Hibe Kredi

Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden!

Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden!

Ziraat Bankası İnternet Mobil’e kayıt olmak için hesap nasıl açılır diye sonra bireysel ve kurumsallar. Giriş şifresi alabilmeniz için ilk olarak yapmanız gereken bir işlem vardır. Bu ise Ziraat bankasının vadesiz hesap açarak müşterisi olunmasıdır. Banka müşterisi olduktan sonra ise Ziraat bankası İnternet mobil bankacılık hesabınızı 3 yolla açabilirsiniz. Bunlardan ilki bizimde önerdiğimiz İnternet üzerinden şubeye hiç gitmeden. Bir diğeri ise banka şubesine giderek ıslak imzanızla.

Ziraat Bankası Mobil’e Nasıl Kayıt Olabilirim?

Ziraat bankası İnternet Mobil’e nasıl kayıt olabilirim diyenlerin 3 tane seçeneğini vardır. Bankanın İnternet bankacılığına giriş için bu 3 yoldan birini tercih ederek hesap açabilirsiniz. Ancak, bu her 3 yolla İnternet bankacılığı hesap açabilmeniz için ilk olarak yerine getirmeniz gereken bir işlem vardır. Bu ise, Ziraat bankasında mevduat hesabınızın olmasıdır. Bundan dolayı da Ziraat bankası İnternet mobil bankacılık hesabı nasıl açılır, diye soranlar, ilk olarak mevduat hesabı açmaları gerekir. Mevduat hesabını da yine 2 yöntemle açabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş için ilk yapmanız gereken, mevduat hesabını açmak için bu iki yol ise şunlardır.

 1. Herhangi bir Ziraat bankası şubesine giderek. (Bireysel müşteriler departmanına sıra alırsınız.  Islak imzanızla dolduracağınız sözleşme formu ile mevduat hesabınız açılır. Bu işlem için ayıracağınız vakit. Prosedürler için 15 dakika. Yoğunluğa göre de en az 20 dakika sıra beklersiniz. Toplamda en az 35 dakikanız gider. Tabi buna ulaşım için harcanan zaman katılmamıştır.)
 2. Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma da detaylı ve resimli bir şekilde anlattığım yolla. (Bu yöntem ile açmanız gereken mevduat hesabına aşağıdaki gereksinimlere de sahipseniz en fazla 7 dakika harcarsınız)

Bu iki yöntem ile Ziraat bankası vadesiz mevduat hesabı açmak için sizlerden istenilenler ise şunlar olacak.

Ziraat Şubesine Giderek Mevduat Hesabı Açacaklar:

 • Nüfus cüzdanları

Şubeye Gitmeden Mevduat Hesabı Açacaklar:

 • Yeni nesil çipli nüfuz cüzdanı
 • NFC özelliğine sahip cep telefonu

Ziraat bankası mevduat hesabını Ziraat bankası şubesine giderek, yada bağlantısını vermiş olduğum sayfadaki gibi hiç şubeye gitmeden açanlar. İnternet bankacılık hesaplarını da aşağıda bahsetmiş olduğum 3 yoldan herhangi biri ile aktif edebilmektedirler.

1- Ziraat Bankası Şubesine Giderek Mobil İnternet Bankacılığı Açma

Yukarı bahsetmiş olduğum şarttaki gibi şayet Ziraat bankası müşterisi iseniz, banka şubesine giderek İnternet bankacılığı hesabınızı açabilirsiniz. Bu yöntem en klasik yöntemdir. Çoğu bireysel ve kurumsallar halen bu yöntem ile Ziraat bankası İnternet mobil bankacılık hesabı açtırmaktadır. Bu nedenle de İnternet bankacılığı hesabı açtırmak için oluşan yoğunluk sizin ciddi zamanınızı alabilir. Ben buna rağmen Ziraat bankası şubesi üzerinden İnternet bankacılığı açtıracağım illa diyorsanız. Mobil İnternet bankacılığınızı şube üzerinden açtırmak için şu adımları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

 1. Size en yakın Ziraat bankası şubesine gidiniz. Size en yakın Ziraat şubesi adresini bilmiyorsanız, bunu öğrenmek burayı tıklamanız yeterli olacaktır.
 2. Ziraat şubesine gittikten sonra bankanın mutlaka Bireysel Müşteriler Departmanına sıra alınız.
 3. Nüfus cüzdanınızla birlikte ilgili memura Ziraat mobil bankacılık giriş şifresi almak istediğinizi söyleyiniz.

