Hibe Kredi

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Veriyorlar Mı? Veren Bankalar Hangileri?

Ev hanımlarına kredi bankalar tarafından veriyorlar mı? Cevap 2022 yılı içinde başvuru şartları sağlayan her ev kadını için cevap evet! Hiç bir yerde çalışmayan bayanlara hangi bankalar kredi veriyor diyorsanız? Kredi çıkaran ilk banka Akbank olmaktadır. Sigortasız ve gelir belgesiz Akbank dahil diğer kredi veren bankalardan nasıl kredi çekebiliriz diyorsanız, size çok önemli bir husustan bahsetmek istiyorum. Çünkü başvurularını bahsetmiş olduğumuz şekilde yapmamaları durumunda ihtiyaç kredisi başvuruları onay kesinlikle almayacaktır.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Veriyorlar Mı? Veren Bankalar Hangileri?

İşsiz, çalışmayan ev hanımlarına Akbank haricinde kredi veren diğer başka alternatif banka olan Denizbank’tan da sayfa devamında yer ayırdım. Bunun yanı sıra sıklıkla sorulan PTT (Postane) ev hanımlarına kredi veriyor mu? Sorusunu da cevapladım. Başvuru yapmak için Ziraat, Halkbank yada Vakıfbank tercihinde bulunmak isteyen bayanlar için de bu yerlerin kredi verip vermediğini de ayrıca yanıtladığımı bilmenizi isterim.

Akbank Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Vermektedir! Ama 1 Şartla!

Akbank ev hanımlarına kredi vermektedir. Bunun kanıtını da videomda gösterdim. İzlediğiniz zaman ilk olarak sigortasız olduğumu size kanıtladım. Hali ile gelir belgesiz biri olduğum da alenen belli olmaktadır. İkinci olarak ise; ilki 38.000 TL 60 ay vadeli, ikincisi ise 100.000 TL 36 ay geri ödemeli kredi çektiği sizler de göre bilirsiniz. Geçmiş yıllarda gelir belgesiz çekmiş olduğum bu krediyi şuan siz ev kadınları da isterseniz kullanabilmektesiniz. Bunun için ise yalnız sadece 2 şarta sahip olmanız yeterli olacaktır. Akbank’tan nasıl kredi çekileceğinin anlatımına geçmeden bu şarttın ne olduğundan önce bahsetmek istiyorum.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Çekme Şartları Nedir?
Kredi Miktarı Aranan Şarlar Nelerdir?
50.000 Bin TL
 1. Findeks KKB not sorgulamanızın olumlu geçmesi.
 2. Akbank Direkt (Mobil Bankacılık) üzerinden kredi başvurusunda bulunmanız.

Akbank gelir belgesiz kredi çekmenin şartları bunlar. Bu şartlara uygunsanız, nasıl başvuru yapacağınızı da hemen anlatayım.

1- Kredi başvurusunda bulunacak ev hanımı ilk önce Akbank vadesiz mevduat hesabınızı açmamız gerekiyor. Bunu uzaktan şubesiz bir şekilde açabilirsiniz. Açmak için ise ihtiyacınız olanlar.

 1. NFT özelliği bulunan akıllı bir cep telefonu.
 2. Yeni çipli nüfus cüzdanı.

Not: Arzu eden ev hanımları vadesiz mevduat hesaplarını herhangi bir Akbank şubesine giderek açabilirler.

Vadesiz mevduat hesabını cep telefonunuzla nasıl açacağını bilmeyenler için ise aşağıda geniş çaplı bir içerik hazırladım. Banka şubesine gitmeyi tercih etmeyenler için açıkladığım vadesiz hesap açma talimatlarını lütfen kredi başvuru yapmadan önce uygulayalım.

Akbank Şubesiz Mevduat Banka Hesabı Nasıl Açılır? (Bankaya Gitmeden)

Akbank’tan ev hanımlarının kredi başvurusu yapabilmesinin ilk şartı, bankada bir hesabınızın olmasıdır. Bu hesap açma işlemini ise 2 şekilde yapabilirsiniz. 1. Islak imzanızla herhangi bir Akbank T.A.Ş şubelerinin ”Bireysel Müşteriler” departmanına giderek. 2. olarak ise hiç yerinizden dahi kalkmadan akıllı cep telefonu ve çipli kimlik belgesiyle açılmasıdır. Akbank mevduat hesabı açmak için bence en mantıklı olanı ise şubesiz olanıdır. Zaman kaybı yaşamamak ve malum hastalık riskini bertaraf etmek için nasıl bankaya gitmeden hesap açabiliriz diyorsanız. Lütfen sıralı bir şekilde şunları yapınız.

