KOSGEB Kredi

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yollarından Tam 5 Faktör!


3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yollarından Tam 5 Faktör!

FİNDEKS KKB kredi notları en erken 3 ayda 1 güncellenir. Bu nedenle kredi yada kredi kartı alacaklar düşük kredi puanınızı yükseltmek için 3 ay bir süreniz var. Bu süre zarfı içinde kredi puanı yükseltmek için peki neler yapmanız gerekiyor? Bunun için en hızlı bir şekilde kredi skorunu yükseltecek 5 tane faktörü uygulamanız yeterlidir. Bu taktikleri uygulamanız durumunda kredi notunuzu yükseltmek için başka hiç bir hile yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Tek yapmanız gereken sizlere sunacağımız kredi notunu yükseltici 5 tane yolları uygulamanız olacak. Böylece bakın bakalım, üç ay için düşük olan notunuz nasıl düzeltebilirim? sorunun yanıtını kendi gözlerinde görmüş oluyorsunuz.

1- Tüm Kredi ve KART Borçlarınızı Mutlaka Kapatın!

Kredi notunu 3 ay içinde yükseltmeyi kafanıza koydu iseniz ilk iş olarak mutlaka kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak ile işe başlamalısınız. Gerekiyorsa bütün bankalara dolaşın ve ek kartınız dahil olmak üzere bütün borçlarınızı kapatınız. Yok kapatamıyorsanız da en kötü ihtimal ile borçlu olduğunuz banka yetkilisi ile irtibata geçip mevcut borçlarınızı yapılandırma yoluna gidin. Mutlaka bu adımı halletmeden diğer adımlara geçmeyin. Çünkü mevcut borçlar kapanmadan yada yapılandırmaya gitmeden kesinlik ile – olan kredi notu değeriniz ↑ yükselişe geçip pozitif olmayacaktır!

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Yapan En İyi 3 Bankalar dan mevcut borçlarınızı yeniden taksitlendirme yaptıra bilirsiniz.

Bu borçlarınızın yanı sıra şayet kefil olduysanız ve kefil olduğunuz borcunu ödememiş ise de bu durumu da el atmanız gerekmekte siniz. Çünkü başvuru sahibi tarafından ödenmeyen kredinin cezasını kefiller de çekmektedir.!

2- Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerinizi Düzene Sokun!

Kredi notunun düşmesinde en büyük etken kredi ve kredi kartlarının taksit ödemelerinde ki gecikmelerdir. Bir çok tüketici değişik bankalardan kullanmış olduğu kredilerinin takibini  sağlayamadığı için kredi notlarının skorlarını düşürmektedirler. Yada çeşitli nedenlerden dolayı zamanında ödenmeyen kredi veya kredi kartı aylık taksitlerinden dolayı yine kredi not değerini düşürmektedir. Sizlere bu konuda en büyük tavsiyem tüm borçlarınızı tek bir çatıya toplayın. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirirken de aylık taksit tutarlarını ödeye bilecek bir taksit vadesi belirleyin. Bunun nasıl yapılacağını En iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar  dan detaylı bir şekilde bahsettim. Lütfen 1 faktörden sonra kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltme için bu işlemi de gerçekleştirin!

3- Mevduat Hesaplarınızı Aktif Bir Şekilde Kullanın!

Artık kredi notumuzun faktör 1 ve 2 deki aldığımız tedbirler ile düşmesini engellemiş olduk. Şimdi sıra geldi 3 ay içinde kredi notumuzu yükselişe geçirmeye. Bunu yapmaya bankaya güven sağlamak ve paramızın artık olduğunu belirtmek ile başlamalıyız. Banka bizim cebimiz de yada yastık altında ki paramızdan haberdar olamayacağı için paralarımızı az da olsa mevduat hesaplarımız da tutmamız gerekiyor. Şayet Türk lirası cinsinden vadesiz bir mevduat hesabına sahip değilseniz 1 değil hiç üşenmeyip 3 yada 5 bankadan hesap açıp oraya 50 yada 100 demeden para koymamız bizlere notumuzun yükselmesi konusunda çok fayda sağlayacaktır!

Hesabımda Para Olmayan Mevduat Hesaplarımı Ne Yapayım?
Kullanmadığınız mevduat hesaplarınızı kapatmanızı tavsiye ederim. Kredi notu yükseltici önemli rol oyanayıcı bir adım daha atmış olursunuz.

4- Kredi Kartınızı Daha Faal Tutun!

Kredi kartınız var mı? diye sormayacağım, en az 1 tane olduğunu biliyorum. Ama bu kartı doğru bir şekilde kullanmadığınız dan dolayı bu durumda olduğunuz da biliyorum. Şimdi geldi kredi kartımızı doğru bir şekilde kullanmaya. Bunun için aylık olarak ödemekle zorunlu olduğumuz faturaları otomatik ödeme talimatı vermek ile başlaya biliriz. Elden olarak cep telefonu yada herhangi bir faturamızı ödemeniz yerine kredi kartına otomatik ödeme talimatı vermemiz bizim 3 ay içinde kredi notumuzu hızlı bir şekilde yükselmesi için çok ama çok fayda sağlayacaktır.

