Hibe Kredi

3 Ayda Findeks Kredi Notu En Hızlı Yükseltme Yolları

3 Ayda Findeks Kredi Notu En Hızlı Yükseltme Yolları

Findeks KKB kredi notunuz düşük olduğu için bankalardan kredi mi çekemediniz? Hala kredi yada kredi kartı almak istiyorsanız, kredi puanınızı hızlı bir şekilde yükseltmeniz için tam 3 ay gibi bir süreniz var. Çünkü; Findeks tutmuş olduğu bireysel ve ticari kredi puanlarını en erken 3 aylık periyotlarda güncellemektedir. Güncelleme sonrası istatikseller verileri de su süre zarfı sonrasında sisteminde bankalarla paylaşır.  Ortalama olarak 90 gün için de peki Findeks kredi puanınızı en hızlı şekilde nasıl yükselte bilirsiniz? Bunun için de sadece sizlere özel paylaşacağımız bazı teknikleri uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece en erken 3 ay sonra kredi kartınıza veya bireysel kredilerinize erişim sağlaya bileceksiniz. Bu yollar neler diyorsanız, buyurun size tam 6 tane uygulanması gerekenler reçetesi.

1- Tüm Kredi ve Kart Borçlarınızı İlk Olarak Mutlaka Kapatın!

Findeks KKB kredi notunu hızlı bir şekilde yükseltmenin ilk maddesi, mevcut borçların kapatılmasından geçer. Eğer ki, 3 ay içinde ben hızlı bir şekilde kredi puanımı yükselteceğim diyorsanız onun için önce bu maddeyi kesinlikle kulak ardı etmemeniz gerekir. Tüm kredi ve kart borçlarınızı ilk olarak kapatılması maddesinde de dikkat etmenizi istediğimiz bazı unsurlar yer alır. Sırasıyla kredi ve kart borçlarınızı kapatırken dikkat etmeniz gereken bu unsurlar ise şunlardır.

 1. Tüm bankalardaki ödemesi geçmiş kredilerinizi banka şubelerine bizzat giderek teyit edin. Daha sonra borcunuzu ödeyerek kapatın.
 2. Bütün bankalardaki vadesiz mevduat hesaplarınızı kontrol edin.  Bunun sebebi ise; siz farkına varmadan herhangi bir kesintiden ötürü adınıza ait ek hesabınız – bakiye ye inmiş olabilir. Eksi bakiyeye indiği için de sürekli banka faiz uygulanmış olabilmektedir. Bu da Findeks KKB sistemlerine olumsuz olarak yansır.
 3. Kullandığınız hatta kullanmadığınız kredi kartlarınızı yine bankalara giderek borçlarını sorgulatın. Kullanmasanız bile kart iadatı banka uygulamış olabilir. Bundan dolayı kartınızda borç gözükür. Bu sebeple, geçmişte çalıştığınızı düşündüğünüz bankalara bir uğrayın. Kredi kartınız var mı? Var ise borcu gözüküyor mu? Banka yetkilisine bunu sorgulatın. Şayet borç bakiyesi gözüküyorsa da tüm ödemesi geçmiş olan bu borçlardan kurtulun.
 4. Kefil olduğunuz şahıs borcunu ödememişse de bu durumu da el atmanız gerekir. Sizi kefalet göstermiş olan kişilerin borçlarını zamanında ödeyip ödemediğini bu nedenle bir sorun.

Findeks KKB kredi notunu hızlı yükseltmek isteyenler bu maddeleri uyguladı. Sonrasında yapmaları gerekenler neler?

Tabi ki 3 ay içinde kredi notlarını artık yükseltmek için en etkili adımları atmalarıdır. Atmaları gereken bu adımlar ise şu şekilde devam eder.

2- Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerinizi Düzene Sokun!

