KOSGEB Kredi

4 Yöntemle Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir? (Bizzat Uyguladım)


4 Yöntemle Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir? (Bizzat Uyguladım)

2021 yılına ait yeni güncel banka kredi notunuzu ücretsiz olarak 4 yöntem den bir tanesini uygulayarak öğrenebilirsiniz. Bedava olarak KKB (Kredi Kayıt Bürosu) Findeks risk raporunun çıktısını alamazsanız ‘da şuna kesin olarak taahhüt ederim ki 0 ile 1900 arasındaki not diğerinizi doğru bir şekilde hiç bir bedelsiz olarak öğrene bileceksiniz. Sizin tek yapmanız gereken sizler ile paylaşmış olduğumuz 4 teknikten birini uygulamanız. Ben 1720 puanlık not değerimi bedava olarak bu yöntem ile öğrendim. Ayrıca artık kredi notunuzu SMS alarak e-devlet üzerinden de öğrenebilirsiniz.!

1- Banka Gişelerinden Ücretsiz Olarak Kredi Notunuzu Öğrene Bilirsiniz!

Evet kesinlik ile doğru duydunuz. Benim gibi sizler de çok rahat bir şekilde bankanıza herhangi bir işlemi sağlamak için gittiğiniz vakit işlem esnasında kredi notu değerinizi sorarak bedavaya öğrene bilirsiniz. Bu işlemi ister gişe isterse bireysel müşteriler departmanındaki görevli memur aracılığı ile gerçekleştire bilirsiniz. Ben İş Bankasına ait Maximum kredi kartımın taksitini ödemek için ATM yerine banka gişesini seçince ücretsiz olarak memur hanımdan kredi notumun 1720 olduğunu öğrendim. Doğrusu güzel bir not değerimin olduğuna sevindim.:) Sizin de bankanız farklı olabilir, Akbank yada Garanti hiç fark etmez. Tüm bankalarda Findeks den ticari olarak satın alınmış olan en az 100 sorgulama 346 liralık paketler mevcuttur. Ticari paketlerin kaç TL olduğunu https://bit.ly/3xYskbo bu bağlantıdan bulabileceğinizi bilmenizi isterim.

Banka gişelerinden ücretsiz kredi notunuzu öğrene bilirsiniz

Banka gişelerinden ücretsiz kredi notunuzu öğrene bilirsiniz

2- Beyaz Eşya Satan Mağazalardan Kredi Notunuzu Ücretsiz Öğrenebilirsiniz!

Ücretsiz kredi notunu öğrenmenin bir diğer yolu da elden yada senetle beyaz eşya satan mağazalardan geçmektedir. Bu tür mağazalar da Findeks tarafından oluşturulmuş olan ticariye özel kredi sorgulama paketlerine sahiptir. Benim oldukça yakınım Arçelik mağazasında çalıştığı için bunun doğruluğuna oldukça eminim. Beyaz eşya mağazalarının kredi notu sorgulama paketlerinin kullanılmasındaki en büyük nedeni ise elden veya senetle taksitli olarak verecekleri ürünlerin güvenilir kişilere verilmesinden emin olunmasıdır. Bu sebepten ötürü BOSCH, VESTEL dahil olmak üzere bir çok beyaz eşya satan mağazalar dan yine alış veriş esnasında ufak bir rica ile güncel mevcut kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrene bilirsiniz!

3- Oto Galericilerden Kredi Notu Değerinizi Öğrene Bilirsiniz!

