Hibe Kredi

Ziraat Bankası Kart İnternet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim? 4 Yol!

Ziraat bankası Bankkart yada mobil internet bankacılığı şifremi unuttum, nasıl alabilirim? Bunun için size en hızlı almanın tam 5 yöntemden bahsedeceğiz. Şifre alma için bahsedeceğim bu yöntemlerle sadece 3 dakika içinde kart şifrenizi yenileme yada mobil internet bankacılığı giriş şifresi alabileceksiniz. Böylece, müşteri hizmetlerin de kart şifrenizi yenilemek yada internet bankacılığı giriş şifresi almak için sıra saatlerce beklememiş olacaksınız.

Ziraat Bankası Kart İnternet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim? 4 Yol!

Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanmanın ne denli zor olduğunu herkes gibi bende biliyorum. Banka kartı yada internet bankacılığı giriş için şifrenizi unuttu yada yenilemek için bundan dolayı sizlere hiç müşteri temsilcisinde zaman kaybı yaşamamız için bir kaç çözüm önerisinde bulunmak istedik. Kart yada internet bankacılığı giriş şifremi unuttum diyorsanız bu nedenle en doğru adreste olduğunuzu söylemek istiyorum.

Ziraat Bankası Kart & Mobil İnternet Bankacılığı Giriş Şifremi Unuttum

Ziraat bankası Bankkart yada mobil internet bankacılığı giriş şifremi unuttum ne yapacağım diyorsanız size bir çok hızlı çözüm yolu sunacağız. Böylece ne Ziraat bankası şubelerine gitmek zorunda kalacaksınız ne de müşteri temsilcisini aramak zorunda kalacaksınız. Vakitten kazanmak için en hızlı bu işlemleri nasıl yapacağınızı ise sizlere iki başlık atlında anlatacağız. Bunlardan ilki sadece Bankkart şifresini unuttum diyenler içindir. Bir diğeri ise İnternet mobil bankacılığı giriş şifresini unuttum ne yapacağım diyenler için tir.

Ziraat bankası bankkart yada mobil internet bankacılığı giriş şifresini unuttum diyenler için sunmuş olduğumuz hızlı çözümleri ise aşağıdaki ilgili başlıklar altında yer almaktadır. Ziraat bankası kart ve internet bankacılığı giriş şifresini unuttum diyenler için ayrıca sadece çözüm sunmakla kalmadığımızı da şimdiden söylemek istiyorum. Güvenlik nedeni ile şifresini değiştirmek isteyenlerinde yine nasıl bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceklerinde de ilgili başlıklar altında sizler için resimli bir şekilde açıkladık.

Ziraat Bankası Bankkart Şifresini Unuttum (Alma, Yeniden Oluşturma)

Ziraat bankası bankkart şifresini unuttum diyenlerin yeniden alma için bir çoğu doğrudan 444 00 00 müşteri temsilcilerini aramaktadır. Dakikalar boyunca da bu sorunu çözüm bulmak için sıra beklemektedirler. Sıra beklemesini hadi geçtim, yine bir sürü şu tuşa bas bu tuşa bas gibi yönlendirmelere maruz kalmaktadırlar. Halbuki Ziraat bankası bankkart şifresini unuttuysanız bunu yeniden oluşturma yapmak için hiç buna gerek yoktur. Bir kaç farklı hızlı yol ile Ziraat bankası bankkart şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz. Peki, yeniden Ziraat bankası şifresini nasıl hızlı bir şekilde oluştura bilirsiniz? Bu yöntemler hangileridir?

 1. SMS atarak çok hızlı bir şekilde kart şifresi alabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen anlatalım.
  • Cep telefonunuzun mesaj bölüme SIFRE yazın, arasında bir boşluk bırakarak sonra kartınızın üzerinden yazan rakamların son 6 hanesini yazın, sonra yine bir boşluk bırakın, anne kızlık soy adınızın son iki harfini girin, ve yine boşluk bırakarak kartınızın arka tarafında yer alan 3 haneli güvenlik kodunu girin. Oluşturduğunuz bu SMS metni ise 4757 numaraya gönderin. En fazla 1 dakika içinde kart şifrenizi almış olacaksınız. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gerekilen ise ÖÇSİÜĞ gibi Türkçe karakterler kullanarak yazılmalıdır. Yapılan bu işleme bir örnek vermemiz gerekir ise; SIFRE 123456 AĞRI 123 gibi.
 2. Bankkart şifreniz var ve bunu unuttu iseniz yeni şifre oluşturmak için internet bankacılığı kullanmanız gerekmektesiniz. (Tabi 0850 258 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak zaman kaybetmek istemiyorsanız. Peki, kart şifresini unutanlar yeniden şifre oluşturma işlemini internet mobil bankacılığı üzerinden nasıl yapabilirler?