Geçmişe yönelik olarak kredi ve kart borçlarınızı kapatmanız elbette çok önemli. Ama, ben tüm kredi ve kart borçlarımı kapadım, gidip bankadan artık kredi çekebilirim diye düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Çünkü, 3 aylık Findeks KKB performans eğrisinde kredi puanınızın yukarı doğru bir ivme kazanması gerekiyor. Kredi puanınızda bu olumlu yükselişin sağlana bilmesi içinde yine üzerinize düşün bazı görevler vardır. Bunların ilki de kredi ve kart borçlarınızın taksitlerini zamanında ödenmesidir.

 • Findeks KKB kredi notu hızlı yükseltme tekniklerinde 1. maddeyi uygulayanlara bir müjdemiz var. Kredi ve kart borçlarınızı şayet kapadıysanız, 3 aylık kredi puanını yükseltme ceremesini girmenize artık gerek yok. Çünkü, kredi sicil affı yasasından yararlanarak borcunuzu kapamanızla birlikte kredi veya kart bankalardan alabilirsiniz. Nasıl alınacağı, bunun için neler yapmanız gerektiği ise Sicil Affı Yasasından Yararlanarak Nasıl Kredi Çekilir? de en ince ayrıntısına kadar anlattım.

Lütfen, bunun içinde tüm kredi ve kart borçlarınızın ödemesini ne önce ne sonra, tam gününde yapın. Kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyemiyorsanız bile en kötü asgari tutarını ödeyin.

3- Mevduat Hesaplarınızı Aktif Bir Şekilde Kullanın!

Artık kredi notumuzun 1. ve 2. deki aldığımız tedbirler ile düşmesini kesin bir şekilde engellemiş olduk. Hatta 2. maddede ile birlikte yükselişe bile geçiş için hemzemin hazırladık. Şimdi sıra geldi 3 ay içinde kredi notumuzu çok hızlı olarak yükselişe geçirmeye! Bunu yapmaya da ilk önce bankaya paramızın artık olduğunu hissettirmekle başlamalıyız. Peki bunu nasıl yapacağız. Yine aynı şekilde Findeks KKB kredi notunu hızlı bir şekilde yükseltme taktilerinden 3. maddemizde dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

 1. Banka bizim cebimiz de yada yastık altında ki paramızdan haberdar olamaz. Haberdar olabilmesi için de paralarımızı az da olsa mevduat hesaplarımız da tutmamız gerekiyor. Şayet Türk lirası cinsinden vadesiz bir mevduat hesabına sahip değilseniz 1 değil hiç üşenmeyip 3 yada 5 bankadan hesap açın. Bu hesaplara da 50 TL yada 100 TL demeden para koyun. Var ise çok daha fazla miktarları cebinizde gezdireceğinizi bu hesaplara atın.
 2. Çok sayıda mevduat hesabınız var, bu hesaplarda da aktif bir para döngüsü yoksa kapatın. Böylece pasif bir algı yaratmamış olursunuz.

Mevduat hesaplarını aktif olarak kullanmak isteyen arkadaşlar. Bilmeniz gereken ve eminim merak ettiğiniz bir kaç konu ile alakalı soruyu cevaplamak istiyorum.

Mevduat Hesabı Açma Ücretli Mi? Yıllık Aidatı Varmı?
Hayır, kesinlikle TL yada farklı cinsten açacağınız vadesiz mevduat hesapları ücretsiz yani BEDAVA olmaktadır.

Diğer meraktan ziya de bilmenizi istediğim ise, vadesiz mevduat hesabı açtırmak için artık banka şubelerine gitmenize gerek kalmadı. Islak imza atmadan şimdi kolayca ve bedava vadesiz mevduat hesabı nerede ise tüm bankalar için açabilirsiniz. Nasıl mı?

Kredi puanınızı hızlı yükseltmek için mevduat hesaplarımızı da dediğimiz şekilde kullandık. Şimdi, ne yapacağız?

4- Kredi Kartınızı Daha Fazla Kullanmaya Özen Gösterin

Şayet kapattırmadıysanız, eminim ki cebinizde en az bir tane kredi kartı vardır. Hangi bankaya ait olduğu önemli değil. Eğer, cebiniz de kredi kartı dediğim gibi var ise, bu kart sizin Findeks KKB notunuzu yükseltmeye çok yardımcı olabilir. Hele bir de verdiğimiz taktileri harfiyen uygularsanız 3 ay için Findeks notunuz en az %30 kadar artar. Peki, kredi kartınızla ne yapmalısınız ki, kredi puanınız artan bir grafik içerisine girsin.

