Hibe Kredi

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Ne Kadar Olmalı? En Yüksek Kredi Notu Kaç?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Ne Kadar Olmalı? En Yüksek Kredi Notu Kaç?

Bankalardan kredi çekmek için belli bir puana sahip kredi notu değeriniz olmalı. Kredi notu değerinizin önemi sadece ihtiyaç kredisi çekerken de üstelik aranmaz. Bununla birlikte yine kredi kartı dahi alacaksanız yine kredi notu değerinizin belli bir seviye de olması gerekir. Peki, bankalardan rahatlıkla kredi veya kredi kartı almak için en az kaç kredi puanına sahip olmalısınız? Her ne kadarda başvuru yapacağınız bankaya göre su sorunun yanıtı değişmiş olsa da. Biz sizlere en yüksek kredi notu değerinin kaç olduğu ile birlikte bu sorularınızı yanıtlıyoruz.

1000 1100 1200 Puana Kredi Çıkar Mı?

1000 1100 1200 gibi Findeks Kredi Kayıt Bürosu (KKB) notuna bankalar dan kredi çıkar mı? İnanın bu sorunun cevabını sizler gibi binlerce kişi artık arıyor. Neden mi? Çünkü, Türkiye genelinin bir çoğunun artık kredi notu değeri 1000 ila 1200 puan aralığında da ondan. Nedenini sanırım hiç bahsetmeye gerek yok! Malum, dünyayı etkisi altına alan salgın hastalıktan ötürü bir çok kişi işsiz kaldı. Bir çok esnafımız da satış yapamadıkları ve kısıtlamalara girdiklerinden ötürü kiralarını ödeyemeyip kepenk indirdi. Durum bu şekilde olunca da insanlar ellerindeki hazır bitince banka kredilerine dayandı. Bir süre sonra taksitler de ödenmeyince 1500 1700 kredi notuna sahip olanlar artık 1000 ile 1200 kredi notuna geriledi. Bu kısa açıklamayı da yaptıktan sonra merak edilen 1000 11000 yada 1200 puana bankalar kredi verir mi? Sorusunu yanıtlamaya geçe biliriz zannedersem. Bunun cevabına daha iyi anlaşılır bir şekilde vere bilmek için de size aşağıda Findek KKKB notlarına ait bir cetvele yer verdim. Bu cetvelde kredi puanına göre bankalardan kredi çekme risk değeriniz karşılığında yer almaktadır.

blank

Findeks KKB kredi notu cetveline baktığımız zaman 0 ila 699 puan aralığının EN RİKSLİ bölgede olduğu gözükmektedir. Bu puan aralığında olanların bankalar dan kredi çekmesi nerede ise imkansızdır. Yine kredi notu cetveline baktığımız zaman ise şu değerli görmekteyiz.

 • 1000 ila 1099 arası kredi notuna sahip olanlar ORTA RİKSLİ
 • 1100 ile 1499 puan arası ise AZ RİSKLİ
 • 1500 ile 1699 puan arası İYİ
 • 1700 puan üzeri ise ÇOK İYİ 

Kredi notuna sahip olarak gözükmektedir. Böylelikle kredi notunuz 1000 de olsa 1100 de olsa içinde bulunmuş olduğunuz risk değeri ORTA RİSKLİ olmaktadır. Bu puana sahip olarak bankalardan kredi çekebilir mi? Diye bana sorarsanız ben sizlere EVET derim. Yalnız, her önüne bankadan da çekemez diye de bir dip not bırakırım Bunan ötürü şayet 700 ile 1100 puan aralığına sahip esnafsınız. Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar Var Mı? Hangileri? sayfadaki bankalara başvuru yapmalısınız. Eğer ki! bireysel iseniz de Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar sayfamız mutlaka ziyaret etmelisiniz. Başlıkta sizlere 1000 1100 ve 1200 puana bankalar kredi verir mi? diye yazdım. Burada 1000 ile 11000 puana bankalardan nasıl kredi alabileceklerine değinim. 1200 puan ve üzerinde not ortalaması olanlara ise bir alt başlıkta ayrıca açıklık getirdim.

Az Riskli Kredi Notu Kredi Alabilir Mi?

Yukarıdaki Findeks KKB kredi notu cetveline baktığımız vakit AZ RİKSLİ diye bir gurup görmekteyiz. Az riskli olarak görmüş olduğumuz gurubun puan aralığını da 1100 ila 1499 aralığı olarak görüyoruz. Puan cetveline bakıldığı zaman 1100 ile 1499 puan aralığında ciddi bir aralık bulunmaktadır. Bu nedenle az riskli kredi notu bankalardan kredi alabilir mi? sorusunu ben bu puan aralığını bölerek yanıtlamak istedim. Böylelikle 1499 puanı olan ile 1100 puana sahip bir bireyin kredi almak için bankalardan aynı değeri görmediğini de sergilemiş oldum.

