Hibe Kredi

KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)

KOSGEB Giriş (VERİ TABANINA KAYIT OLMA İŞLEMİ)

2022 senesi KOSGEB’e başvuru yapmak için ilk yapmanız gereken sistemin veri tabanına kayıt olma işlemidir. İşletme kaydınızı oluşturmak için ise iş yerinizin GİB kaydının oluşturulmuş olması gerekir. Daha sonra işletme sahibine ait e-Devlet şifresiyle işletme kaydınızı oluştura bilirsiniz. KOSGEB veri tabanına işletme kaydını oluştururken girilen bilgilerin doğru olarak girilmesine çok önem vermeniz gerekir. Çünkü yanlış girilmesi durumunda oluşabilecek bütün hukuki yada mali sorumlulukların sizlere ait olmaktadır. Bu neden ile lütfen işletme kaydı oluşturur iken 15 dakika içerisinde gireceğiniz bilgileri dikkatli bir şekilde sağlayın.

KOSGEB’e İlk Kayıt Olma İşleminin Yapılması

Herhangi KOSGEB’e ait bir destek başvurusunda bulunmadan önce mutlaka ilk yapmanız gereken şey işletme kaydınızı doğru bir şekilde oluşturmanızdır. KOBİ yada yeni girişimciler destek programlarına başvuru yapmaları için bu kaydı oluşturup daha sonra giriş yaparak destek başvurularında bulunabilirler. Veri tabanına kayıtlı olmayan hiç bir işletme hiç bir şekilde destek başvurusunda bulunamaz. Bundan dolayı destek başvurusu yapmak için İşletme, AR-GE ve Organizatör kayıt işlemini aşağıdaki adımları takip ederek rahatlıkla gerçekleştire bilirsiniz.

İşletme kaydı: için https://kbs.kosgeb.gov.tr/FirmRegistration sayfasına giriş yapalım.

 1. Açılan sayfaya vergi yada kimlik numaranızı altına ise GİB kaydında yer alan işe başlangıç tarihini giriniz. Sonrasında ”GİRİŞ” diyelim. blank
 2. Karşımıza işletme bilgilerimizin yer aldığı bir ekran gelecektir. Bu alandaki boşlukları doğru bir şekilde dolduralım. Sonrasında bağlı olmak istediğiniz İl Müdürlüğünü seçerek ”KAYDET” diyelim. blank

İletme kaydınız başarılı bir şekilde oluşturulmuştur.

Organizatör Kaydı Oluşturma Nasıl Yapılır?

KOSGEB’in KOBİ için oluşturmuş olduğu destek programlarından biri de ”İşletme Geliştirme Destek Programı” tır. Bu program altında ise ”Yurt İçi Fuar Organizatör Kuruluş” başvurusu yer almaktadır. Bu destek programından yararlanacak olan KOBİ ise ilk önce ”Organizatör Kaydı” oluşturması gerekir. Kayıt işlemlerini yine e-Devlet üzerinden bizim sizlere anlatacağımız şekilde sağlaya bilirsiniz.

 1. https://kbs.kosgeb.gov.tr/OrganizerRegistration adresine doğrudan girelim. Bu sayfada yer alan giriş ekranına vergi veya kimlik numaramız ve şifre olarak ise işletme vergi levhasında yer alan işe başlama tarihini girelim. Sonrasında ise ”Giriş” diyelim.
 2. Karşımıza Organizatör Kuruluş Bilgileriniz diye bir form gelecek. Kontrolleri sağladıktan sonra eksik olan yerleri de doğru bir şekilde doldurduktan sonra ”KAYDET” diyelim.

Organizatör kayıt işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

ARGE-Girişimci Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

İşletmesini henüz kurmamış olan girişimciler KOSGEB sizleri de Araştırma ve Geliştirme, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulamalı Destek Programı desteği sağlamaktadır. Bunun için ise yine ilk olarak yapmanız gereken ARGE-Girişimci Kaydı oluşturmanızdır. e-Devlet şifresiniz ile bu işlemi kolaylık ile sağlaya bilirsiniz. Bunu sağlamak için ise sırası ile şu yolu takip ediniz.

 1. https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EntrepreneurRegistration adresine girelim.
 2. Kimlik bilgilerinizi kontrol ediniz.blank
 3. İletişim bilgilerinizi kontrol ediniz. Eğer varsa eksik doldurunuz.
 4. KOSGEB İl Müdürlüğünüzü seçerek ”KAYDET” deyiniz. blank

Bu adım sonrasında AR-GE Girişimci Kayıt İşleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

PDF olarak veri tabanına nasıl kayıt olacağını anlatan kılavuz sizler için burada yer almaktadır. Detaylı bilgi almak için ise 444-15-67 numarayı araya bilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 9 Ortalama: 2.4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 85 YORUM
 1. Nasuh dedi ki:

  Kayıt

 2. Yaşar çiftçi dedi ki:

  İsltmeyle ilgili bilgi veriliyormu kredi limitlari dahil

 3. Hava Bulguoglu dedi ki:

  Kayıt belgesi oluşturmak

 4. Murat dedi ki:

  Bayan çocuk giyim açmak istiyorum sermayem yetersiZ

 5. Emre dedi ki:

  Rent a car açmak istiyorum

1 7 8 9