 1. Alış verişlerinizde kredi kartınızı aktif olarak kullanın.
 2. Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verin.
 3. GİB, MTV, SGK pirim ödemeleri, KYK, gibi Devlete ait borçlarınızı ödemek için kredi kartınızı kullanın.
 4. Şans oyunu, HGS veya GSM fatura/kontör alımları için kredi kartınızı kullanın.
 5. Nakit avans çekin.

Kredi kartınızla yapacağınız bu 5 önemli hareket, sizin ciddi manada Findeks KKB not değerinizi yükseltecektir. Kredi kartınız yok ise, bankalarda şayet notunuzdan ötürü size vermiyorsa da üzülmeyin. Size, bunun kesin çözüm yolunu Blokeli Kredi Kartı Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm! de anlattım.

5- Az Demeyin Bireysel Kredi Kullanın

Bir çok arkadaşımız adına çıkan krediyi az bularak burun kıvırıp almamaktadır. Neden Kredi Alamıyorum? 10 Kullanamıyorum Tane Sebebi?  sayfama şayet girerseniz, bunun nedeni sadece Findeks KKB not değerinizin olmayacağını sizde görürsünüz. Ama, bu nedenler içinde sadece Findeks not puanınız yatıyorsa da bu durumu lehinize çevirmeniz elinizde. Bunun içinde yapmanız gereken, az da olsa, adınıza tanımlanan krediyi çekmek. Sonrasında taksit ödemelerini günü gününe ödemek.

blank

Yapacağınız bu uygulama, sizin kredi puanınız çok hızlı bir şekilde yükselmesine neden olacaktır. Çektiğiniz kredinin geri ödemesi bittiği zamanda söz veriyorum ki, bir sonraki çekeceğiniz kredi bunun en az 5 katı limitinde olacaktır. Bu yüzden değerli arkadaşlar. Adıma 3.000 TL yada 6.000 TL gibi krediler çıkıyor ben bunu ne yapayım demeyin. Şayet, sistem onay veriyorsa çekin 3 aylık, bu süre bitince de gidin başvuru yapın 20.000 TL, 30.000 TL gibi rakamlara. Bakın nasıl daha önce onay almayan bu miktarlar, şimdi alıyor.

6- EFT/Havale İşlemlerini Banka Hesabınız Üzerinden Yapın

Eskiler daha iyi bilir. Bir yere para göndermek için çoğunlukla PTT tercih edilirdi. Yada, alıcının hesabı alınırdı. Hangi bankada hesabı varsa gidilirdi. Sonra banka sırası alınıp bu hesaba borç alınan yada verilen para yatırılırdı. Şayet borçlu alıcı yada verici yakın mesafede ise bu işlemler elden yapılırdı. Emin olun ki bu 3 para alıp verme işleminin sizin Findeks KKB notunuza hiç bir + değeri yok! Madem, bu para alış yada veriş işlemini yapacaksınız. Neden bunu banka hesabınız üzerinden yapmıyorsunuz.

blank

Açacağınız bir bedava mevduat hesabıyla bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik, hiç bir para transfer ücreti de ödemenize gerek kalmadan. Hem böylece;

 1. Çok hızlı para göndermiş/almış olursunuz.
 2. Ücretsiz para transferi yapmış olacaksınız.
 3. Kredi puanınızı yükselteceksiniz.

Ücretsiz olarak hangi bankadan nasıl yapacağınızı da bilmiyorsanız. Size ömür boyu para gönderme için ücret almama taahhüttü veren bir banka ile tanıştıra bilirim.

Findeks KKB kredi notunuzu çok hızlı yükseltmeniz için 6 tane etkili takti nedir bunlardan bahsettik. Şimdi kredi puanını hakkında en çok merak edilen bir kaç soruyu cevaplamak istiyoruz.