 1. Önce cep telefonunuzun işletim sistemine göre Akbank Direk uygulamasını indirelim. Android cep telefonları için direk indirme linki ⇒ BURASI blank
 2. Tanıtımları TAMAM diyerek geçin ve Akbank’lı Olmak İstiyorum butonuna tıklayın. blank
 3. Kimliğin Yanında Mı? Az Sonra Seni Görüntülü Arayacağız gibi uyarılar çıkacak. Bu uyarıları dikkate alarak HAZIRIM diyelim. blank
 4. T.C. Kimlik Numarası ve kullandığınız akıllı Cep Telefon Numarasını Giriniz. Altta yer alan metinlerin yanındaki kutucukları işaretleyiniz. Bunları yaptıktan sonra da ilerlemek için DEVAM deyiniz. blank
 5. Cep telefonunuza gelen şifreyi girelim. Sonra ONAY diyerek bu adımı geçelim. blank
 6. 3 Adımdan oluşan kimlik kartı okutma bölümünü ONAY verip ilerleyelim. blank
 7. Çipli kimlik kartımızı ön ve arka kısmını kareye gelecek şekilde tutalım ve taratalım. Sonra cep telefonumuzun arkasına bitiştirerek okutalım. blank
 8. Talimatları uygulayarak yüzümüzü okutalım. blank
 9. 3 Aşamalı kimlik doğruma tamamdı diye onay alınca DEVAM ET diyelim. blank
 10. Başlangıç ürünlerimiz neler ise onları seçelim. Kredi başvurusunda bulunacaklar Vadesiz Hesap Açma ve Kredi Başvurusu seçeneklerini muhakkak işaretleyelim. blank
 11. Başvuru sonuçlarını anında göreceksiniz. Sonuçları gördükten sonra onay almak için Görüntülü Görüşmeye Başla diyelim. blank
 12. Görüşme sırasında SMS ile gönderilen geçici şifreniz 180 saniye içinde gir, ONAY de. blank
 13. Akbank şubesiz mevduat hesabı açma sözleşmesini okuduktan sonra OKUDUM ONAYLIYORUM de. blank
 14. Onay alınan kartınızın açılış tercihini yapınız. Sonrasında ilerlemek için DEVAM ET diyelim. blank
 15. Tebrikler! Artık Akbank müşterisi oldunuz. Akbank Direkt uygulamasını kullanmaya hazırsınız. blank

Akbank şubesiz olarak hesap açma işleminin hepsi bu kadar basit. Cep telefonunuza Akbank Direkt giriş için şifreniz gelmiş olacak.

Şayet olası gelmediği halde kartınız olmadığı için 444-25-25 müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Faizsiz yada faizli olarak kredi başvurusu yapmak için ihtiyacımız olan Akbank mevduat hesabını açtık. Peki, şimdi kredi başvurusunu nasıl yapacağız? Hemen bunu da 3 adımda anlatalım.

Vadesiz Mevduat Hesabı Açtıktan Sonra Başvurunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?

Gelir belgesiz olan ev hanımları Akbank’tan ihtiyaç kredisi başvurusunda buluna bilirler. Başvuru yapabilmeleri için ise ilk olarak yukarıda anlattığım 2 seçenekten herhangi biri üzerinden vadesiz mevduat hesabı açmaları gerekir. Vadesiz mevduat hesabı açıldıktan sonra kredi başvurusunu ev kadını mutlaka internet bankacılığı üzerinden yapması gerekir. Aksi halde şubeden yapılacak başvurularda gelir belgesiz istenileceği için ihtiyaç kredisi başvurunuz onay almayacaktır. Akbank mobil bankacılık uygulamasını yukarda anlattığımız şekilde yapıp şifre aldıktan sonra da başvurunuzu aşağıdaki şekilde de yapabilirsiniz.

 1. Akbank Direkt uygulamamıza girelim. Ana sayfanın altına doğru inelim ve orada Başvuru ve Nakit İhtiyaçları tıklayalım. blank
 2. Daha önce benim gibi gelir belgesiz kredi çektiyseniz, Yeni Kredi Başvurusu Yap demeniz gerekir. Çekmediyseniz, ihtiyacınız olan kredi miktar ve geri ödemelerini girin. Daha sonrada Hemen Başvurmak İstiyorum deyin. blank
 3. Başvurunuzun cevabı sistem de yer alan cep telefonunuza SMS olarak gelecektir.

Sizi arayan müşteri temsilcisine sesli imza vermeniz halinde anında mevduat hesabınıza krediniz aktarılacaktır. Akbank’tan gelir belgesiz olarak evinizden çıkmadan tek bir şartla kredi çekmek işte bu kadar basit.

Akbank harici olarak kredi kullanmak isteyen ev hanımları başka banka arayışları içine de girmektedir. Kredi çekmek için aradıkları bu bankalar ev kadınlarına peki kredi veriyor mu? Veriyorsa da hangi bankalar vermektedir?

Hep birlikte sizler tarafından merak edilen o bankalar ve sunduğu gerçek imkanları.

Postaneden (PTT) Ev Hanımlarına Kredi Sizce Veriyor Mu?

PTT (Posta Telgraf Telefon) toplumca bilinen postane ev hanımlarına kredi veriyor mu? Gelir belgesiz olması durumunda evet. Hiç bir gelir beyanı yok ise hayır. Findeks KKB notu iyi dahi olsa, ne yazık ki gelir belgesiz olduğunuz için PTT sizlere kredi vermez. Ama, kanıtlana bilir (kira kontratı) bir geliriniz var ise PTT den kredi alabilirsiniz. Hele ki bir de herhangi bir yerden emekli ev kadını iseniz hiç bir bankanın sunmadığı en üst yaşa kadar postaneden kredi kullana bilirsiniz. Bunun ise ilk önce yapmanız gereken emekli maaşını PTT şubesine taşımanızdır.

