilen bir besin
 5. Sermayesi çok az.. 10.000 TL sermayeli işler ile yüksek kar elde edebileceğiniz işler içinde en üstte yer almaktadır.

Bu 6 neden sizin bu işi kurmanız için bence yeterlisi ile fazla bir sebep. Ancak, her işte olduğu gibi bu işi kurar iken de çok dikkat etmeniz gereken hususlar var. Hadi şimdi bu hususları bir ele alalım.

1- İş Yeri Seçiminiz Çok İyi Olmalı!

Giyim ve yiyecek sektörün işletme yer seçiminin çok iyi olması gerekir. Şayet güzel paralar kazanmak istiyorsanız buna çok dikkat etmelisiniz. Bu seçimi yaparken de şunları dikkate alın lütfen.

 1. Mutlaka iş yeriniz ana cadde üzeri yada okul, iş merkezi veya kalabalık devlet dairelerine yakın olmasına özen gösteriniz.
 2. İşletmenizi ferah aydınlık ve etrafında pis koku ortamının olmadığı alanlarda seçiniz.!
 3. Tutmuş olduğunuz dükkan eski dahi olsa mutlaka işletmenizi faal hale getirmeden önce iç dizayn ve konseptinize çok önem veriniz.
 4. Mümkün olduğu kadar zemine sıfır bir dükkan tutunuz. Bir tane dahi merdiven olmamasına çok dikkat ediniz.
 5. Dış mimarisinin gösterişli olmasına özen gösteriniz.
 6. Belediyeler tarafından istenilen nitelikte olduğuna dikkat ediniz.

Bu kriterleri eğer göz ardı etmezseniz %50 olarak bu işi tutturursunuz. Ama bu başlıklardan bir tanesi için özel alt başlık açacağım.

Döner Dükkanı Dekorasyonu, Dizayn ve Konseptleri Nasıl Olmalı?

Döner dükkanı açarken dekorasyon ve dizayn ile konsepttiniz aslına bakılır ise işletmenizi kuracağınız yöreye göre değişir. Örneğin, lüks bir semte kuracağınız bir döner dükkanı dizayn ile kırsal ve varoş bir alanda kuracağız işletme ile aynı olmak zorunda değil. Kırsal bir aralan kuracağınız bir döner dükkanı için çok paralar harcayarak gösterişli bir dizayn sağlamanız cebinizde boşa atılacak bir para olacaktır. Ama, bunun tam tersi gibi lüks bir semte kuracağınız basit, gösterişsiz bir döner dükkanı da yine size zarar olarak dönecektir. Bu neden ile sizler için kırsal bir alanda çok fazla bir insan trafiği olmayan yerde kuracağınız bir döner ve pilav dükkanı resmi çektim. Bence bu sistem oldukça yeterli.

blank

Döner Dükkanı Dekorasyonu, Dizayn ve Konseptleri Nasıl Olmalı

Bakın bir de esnafımız kapısının önüne nohutlu pilav tezgahını kurmuş ohh miss miss.. Hem maliyeti düşük bir işletme kurmuş hem de yüksek gelir sağlayacak bir ekmek teknesi kendisine kurmuş.

blank

Döner Nohutlu Pilav Dükkanı Açmak İsteyenlere Konsept

Vallahi ben denedim, süperde olmuş. Nohut pilav + ayran 5 TL. Maliyeti ise 2.5 TL %100 kar.! 😉 Peki, lüks bir semtte kuracağınız döner dükkanının konsept nasıl olmalı.! He işte bura biraz zor ve zaman gerektiren bir konu. Çünkü, lüks semtteki müşterileriniz kesinlik ile çok seçici ve iç ve dış görselliğe çok önem verenlerden olacaktır. Ayrıca, sadece dükkanınız iç dış görselliği yeterli kalmayıp! çalışanlarınızın da dış görselliği diksiyonu, müşteriye davranışı çok önemli.!

blank

Lüks Döner Dükkanı Konseptleri

Bu dönerci konseptti bir alış veriş merkezinden alınma. Ama iç dizayn olarak sizlerde bu şekilde bir dönerci dükkanı kurabilirsiniz. Şayet bayilik almayacaksanız bu dizayn için iyi bir reklamcı ile çalışmanız şarttır.

Döner Dükkanı Açmak İçin Malzemeler, Maliyeti Nelerdir?

Döner dükkanı açmak için ister lüks olsun ister ise olmasın mutlaka bir döner tezgahına ihtiyacınız vardır. Bu tezgahın maliyeti ise kalitesine göre değişir. 1.000 liradan başlayıp kapasitesine göre 6.000 TL kadar çıkmaktadır. buradaki bağlantıdan size en uygun döner tezgahını taksitli bir şekilde bulabilirsiniz. Bunun haricinde yine olmaz ise olmazlarınız içinde iç mekanda yer alacak masa sandalye gurubu yer almaktadır. Bunu da bence en uygun olarak yine buradaki bağlantıyı takip ederek tedarik edebilirsiniz. Bir takımı 500 ile 750 TL arasında kalite bir şekilde buradan bulabilirsiniz. İç dizayn giderleriniz olarak ise yine dükkanın ebat ölçülerine göre 1.000 lira ile 5.000 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. Led ve spot aydınlatmalar, duvar kaplamaları, zemin masraflarınız olacaktır. Dış konsept içinde en az 1.500 ile 4.000 lira gibi bir gideriniz olacak. Onun haricinde soğuk hava dolapları (su, ayran, kola) meşrubatlar için ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Buda 750 lira ile 1.500 TL arasında değişiklik gösterecektir. Uzun lafın kısası Döner dükkanı açmak için çatal, bıçak, döner kesme bıçağı dahil olmak için en az 10.000 TL en fazla ise 25.000 lira size bence yeterli olacaktır.