Otomatik Ödeme Talimatı, Ek Hesap Açma Kredi Notunuzu Yükseltir Mi?

Findeks kredi notu puanını yükseltmek isteyenler farklı sorulara cevap ararlar. Bunlardan en çok sorulanı ise şunlardır. 1- Kredi kartına verilen otomatik ödeme talimatları kredi puanınızı yükseltir mi? 2- Ek hesap açmak yine kredi puanımızı yükseltmek için olumlu bir adım mıdır. Kredi puanlarını yükseltmek isteyenler için bu her iki sorununda yanıtı hemen verelim. Daha sonra konu ile alakalı bir soruyu da yanıtlamak istiyorum.

SORU CEVAP
Kredi kartına verilen otomatik ödemelerden dolayı puanım düşer mi? Şayet verdiğiniz otomatik ödemleri zamanında ödeyecekseniz, kesinlik düşmez. Bilakis, otomatik ödemeler düzenli ödenirse puanınız artar.
Banka kartıma ek hesap açarsam, kredi puanım düşer mi? Eğer, hesap aktif olarak kullanmayacaksanız düşer. İçinde para tutar, aktif olarak para alma/gönderme gibi işlemler yaparsanız artar.

Otomatik ödeme talimatı ile ek hesap açmak isteyenler kredi notları için endişeye bu iki sorunun yanıtı bulamadıkları için düşerler. Artık, bu soruların cevaplarını biliyorsunuz. Gönül rahatlığı ile bence otomatik ödeme de verebilir, ek hesap ta açabilirsiniz.

Kredi puanı hakkında en çok merak edilen 2 soru ve cevabı bu şekilde. Şimdi en son merak edilen 3 soruyu da yanıtlıyorum. Sonra, konumuzu bir video ile tamamlıyoruz.

Kredi & Kredi Kartı Reddi Kaç Puan Düşürür? Nasıl Hesaplama Yapılır?

Kredi puan aralığı 0 ile 1900 puana kadar olmaktadır. Findeks KKB kredi notu değeriniz bu araların üstüne çıkmaz. Ama, yapacağınız yanlış hareketler neticesinde düşebilir. Bu hareketler içinde kredi yada kredi kartı başvuru reddi almak ise yer almaz. Çünkü, kredi yada kredi kartı başvurunuz ret alıyorsa, zaten kredi notunuz düşmüştür. Mantıken de doğru değil mi arkadaşlar. Kredi yada kredi kartı başvuru reddi şayet Findeks KKB notunuz düşürmüyorsa, peki kredi notunuzu düşüren faktörler nelerdir?

Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödememeniz.

Kredi puanınızı düşürecek tek en önemli neden budur. haricide, kredi yada kredi kartını alıp kullanmamız hissedilmeyecek kadar az kredi puanını düşürür. Dolayısıyla kredi & kredi kartı başvurusu reddi Findeks kredi puanınızı 5 puan dahi düşürmez. İstediğiniz kadar şimdi kredi başvurusunda buluna bilirsiniz. Başvurularınız olumlu sonuçlanması dileğimizle.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 56 YORUM
 1. Mustafa DENİZ dedi ki:

  Bazen kredi kartımın borçumun tamamını ödeyemiyorum ama en %70 veya %80 kesin ödüyorum kesinlikle son ödeme tarihini geçirmiyorum bu aksaklık kredi notumu düşürürmü

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Gecikmeye girmezseniz düşürmez

 2. Ferhat gozusari dedi ki:

  İyi gunler benim odemelerim sorunsuz ve bi kredi cektim fakat krediyi yuksek faizli cekmisim puanim 1270 fakat borc limit oranindan dolayi oluyor findexse yansimayan odunc para bulmaliyim puan arrtirmak icin ne onerirsiniz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sorunuzu gerçekten anlayamadım.

 3. Hakkı dedi ki:

  1194 kredi notuyla taşıt kredisi cekilirmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bankalara göre değişse de çoğu banka verir. Çünkü çekilecek araç ipotek ediliyor.

1 4 5 6