Emekli maaşınızı taşımanız durumunda, yada herhangi bir kanıtlanabilir gelire sahipseniz, Findeks KKB notunuz da 1300 seviyelerinde olması durumunda kredi başvurunuzu şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. Herhangi size en yakın PTT şubesine gidiniz.
 2. Bireysel ihtiyaç kredisi çekeceğinizi girişteki görevli güvenlikçi arkadaşa beyan ediniz. O sizi ilgili gişeye yönlendirme yapacaktır.
 3. Nüfuz cüzdanınızı, maaş müşterisi değilseniz gelirinizi gösteren belgeyi finansman departmanındaki görevli memura veriniz.
 4. Memur arkadaş size bir kredi başvuru formu doldurtacak.

Başvuru formu doldurmanız halinde talebiniz alınmış olacak. Kredi talebiniz Aktif bank müdürlüğüne iletilecek. PTT ile anlaşmalı olan Aktif bank talebinizi değerlendirecek. Olumlu olması durumunda size SMS atarak dönüş sağlayacak. Herhangi Aktif bank yada PTT şubesine giderek kredinizi kullana bileceksiniz.

Gelir belgeniz yada emekli maaşı taşımanız durumunda Findeks KKB notunuzun sorgulaması da olumlu ise çok büyük ihtimalle krediniz onay alacaktır. Hiç bir gelire sahip olmayan ev kadını iseniz de kesinlikle başvuru yapmayı denemeyin. Çünkü asla işiniz olmayacaktır.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Denizbank ev hanımlarına kredi veriyor. Ama sadece 1 şarta sahipseniz. Bu şart nedir diyorsanız. Findeks KKB notunuzun olması, ve skorunun da 1300 üzerinde seyretmesidir. Bu şartı taşıyorsanız, çalışmayan ev kadını dahi olsanız Denizbank’tan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Nasıl çekebiliriz diyorsanız? Bunu kesinlikle banka şubesinden yapamazsınız. Çekebilmeniz için izleyeceğiniz yol yine İnternet bankacılığından geçmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden Denizbank’tan bireysel tüketici kredisi kullanacaksanız.

Şu adımları kesinlikle sırasıyla uygularsanız tabi!

 1. Denizbank’a giderek bir vadesiz mevduat hesabı açtırın. Hesap açtırma sırasında mobil bankacılık giriş şifrenizi de istemeyi unutmayın. Şubesiz de Denizbank müşterisi isterseniz olabilirsiniz. Nasıl oluruz diyorsanız https://bit.ly/3nUSffZ buradaki videoyu izleyebilirsiniz.
 2. MobilDeniz uygulamasını cep telefonunuza indiriniz.
 3. Açılınca ana ekrandan GİRİŞ YAP diyelim.
  blank
 4. Uygulamaya tek kullanımlık şifrenizle girin. Daha sonra kalıcı şifrenizi oluşturun. Hatta isterseniz desenli giriş şifresi dahi oluştura bilirsiniz. blank
 5. Giriş yaptıktan sonra en altta yer alan Hızlı Menüyü tıklatınız. Açılan pencereden de Hızlı Kredi Başvurusu deyiniz. blank
 6. Kaç TL kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız vadesi ile birlikte girip BAŞVUR deyiniz.

Yine diğer bankalarda olduğu gibi başvurunuz sistem tarafından değerlendirilir. Cevabı ise olumlu yada olumsuz size cep telefonunuz bir SMS ile iletilir. Olumlu sonuçlanması durumunda Denizbank müşteri temsilcisini arayarak hesabınıza aktarta bilirsiniz. Telefon numarası ise 0-850-222-08-00 olmaktadır. Aramanıza zaman kalmadan gerçi onlar sizi arar da ben yine de sizlerle bu numarayı paylaşmak istedim. Denizbank onaylı kredinizin faiz oranı ve örnek geri ödemesi de muhtemelen şu şekilde oluşur.

 • Denizbank Tüketici Kredisi 1 ay dan 36 ay vade için de %3.27 faizli olarak verilmektedir.
Miktar Vade Aylık Taksi Tutarı Toplam Maliyeti
20.000 TL 12 2.141,88 TL 25.702,51 TL
24 1.323,51 TL 31.764,37 TL
36 1.070,59 TL 38.541,15 TL

Farklı tutar ve vadelerdeki hesaplama yaptırmak isteyen ev hanımları lütfen yorum yapsınlar.

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 6 Ortalama: 1.2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 78 YORUM
 1. Gurbet karaca dedi ki:

  Kredi kullanmak istiyorum

 2. Ayşe Hande Sakarya dedi ki:

  Krediye ihtiyacım var ev hanimiyim

 3. Arzu şen dedi ki:

  Merhaba ben amalıyat oldum çalışamıyorum…icram var gunu gecmıs 15 bınlırq borcum var yardım edin nasıl kredi cekebılrıım

1 7 8 9