Hibe Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri? (Sorgusuz Sualsiz)

Hiç bir geliri olmayan bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilir mi? 7 yıldır herhangi bir yerde çalışmayan, ama en az 4 defa kredi çeken biri olarak evet diyorum. Sigortam ve herhangi bir gelirim olmadan çekmiş olduğum bireysel ihtiyaç kredilerinde üstelik kanıtlarını burada paylaşıyorum. Hangi bankalardan ben sorgusuz, sualsiz ve gelir belgesiz kredi nasıl çektiğimi de ayrıca anlatıyorum. Ama gelir belgesiz ve sigortasız (SGK) hangi bankaların kredi verdiğini, nasıl başvuru yapılması gerektiğine geçmeden önce..

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri? (Sorgusuz Sualsiz)

Gelir belgesiz kredi veren bankalar hangi şartları aramaktadır? İlk olarak kimlerin çekebileceğini bu şartlar birlikte değinmek istiyorum.

Bankalardan Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları Nelerdir? Kimler Çekebilir?

Eğer doğru bir şekilde başvuru yaparsanız bankalardan bireysel tüketici kredisi çekmek için gelir belgesine ihtiyacınız yok! Hiç bir yerde çalışmıyor olsanız dahi anlayacağınız çok rahat bir şekilde ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ama şöyle bir durum var ki! ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz için her ne kadarda gelir belgesiz başvuru yapabiliyor olabilseniz dahi bazı şartları taşıyor da olmanız gerekir. Ben de zaten aşağıda listeledim o şartlara sahip olduğum için 2023 yılına kadar tam 4 defa gelir belgesiz kredi kullanabildim. Peki, gelir belgesiz kredi çekebilmenin o şartları nelerdi?

 1. En az 18 yaşında olmanız gerekir. Bankalara göre ise 68 yaş üstü olmamanız gerekmektedir.
 2. Muhakkak Findeks KKB notunun oluşmuş olması gerekir. Bu skorun da en az 1300 ila 1700 aralığında olması gerekmektedir. (Kredi Notum 0 Hiç Oluşmadı! Nasıl Oluştura Bilirim? Kredi Çekebilirim?)
 3. Kredi kullanım limiti (KKL) takılmıyor olmalısınız. (Kredi Kullanım Üst Limiti (KKL) Nedir? Nasıl Hesaplanır?)

Bu 3 şarta eğer ki sahipseniz size garanti veriyorum ki hiç bir yerde şuan çalışmayan biri dahi olsanız gelir belgesiz ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Peki, hangi bankalardan gelir belgesiz olarak kredi çekebilirsiniz? İşte size kanıtlarımla birlikte o sorunun da cevabı.

Gelir Belgesiz (Sigortasız) Hangi Bankalar Kredi Veriyor? (Kanıtlarıyla)

Gelir belgesiz (sigortasız) günümüzde bir çok banka ihtiyaç kredisi vermektedir. Bakın bireysel ihtiyaç kredisi diyorum. Yani konut yada araç kredisi demiyorum. Bir diğer adı tüketici kredisi olarak da bilinen ihtiyaç kredisini ben gelir belgesiz bir çok bankadan da çektim. Sizlere bunu burada kanıtlayacağım. Ama kanıtlamadan önce hangi bankalar (benim çektiklerim dahil) gelir belgesiz ve sigortasız ihtiyaç kredisi veriyor? Bu sorunun yanıtını liste halinde tavsiye önceliğime göre vermek istiyorum.

 1. Akbank T.A.Ş.
 2. ENPARA
 3. Türkiye İş Bankası
 4. QNB Finansbank
 5. Garanti BBVA
 6. Odeabank
 7. TEB
 8. BURGAN BANK
 9. ING
 10. Yapı Kredi

Gelir belgesiz ve sigortasız bu 10 bankadan bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi veren bu bankaların içinden ise ben en az 7 yıldır çalışmayan biri olarak Akbank T.A.Ş ile ENPARA’dan bugüne kadar bireysel kredi çektim. Şimdi söz verdiğim gibi bunun önce kanıtını yapayım, sonrasında ise nasıl çektiğimi anlatayım.

4/A SGK Hizmet Dökümüm:

blank

Akbank Çektiğim İhtiyaç Kredilerim:

blank

blank

Evet sizlere söz verdiğim gibi gelir belgesiz kredi çektiğimin bir tanesinin kanıtını yaptım. Tek tek diğer gelir belgesiz çektiğim kredilerin de sanırım kanıtını yapmama gerek yok. Şimdi gelir belgesiz kredi çektiğimin de kanıtladıktan sonra ben başvurumu nasıl yaptım? En önemli noktaya hadi birlikte geçelim.