Oldukça yakın bir arkadaşım oto galericiliği yapmaktadır. Sadece ikinci el araç satan bu arkadaşım satmış oldukları araç bedelinin bir kısmını peşin alırken diğer kalan kısmını da senet karşılığında taksitlendirme yapmaktadır. Tabi bu taksit imkanını doğru insanlara yapmak için de Findeks’in ticari risk sorgulama paketlerini kullanmaktadır. Onun sayesin de eşimin kredi notunu ücretsiz olarak öğrendim. Tek yapmam gereken eşime ait TC kimlik numarasını arkadaşıma telefon ile söylemek oldu. Anında bana sağ olsun eşimin mevcut kredi notunu ücretsiz olarak söyledi. Şayet mobil uygulamalar ile 8.5 lirayı bir kredi notunu öğrenmek için vermek istemiyorsanız bu yöntem ile de kredi notunuzu bedavaya öğrene bilirsiniz.;)

4- Hızlı ve Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yöntemi

Artık bilindiği gibi bankacılık işlemlerinin bir çoğu telefon üzerinden sağlanmaktadır. Kredi ve kredi kartı başvuruları da bu işlemlere 2021 itibarı ile tamamen dahil olmuştur. İllaki bir bankanın mevcut müşterisiniz tir. Tek yapmanız gereken 1 kuruş dahi cebinizden para çıkmadan kredi notunuzu bedavaya getirmek için müşterisi olduğunuz bankaya telefon ile ”KREDİ” yada ”KREDİ KARTI” başvurusunda bulunmanız tır. Yaptığınız başvuru da mutlaka telefonun karşısında ki memur sizin kredi notunuzu sorgulayacaktır. Kredi çekmek zorunda değilsiniz.! O esnada görevli memura kredi notunuzu sorarsanız mutlaka size ücretsiz olarak yardımcı olacaktır. Bankalara ait müşteri hizmetleri telefon numaralarını sizlere yazdım. Artık arayıp sormak size kaldı.

 • AKBANK → 444-25-25
 • Garanti bankası → 444-0-333
 • Türkiye İş bankası → 0-850-724-07-24
 • Denizbank → 0-850-222-08-00
 • QNB Finansbank → 0-850-222-09-00
 • Türkiye Halk Bankası → 0-850-222-04-00
 • Şekerbank → 0-850-222-78-78

E-Devlet üzerinden bedava 4 işlem ile kredi notu risk raporunuzu edine bilirsiniz.!

2019 MART ayının ortalarında Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Fuat OKTAY bey tarafından verilen müjdeli haber ile artık kredi geçmişinizi e-devlet üzerinden de öğrene bilirsiniz. Bunu şu adımları sırası ile sağlayıp yapabilirsiniz.

 1. PTT şubelerinden 2 TL bir e-devlet şifresi alınız
 2. e-Devlet sistemine giriş yapınız
 3. Sistemdeki arama motoruna ”Risk Merkezi Raporu Başvurusu” yazınız
 4. Açılan pencerede ”YENİ BAŞVURU” deyiniz.
 5. Yeni çıkan pencere ”Kredi Limit ve Borç Bilgileri” kutucuğunu işaretleyin
 6. Yine karşınıza çıkan pencereye ”BAŞVUR” deyin.
 7. Cep telefonunuza gelen SMS şifresini yine e-devlete girip risk raporunuza bedava ulaşınız.

Hepsi bu kadar basit. 🙂

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Geçenlerde bir arkadaşım 1200 gibi düşük puanı ile Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden kredi aldı. Hatta bunu yorumlarda bizler ile büyük bir mutluluk ile paylaşmış sağ olsun. Sizde şayet 1000 ve üzeri bir kredi notuna sahipseniz bence hiç bir bankaya bakmadan doğrudan Türkiye Finans Katılım Bankasına başvuruda bulunun. Biliyorum bir çok kişinin ilçesinde belki de ilinde ilgili bankanın şubesi yok! Ama üzülmeyin! Artık İnternet üzerinden başvuru diye bir şey var.

 • İnternet üzerinden Türkiye Finans Katılım Bankası ihtiyaç finansman başvurusunu BURADAN hemen yapabilirsiniz.!

Peki düşük kredi notunuzun olmasına rağmen Türkiye Finans Katılım Bankası sizlere 36 ay vadeli olarak vereceği finansman için ne kadar kar oranı uyguluyor?

