Hibe Kredi

6 Haneli Akbank Mobil Cep İnternet Bankacılığı Şifresi Alma (Unuttum!)

6 hane Akbank mobil cep internet bankacılığı şifrenizi unuttunuz mu? Hiç dert etmeyin. Çünkü sizlere en kolay yoldan nasıl Akbank internet bankacılığı şifresi anında alınır burada videolu ve yine resimli bir şekilde anlatıyoruz. Akbank mobil cep yada bilgisayardan giriş için nasıl şifre alacağınızı anlattığımız adımlarımı uygulamanız durumunda da yeni şifreniz 5 saniye için de SMS olarak telefonunuza gelecektir. Akbank mobil internet bankacılığı şifre oluşturma için anlatacağım iki yol ise şunlardan oluşmaktadır. 1- e-Devlet üzerinden olanı. 2- Akbank Direkt yada browser üzerinden kolayca yapılacak olanıdır.

6 Haneli Akbank Mobil Cep İnternet Bankacılığı Şifresi Alma (Unuttum!)

Burada ayrıca 6 haneden oluşan Akbank mobil internet giriş şifrenizi yeniden nasıl alacağınızı da anlatmakla da kalmadığımızı bilmenizi isterim. Bununla birlikte ilk defa Akbank internet bankacılığı hesabı açmak isteyenler için gerekli olan vadesiz mevduat hesabının şubeye gitmeden nasıl sahibi olacağı da sizin için ilgili bağlantısı ile yer verdik.

Bilginize! İlk defa Akbank internet bankacılığı şifresi oluşturmak isteyenlerin mutlaka bankada mevduat hesabı olması gerekir. Hiç şubeye gitmeden nasıl mevduat hesabı açılır, nasıl şifre alınır https://www.youtube.com/watch?v=LskR-GUkOfg&t=42s buradaki videomda anlattım.

2 Yolla Akbank Mobil Cep İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank mobil cep yada bilgisayar üzerinden internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? Sizlere bu işlemlerin nasıl yapılacağını 2 yolla göstereceğiz. Böylelikle hangi yol daha çok hesabınıza geliyorsa şifre alma için o adımı takip edebileceksiniz. Akbank internet bankacılığı giriş şifresi almak için göstereceğimiz bu adımları daha önce şifresi olup unuttum diyenler de uygulaya bilmektedir. Yani, Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır da anlatacağımız her iki yolla, ister daha önce şifreniz olup unutan olun, isterse ilk defa alacak olun aynı işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Sıfırdan şifre alma yada unuttum diyenler için bahsedeceğim bu yollar ise şu uygulamalar üzerinden geçmektedir.

 1. e-Devlet üzerinden.
 2. Akbank Direkt Mobil & Bilgisayar üzerinden.

Akbank mobil internet bankacılığı giriş için şifresini unutanların mutlaka kredi yada neo kartı yanında olması gerektiğini de altını çizerek şimdi her iki yolla nasıl şifre alınır anlatmaya başlıyorum.

1- e-Devlet Üzerinden Akbank Mobil İnternet Bankacılığı Giriş Şifresi Alma

e-Devlet üzerinden Akbank mobil internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce şifreniz var ise ve unuttuysanız böylece yeni Akbank cep yada bilgisayardan giriş şifrenizi oluştura bilmektesiniz. e-Devlet üzerinden Akbank internet bankacılığı şifresini unutan yada yeniden oluşturmak isteyenler ise mutlaka yanlarında kredi yada neo kartı bulunması ve bu kartlara ait şifrelerini bilmesi gerekir. Akbank kredi yada neo kartınız yanınızda ve kart ait şifreleri de biliyorsanız nasıl yeni şifre oluşturacağınızı aşağıda adımlarla anlattım.

 1. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresini tıklayalım. Daha sonra sağ üst tarafta yer alan İnternet Bankacılığı sekmesini tıklatalım. blank
 2. Yeni açılan sayfadan Akbank seçimi yapalım. blank
 3. Şifremi Unuttum bağlantısını tıklayalım. blank
 4. Müşteri yada bilmiyorsanız 11 haneli T.C. kimlik numaramızı ve kart numaramızın son 4 hanesini girelim ve Devam diyelim.blank
 5. Akbank kart şifrenizi giriniz ardından Devam deyiniz.blank
 6. Cebinize gelen şifreyi ilgili alana giriniz. (Sisteme kayıtlı olan cep telefonuna gelecektir.) blank
 7. Tebrikler! Geçici olarak Akbank internet bankacılığı giriş şifreniz cep telefonuna gönderildi. blank

Artık Akbank internet bankacılığına geçici yeni şifrenizle girebilir, ardından kalıcı şifrenizi oluşturabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden Akbank internet bankacılığı giriş şifresi nasıl oluşturul anlattık. Şimdi geldi sıra Akbank direkt mobil üzerinden şifremi unuttum diyenlerin nasıl yeni şifre oluşturabileceklerinin anlatılmasına.

2- Akbank Mobil Unuttum Diyenlere Alma (SMS Aracılığı)

Akbank mobil bankacılık giriş şifrenizi unuttu yada sıfırdan oluşturmak istiyorsanız bunu Akbank Direkt uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Akbank mobil bankacılık üzerinden oluşturduğunuz yeni şifrenizi de SMS olarak anında cep telefonunuza alırsınız. Akbank mobil bankacılılık şifresini alma işlemine başlamak için işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi için cep telefonlarınıza Akbank Direkt uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim. Akbank Direkt uygulamasını indirmek için de Android kullanıcıları bu bağlantıyı, IOS kullanıcıları ise buradaki bağlantıyı takip edebiliriler. Cep telefonlarına Akbank Direkt uygulaması indirenler ise yeni şifrelerini oluşturmak için şu adımları takip etmeliler.

 1. Akbank Direkt uygulamamız çalıştıralım ve Giriş diyelim. blank
 2. Müşteri yada T.C. kimlik numarası ile Giriş diyelim. blank
 3. Sağ alt köşeden şifremi unuttun diyelim. blank
 4. Müşteri yada T.C. kimlik numarasını giriniz, daha sonra kart numaranızın son 4 hanesini girin. Bu girişleri yaptıktan sonra da Devam deyin. blank
 5. Yeni kart şifrenizi giriniz. blank
 6. Cep telefonunuza doğrulamak için gelen şifrenizi giriniz. blank
 7. Geçici Akbank Direkt giriş şifreniz cep telefonunuza 6. ve son adım sonrasında gönderilmiş olacaktır.

Evet arkadaşlar 6 Haneli Akbank Mobil Cep İnternet Bankacılığı Şifresi Alma işlemi unuttum yada sıfırdan almak için Akbank Direkt üzerinden de yapmanız gereken işlemler bu kadar basit.

Akbank internet bankacılığına giriş için şifre oluşturmada eğer sorun yaşıyorsanız da lütfen bize bunu yorum da iletiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.