Hibe Kredi

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma)

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma)

Ziraat bankası müşterisi olmak istiyorum diyorsanız. Bunu hiç şubeye gitmeden online olarak yapabilirsiniz. Vadesiz TL cinsinden ve İnternet bankacılığı hesap açma için de iki şeye sahip olmanız yeterlidir. Bunlardan bir tanesi yeni nesil çipli nüfus cüzdanı. Bir diğeri de NFC özelliğine sahip akıllı cep telefonudur. Böylelikle hem vadesiz mevduat hesabını banka şubesine hiç gitmeden açabilirsiniz. Hem de arzu ederseniz sonrasın da Ziraat Mobil uygulamasına giriş şifresini yine şubeye gitmeden alabilirsiniz. Vadesiz mevduat ile Ziraat bankası İnternet bankacılık hesabını nasıl şubeye gitmeden açabiliriz diyorsanız, bunu sizlere videolu ve görselle ile adımlar halinde aşağıda açıkladık. Şimdiden Ziraat müşterisi olduğunuz için sizi kutluyorum.

Ziraat Bankası Müşterisi Olmak İstiyorum Diyorsanız Bunun İki Yolu Var

Ziraat bankası müşterisi olmak istiyorum diyorsanız size iki tane yol gösterebilirim. Bu yollardan bir tanesi banka şubesine giderektir. Bir diğeri de İnternet üzerinden online olarak sağlanmaktadır. Her ikisinin de tek bir şartı vardır. Bu şart ise 18 yaşından büyük olmanızdır. Gerekli olan evraklar ise başvuru yapılacak olan yola göre değişmektedir. Bu evraklara sahipseniz de başvuru yapacağınız yola göre ücretsiz olarak mevduat hesabı sahibi olabilirsiniz.

Başka bankada mevduat hesabınız olsa dahi Ziraat bankası müşterisi olabileceğini de bilmenizi isterim. Maaş dahi Ziraat den almasanız bile bu hesabı yine açabilirsiniz. Peki, Ziraat bankası müşterisi olmak için bu 2 yol nedir? Nasıl bu iyi yöntemle Ziraat bankası müşterisi kolayca olabilirsiniz.

1- Ziraat Bankası Şubelerine Giderek Banka Müşterisi Olabilirsiniz

Ziraat bankası müşterisi olmak için klasik yöntem, şubesine gitmekle başlamaktadır. Bu başvuru yöntemi zaman kaybı yaşattığı için ben çok fazla tavsiye etmem. Ama İnternet ile çok fazla haşır neşir değilseniz, başka bir yolunuzun da olmadığını belirtmek isterim. Zamanınız var ise ve İnternet üzerinden Online Ziraat bankası müşterisi olmayı düşünmüyorsanız, nasıl şubeye giderek olacağınızı belgeleri ile aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştire bilirsiniz.

Gerekli Belgeler:

 • Nüfus cüzdanı

Başvuru İçin Yapılması Gerekeler:

 • Size en yakın Ziraat Bankası şubesine şahsen gidiniz. Size en yakın Ziraat Bankası şubesini burayı tıklayarak göre bilirsiniz.
 • T.C. numaranız ile sıranızı bireysel müşteriler departmanı için alınız.
 • Bireyseldeki memura vadesiz mevduat hesabı açtırmak istediğinizi beyan edin.
 • Sözleşme formunu ıslak imzanızla imzalayınız

Hepsi bu kadar. Bankanın müşteri yoğunluğuna göre bu işlem için 10 ile 40 dakika arasında bir zamana ihtiyacınızın olacağını bilmenizi isterim.

Tavsiye:

Ziraat bankası şubesine giderek hesap açtırttıktan sonra, İnternet bankacılığı hesabınızı da bu işlemler sırasında aktif edebilirsiniz. (Kullanmayacaksanız dahi ileri de muhakkak size lazım olacaktır.)

Ziraat bankası müşterisi olmanın diğer yolu ise İnternet üzerinden geçmektedir. Bu yöntem üzerinden sadece 5 dakika içinde mevduat hesabı açarak banka müşterisi olabiliriniz.

Zamanım çok değerli diyenler online olarak bu başvuru yöntemi nasıl yapılacağını da aşağıda resimli bir şekilde yer verdik.

