Hibe Kredi

Ziraat Bankası Bankkart İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? (3D Secure)

01.02.2018 tarihinde BDDK tarafından yapılan yasal düzenlemeyle tüm bankalara ait kredi kartları yurt için ve dışı internet alışverişine kapatılmıştır. Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurumu tarafından alınan bu karar dan Ziraat bankası Bankkart da otomatikman nasibini almıştır. Tabi BDDK tarafından kredi kartların internetten alışverişine kapatılması doğrultusunda alınan bu karar sürekli olmamaktadır. Arzu edenler mevcut kredi kartlarını talep etmeleri durumunda yeniden 3D secure kapsamında internet alışverişine açtırabilmektedir. İnternet alışverişine iptal edilen kredi kartların yeniden açılması için ise Ziraat bankası seferber olmuş ve bir çok açma seçeneğini müşterilerine sunmuştur. Ziraat bankası tarafından kredi kartlarının yeniden internet bankacılığı alışverişine açtırmak için sunmuş olduğu bu seçenekler ise şunlardır.

Ziraat Bankası Bankkart İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? (3D Secure)

1- Mobil internet bankacılığı. 2- SMS numarasına mesaj atarak. 3- Banka şubesine giderek 4- Müşteri hizmetlerini arayarak. Ziraat bankası Bankkart internet alışverişine açmak için başvuru yapabileceğiniz 4 seçene bunlardır. Bu 4 seçenekten ben son 2 tanesini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bunun nedeni ise malum, Ziraat bankası müşteri hizmetleri ve şubelerin aşırı yoğunluğu tur. Ama ben yine de Ziraat bankası Bankkart internet alış verişine kredi kartı nasıl açılır sorusu için bu 2 seçeneği de dahil ettim.

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı İnternet Alışverişe Nasıl Açılır?

01.02.2018 tarihi öncesinde tüm kredi kartları sahiplerine internet alış verişine açık olarak gelmekteydi. Fakat bu tarih sonrasında BDDK tarafından alınan bir karar ile tüm kredi kartları internet alışverişine birden kapatıldı. BDDK kararı tarafından tüm kredi kartlarının internet alış verişine kapatılması ise sürekli olmamaktadır. Dolayısıyla Ziraat bankası kredi kartınızın yeniden internet alışverişe açtırabilmektesiniz. Ziraat bankası bankkart kredi kartını yeniden internet alışverişine açtırmak için ise 4 tane seçeneğiniz bulunmaktadır. Ziraat bankası kredi kartını internet alış verişine nasıl açılır diyenler için bu 4 seçenek ise şunlardır

 1. Ziraat Mobil uygulaması üzerinden.
 2. SMS numarasına kısa mesaj atarak.
 3. Ziraat şubelerine şahsen giderek.
 4. Ziraat bankası müşteri temsilcisini arayarak.

Ziraat bankası kredi kartını internet bankacılığına açtırmak için sizlere sunulan 4 seçenek bunlardır. Ziraat bankası kredi kartını internet bankacılığına nasıl açılır için sunulan bu 4 seçeneğin uygulaması ise şu şekildedir.

1- Ziraat Mobil Üzerinden Bankkart Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ziraat bankası bankkart kredi kartını yurt içi ve yurt dışı internet alış verişine açmanın belki de en kolay yolu Ziraat mobil üzerinden geçer. Şayet Ziraat bankası mobil bankacılık hesabınız yoksa da bu hesabı da yine şubesiz olarak açabilirsiniz. Nasıl açılacağınızı ise Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden! de sizlere anlattım. Ziraat bankası mobil uygulamasına sahip olmanız durumunda da bankkart kredi kartınızı nasıl internet alışverişine açacağınızı da aşağıdaki adımlarda gösterdim.

 1. Öncelikle cep telefonlarınızda Ziraat mobil uygulaması kurulu değilse indiriniz. IOS için ⇒ BURADAN, Android için BURADAN
 2.  Ziraat mobil uygulamanızı çalıştırın. Müşteri/T.C. numaranızla ve şifrenizle giriş yapınız. Giriş sonrası alt sol taraftan menü tuşuna basınız. blank
 3. Açılan menüden KARTLARIM diyelim. blank
 4. Kartlarım bölümünü tıklayınca hesabınızda tanımlı olan kredi ve banka kartı seçenekleri çıkar. Hangi kartınızı internet alış verişine açacaksanız onun seçimini yapınız. blank
 5. İnternet bankacılığına açmak istediğiniz kart seçimi yapıldıktan sonra açılan sayfada KART AYARLARI seçimi yapalım. blank
 6. Şimdi İŞLEM KISITI BELİRLE butonuna basınız. blank
 7. Ziraat bankası internet bankacılığını yurt içi ve dışı alışverişine açtırmak için menünün önce altına ininiz. Daha sonra E-TİCARET menüsünden YURT İÇİ İŞLEM ve YURT DIŞI İŞLEM karşısındaki butonları aktif ediniz. Sonrada DEVAM diyelim. blank

