KOSGEB Kredi

Mikro Kredi Nasıl Alınır? (Ev Hanımlarına 1.000 TL Faizsiz)


Mikro Kredi Nasıl Alınır? (Ev Hanımlarına 1.000 TL Faizsiz)

KOSGEB haricinde kadın girişimcilere üretim yapmaları adına 2021 yılında hibe kredi olanağı sunan bir diğer kurumda vakıflardır. Bu vakıflar ise TGMP yani Türkiye Grameen Mikro Finans Programı ve yine Türkiye İsrafı Önleme ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tır. Devletten ve çeşitli firmalardan destek alan bu vakıflar Mikro kredi imkanını kadınlara istenilen şartları sağlamaları durumda sunmaktadır. 1.000 TL den başlayıp 12 ay geri eşit taksitlik ödemeli olarak 2.000 TL kadar verilen Mikro Kredi peki nasıl alınır? Vakıfların ev hanımlarından talep ettiği şartlar nelerdir?

Mikro Kredi Nasıl alınır, Şartları Nelerdir?

Öncelik ile şunu belirtmek isteriz ki mikro kredi tamamen kadınları iş hayatına atılmasına başlangıç olması vesilesi ile devlet destekli verilen bir kredi paketidir. Peki mikro kredi nasıl alınır? Mikro kredi alma şartları nelerdir?  diye başlamamız gerekirse şu maddeleri oluştura biliriz.

 1. Mikro krediyi almanız için öncelikle aynı mahallede ikametgah eden en az 5 kadının bir ayara gelmesi gerekmektedir.
 2. Bir araya gelen kadınlardan akrabalık yakınlığı olmaması aranmaktadır.
 3. Her hangi bir yaş faktörü aranmamaktadır.
 4. Bir araya gelen 5 kadın girişimci iş fikirlerini belirledikten sonra mikro kredi başvurusu için TGMP (Türkiye Grameen Mikro Finans Programı) telefon numaralarını aramaları gerekmektedir.

TGMP Türkiye genelinde yer alan il/ilçe adres ve telefon numaraları BURADA yer almaktadır. Ana merkez telefon numarası ise 0-312-436-90-90 olmaktadır. İlgili memur sizlere gün verip belirttiğiniz ev adresine gelip sizi, iş ortağı kadınları ve maddi durumunuzu analiz edeceklerdir. Buna bir nevi kredi başvuru toplantısı gözü ile bakabilirsiniz. Yapacağınız iş için karşılıklı istişareler sonucunda gelen yetkili memurun olumlu notları göz önünde bulundurularak sizlere 3 günlük bir eğitim ve eğitim sonrasında bir hafta içinde ilk mikro kredinizi yapılan tören ile vereceklerdir.

Mikro Kredi Başvurusu İçin Belgeler Nelerdir?

Beş ev hanımı kadın girişimcinin iş fikirlerini devlet destekleri ile hayata geçirmeleri için verilen mikro kredi için herhangi bir belge, kefil, ipotek kesinlik ile istenilmemektedir. Kredi başvurusu yaptığını kurum tarafından gelen memurların iş fikrinizi gerçekten yapmak istediğinizi benimsemesi yeterli olacaktır. Bu krediye ev hanımlarına kefilsiz kredi diye de adlandırabiliriz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar sayesinde de kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca başlangıçta verilen 1.000 TL faizsiz kredi sizlere 12 ay olarak geri ödenmesi için bir ödeme tablosu oluşturulur. Bu miktar aynı başarıyı gösteren ev hanımlarına 2. yıl için ise 2.000 TL kadar çıkmaktadır.

Mikro Kredi İle Ne Tür İşler Kurulabilir?

Ev hanımları mikro kredi ile bir iş yeri kurabilmeleri için ilk olarak kendilerindeki el becerilerini analiz etmeleri kurulacak olan işletmenin uzun vadeli ayakta durabilmesi için çok sağlıklı olacaktır. Mikro kredi ile yapılan yeni iş fikirleri sizler için aşağıda yer verdik.

 • Terzilik
 • Organik manav
 • Çocuklar için akülü araba, bebek arabası, bisiklet dükkanı
 • Tuhafiye, el işleri ürünler
 • El işi boyama
 • Ev yemekleri
 • Halı dokuma
 • Oyma süs ev eşyaları
 • Tatlı üretim

gibi bir çok yeni iş fikirlerini mikro kredi ile hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca mikro kredi ile üretmiş olduğunuz ürünleri pazarlamak için de sizlere destek sağlanmaktadır. Detaylar, videomuz ‘da

Mikro Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

İş fikrini hayata geçirmek isteyen ev hanımı kadınlar mikro kredi başvurularını yukarıda belirttiğimiz TGMP haricinde farklı kurumlara da başvuru yaparak yararlana bilirler. Vakıflar adı altında kurulmuş olan bu kurumlarda sizlere 1.000 TL den başlayıp 12 ay geri ödemeli 2.000 TL kadar faizsiz kredi vermektedirler. Sizlere evinizde kendi işinizi kurmak için ufakta olsa sermaye olanağı sağlayan bu kurumlar ise şunlardır.

