KOSGEB Kredi

Emeklilere Maaşların 10 Katı Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere aldıkların maaşların 10 katı kadar faizsiz kredi 2022 öncesinde hatırlarsanız verilmişti. 0 faizli olarak bu krediyi ise; Ziraat bankası ve Vakıfbank ile Halkbank hayata geçirmişti. Emekli sandığı, SGK & BAĞKUR emeklilerine bu müjdeli haberi ilk sizlerle paylaşanlardan olmuştuk. O gün den beri bu başlığı hiç değiştirmedik. Çünkü, yorumlara da bakarsanız sizlere bir taahhüt de bulunduk. Bu ise; bir gün herhangi bir banka ola ki emekliye faizsiz kredi verirse, sizlere bu başlık altında duyuracağız dedik. Dediğimiz o günde çok şükür geldi. 2 banka emekliye 5.000 TL 12 ay geri ödemeli faizsiz kredi vermeye başladı. Bu bankalar hangileri hemen söyleyelim. 1. Akbank T.A.Ş 2. ING bankası tır. Şartları nedir? Nasıl başvuracağız diyorsanız da, bunu da ilgili başlıklarında bula bilirsiniz.

Emeklilere Maaşların 10 Katı Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Akbank ile ING bankası tarafından emekliye verilen faizsiz kredi şartlarına uygun olmayanları da her zaman ki gibi atlamadık. Bunun içinde bu ay emekliye en düşük faizli olarak tam 3 ay ödemesiz hangi banka kredi veriyor bundan bahsettik. Hem de güncel faiz ve geri ödeme planıyla birlikte.

SGK, BAĞKUR, Memur Emeklisine Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Emekli sandığı yada SGK, BAĞKUR emeklileri, faizsiz kredi çekmek istiyorsanız müjdem var. Her ne kadar da daha önceleri Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat kadar olmasa da 2 banka hatırı sayılır faizsiz kredi veriyor. Bu bankalar hangileri diye merak ediyorsanız. Birinci olanı benim en sevdiğim banka olan Akbank T.A.Ş tır. 2. Emekliye faizsiz kredi kampanyası düzenleyen ise ING bankası tır. Emekliye faizsiz kredi veren her iki bankamızın üst limiti ise 5.000 TL ile sınırlıdır. Geri ödeme planı da her iki bankamız tarafından 12 ay yani 1 sene vadeli olmaktadır.

Emekliye faizsiz kredi veren ING ve Akbank tarafından aranan şartlar ise ufak farklılıklar göstermektedir. Bu şartların neler olduğunu bilmiyorsanız, size her ikisinin de başvuru için izlemeniz gerekilen yoluyla aşağıda anlattık. Şimdiden, şartlara uygun olan emeklilerimizin çekecekleri faizsiz kredilerinin hayırlı olmasını dilerim.

Akbank Emekliye 5.000 TL Faizsiz 12 Ay Geri Ödemeli Kredi Veriyor

Gözünü sevdiğimin Akbank T.A.Ş beni yine şaşırtmadı. Çünkü, sadece emekliye değil, şartlara uygun olan herkese sınırlamasız 5.000 TL faizsiz kredi veriyor. En zor günümde bana 2 kere gelir belgesiz kredi veren Akbank’tan bu adımı aslında bekliyordum. Yaparsa da Akbank yapar diyordum. Dediğim gibi de oldu ve yaptı. 12 ay geri ödemeli faizsiz kredi için bırakın işlem ücretini sigorta parası dahi kesmiyor. Anlayacağınız tamamen bedava para! Başvuru yapmak isteyenler evden dahi çıkmasına gerek yok. Nasıl o şekilde imzasız, hem müşterisi olup hem de faizsiz kredi çekebileceğinizi anlatacağım. Ama, ilk olarak 5.000 TL faizsiz kredi çekmenin şartlarına haiz misiniz? Bir buna bakalım.