2- Şubeye Gitmeden Online Ziraat Bankası Müşterisi Nasıl Olunur?

Ziraat bankası müşterisi olabilmeniz için önceleri ıslak imza şartı vardı. Bu şarttan dolayı da banka müşterisi olmak isteyenler mutlaka şubelerine gitmesi gerekiyordu. Bu gerçekten bankanın müşterisi olmak isteyenler için çok ciddi bir zaman kaybıydı. Şükür artık bu başvuru yöntemine bir alternatif var. Bu alternatif yolla ile hiç şubeye gitmeden online olarak Ziraat bankası müşterisi olabiliyorsunuz. Nasıl olabiliriz diyorsanız, ilk olarak sizlere elinizin altında olması gereken 2 şeyi söylemek istiyorum.

 1. Yeni nesil çipli nüfus cüzdanınablank
 2. NFC özelliğine sahip akıllı cep telefonuna. (Akıllı bir çok telefonda bu özellik mevcuttur. Ekranı aşağı doğru indirerek bu özelliği aktif edebilirsiniz.) blank

Çipli nüfuz cüzdanını yanınıza alıp, cep telefonunuzun NFC özelliğini de aktif ettiyseniz, Ziraat şubesine gitmeden banka hesabını şu adımlar sonrasın açabilirsiniz.

 1. Akıllı cep telefonunuza Ziraat mobil uygulamasını indirin.
  1. Andorid için burayı,
  2. IOS için ise burayı tıklaya bilirsiniz.
 2. Uygulamayı çalıştırın. Resimde de göstermiş olduğum gibi MÜŞTERİMİZ OLUN düğmesini tıklatın. blank
 3. Biyometrik veri onayını yapmak için iki kutucuğu tıklayın. Sonrasında DEVAM deyin. blank
 4. Biyometrik Veri Onayı karşınıza metin halinde çıkacaktır. Şimdi buna ONAYLIYORUM deyin. blank
 5. Sistem sizi T.C. kimlik kartınızı hazırlamanız için uyaracak. Bu uyarı ekranını görünce kimliğinizi hazırlayın. Sonra yine DEVAM deyin. blank
 6. T.C. kimlik kartınızı nasıl okutmanız gerektiğini gösteren ekran çıkacak. Buna DEVAM deyin. Sonrasında ise açılan ekrana sığacak şekilde kimliğinizin ARKA kısmını okutun. Dikkat etmeniz gereken, yazı kodları ile çip ekranının tam bir biri ile öpüşüyor olmasıdır. blank
 7. Kimlik belgenizin ön kısmını cep telefonunuzun arkasına yapıştırın. Telefonunuzun NFC özelliği açık ise saniyeler içinde verileri onaylayacaktır. blank
 8. Herhangi bir kimliğinizde sorun yok ise aşağıdaki gibi kimliğinizin okunduğunu göreceksiniz. blank
 9. Tarama işlemi başarılı ise kendi resminizi ve T.C. numaranızı göreceksiniz. Doğru ise bu bilgiler DEVAM deyin. blank
 10. Yüzünüzü Sisteme Taratın. blank

Cep telefon ve kimlik onaylarınız sonrasında müşteri temsilcisi sizi arayacaktır. Görüntülü görüşme sonrasında şubeye gitmeden vadesiz mevduat hesabınız açılacaktır. Tebrikler, artık Ziraat bankası müşterisi oldunuz.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Detayları (30 Bin TL Anında) dan hesabınız olduktan sonra yararlana bileceğinizi bilmenizi isterim. Bir göz atarak sayfaya bankanın sağladığı olanakları göre bilirsiniz.

Şubeye gitmeden bu şekilde mevduat hesabı açarken, İnternet şubesine giriş için yine şubeye gitmeden şifre alabilirsiniz. Nasıl mı? Bunu da sizler için yine resimli olarak aşağıda anlattık.

Şubeye Gitmeden Ziraat İnternet Bankacılık Hesap Giriş Şifresi Alma

Akıllı cep telefonlarıyla İnternet bankacılıkları da beraberinde hayatımıza girdi. Yaşantımızı çok kolaylaştıran bu iki harika teknoloji bizlere sürekli yenilikler sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de şubeye gitmeden mobil bankacılık hesabına sahip olabilmemizdir. Ziraat bankasının da bu teknolojiyi uygulamasıyla sizler de isterseniz Ziraat mobil girişi için şifre alabilirsiniz. Banka şubesine hiç gitmeden Ziraat İnternet bankacılığı hesabı sahibi nasıl olabilirsiniz? Bunu cevaplayacağım ve anlatacağım. Ama buna başlamadan önce bilmeniz gereken bir kaç şey bulunmaktadır. Neler derseniz?