KREDİ PUANI KREDİ ÇEKME İHTİMALİ
1100 Kesinlikle her bankadan kredi çekemez. Bu puan aralığına sahip bir çok takipçimizin Türkiye Finans Bank üzerinden kredi kullandıklarını dair geri dönüşümler aldık.
1200 Her bankadan kredi kullanamaya bilirler. Müşteri portföyü az bankalara kredi başvurusunda bulunmaları tavsiye edilir. Ekonomik nedenlerden dolayı verilen destek kredilerinden ama rahatlıkla yararlana bilmektedirler.
1300 Bir çok bankadan kolaylıkla kredi kullanabilirler. Fakat istedikleri meblağlar da kredi çekemeyebilirler.
1400 Her ne kadar istedikleri miktarda kredi çekemezlerse nerede ise tüm bankalardan kredi kullana bilirler.
1499 Her bankadan rahatlıkla kredi alabilirler. Lakin, kredi notu 1500 puan ve üzerine nazaran biraz daha fazla faizli kredi kullanılırlar.

Paylaşmış olduğumuz bu tabloda 1100 ila 1200 puan kredi not sahibi olanlara bir tavsiyem olacak. KKB Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Taktikleri Nelerdir? de bahsetmiş olduğum sadece 1 tane kuralı yerine getirmeniz durumunda. En kötü ihtimal ile 3 ay içinde sizler de rahatlıkla nerede ise tüm bankalardan kredi kullana bilirsiniz.

1200 1300 Kredi Notu İle Kredi Çekmek

Bu aralar sıklıkla bahsetmiş olduğum gibi ülkemiz de 1200 ila 1300 kredi notu puanına sahip milyonlarca vatandaşımız var. Her geçen gün de 1200 ile 1300 puan kredi notu kervanına katılan onlarca kişi olmaktadır. Bunun sebebinin ne olduğunu bilmeyeniz mi de yoktur sanırım. Durum bu şekilde olunca normalde 1200 ile 1300 puana kredi vermeyen bankalar şapkayı önlerine koymak zorunda kaldılar. Böylelikle ülkemizin en önde gelen bankaları bile 1200 ile 1300 kredi notuna kredi kullandırmaya başladı. Bu olanağı sağlayan bankalar ise 1200 ile 1300 kredi notuna kredi çekmek isteyen vatandaşlardan ise tek bir şartı aramaktadırlar. O ise şudur.

Fidenks kredi notu değerine baktıkları zaman, 3 ay önceki değerine nazaran, son ayki kredi puanının yüksek olmasıdır.

Böylelikle, 3 aylık kredi notu puanının yükselen bir grafik sergilemesi durumunda, bankalardan krediniz onay alabilmektedir. Hatta bu durumda olmanız halinde gelir belgesiz dahi çok rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Gelir belgesiz hangi bankalar kredi veriyor? Nasıl başvuru yapabiliriz diyorsanız da Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar sayfama bakmanız yeterlidir. Yaptığınız başvurunun sonucu da hemen öğrenebileceğinize temin ederim.

Konut Kredisi İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

İhtiyaç kredisinden sonra ülkemizde en çok konut kredisi çekilmektedir. Hele bir de konut kredisi faiz oranları %1 altına indiği zaman adeta konut kredisi kullanımlarında bir patlama olur. Tabi patlama olur derken size başvurular da dememiz gerekiyor sanırım. Çünkü, her konut kredisine başvuru yapanın kredisi ne yazık ki onay almaz. Her ne kadarda ipotekli kredi olarak konut kredisi verilmiş olsa da banka muhakkak başvuru sahibinin kredi notunu göz önünde tutar. Peki başvuru yaptığını konut kredisi için Findeks KKB kredi notu değeriniz en az kaç olmalı? bunu biliyor musunuz? Bu sorunun yanıtı bankalara göre değişse de size şunu net bir şekilde söyle bilirim.

Kredi notu cetvelinde yer alan AZ RİKSLİ gurubun en altı olan 1100 puan altında olmaması gerekir.