 1. Daha önce Akbank’ta hesabınızın olmaması gerekiyor.
 2. Banka şubesine gitmeden Akbank’a vadesiz mevduat hesabı açmanız gerekmektedir. Nasıl bu hesabı açacağınızı videolu olarak https://www.youtube.com/watch?v=LskR-GUkOfg&t=58s bu videomda anlattım.
 3. 5.000 TL faizsiz kredi başvurusunu İnternet üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

5 bin TL almak için banka bu 3 şartı aradığını bizlerle resmi İnternet sayfasında paylaştı. Aynı sayfada bir de ”Kredi taleplerinin banka tarafından değerlendireceğini, olumlu olması halinde verileceği.” belirtildi. Bu da şu demek oluyor ki! başvuru sahibinin kredi notu değeri muhakkak göz önünde bulundurulacak.

Herhangi bir Akbank’ta daha önce hesabınız yok ise, faizsiz kredi başvurusu için istenilen hesap açma şartını videomda anlattığım şekilde gerçekleştire bilmektesiniz.

Akbank 5.000 TL faizsiz kredi şartları ve başvurusu bu şekilde. Peki, ING tarafından verilen faizsiz kredinin şartları nedir?

ING İlk 5 Bin Başvuruya 5.000 TL Faizsiz Kredi Verecek!

ING bankası ilk 5 bin yeni müşterisine 5.000 TL faizsiz kredi verme sözü verdi. Emekliler, bu yüzden kampanya bitmeden ING müşterisi değilseniz bu fırsatı kaçırmayınız. Faizsiz kredi çekmek için ise hemen size en yakın ING şubesine nüfus suretinizle gidiniz. Açacağınız ücretsiz bir ING mevduat hesabı sonrasında hemen 12 ay geri ödemeli 5 bin TL faizsiz kredi başvurusunda buluna bilinmektesiniz. Başvuru işlemini ise İnternet ortamından yapmanız gerektiğini bilmenizi isterim. Mevduat hesabı açtıktan sonra başvuru nasıl yapacağız diyorsanız.

 1. Cep telefonunuza ING mobil uygulamasını indirin.
 2. Uygulamayı cep telefonunuza kurun.
 3. Mevduat hesabı açarken şubeden aldığınız tek kullanımlık şifresiyle giriş işleminiz yapın.
 4. Sürekli kullanacağınız şifrenizi belirleyin.
 5. BAŞVURULAR sayfasına girin.
 6. KREDİ BAŞVURUSU seçeneğine geçin.
 7. Kampanyada yer alan FAİZSİZ KREDİ seçimini yapın ve başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuz kabul edildiği taktirde aşağıdaki geri ödemeli krediniz hesabınıza geçecektir.

Miktar Vade Tahsis Ücreti Aylık Ödemeniz
5.000 TL 12 25 466.66

ING mevduat hesabı açmak için yine arzu edenler banka şubesine gitmek de zorunda olmadığınızı da söylemek isterim. İsterlerse indirdikleri ING mobil uygulamasıyla da mevduat hesabı açabilir. Kredi başvurusunu aynı uygulamadan daha sonra yukarıda bahsettiğim gibi de yapabilirler. Nasıl ING mevduat hesabı açabiliriz diyorsanız bunun için 3 adımı izlemeniz yeterli olacaktır.

Bu işleme başlamadan önce NFC özelliğine sahip cep telefonunuzun ve yeni nesil kimlik belgenizin olması gerektiğini bilmenizi isterim.

 1. ING Mobilden ING Müşteri OL deyin.
 2. Bankanın oluşturduğu formu doldurun.
 3. Yönlendirmeleri izleyerek kimlik bilgileri doldurma işlemini sağlayın.
 4. Müşteri temsilcisiyle canlı bağlantıya katılın.

Umarım ilk 5 bin kişi içine girmişsinizdir ve ING 5.000 TL faizsiz kredinizi bahsetmiş olduğumuz şekilde çekip cebinize koymuşsunuzdur.