 1. İlk olarak yukarıda, Şubeye Gitmeden Online Ziraat Bankası Müşterisi Nasıl Olunur? Başlığında anlatmış olduğumuz gibi hesap açınız. (Ziraat bankasında mevduat hesabınız var ise bu işlemi yapmaya gerek yoktur)
 2. Yeni nesil çipli nüfus cüzdanınız olması gerekmektedir.
 3. NFC özelliğine sahip cep telefonunuz olması gerekmektedir. (Ziraat İnternet bankacılığını şubeye gitmeden açmaya başlarken telefonunuzun bu özelliğinin aktif olduğundan emin olun.)

Bu 3 şey hazır ise artık şubeye gitmeden Ziraat bankası İnternet bankacılığı hesabı açmaya başlaya bilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise şunlardır.

 1. Cep telefonunuzun işletim sistemine göre Ziraat Mobil Uygulamasını indiriniz.
 2. Uygulamayı çalıştırıp GİRİŞ YAP deyin. blank
 3. Dijital Bankacılık Müşterimiz Olmak İçin; HEMEN BAŞVUR denilen butonu tıklatın. blank
 4. Kişisel Bilgiler Bölümü kısmına geleceksiniz. Bu bölüme kendi T.C. kimlik numaranız ile cep telefon numaranızı giriniz. Güvenlik kodunu da girdikten sonra DEVAM deyin. blank
 5. Sisteme girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS gelecek. Şifre olarak gelen bu kısa 3 dakika içinde mesajı ilgili alana giriniz. Sonra yine DEVAM diyelim. blank
 6. Başvuru seçeneklerinde T.C. kimlik kartı ile başvur diyelim. blank
 7.  Kişisel Verilerin Korunması metini kabul etmeniz gerekmektesiniz. DEVAM diyerek kabul etmiş olacaksınız. İlerlemek için DEVAM diyelim. blank
 8. Kimlik kartı ile başvuru alanına yine DEVAM diyerek ilerleyelim. (Bu noktada yanınızda çipli kartınızın hazır olduğunu kontrol ediniz) blank
 9. Açılan arka kameraya, kimlik kartınızı resimde göstermiş olduğumuz şekilde okutunuz. (Yazılar ve çip kameradaki ile birbirine örtüşür olmasına özen gösteriniz.) blank
 10. Nüfus cüzdanınızın arka kısmını okuttuktan sonra sıra geldi ön kısmını okutmaya. Sıra geldi ön kısmını okutmaya. Bunun içinde nüfus cüzdanınızın ön kısmını telefonunuzun arka kısmına yapıştırmanız yeterlidir. blank
 11. Nüfus cüzdanınızdaki resim ve T.C. kimlik numaranız karşınıza çıkacaktır. DEVAM diyerek ilerleyelim. blank
 12. Ön kamera aktif olacak. Yüzünüzü talimatlara göre taratmanız gerekiyor. (Yeşil çerçeve dolana kadar taratma işlemini ilerletin) blank
 13. Nihayet mutlu son! Tebrikler! Artık aşağıdaki gibi mesajı göreceksiniz ve Ziraat bankası İnternet bankacılığı hesabınız aktif olacak. blank

Cep telefonunuzu kontrol ederseniz, şifrenizin geldiğini göreceksiniz. Evet, değerli arkadaşlarımız. Ziraat bankası vadesiz hesap ve İnternet bankacılığı hesabı nasıl şubeye gitmeden açılır, bunu resimli ve yazılı olarak sizlere anlattık.

Bunun nasıl yapılacağını bir de sizlere videolu olarak anlattım. Şimdiden iyi seyirler.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Ali Erkuş dedi ki:

  İnternet bankacı şifre

 2. Erdoğan dedi ki:

  Bankaya gitmeden bankanızda hesap açmak istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Nasıl yapılacağını anlattım Erdoğan bey.