Ziraat bankası çalışanı T.C. kimlik numaranızla sizin mevduat hesap bilgilerinize erişecektir. Sistem kayıtlı cep telefonunuz yok ise bunu kayıt edecektir. Daha sonra cep telefonunuza Ziraat bankası mobil İnternet bankacılığına giriş için şifre gönderecektir.

2- Ziraat Bankası İnternet Sayfası Üzerinden Mobil Bankacılık Şifresi Alma

Ziraat bankası İnternet mobil bankacılık şifresi almak için 2. önereceğim yöntemdir. Bu yöntem ile de Ziraat mobil bankacılık giriş şifresi alabilirsiniz. Yine belirtmek isterim ki! İnternet bankacılığı giriş için şifre alacağınız bu yöntem için de yine Ziraat bankası müşterisi olmanız şarttır. Bu şarttın yanı sıra ayrıca Ziraat Bankkart sahibi de ayrıca olmanız gerekir. Bankkart combo sahibi ve Ziraat bankası müşterisi iseniz de mobil bankacılık giriş için şifrenizi aşağıdaki bahsetmiş olduğum şekilde 3 adımla oluştura bilirsiniz.

 1. https://bit.ly/2K5reG7 adresine giriş yapalım
 2. T.C kimlik numaramızı altına da cep telefon numaramızı girelim. Daha sonra güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girdikten sonra ‘DEVAM‘ diyelim. blank
 3. Cep telefonumuza gelen SMS şifremizi ilgili alana 3 dakika içinde girelim ve yine DEVAM edelim. blank
 4. Son bölümde ise Ziraat bankasına ait BANKKART bilgilerimizi de girerek Ziraat İnternet bankacılığı giriş şifremizi oluşturulalım. blank

Bu 3 adım sonrasında cep telefonunuza Ziraat mobil bankacılık giriş şifreniz gelecektir. Ziraat bankacı mobil İnternet bankacılığı şifre almak için bankkart sahibi olmasanız bile diğer yöntem ise şudur.

3 Ziraat Şubeye Gitmeden Mobil İnternet Bankacılık Kayıt Şifresi Alma

Ziraat bankası Mobil İnternet bankacılık hesabı açmak için bu yöntem sayesinden. 1- Banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Dolayısı ile şubeye hiç gitmeden Ziraat mobil şifrenizi alabilirsiniz. 2- Bankkart Combo sahibi olmanız gerekmez. Sadece ihtiyacınız olanlar ise şunlardır. Her Ziraat mobil bankacılık hesabı açılması için gerekli olan bankada mevduat hesabınızın olması. (Yukarıda nasıl şubeye gitmeden bu hesabın açılabileceğini anlattığım bir link bıraktım) Diğer gereksinimler ise; 1. Yeni nesil çipli nüfus cüzdanı. 2. NFC özelliğine sahip bir cep telefonu. Bu 3 şart/donanıma sahipseniz, şubeye gitmeden Ziraat bankası mobil giriş şifrenizi aşağıdaki adımlar üzerinden sahip olabilirsiniz.

 1. Öncelikli olarak cep telefonumuza Ziraat Mobil uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Bunu google play üzerinden doğrudan android kullanıcısı iseniz burayı tıklayarak gerçekleştire bilirsiniz. IOS kullanıcısı iseniz buradan indire bilirsiniz.
 2. Ziraat mobil uygulamasını kurduktan sonra şimdi çalıştıralım. Sonra ana ekranda yer alan GİRİŞ YAP butonuna tıklatalım. blank
 3. Uygulamanın en altında yer alan DİJİTAL BANKACILIK MÜŞTERİMİZ OLMAK İÇİN deki HEMEN BAŞVUR düğmesini tıklayalım. blank
 4. T.C. kimlik ile telefon numaralarımızı bu forma girmemiz gerekiyor. Daha sonra güvenlik kodunu girerek DEVAM demeliyiz. blank
 5. Cep telefonunuza kısa bir mesaj gelecek. Bu mesajdaki şifreyi 3 dakika içindeki ilgili alana giriniz. blank
 6. Online Ziraat mobil bankacılık şifresi almak için başvuru seçeneği olarak nüfus cüzdanı seçiniz. blank
 7. Kişisel verilerin korunması ve aydınlatma metini ONAYLAMA yapın. Bunun içinde DEVAM demeniz yeterli olacaktır. blank
 8. T.C. kimlik kartınızı hazırlayın bölümü çıkacak. Burada zaman aşımına uğramamak için kimlik belgenizi hazırlayıp, daha sonra DEVAM diyelim. blank
 9. T.C. kimlik kartınızın arka kısmını kare içine gelecek şekilde okutun. Çip ile alttaki kodların kimlik belgeniz ile bir birine denk gelmesine özen gösterin. Ayrıca, mümkün ise T.C. kimlik kartınızı sabit bir yere koyunuz. blank
 10. Şimdi sıra geldi kimlik belgenizin ön kısmını okutmayı. Bunun için telefonunuzun NFC özelliğinin açık olduğunu kontrol ediniz. Daha sonra da kimlik belgenizin ön kısmını telefonunuzun arkasına yapıştırın. blank
 11. Karşınıza okuma işlemi başarılı olursa profil resminiz gelecektir. DEVAM diyelim bu adımı da geçelim. blank
 12. Şimdi son olarak yüzünüzün ön kısmını taratın. Talimatları uymanız yeterlidir. blank