 1. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı
 2. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Bu kurumlara da yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar dahilinde başvuru yaparak mikro kredi başvurusunda buluna bilirsiniz.

Mikro Kredi Geri Ödeme Tablosu

Başlangıç olarak iş fikirlerini hayata geçirerek esnaf olmak isteyen kadın girişimcilere bahsi geçen kurumlar 1.000 TL ile 2.000 TL arasında faizsiz kredi imkanı sunmaktadırlar. Size verilen ”Mikro Kredi” kesinlik ile hibe olarak verilmektedir. Yani bir deri ödeme tablosu vardır. Ancak, verilen kredinin kesinlik ile bir faiz yada herhangi bir işlem için faklı isimler altında aidatı yoktur. Talep etmiş olduğunuz krediyi faizsiz olarak doğrudan ana parasını geri ödersiniz. Geri ödeme tablosunu ise aylık yada haftalık olarak oluştura bilirsiniz. Sizler için 1.000 TL ile 2.000 TL miktarlarından kullanacağınız ”Mikro Kredi” için geri ödeme tablosunu aylık olarak yer verdik.

MİKRO KREDİ GERİ ÖDEME TAKSİT TABLOSU
AY 1.000 TL 2.000 TL
12 AY 83.33 TL 166 TL

Daha sonraları arzu ederseniz Mikro kredi üst limitlerini arttırarak işletmenizi büyütebileceğinizi de bilmenizi isterim.

"Mikro Kredi Nasıl Alınır? (Ev Hanımlarına 1.000 TL Faizsiz)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Mikro Kredi Nasıl Alınır? (Ev Hanımlarına 1.000 TL Faizsiz)" - 43 YORUM
 1. blank Selamet dedi ki:

  Mikro kredi aldık aylık ödeme kabul edilmedi haftalık 40 tl geri ödemeli ödüyoruz ve bizden faizde alındı haftalardır ödeme yaptığımıza rağmen yeni ana paraya varabildik türkiye grameen mikrokredi’den aldık covid 19 salgın hastalıktan dolayı hastanede kaldık 10 gün sonrası 14 günlük karantina başlatıldı ödememizin sadece bi kaç hafta ertelenmesini istediğimizden sert tepkiyle karşılaştık sen ödeyemiyor yada karantinadaysan akraba arkadaşlarına söyle ödemeyi yapsınlar destek bunun neresinde anlayamadım bankalarda dahi ödeme yapılamadığında ufak cazip bi faizle daha sonra ödeyebiliyorsun ama türkiye grameen mikrokredide taviz yok nerden bulabiliyorsan ne durumdaysan beni ilgilendirmez ödemeni yapacaksın diyor

 2. blank Emrah dedi ki:

  Mikro kredinin yanında zoraki ev eşyaları gibi şeyleri satıyorlar almıycaz deyince mecbursunuz almak zorundasınız diye tehdit ediyorlar lütfen bu konuda bi açıklama yapın 2 litrelik bir termosu 345 liraya çaycı setini ise 530 gibi fahiş fiyatlarla zorla veriyorlar zavallaı annelerimize yardımcı olursanız seviniriz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şikayetlerinizi burada sizler adına yetkililer görmesi için paylaşıyorum

  2. blank mustafa dedi ki:

   Bu krediyi annem çektim ev hanımı elişi yapıp satıyor annemden de hizmet bedeli altında 1000 liraya 200 lira aldılar 1200 olarak ödedi kredini yükseltmek için ürün alman gerikiyor diye zorla ürün satıyorlar ve orda bir çok kadın aynı durumda ödemeler haftalık ödüyorlar 3 yıldır alıyor krediyi en son 5000 çekti 6000 ödedi ürünleri de çok pahalı veriyorlar almaz isen kredi vermeyiz diyorlar ankara altındağ olan bir kurum bu resmen dolandırırmışlar annem gili yetkililere sesleniyorum daha fazla kadının dolandırılmasına izin vermeyin

 3. blank Oya şardaşlar dedi ki:

  Mikro kıredi nasıl kullanirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Başvurunuzu sizler ile paylaşmış olduğumuz kurumlara yapabilirsiniz.

 4. blank Narin dedi ki:

  KREDİ ALMAK İSTİYORUM 5455962153

 5. blank Ela dedi ki:

  Merhaba 5bin mikro krdi desteği aldım bin lr faiz aldilar

 6. blank Fatma dedi ki:

  İhtiyaç

KOSGEBKrediler.Com