KOSGEB Kredi

65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

65 ile 70 yaş aralığına hangi bankalar kredi veriyor diye soranlara bir çok banka ismini verebilirim. Bu bankalar içine VAKIFBANK, HALKBANK ile Ziraat Bankası da girer. 75, 80 yaş üstü olup 85 yaşa kadar emekliye kredi veren bankalar hangisi? derseniz, sizlere şuan için Denizbank ve PTT AKTİFBANK derim. Üstelik biri 80.000 TL bir diğer ise de 100.000 TL kadar ihtiyaç kredisi vermektedir.  SGK, BAĞKUR yada Emekli Sandığı üzerinden emekli olanlara bu iki bankanın peki faiz oranı kaç? Nasıl hesaplama yapabilirsiniz? Bunları da aşağıda bulabilirsiniz.

Kaç Yaşına Kadar Kredi Alabilirim? İşte Cevabı!

Kaç yaşına kadar kredi alabilirim, yaş ilerledikçe herkes tarafından merak konusu olmaktadır. Bu sorunun ise ne yazık ki bir net bir cevabı yoktur. Çünkü BDDK yada Devlet tarafından faaliyette olan hiç bir yasal merci tarafından kaç yaşına kadar kredi alınacağına dahil bir kanun çıkmamıştır. Dolayısıyla kaç yaşına kadar kredi alabileceğiniz tamamen bankalara göre değişir. Bundan dolayı da bankaların da inisiyatifine kalmıştır.

Bankalar bu inisiyatifi ise yıllık hedeflerine göre değiştire bilmektedirler. Her ne kadarda hedefler doğrultusunda kredi verme üst yaş sınırlarında değişiklik göstermiş olsalar da, prestijlerini sarsacakta kararlar almazlar. Bundan dolayıdır ki, bir çok banka en az kredi vermek için 70 yaşı kılavuz alırlar.

Kaç yaşına kadar bankalardan kredi çekebilir için emeklilerimiz çoğunlukta HALKBANK, Vakıfbank ve Ziraat bankasının yaş uygulamalarını merak etmektedirler. Bu sebeple bu bankalarımızın siz emeklilere uygulamış oldukları üst yaş prosedürlerine de yer verdiğimizi de bilmenizi isterim. Ama, önce emekliye en üst yaş sınırına kredi veren bankamızı tanıtmakla başlıyoruz.

83 Yaşa Kadar En Üst Yaş Sınırı Emekli Kredisi PTT’de

Emekliye bankalar kaç yaşa kadar kredi veriyor diye sizin için bir çok bankayı aradım. Bu bankalar içinde kamu bankaları da vardı. Her birinin en üst yaş sınırı değişiklik gösteriyordu. Arayarak siz emeklilerimiz için edinmiş olduğum bankaların üst yaş sınırlarını aşağıda bulabilmektesiniz. Bu bankalardan en üst yaş sırına kredi veren bankayı da burada bulabilirsiniz. Çünkü bu bankamızı burada sizler için tanıtıyorum. Hazırsanız emekliye en üst yaş sınıra kadar kredi veren bankayı tatmin ediyorum. Bu bankamız, PTT ile anlaşmalı olan AKTFİBANK’dan başkası değildir.

AKTİFBANK emekli maaşını PTT’den alanlara sağlamış olduğu üst yaş sınırı ise 83 olmaktadır. Kredi vadesi ile birlikte 83 yaşına kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu da şu anlama geliyor ki, 80 yaşında iken 36 ay vadeli olarak PTT’den kredi çekebilmektesiniz. Kredinin emekli maaş müşterilerine üst limiti ise 80.000 TL olmaktadır. Başvuru yapacaklardan ise aranan en önemli şart emekli maaş müşterisi olunmasıdır. Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? 4 Yöntem! de bahsetmiş olduğum şekilde bu şartı oluştura bilirsiniz. Daha sonra ise başvurunuzu yapabilirsiniz. Emekli maaşınızı taşımanız halinde nasıl başvuru yapacağınız, bankanın faiz oranı size özel sayfamda bula bilirsiniz. Bu sayfamın adresi ise Emekliye 80 Bin TL PTT Aktif Bank Kredisi Kaçmaz! sayfada yer almaktadır. PTT anlaşmalı olarak AKTİFBANK kredi üst limiti banka yetmiyor diyorsanız, size başka bir alternatif banka göstere bilirim. Bu bankamız hangisi diyorsanız? hemen aşağıda başlığa bakmanız yeterlidir.

