Hibe Kredi

Emeklilere En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri? Nasıl Alınır?

Türkiye’de EYT de dahil olunca 2023 yılında 18 milyona yakın emekli olacağı ön görülmektedir. Bu denli devasa bir rakam bankaların iştahını da ciddi bir şekilde kabartmaktadır. Bunun için de bir çok kampanyalar düzenlerler. Yeni emekli müşteriler edinmek için düzenlenen bu kampanyaların en başında da düşük faizli bireysel ihtiyaç kredileri gelir. Bazen düşük faizli verilen krediler belli bir rakama kadar da faizsiz olarak dahi verildiği görülmektedir.

Emeklilere En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri? Nasıl Alınır?

Yeni yada eski emekliye en düşük faizli olarak kampanya kapsamında kredi veren bu bankalar peki hangileri? Öncelikle bu konuya sizin için değindik. Daha sonra ise kredi çekmek isteyen emekli eşi olan annem vasıtasıyla elde edindiğim bir tecrübeyi sizlerle paylaştım. O ise; en düşük faizli olarak bir emekli bankalardan nasıl kredi çekebileceğidir. Bu iki sorunun cevabını merak ediyorsanız, tüm detayları ile aşağıda siz kıymetli emeklilerimiz için yer almaktadır.

Düşük Faizli Olarak Emekliler Bankalardan Nasıl Kredi Alabilir?

Ülkemizde 18.000.000 kadar emekli maaş müşterisi vardır. Düzenli olarak hesaplarına yatan maaş ise bankaların iştahını ciddi bir şekilde kabartmaktadır. Bu yüzden yeni emekli maaş müşterisi edinmek için de sürekli farklı kampanyalar düzenlerler. Düzenlemiş oldukları bu kampanyaların bir tanesi de düşük faizli olarak bireysel kredisi kullandırmaktır. Tabi sadece düşük faizli olarak kredi vermekle çoğu yetinmez. Çok daha fazla müşteri edinmek için kredinin yanı sıra farklı finansal olanaklarda sağlar. Peki bankalar tarafından sağlan başta düşük faizli olan kredi imkanından sizler nasıl yararlanabilirsiniz?

Bunun İçin 3 Tane Seçenek Vardır.

 1. Emekli maaşınızı aldığınız bankadan kredi kullanarak.
 2. Emekliye düşük faizli kredi veren bankalara doğrudan başvuru yaparak.
 3. Emekli maaşını kredi kullanmak istediği bankaya nakil ederek.

Evet, bu iki seçenek üzerinden mevcut ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre en az %0.10 en fazla ise %0.40 varan faiz indirimlerinden yararlana bilirsiniz. Ben emekli eşi olan annem için bu 3 seçenek üzerinden çok uygun faiz oranlarıyla istediğimiz finansmana kavuştum. Nasıl olduğunu ise aşağıda yer verdim.

1- Emekli Maaşını Aldığınız Bankadan Kredi Kullanmanın Avantajları

Emekli maaşınızı aldığınız bankadan kredi kullanmanın size bir çok avantajı vardır. Bu avantajların en başında ise diğer bireysellere nazaran çok daha düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanabilmeniz gelir. Bu krediye giden yolda da herhangi bir formaliteye de üstelik takılmazsınız. Böylelikle özellikle acil nakit ihtiyacınızı çok daha hızlı sağlarsın. Bunu bizzat ben aşağıdaki paragrafta anlattığım gibi yaşadım.

Bankalar tarafından sağlanan bu ayrıcalıklar dan doğrusu benim haberim vardı. Bugün yine de sizler için bir araştırma yaparak bunu teyit ettim. Bunu teyit etmek için ise annem emekli maaşı Denizbank üzerinden aldığı için orasını tercih ettim. Karşıma ise o zamanın tarihinde şu teklif çıktı.

 1. Bankanın normal de müşterilerine uygulamış olduğu kredi faiz oranından %0.30 daha düşük seviyelerde emekli maaşını alanlara kredi imkanı sağladığına şahit oldum. Normal de kredi faiz oranı %1.69 iken emekli maaşını Denizbank’tan anneme bankanın uygulamış olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranı tam %1.39 tu. Arada kocaman %0.30 bir faiz farkı bulunuyor! Bu oran cidden beni çok şaşırttı.
 2. Aidatı olmayan kredi kartı sahibi oldu.
 3. Otomatik ödeme verdiğimiz için de ekstradan hediye para puan kazandık.