Ha! 1000 puana da konut kredisi belki alabilirsiniz. Ancak bu 3 aylık kredi notu grafiğinize bakıldı vakit artan bir senaryo sergilemesi durumunda gerçekleşir. Konut kredisi için en az kaç kredi notuna sahip olmanız gerektiğinden bahsettik sonra, şimdi taşıt alacaklardan aranan kredi notunun kaç olduğuna geçebiliriz.

Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? Araç Alacaklar!

Taşıt kredisi, bireysel ihtiyaç ve konut kredisi kadar çok fazla rağbet gören bir kredi türü değildir. Örneğin ben 41 yaşına geldim, belki 15 kere ihtiyaç kredisi 3 defa konut kredisi kullandım ama bir kere bile araç kredisi çekmedim. Bunun sebebi ise, alınacak olan araca mecburu konulan kasko ücretlendirilmesidir. Otomobile devlet tarafından zorunlu tutulan sigorta da buna dahil olunca, bir de üstüne size yapılan hayat sigortası insanların baya gözünü korkutmaktadır. Bu sebepten ötürü bende şayet sıfır araç almayacaksam, bütçemdeki eksiği bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak kapatırım. Ama siz sıfır araç alacaksanız, bankalardan da kredi kullanacaksanız. Bu bahsetmiş olduğum kesintileri kabul etseniz dahi bir şarta sahip olmalısınız. O şart ise kredi notu değeridir.

blank

Taşıt-Kredisi-İçin-Kredi-Notu-Kaç-Olmalı

Peki araç kredisi çekecekler den bankalar en az kaç kredi puanını aramaktadır? Aslına bakılırsa ben bunun cevabını hemen bir üst başlık olan ‘Konut Kredisi İçin Kredi Puanı Kaç Olmalı‘ da paylaştım. Ama bir kere de burada dile getirmem gerekirse de,

Az riskli gurubun taban puanı olan %1100 puan altında bir kredi notu puanına sahip olmanız gerekir.

Böylelikle 1100 yada üzerin de bir kredi notu değerine sahip olmanız durumunda, rahatlıkla bankalardan araç kredisi kullana bilirsiniz. Bu arada araç kredisi demişken 5 En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar da yer alan faiz oranları güncel bir şekilde sizin hizmetinde olduğunuz bilmeniz isterim.

Kredi Notu 1 2 3 Ayda Kaç Puan Yükselir?

Kredi notu 1 yada 2 veya 3 ayda kaç puan yükselir sorusunun yanıtı sizin elinizde tir. Yani siz kredi puanınızı yükseltmek için hiç bir şey yapmasanız 6 ayada geçse hiç yükselmez. Bu sebeple 1 yada 2 veya 3 ayda ne kadar yükseleceğini belirleyici en önemli etken sizsiniz. Peki, kerdi notunu ne yaparsanız, 1,2 yada 3 ayda ne kadar yükselir. Sizler için ortalama olarak bir hesaplama yaptım. Bunun içinde başlangıç kredi puanı olarak 1000 puanı ele aldım.

 1. Kredi borçlarınızı sıfırlarsanız yani kapatırsanız 1100 ile 1200 arasında bir puana çok rahat gelirsiniz.
 2. Kredi ve kart borçlarını kapatıp geri kalan borlarını da zamanında öderseniz de 1200 ile 1300 arasında bir kredi puanınız olabilir.
 3. Borçları kapatıp, taksitlerinizi zamanında ödeyip bir de otomatik ödeme talimatları bankalara verirseniz çok rahat 3 ila 6 arasında 1500 puan üzerine çıkarsanız.

Böylelikle bankalardan hem konut kredisi hem ihtiyaç hem de çok düşük faizlerle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ne Kadar Kredi Alabilirim? Kalan Borcum, Kullanabilir Limitim Ne? de kullana bileceğiniz kredi üst limitlerini de ayrıca göre bilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Berkay Aksoy dedi ki:

  Bu içeriği Türkçe’yi yeni öğrenen biri mi yazdı ? “Kullana bilirler” “yapa bilirler” “çekemeye bilirler” Bunların hepsi birleşik yazılıyor. Sizi okuyan takip eden binlerce insan var. Lütfen Türkçe’mizi doğru kullanalım.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Berkay bey, uyarılarınız için çok ama çok teşekkür ederiz. Kesinlikle size hak veriyoruz. Gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Bu durumdan dolayı özür dileriz. Sitemizde var ise farklı sayfalarda bu tür hatalar, iletmeniz durumunda gün içinde yine düzenlemeler yapılacaktır. Elimizden gelen hassasiyeti göstermemize rağmen, bazen bu tür istemeden de olsa imla hataları yapabiliyoruz.