Bu tarama sonrasında Ziraat bankası Mobil İnternet bankacılığına giriş şifreniz cep telefonunuza gelecektir. Artık, Ziraat bankası mobil bankacılık girişinizi ister mobil üzerinden kurduğunuz uygulama ile isterseniz de aşağıdaki gibi İnternet sitesinden giriş yapabilirsiniz.

Videolu Olarak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş Şifresi Alma Anlatımı:

Ziraat Bankası Mobil İnternet Sitesine Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat bankasının Mobil İnternet bankacılık hesabına giriş yapabilmeniz için şifrenizi oluşturmanız gerekiyor. Şifre oluşturma işlemlerinin nasıl yapılacağını sizlere 2 yolu ile birlikte yukarıda yer alan başlıkta anlattım. Bahsetmiş olduğum şekilde Ziraat İnternet bankacılığı şifrenizi oluşturduysanız artık giriş işlemini gerçekleştire biliriz. Giriş işlemi için bize sistem yine iki tane seçenek sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi özellikle akıllı cep telefon kullanıcıları için oluşturulan mobil uygulama üzerinden olanıdır. Bir diğeri ise tablet yada herhangi bir bilgisayar üzerinden giriş yapmak isteyenler için olan yöntemdir. Bu her iki yöntem içinde sunulan bankacılık işlemlerinin aynı olduğunu buradan belirtmek isterim. Bu ufak hatırlatmayı da yaptıktan sonra şimdi sizlere bu her iki yöntem ile İnternet bankacılık hesabınıza nasıl girebileceğinizden bahsedeceğim.

Mobil (Cep Telefonu) Üzerinden:

 • Öncelikle kullanmış olduğunuz cep telefonunun işletim sistemine göre uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekir.
 • Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra T.C. kimlik yada müşteri numaranız ve size verilen şifre ile kolaylıkla giriş işlemini sağlaya bilirsiniz.

Cep telefonları üzerinden Ziraat bankası İnternet bankacılığına giriş işlemi bu şekildedir. Peki, tablet yada diz veya masa üstü bilgisayarlar üzerinden nasıl giriş yapabiliriz.

Tablet Diz, Masa Üstü Bilgisayarlar Üzerinden:

Mobil uygulama haricinde giriş için kullanılan diğer bir yöntem ise bilgisayar yada tabletler üzerinden çoğunlukla tercih edilen yöntemdir. Bunun içinde kullanıcılar Ziraat bankasının doğrudan İnternet bankacılığı sitesine girmek zorundadırlar. Yine T.C. kimlik yada müşteri numaranız ve şifreniz ile gireceğiniz bu adresin bağlantısı https://bit.ly/38MiIWZ burasıdır.

Evet, Ziraat bankası İnternet bankacılığı hesabına giriş işleminin yapılması bu şekildedir. Şimdi Ziraat bankası İnternet bankacılığının bizlere sağlamış olduğu imkanların neler olduğuna açıklamaları ile birlikte değinebiliriz.

Ziraat Mobil İnternet Bankacılığının Bizlere Sağlamış Olduğu Olanaklar Nelerdir?

Ziraat bankası İnternet bankacılığı bize harika imkanlar sağlar. Hele geçen ki sağlamış olduğu imkan beni saatlerce banka kuyruklarında bekletmekten kurtardı. Kiracıma elektrik ve  su açtırmak için DASK poliçesi gerekiyordu bunu dahi İnternet bankacılığından kolaylıkla bularak e-mail olarak ücretsiz atma olanağı sağladı. Yani, Ziraat İnternet bankacılığı sadece sizlere kredi çekme yada para gönderme olanağı sağlamakla kalmıyor arkadaşlar. Peki, bu harika uygulama bizlere hangi diğer olanakları sağlamaktadır. Hadi sırasıyla sağ tarafta sizin için yerleştirmiş olduğum bir menümüze bakalım.