5- Az demeyin Çıkıyorsa Kredi Kullanın!

3 ay gibi kısa bir sürede kredi notunuzu yükseltmeye kararlı iseniz az çok demeden adınıza çıkan krediyi mutlaka kullanın. Kullanacağınız kredinin de aylık taksitlerini de ne sonra ne önce tam gününde ödemeye özen gösterin. Kesinlikle erken kapama yoluna gitmeyin. Böylece sizlerde göreceksiniz ki, kredi notunuz düşük diye ilk olarak adınıza çıkan 1.000 TL, daha sonraları katlayarak artacağını. Tabi bunu bir defalığa mahsus yapmamızda da fayda olacaktır. Biten kredi taksitlerinizin ödemesinden sonra yine adınıza ne kadar kredi çıkıyorsa bunu çekip taksitlerini zamanında ödemenizi tavsiye ederim. Böyle 5. maddemizi de uygulamanız durumunda en geç 6. ayda bankalardan rahatlıkla 40.000 TL kadar kredi sizlerde kullanabilmiş olacaksınız.

3 ay gibi kısa bir sürede hızlı bir şekilde kredi notunu yükseltmenin tüyolarını sizler ile paylaştık. Şayet nakit paraya ulaşmakta bu kadar bir bekleme süreniz yok ise kredi notuna bakmadan https://www.kosgebkrediler.com/faturali-hatta-kredi-veren-3-operator-guvenilir-mi/ içeriğine bir göz atın derim. Bu şekilde inanın ki kredi notunuz göz önünde bulundurulmaz bir şekilde 2.000 lira ile 15.000 liraya kadar ihtiyaç kredinizi en fazla 12 ay vadeli olacak şekilde kullana bileceksiniz.

 

"3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yollarından Tam 5 Faktör!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yollarından Tam 5 Faktör!" - 36 YORUM
 1. blank Yakup dedi ki:

  1245 KKB puanım var aktif kullandığım bir kredi kartimda yok ama sürekli hesapta giriş çıkış var Kredi kullanabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çok rahatlıkla kullana bilirsiniz.

 2. blank ali GÜVEN dedi ki:

  1 sene once butun kart ve kredi borclarimi yasal taakipten dolayi kapattim.suan puanim 1064 mus.ziraat bankasindan 3.000 tl devlet destek kredisi cektim.ve duzenli odemeye basladim.ileriki aylarda kredi karti te almak istiyorum.notum nekadar olmasi lazim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Borçlarınızı düzenli öderseniz bir kaç aya alabilirsiniz.

   1. blank nıyazı akınay dedi ki:

    hayvancılık kredı almak ıstıyom

 3. blank Hanife dedi ki:

  KKB NOTUM 1159 hiçbir kredi kartım yok bankamatik kartım var tüm işlemlerimi oradan giriş çıkış yapıyorum acaba nasıl kredi çekebilirim yada çekilebilir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi çekebilirsiniz, ne kadar çekebileceğiniz ise en son aldığınız maaşa göre belli olur. En son aldığınız maaşınız ne kadar?

 4. blank Melih dedi ki:

  962 KKB puanım var aktif olarak kullandığım kartta var son zamanlarda ama hesaba giriş çıkış ayda 4-5 defa oluyor maksimum kredi kullanabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Son 3 ayda düşüş olmadı ise evet kullana bilirsiniz.

 5. blank Sedat kartal dedi ki:

  Merabalar teminatlı kredi kartı aldım bankadan 500 limitli düzenli elektrik doğalgaz vs ödeme yapıyorum alışveriş yapmıyorum sadece fatura üzerine oduorm limitin tamamini kullanıyorum daha önce hiç bir bankayla çalışma yapmadım daha yeni başladım 5 ay sonra 40 bin nakit alabilirmiyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu şekilde devam ederseniz çok büyük ihtimal ile alabilirsiniz. Kredi notunuz yükselecektir

   1. blank Enes Atmaca dedi ki:

    800 puanım var kredi kartım var kredi de kullandım taksitlerimi gününden önce yatıyorum kredi kartımın 3 ay sonra ödemeli yaptırdım ve ek hesaba da her ay düzenli ödüyorum sigortalı ve aylıklı çalışanım onur markette nasıl kredi kullanırım

    1. blank Enes Atmaca dedi ki:

     Hayriyetten lokantamız var vergide benim üzerime

 6. blank Nigar dedi ki:

  Bin 70 puanım var ilk kez devlet destekli 3 bin kredi cıktı bana heranhi bir bankaya gidip 1 taksidinde gecikme olmus dedi kredi cekmek istiyorum ev hanimiyim notum kaç olmalı yükselmesi için neyapmalıyım

 7. blank Murat Kahveci dedi ki:

  Tüm bankalarla çalışıyordum.
  2006 yılında Zamanında iflas ettim şuan 2 banka ya borcum kaldı.
  Halk bankasında bir şekilde kredi si çektim. Düzenli bir şekilde ödüyorum 6 ayda bir 5. Bin tl olarak kredi kartı alamıyorum puanım ı yükseltmem lazım yardımcı olurnusunuz
  sunumgrafik@gmail.com

KOSGEBKrediler.Com