Sırasıyla adımlar..

 1. Ziraat bankası mobil internet bankacılığına giriş yapalım. Şayet Ziraat mobil internet bankacılığını yok ise şubeye gitmeden nasıl oluşturabileceğinizi size başka bir sayfamda anlattım. Bunun için lütfen, Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma) sayfamızı ziyaret ediniz.
 2. Sağ alt taraftaki menü tuşuna basalım.blank
 3. Kartlarım diyelim.blank
 4. Şimdi banka kartlarım diyelim.blank
 5. BANKKART TEMAZSIZ alanındaki yere tıklayalım.blank
 6. Kart ayarları diyelim.blank
 7. Şifre belirleme butonun tıklayalım.blank
 8. Yeni şifremizi ekranda görmüş olduğunuz yönergelere göre yeniden oluşturalım. Sonra DEVAM diyelim.blank
 9. Son olarak ise ONAYLA diyelim.blank

Bu işlemleri sonrasında anında kart şifreniz hem değişmiş hem de unuttuğunuz şifreniz yenilenmiş olacaktır.

Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Şifre Alma (Değiştirme)

Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifre alma yada değiştirme yapmak için yine müşteri hizmetlerini aramanıza gerek yoktur. Hatta Ziraat bankası şubelerine dahi gitmenize lüzum yoktur. Hiç evinizden çıkmadan Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifre alma veya değiştirme işlemini yapabilirsiniz. (Not: İnternet bankacılığı giriş şifreniz bloke edilmiş ise mecburen Ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekmektesiniz. Benim başıma kısa süre önce geldiği için biliyorum.) Peki, Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifre alma yada değiştirme işlemini nasıl evimizden çıkmadan çok basit bir şekilde yapabiliriz?

Not: Ziraat mobil uygulaması şifresi almak için mutlaka çipli nüfus cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir.blank

Bu nüfus cüzdana sahip iseniz, Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifre almak yada değiştirmek için aşağıdaki adımları sağlayabilirsiniz.

 1. Öncelikli olarak Ziraat mobil uygulamamızı çalıştıralım. Daha sonra şifremi unuttum diyelim.blank
 2. Kişisel bilgilerinizi ve ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu girerek devam diyelim.blank
 3. Karşımıza gelen ekranda T.C. kimlik kartı ile doğrulama seçeneğini seçelim.blank
 4. T.C. kimlik kartınızı hazırlayın. Hazırladıysanız devam deyin.blank
 5. T.C. kimlik kartınızı görselde olduğu okutmak için devam deyin.blank
 6. Devam butonuna bastıktan sonra kartınızın arka kısmını tam kimlik kartınızı kaplayacak şekilde kameraya gösterin.blank
 7. Daha sonra T.C. kimlik kartınızı telefonunun arka kısmına yapıştırın ve yeşil ışıklar yanması dolana kadar bekletin.blankblank
 8. Kimlik bilgileriniz doğrulandıktan sonra görüntü doğrulama adımına geçmek için devam diyelim.blank
 9. Görüntünüz doğrulana kadar kamerayı sabit bir şekilde tutalım. (Ekranda bize söylenen yönlendirmeleri yapalım)blank
 10. Görüntü doğrulama sağlandıktan sonra cep telefonunuza gelen SMS kodunu girin. Yine devam deyin.blank
 11. Ekranda yer alan yeni şifre belirleme kriterlerini okuyalım. Okuduktan sonra devam diyelim.blank
 12. Ziraat bankası mobil internet bankacılığı giriş için yeni şifremizi belirleyelim. Daha sonra devam diyelim.blank

Bu işlemleri sonrasında artık yeni Ziraat bankası mobil internet bankacılığı şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ziraat bankası mobil internet bankacılığı ve bankkart şifresi yeniden belirleme işlemleri çok hızlı bir şekilde anlattığım şekilde yapılmaktadır. Şimdi bankkart hakkında merak edilen bir kaç soruyu da sizler için cevaplıyoruz.

Bankkart yıllık ücreti var mı?
Herhangi bir senelik kart ücreti yoktur.

Bankkartımı nasıl teslim alabilirim.
Ziraat bankası şubelerinden anında alabilirsiniz. Yada adresinize isteye bilirsiniz.

Bankkart ile alış veriş yapabilirmiyim?
Günlük 2.000 TL kadar bakiyenizin olması durumunda alış veriş yapabilirsiniz.

Bankkart ile internet alışverişi yapabilir miyim?
Bakiyenizin olması durumunda 5.00 TL kadar internet alış verişi yapabilirsiniz.

Bankkart ile temazsız alış veriş yapılıyor mu?
Günlük 350 TL kadar temazsız olarak temazsız alış veriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadesiz Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır? altında çok yatırım yapıp kazanç elde etmek isteyenler için bunu da sizler için anlattım.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.