80 Yaşa Kadar En Çok Kredi Veren Banka DENİZBANK

Kredi vadesi ile emekliye en üst yaşa kredi veren 2. bankamız DENİZBANK olmaktadır. 11.05.2021 tarihinde bizzat Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak bunun böyle olduğunu teyit ettim. Denizbank tarafından emekli maaş müşterilerine verilen kredinin üst yaş sınırı ise 80 yaş olmaktadır. Kredinin miktarı ise tam 100.000 TL kadar çıkmaktadır. Böylece Denizbank en üst yaş sınırına en fazla kredi veren bankamız olarak listemizde yer almaktadır. Denizbank emekli maaş müşterilerini bu imkanları her banka da olduğu gibi maaşlarını kendinden alan emeklilere sağlamaktadır. Emeklilere vermiş olduğu kredinin faiz ve masraf oranları ise şu şekildedir.

DENİZBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.59

Denizbank emekli maaş müşterilerine vermiş olduğu kredinin tahsis cüreti ise %0.5 oranındadır. Buda 100.000 TL için 500 TL bir peşin işlem ücret kesintisi uygulanacağı anlamına gelir. Sigorta kesintisi ise banka ile görüşmelerim neticesinde yaşa göre değişmektedir. Müşteri hizmetlerinin söylemesine göre de başvuru yapan emekli maaş müşterisinin yaşı arttıkça sigorta maliyeti de artmaktadır. % olarak ise en az %0.24 en fazla ise %0.70 kadar çıkabileceğini de yine bilmenizi isterim. Mevcut faiz oranlarına göre geri ödeme planınız ise tahsis ücreti ve sigorta maliyet kesintisi hariç şu şekilde oluşmaktadır.

DENİZBANK Emekli Maaş Müşterisi Kredi Geri Ödeme Planı
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
75.000 TL 12 7.051,96 TL 84.623,54 TL
24 3.924,13 TL 94.179,04 TL
28 3.482,36 TL 97.506,06 TL
36 2.899,17 TL 104.369,89 TL

80 yaşa kadar emekli maaş müşterilerine vermiş olduğu kredinin başvurusunu https://bit.ly/3biNZBa bu formu doldurarak isterseniz hemen yapabilirsiniz. Özel bankalar içinde 2 tane emekliye en üst yaşa kredi veren bankamızı tanıttık. Peki, kamu bankalarında üst yaş sınırı olarak kaç uygulanmaktadır?

HALKBANK, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı Kaç?

Kamuya ait 3 tane bankamız vardır. Bu bankalarımızın ismini duymayanımız yoktur. Ama, kamuya ait olduğunu bilmeyenimiz muhakkak vardır. Kamuya ait bu 3 bankamız ise HALKBANK, Vakıfbank ve Ziraat bankası olmaktadır. Bu 3 kamu bankamızda emekli maaş müşterilerine ciddi anlamda ayrıcalıklar sağlar. Sağladıkları bu ayrıcalık ne yazık ki diğer bankalara göre yaş konusunda biraz zayıftır. Her ne kadar faiz konusunda emekliye en üst yaşa kredi veren bankalar ile yarışa biliyor olsalar da, kredi kullandırma yaş konusunda baya bir geri de kalmışlardır. Peki, emekli maaş müşterilerine uygulamış olduğu bu üst yaş sınırı kaç?

Türkiye Halk Bankası, VAKIFBANK ve Ziraat bankasının emekli maaş müşterilerine kredi vermek için uyguladıkları üst yaş sınırı 72 olmaktadır.

72 yaş olarak uygulamış olduğu kredi üst yaş sınırı da sadece kendinden emekli maaşı alanlara özel uyguladığını da bilmenizi isterim. HALKBANK tarafından verilen emekli maaş müşterileri için özel bir video aşağıda çektim.