Eylül 2021 için bankamızın uygulamış olduğu kar oranı;

 • 12 ay => %1.59
 • 24 AY => %1.66
 • 36 ay vade için sadece aylık %1.72 oranındadır.

Diğer vadeler için GÜNCEL KAR ORANLARI ise resmi İnternet sitesinde yer almaktadır. Bu oranlar ile yapacağınız başvurular için aşağıdaki miktarlarda geri ve toplam ödemeniz oluşacaktır.

Türkiye Finans Katılım Kar Oranı Hesaplama
Miktar 36 Ay Taksit Ödemesi Toplam Geri Ödeme
30.000 TL 1.189,12 TL 42.808,19 TL
40.000 TL 1.585,49 TL 57.077,69 TL
50.000 TL 1.981,86 TL 71.347,12 TL
55.000 TL 2.180,05 TL 78.481,74 TL
60.000 TL 2.378,23 TL 85.616,49 TL

Her ne kadarda Türkiye Finans Katılım Bankası 800 Puana Kredi Veren Bankalar 5 dakika da içerisinde yer almasa da gerçekten bir çok bankaya göre uygun koşullarda finansman sağlamaktadır.

"4 Yöntemle Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir? (Bizzat Uyguladım)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"4 Yöntemle Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir? (Bizzat Uyguladım)" - 14 YORUM
 1. blank Erdinc dedi ki:

  E devlet üzerinden dediginiz gibi yapiorum ama yeni bir herhangi pencere acilmio

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ben bizzat denedim açıldı. Ama edevlet üzerinden tam olarak kredi notunuzu göremeye bilirsiniz. Onun için benim tavsiyem diğer yöntemleri denemeniz.

 2. blank Ahmet dedi ki:

  Türkiye finansa daha önce birçok kez başvuru yaptım bana vermiyorlar maas 6 bin puanim 1365, suan kredi karti borcum 2500 sadece,

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   1000 puan ile kredi aldılar geçen hafta, son 3 ay içinde herhangi bir ödeme geçikmeniz oldu mu?

   1. blank Ahmet dedi ki:

    Merhaba Aralık ayında sadece bir kez geç ödeme oldu kredi kartında 1 gün, fakat onun öncesinde hiç olmadı ne kredi ne kredi kartı,

   2. blank Ahmet dedi ki:

    Merhaba 28 tane başvurum olduğunu söylüyorlar, kredi puanım yükselmiş, ödemelerde sorun görünmüyormuş, o yüzden vermediler, red ettiler, sizce bu normal mi?

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Ne alaka? kredi puanınız yüksek diye kredi mi verilmezmiş!

 3. blank Tolga dedi ki:

  Bu postu yazan gerizekalı, gittiğin bankadaki çalışan sadece sen kredi notunu öğren diye çekmeyeceğin kredi için dakikalarını harcayınca götünede kına yaktın mı merak ediyorm ? Hıyar ağası insanların vaktini niye calıyorsun

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sanırım arkadaş banka çalışanı, bedava pirim almadan hizmet baya zoruna gitmiş gibi duruyor!

 4. blank Canan dedi ki:

  Allah senin belanı versin e devlette puan falan yazmıyor o kadar uğraştım girmek öğrenmek için

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Her fikre düşünceye saygımız var,

 5. blank Mücahit karabulut dedi ki:

  5 inci ayimdayim teminatlı kredi kartı kullanıyorum düzenli ödekredi notum 1100 du 2 aydr yüksek pirim üzerinden maaşım yatıyorum 1000 TL limit ama ben 1300 kadar kullanıyorum ama içerisine 300 kadar para kaliyo limit dolumu olmuyor bu sıkıntı olurmu kredi çıkarmı

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Pirim ödemeniz etkileyici bir faktör değildir. Notu ve kredi kullanım limiti önemlidir. Kullanım limitini de maaşınız yani hane geliriniz belirler.

KOSGEBKrediler.Com