Bu nedenle bana kalırsa emeklilerin düşük faizli kredi kullanmaları için ilk olarak emekli maaşlarını aldıkları bankaya bir kendilerine özel kredi müjdesi var mı? Bunu önce sormalarıdır. Eğer ki emekli maaşınızı almanıza karşın size özel bir kredi müjdeli haberleri yok ise düşük faizli kredi alabilmek için diğer 2. alternatife geçebilirsiniz. Bu yol ne diyorsanız? Tabi ki emeklilere düşük faizli kredi veren bankalara başvuru yapmak.

2- Emeklilere Özel Düşük Faizli Kredi Veren Bankalara Başvuru Yapabilirsiniz

Daha evvelde dediğim gibi bankaların bir çoğu yeni müşteri edinmek için kampanyalar düzenler. Düzenlediği bu kampanyalar ise çoğu zaman belli bir kesime hitap eder. Bu kesimin en başında ise emekliler gelir. Sayıları da 2023 yılı itibarıyla 18.000.000 olunca bence ilk olarak bu kitleye hitap etmeleri de gerekir zaten. Emekli maaşlarını taşımaları için de genel olarak 2 şeyi ön planda tutarlar. Bunlar; 1- Promosyon. 2- Düşük faizli krediler. Emekliye en yüksek promosyon parası veren bankaların hangileri olduğunu aşağıda bağlantısını verdiğimiz BU sayfamızda yer verdik. Onun için burada buna değinmeyeceğiz. En düşük faizli kredi veren bankalar hangileri diyorsanız da bunun için tavsiye edeceğim 2 bankamız ise şunlardır.

Emekliye En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar:

 1. Türkiye Halk Bankası
 2. QNB Finansbank

Türkiye’nin her il/ilçesin de bu iki bankamızın da şubesi bulunmaktadır. Bundan dolayı kolaylıkla kredi başvurunuzu şahsen giderek gerçekleştirebilirsiniz deyip, düşük kredi kullanmak isteyen emekliler için 3. yolun ne olduğuna geçiyoruz.

3- Emekli Maaşınızı Taşıyarak Düşük Faizli Kredi Hatta Faizsiz Nakit Avans Dahi Çekebilirsiniz

Emekli maaşınızı taşıyarak nakit olarak 4 olanaktan yararlanırsınız. Bunlar neler derseniz. 1- Banka promosyonu. (Tabi bunun için 3 sene beklemeniz gerekir.) 2- Kredi kartı alırsanız hediye para. (Bunun miktarı da genellikle 500 ile en çok 1.000 TL arasında olur. Tabi otomatik ödeme talimatı da verirseniz. 3- Faizsiz nakit avans (12 ay vadeli ve genelde 5.000 TL en fazla kullandırılır. 4- Düşük faizli olarak kredi kullanmak.

Emekli maaşınızı taşımanız dahilinde yukarda da bahsetmiş olduğumuz 2 bankamızın sizlere tanıdığı kredi faiz oranları ise ŞUBAT 2023 senesi için şu şekildedir.

 1. Halkbank ⇒ 25.000 TL kadar 36 ay vadeli aylık %1.55 faizli kredi vermektedir. 100.000 TL kadar 24 ay vadeli olarak da aylık %1.69 faiz oranı uygular. (Güncel ⇒ BURADA)
 2. QNB Finansbank ⇒ Yeni gelen müşterilerine aylık %1.39 faizli kredi vermektedir. (Detaylar ⇒ BURADA)

50.000 TL için 36 ay vadeli geri ödeme planları ise;

BANKA AYLIK ÖDEME TOPLAM MALİYET
Halkbank 26.773,64 TL 642.567,55 TL
QNB Finansbank 25.656,00 TL 615.744,09 TL

Düşük faizli olarak kredi kullanmak isteyen emeklilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği için tam 3 tane gösterdik. Bir çok emeklimiz yalnız bu gösterdiğim imkanlardan üst yaş sınırına takıldığı için istifade edemediğinin de bilincindeyiz. Bu yüzden bu sorunu 84 yaşa kadar çözen bir bankayı da özel olarak farklı bir sayfamızda yer verdik. Eğer sizlerde üst yaş sınırından ötürü kredi çekemiyorsanız Acil Para İhtiyacı Olan Emekliye En Üst 84 Yaşa Kadar Kredi Veren Bankalar Hangileri? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. İrfan dedi ki:

  Emekliyim maaşımı ptt den alıyorum hiç bir kesintim yok net 2225 tl maaş alıyorum ama ihtiyaç kredisi kullanmak istedim 7.500 tl kadar ama kerdim olumsuz cevap çıkıyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   PTT anlaşma sağladığı diğer bankalara başvuru yapın derim. Örneğin BURGANBANK