 1. Hesaplarım: Bu bölümde mevcut hesaplarınızı görebilirsiniz. Alt menü bağlantıları ise şunlardır.
  1. Tüm Hesaplarım
  2. Vadesiz Hesaplarım
  3. Yatırım Hesaplarım
  4. Kredi Hesaplarım
  5. Çek/Senet İşlemleri
  6. Kiralık Kasa
  7. Yeni Hesap Açma
  8. Vadeli Hesaplar
  9. Altın Hesaplarım
  10. POS
  11. Saklama
  12. OTC Türev
 2. Para Transferleri: Bu menüden bir çok yere para gönderme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. IBAN yada hesap numarası haricinde farklı şekillerde para gönderme imkanı da sağlayan bu menüdeki bütün alt bağlantıları ise şunlardır.
  1. Hesaplarım Arası Transfer
  2. Hızlı İşlemler
  3. Transfer Talimatları
  4. Cebe Havale
  5. Döviz Transferi Giriş
  6. KKTC Banka Hesabına (EÖS)
  7. Raporlar
  8. Kolay Adreslerim
  9. Başka Hesaba Havale/EFT
  10. Son 20 Transfer
  11. Kredi Kartına Transfer
  12. Werster Union
  13. Toplu Transfer
  14. Kayıtlı Alıcılarım
  15. İthalat Dosya Açılış ve Transferlerim
 3. Kartlarım: Bankaya ait olan kartlarınızı ve onlara ait işlemlerinizi görebilirsiniz. Alt menü bağlantıları ise şunlardır.
  1. Kredi Kartlarım
  2. Banka Kartlarım
  3. Sanal Kartlarım
  4. Kart Özellikleri
  5. Kampanyalarım
  6. Kart Gönderi Takip
 4. Döviz ve Altın: Bu bölümden yabanca para alım satım ile altın alım satım işlemlerinizi sağlaya bilirsiniz. Alt menüde yer alan bağlantıları ise şunlardır.
  1. Döviz İşlemleri
  2. Altın İşlemleri
 5. Yatırım: Buradan yatırım yapabilir ve yaptığınız yatırımları takibini yapabilirsiniz. Alt menü bağlantıları ise şunlardır.
  1. Yatırım Hesaplarım
  2. Yatırım Fonu
  3. Yabanca Para Tahvil
  4. Eurobond
  5. Kira Sertifikası
  6. Bilgi ve Anket
  7. Talimatlarım
  8. Repo
  9. Yatırım Hesabı Ekstra Talebi
  10. Bono & Tahvil
  11. Elüs İşlemleri
  12. Yatırım Vergi Raporu
  13. Ziraat Yatırım
  14. Halka Arz
 6. Sigorta ve Emeklilik
  1. Türkiye Sigorta Pirim Ödeme
  2. Hayat Poliçelerim
  3. BES Sözleşmelerim
  4. Türkiye Hayat Pirim Ödeme
  5. Hayat Dışı Poliçelerim
  6. DASK
 7. Sık Kullananlar: Yapmış olduğunuz sıklıkla işlemlerin kısa bağlantıları burada bulunur.
 8. Başvurular: Aşağıdaki başvuruları yapma imkanı sağlayan bölüm
  1. Bankkart
  2. Kredi Kartı
  3. Kredi
  4. Hesaplar
  5. Sigorta Emeklilik
  6. Diğer Başvurular
  7. Çek ve Risk Raporu
  8. Başvuru Takip
  9. Sözleşmelerim ve Forumlar
 9. Fiyat ve Oranlar
  1. Mevduat
  2. Kredi
  3. Fon
  4. Döviz Kurları
  5. Repo
  6. Çapraz Kurlar
  7. Vadesiz Altın
  8. Gram Altın
  9. Vadeli Altın
  10. Bono & Tahvil
  11. Kira Sertifikası
  12. Eurobond
  13. Yabancı Para Tahvil
 10. Üye İş Yeri İşlemleri
  1. Üye İş Yeri Platformu
  2. Ekstra Görüntüleme
  3. Ekstra Talimatı
 11. Profil ve Ayarlar: Kişisel ayarlarınızı yapabilme imkanı sağlayan bölümdür.

Evet, Ziraat bankası Mobil İnternet bankacılık giriş için şifre nasıl alınır ve aldıktan sonra giriş işlemi nasıl yapılır sizlere bankanın sağlamış olduğu imkanların neler olduğu ile yanıt verdik arkadaşlar. Şayet kredi bu işlemlerin içerisinde kredi başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası Dijital Kredisi Nasıl Alınır? göz atmanızı öneririm.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.