Bu 7 adım sonrasında Ziraat bankası bankkart yada kredi kartınız internet alışverişine açılacaktır. Ziraat bankası mobil bankacılık üzerinden internet bankacılığına işlemi sizin de görmüş olduğunuz gibi bu kadar kolay arkadaşlar.

Ziraat bankası mobil bankacılığı üzerinden bankkart veya kredi kartınızı internet alış verişine açma seçeneğini tercih etmeyenler için 2. diğer yol ise şu kadardır.

2- Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartını SMS Numarasına Mesaj Atarak İnternet Alış Verişine Açma

Ziraat bankası bankkart yada kredi kartını internet alış verişine açmak için diğer bir yol ise SMS atmaktan geçer. Yurt içi ve yurt dışı internet sitelerinden alış veriş yapmak için SMS atacağınız numaranın kaç olduğuna geçmeden önemli bir hatırlatma yapmamız gerekiyor. Bu ise, SMS atacağınız numara sistemde kayıtlı olan cep telefon numarası olması gerekmektedir. Sisteme kayıtlı cep telefon numaranızla SMS atacağınız telefon numarası ve girmeniz kod ise şu şekildedir.

 1. Cep telefonunuzun SMS bölümüne giriniz.
 2. Daha sonra EONAY yazalım.
 3. Bu mesajı da 4757 numarasına gönderiniz.

SMS atarak bankkart yada kredi kartını internet alış verişini açmak için atacağınız mesajın örneği ise şu şekildedir.

Örnek: EONAY yaz 4757 gönder.

Resimli olarak ise şu şekildedir arkadaşlar.

blank

Evet, SMS atarak Ziraat bankası kredi kartını internet bankacılığına açmanın işlemi de bu şekildedir.

Şimdi sıra geldi benim de en son olarak önerdiği Ziraat bankası kredi kartını online alış verişe açtırma yolunun ne olduğuna.

3- Ziraat Kredi Kartını Online Alış Verişe Açma (Müşteri Hizmetleri Şube)

Ziraat bankası bankkart veya kredi kartı özelliğine sahip kartınızı internet alış verişine açtırmak için son yolun ne olduğuna geldik. Her ne kadarda ben bu yola başvuru yapmanızı tavsiye etmesem de sizlere Ziraat kredi kartınızı online alış verişine açtırmak için bu yöntemin de ne olduğundan bahsetmek istiyorum. Tavsiye etmememin sebebine gelmeden önce isterseniz bu iki yolun ne olduğundan bahsedelim.

 1. 0-850-220-00-00 veya 444-00-00 müşteri hizmetlerini aramak.
  1. Bilgilendirme mesajı sonrasında 1 tuşuna basınız.
  2. İşlem kısıt menüsü için 4 tuşuna basınız.
  3. Son olarak Ziraat bankası kredi kartını yurt içi ve dışı alış verişine açtırmak için 2 tuşuna basınız.
 2. Ziraat bankası şubelerine şahsen gitmeniz.

Ziraat bankası kredi kartını internet alışverişine açtırmanın bu son yolun ne olduğunu gördükten sonra neden tavsiye etmeyeceğimi de az buçuk anlamış olmalısınız. Tahmini olmayanlar için ise her iki yolunda yoğunluktan ötürü çok ciddi süre zarfına ihtiyaç duyulmasıdır.

Ziraat bankası bankkart yada kredi kartını yurt içi veya dışı internet online alışverişine açtırmak için bu son ise bu şekilde tir arkadaşlar.

Ziraat Bankası Bankkart & Kredi Kartı Hakkında Sıkça Sorulanlar:

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırmak Ücretli Mi?
Hayır
Yakarıda Anlatılan Şekilde Başvuru Yapılması Durumunda Ne Zaman Kredi Kartım İnternet Alışverişine Açılır
Hemen
Ziraat ATM Üzerinden Kredi Kartı İnternet Bankacılığı Alışverişine Açılır Mı?
Hayır

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.