Emekliye şuan faizsiz kredi veren 2 bankamız bunlar. Talep ettikleri de şartlar da umarım size uygundur. Daha önce takipçilerimiz için söz verdiğimiz gibi, farklı kampanyalar çıktıkça bu sayfayı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. Ben daha önce bu fırsatlardan haberdar olmak istiyorum diyorsanız lütfen https://www.youtube.com/kredim kanalıma abone olunuz.

Vakıfbank Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Emekli maaşını ülkemiz de ortalama 4 bin kişi Vakıfbank üzerinden almaktadır. Bunun yegane nedeni ise kamu bankamız olmasıdır. Vakıfbank emekliye faizsiz kredi veriyor mu? Bu nedenle en çok bize sorulan sorulardan biri olmaktadır. Şuan için ne yazık ki emekliye Vakıfbank 0 faizli kredi vermiyor. Şayet olur da bir gün verir ise bu başlık altında sizlerle bunu seve seve paylaşacağız.

Vakıfbank tabi her ne kadar da şuan için emekli maaş müşterilerine faizsiz kredi vermese de, ayrıcalıklı davranmıyor da dahil hani. Normal dışardan kredi başvuru yapan bir müşterisine göre daha düşük faizli kredi verdiği ise doğrudur. Şuan için siz emekli maaş müşterisine uyguladığı bu kredinin faiz oranı kaç diyorsanız? Tüm detayları aşağıda tablo halinde bula bilirsiniz.

Miktar Vade (Ay) Faiz Oranı
0 ⇔ 50.000 TL 36 %1.55
50.001 TL ⇔ 125.000 TL 24

Vakıfbank emekli maaş müşterilerine düşük faizli ihtiyaç kredisini 3 ay ödemesiz olarak verdiğini de bilmenizi isterim. Bu faiz oranlarından istediğiniz zaman yararlana bilmeniz için;

 1. Kesinlikle emekli maaşınızı Vakıfbank şubesinden almanız gerekir. Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? 4 Yöntem! bahsetmiş olduğum herhangi bir yolla bunu sağlaya bilirsiniz.
 2. Findeks KKB notunuz 1.250 puan altı tercihen olmaması gerekir.
 3. Yaşınızın en fazla 73 olması istenilir. (Daha üst yaşlar için kefil + ek teminatlar istenilebilir.

Bu 3 şartı sağladığınız da istediğiniz zaman Vakıfbank şubesinden yada VakıfbankMobil üzerinden kredi başvuruşunuzu gerçekleştire bilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası 2022’da Veriyor Mu?

Emeklilerin maaş alma için banka seçimi yapma hakları olmadığında bir çok SGK, BAĞKUR ve Emekli sandığı mensupları Ziraat ile uzun süreler çalıştı. Halen emin ki ülkemiz de olan 13.000.000 emeklinin %40 kadarı emekli maaşlarını Ziraat üzerinden almaktadır. Emeklilerimizin Ziraat bankası üzerinden maaş almasının bir kaç nedeni olduğunu da hepimiz gibi bende biliyorum. Bu nedenlerin en başında zamanında verilen maaşların 10 katına kadar faizsiz kredi geliyor. 2022 öncesi verilen bu faizsiz kredi her ne kadarda şimdi Ziraat bankası tarafında verilmiyor olsa da düşük faizli ihtiyaç, konut kredisi vermesi emeklilerimizin Ziraat’tan vaz geçmemesine yetiyor sanırım.

Bu kelamlarımdan da anlayacağınız gibi, emekliye faizsiz kredi Ziraat bankası veriyor mu? Cevap: Şimdilik için hayır. Ama, Vakıfbank için de dediğim gibi şayet bir gün verirse de bunu çok büyük bir mutlulukla buradan sizler için paylaşacağım.

O gün gelene kadar, yorumlarda sizlerle olmaya devam ettiğimi de bilmenizi isterim. Bu nedenle hiç çekinmeden bana bankacılık alanında tüm merak ettiklerinizi sora bilirsiniz.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. Nihat dedi ki:

  Merhabalar emekliyim faizsiz kredi istiyorum aylık 4 bin lira maaşım var oğlum var onu evlendirmeyi düşünüyorum umarım kredi çıkar