Bankalardan Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi çekmek istiyorsanız başvurunuzu kesinlikle banka şubesinden yapmamanız gerekir. Çünkü gelir belgesiz kredi verdiğini söylediğim hiç bir banka şubeden size kredi vermez. Peki gelir belgesiz kredi başvurusunu nasıl yapmanız gerekiyor? Ben nasıl başvuru yaptım da kredimi gelir belgesiz, sigortasız, çalışmayan biri olarak anında aldım. İşte sırasıyla uygulamanız gereken adımlar.

 1. Gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir tanesine vadesiz mevduat hesabı açtırmanız gerekiyor. Daha sonra vadesiz mevduat hesabı açtırmış olduğunuz banka hesabınıza internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifresi oluşturmanız gerekiyor. Bu iki işlemi şu iki seçenekle yapabilirsiniz.
  1. Nüfus cüzdanınızla birlikte banka şubesinin bireysel müşteriler departmanına şahsen giderek.
  2.  İnternet üzerinden akıllı cep telefonu ve yeni nesil çipli nüfuz cüzdanınızla birlikte şubesiz açabilirsiniz.

Ben gelir belgesiz olarak Akbank’tan kredi kullandım. Bu nedenle sizlere de şubeye gitmeden nasıl Akbank’tan vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz, internet bankacılığı giriş kullanıcı adı ve şifresi oluşturabilirsiniz bunu anlatacağım.

 1. Akbank mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
  1. Android => BURADAN
  2. IOS => BURADAN
 2. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ”Akbank Müşterisi Olmak İstiyorum” butonuna basın. blank
 3. Karşınıza çıkan yönlendirici düğmeleri tıkladıktan sonra, kimlik bilgilerini ve cep telefonu numaranız gir. Daha sonra devam et. blank
 4. Üç aşamalı kimlik doğrulama sürecini başlatmak için devam deyin. blank
 5. Açılan ekranda kimliğinizin ön ve arka tarafının resmini çek, daha sonra okut ve devam et. blank
 6. Yüz tanımlamanı yap. blank
 7. Kimlik doğrulama sürecini tamamladıktan sonra devam et. blank
 8. Kullanmak istediğiniz başlangıç ürünlerini seçin. (Vadesiz hesap ile ihtiyaç kredisi mutlaka işaretli olsun.) blank
 9. Başvuru sonuçlarını gör, hazır olduktan sonra görüntülü görüşmeye bağlan deyin. blank
 10. Görüşme sırasında SMS ile gönderilen geçici şifreni gir. blank
 11. Sözleşmeleri okuduktan sonra onayla. blank
 12. Onaylanan hesap ve kartların açılış tercihlerini yap. blank
 13. Tebrikler, Akbank mevduat hesabınız artık aktif! blank

Şubeye gitmeden gelir belgesiz kredi kullanabilmek için Akbank mevduat hesabımızı açtık. Bunu yukarda resimli olduğu gibi bu https://www.youtube.com/watch?v=LskR-GUkOfg&t=5s bağlantıda videolu olarak da anlattım. Şimdi sıra geldi kredi başvurusunda bulunmayı. Bunu da şu şekilde yapıyoruz.

 1. Akbank Direkt uygulamamızı çalıştırıyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizle giriş yap diyerek yapıyoruz. blank
 2. Ana menüden kredi işlemleri diyelim. blank
 3. Kredi başvurusu yapın. (Bu arada benim gelir belgesiz başvurup onay alıp ödemesi devam eden diğer kredilerimi de resimde görüyorsunuz. 😀) blank
 4. Çekmek istediğiniz kredinin miktarını, vadesini girin ve hemen başvurmak istiyorum deyin. blank

Bu işlemler sonrasında şayet yukarda bahsetmiş olduğum gelir belgesiz kredi başvurusu şartlarını sağlıyorsanız başvurunuz %100 olarak olumlu sonuçlanacaktır. Olumlu sonuçlanması durumunda ise aşağıdaki güncel faiz oranlarından yararlanabileceksiniz.

AKBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%3.49 %3.69

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 4 Ortalama: 2.3]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 64 YORUM
 1. Şule dedi ki:

  Çalışmiyorum ama Kredi notuna baktım enpara yüksek ihtimal verirmiş Enparadan kredi çekebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim

1 6 7 8