Bu videomuzun haricinde ise Ziraat bankası emekli maaş müşterilerini ilgilendiren bir içerikte yine aşağıda kaleme aldım. HALKBANK üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılacağını HALKBANK Emekli Kredisi Başvurusu sayfasında bulabilirsiniz. Ziraat bankası için ise başvuru nasıl yapılır? Emekli maaş müşterilerine verdiği kredinin faiz oranları kaç? gibi detayları da böylece aşağıdaki başlıkta bulabilmektesiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Ziraat bankası emekliye ne kadar kredi veriyor diye merak ediyorsanız, üst limit 100.000 TL kadar çıktığını bilmenizi isterim. En çok emekliye vermiş olduğu bu krediyi herkesin de onaylı olarak alamadığını da söylemem gerekir. Çünkü en üst miktarda verilen Ziraat bankası emekli kredisini alabilmeniz için bir kaç şarta haiz olmanız gerekir. Bunların bir tanesi de 100.000 TL olarak hesaplama yapıp başvuru yapacağınız emekli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi ile alakalıdır. Hesaplama sonrası, şayet çıkan aylık taksit tutarı emekli maaşınızın yarısını geçmiyorsa ilk şarta uygunsunuz demektir. İkinci olarak 100.000 TL kadar verilen Ziraat emekli kredisini alabilmenin şartı ise şudur. FİNDEKS KKB kredi notu değerinizin yüksek olmasıdır.

Bu iki çok önemli şartı sağlayan emeklilerimiz, aşağıda yer verdiğimiz faiz oranlarından yararlana bilir. Oluşturmuş olduğumuz geri ödeme imkanlarından istifade edebilir.

Eylül için Ziraat Bankasının 36 ay olarak normal faiz oranı %1.59 tir. Ancak maaşını Ziraat’den alan emekliler için bu faiz oranı sadece %1.55 oranındadır. 1 ile 36 aya kadar bütün vadelerde uygulanan bu indirimli faiz oranının hesaplama tablosu ise farklı vadelere göre şu şekilde oluşmaktadır.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL KREDİ GERİ ÖDEME PLANI
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 24 2.601,82 TL 62.443,58 TL
28 2.307,09 TL 64.598,46 TL
32 2.087,43 TL 66.797,67 TL
36 1.917,81 TL 69.041,05 TL

Mevcut faiz indirimli krediden yararlanmak için şayet emekli maaşınızı Ziraat üzerinden alıyorsanız sadece kimlik belgeniz ile başvuruda banka şubelerine yapmanız yeterli olacaktır.

"65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?" - 197 YORUM
 1. blank Uğur dedi ki:

  Babam vat etti annem alıyor maasi..annem 83 yaşında vakifbanktan alıyor . 2150 TL. Üzerinde 1 evi var . Ne kadar kredi çekebilir efendim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu yaş ile Vakıfbank’tan çekemez. Diğer bahsettiğim bankalardan ise en fazla (Aktifbank) 84 yaşına kadar çekebilir. Buda vadesi 1 yıl olacak anlamına gelir. Vade kısa olduğu için de benim tahminim maksimum 20 bin TL çekebilir. (10 bin TL garanti alabilir ama)

 2. blank Ayse dedi ki:

  Merhaba 77 yaşında konut kredisi veren bankalar hangisi acaba?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Konutlarda ipotek olduğu için bir çok bankadan kredi kullana bilirsiniz.

 3. blank Hasan AKGÜL dedi ki:

  Sorum ben nasıl kiredi çekmek istiyorum

 4. blank yusuf dedi ki:

  74 yaşındayım ziraat bankasından kıredi çektim 1 yıl önce bugun şubeye gittim kıredimi kapatıp yeni kıredi çekmek istedim 74 yaşında olduğumdan hayat sgorta kapsama dışındaymışım kıredi çekmek için neyapa bilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Size önerim emekli maaşınızı PTT taşımanızdır. Böylece 80 yaşına kadar kredi çekebilirsiniz. Not: Faiz oranları biraz fazla olduğunu bilmenizi isterim.

 5. blank Recep dedi ki:

  Merhaba, annem 79 yaşında ziraat bankasından 2.000 emekli maaşı alıyor. 15.000 civarında bir ihtiyaç kredisi düşünüyor. Hangi şartlarda nasıl alabilir acaba teşekkürler.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Üst yaş sınırında olduğu için Ziraat den alamaz. Ancak, PTT ye maaşını taşırsa alabilir.

1 7 8 9
KOSGEBKrediler.Com