Döner Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? (Belediye)

Yiyecek sektöründe esnaf olacaklar için belediye açıkçası biraz işleri sıkı tutmaktadır. Hali ile insan sağlığını direk etkileyecek bir işletme kuracaksınız. İş Yeri Açmak İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir? diye sorarsanız ”Sıhhi Müesseseler” de yer aldığınızı öncelik ile belirtmem gerekli. Buna göre belediye tarafından sizlerden şu evraklar talep edilir.

blank blank blank

blank

Vergi Levhasını çıkarttırarak 2 adet fotokopisi
İlçe Tarım ve Ormancılık Bakanlığı İşletme Kayıt Belgesi
Binanın imar durumunu gösteren belge
Belediye İzin Ruhsatı
Yangın söndürme dolum belgesi
Portör muayene kartı
Esnaf odasına kayıt belgesi
Ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi

Ayrıca, BAĞKUR bildirimizi, Esnaf odası kayıt ve vergi dairesine bildirimlerinizi mutlaka yapmalısınız. Bunlar içinde bir muhasebeciden destek alabilirsiniz.! Bu işlemler içinde 1.000 ile 2.000 lirayı gözden çıkarmalısınız.!

Et Tavuk Döner Dükkanı Açacaklar Devletten Nasıl Destek Alabilir?

Et yada tavuk veya her ikisi üzerine de açacağınız döner dükkanına devletten hibe desteği alabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Döner tezgahı yada soğutucu veya masa sandalye gibi giderleri artık ne yazık ki KOSGEB üzerinden geri alamıyorsanız. Sektör Geleneksel Girişimcilik Destek Programında yer aldığı için açılış masraflarınız için 10 bin TL pirim ödemelerinize göre de iki yıl içinde 50 bin TL hibe ama alabilmektesiniz. Toplamda 60 bin TL varan bu hibe imkanından yararlana bilmeniz için de dükkanınızı açmadan önce Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi (E-DEVLET Üzerinden) almanız gerekmektedir. 56.10.06 Döner, lahmacun ve pidecilik faaliyetleri NACE koduna sahip işletmenizi daha sonra kendi öz sermayeniz ile kurabilirsiniz. Girişimcilik Destek Programı içerisinde yer alan Geleneksel Girişimcilik Destek Programı başvurusunu ise sonra şu sıralama göre yapabilirsiniz.

 1. İlk olarak KOSGEB’e kayıt olmanız gerekir. KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ) de bunun nasıl yapılacağını görebilirsiniz.
 2. KOSGEB KOBİ Beyannamesi Doldurma Formu işlemlerinizi yapmalısınız
 3. Oluşturduğunuz forumlara ait çıktılar ve döner dükkanınıza ait resmi belgelerle bağlı olduğunuz kuruma başvuru yapmalısınız.
 4. Başvuruda evrakları teslim ediniz. Yapılan incelemede eksik evrakınız bulunmuyorsa size iş planı sunum için gün verilir.

İş planı günü projenizi sunup kurula onaylatırsanız hibe desteklerinden yararlanmaya hak kazanmış olursunuz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Ömer Arat dedi ki:

  Kosgep’in tavuk döner dükkanına hibesi var mı?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, tavuk döner dükkanına desteği vardır.

   1. Ömer Arat dedi ki:

    Tavuk döner dükkanının nace kodu nedir ?

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     56.10.06 – Döner, lahmacun ve pidecilik faaliyeti (garson servisi sunanlar ile self servis sunanlar dahil, imalatçıların ve al götür tesislerin faaliyetleri ile seyyar olanlar hariç)

   2. Ömer Arat dedi ki:

    Desteğin miktarı ne kadar

 2. Köksal aras dedi ki:

  Çiğköfte dükkanı için destek veriyormu

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çiğköfte dükkanlarına girişimcilik desteği veriliyor

 3. sergül yetkin dedi ki:

  pilavcı dükkanına kosgep’in hibe kredisi varmı? Varsa ne kadar?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bayan ve hiç kimseye pirim ödemeyecekseniz 10 bin TL

   1. Yusuf dedi ki:

    Tavuk döner dükkanı açmak istiyorum destek alabilme imkanım var mı

 4. Emrah dedi ki:

  Merabalar bende KOSGEB ten girişimcilik belgesini iyi bir puanla aldım ayricada yüzde 70 engelli bir vatandaşım çift kalca protez ameliyatı oldum kendi işimi kendim yapmak istiyorum aklimda pilavcı dükkanı açmak geçiyor bunun icin ne yapmam gerekiyor birde hibe desteği ne kadar olur bilgi verirseniz çok sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kesinlikle İşkur desteklerine başvuru yapım derim. O daha çok veriyor. Sayfamda detayları var