Hibe Kredi

2 Şekilde Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Bloke Kaldırma

2 şekilde Ziraat internet bankacılığı SIM kart bloke kaldırma yönteminin nasıl olacağından bahsedeceğiz. Ama önce neden Sim kart bloke kaldırma işlemiyle uğraşmak zorunda kaldığınızdan bahsetmek istiyorum. Böylece EFT/Havale gibi acil para transferleriniz de cep telefonunuzla Ziraat mobil bankacılığını kullanmaya başvuru yapmadan gerekli tedbirleri almış olacaksınız.

2 Şekilde Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Bloke Kaldırma

Cep telefonunuz da bir gün internet bankacılığına giriş yaptığınızda SIM kart bloke uyarısı alabilirsiniz. Bunun başlıca nedeni ise cep telefonlarının da hat değişikliği tir. Diğer bir sebebi ise cep telefonu değişikliği tir. SIM kart bloke edilme sebebi ise internet bankacılığı güvenliğidir. Sadece Ziraat bankası bu SIM kart güvenliğini uygulamaz. Diğer bütün bankalar bu güvenlik protokolünü uygulamaktadır. Cep telefon yada SIM kart değişikliği de ise bloke konulmasını sizin kaldırmanız gerekir. Nasıl kaldıracağınızı da bilmiyorsanız size 2 yöntemden bahsedeceğiz. Bunlardan en pratik olanı 1. olarak ATM tir. Diğeri ise evinden çıkmak istemeyenler için önerdiğimiz internet mobil uygulaması üzerinden olanıdır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Ziraat bankası internet bankacılı SIM kart blokesi nasıl kaldırır? Bunun için aslında 4 yol vardır. Bu yollardan 2 tanesi ise şunlardır. 1- Ziraat müşteri hizmetlerini aramanız. 2- Ziraat bankası şubelerine şahsen kimlik belgenizle gitmenizdir. Ancak Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırmak için ben bu 2 yolu sizlere tavsiye etmiyorum. Bunun sebebi ise Ziraat bankası müşteri hizmetleri ve banka şubelerinin aşırı yoğun olmasıdır. Bu sebeple ben Ziraat bankası internet bankacılığı blokesi nasıl kaldırılır için sizlere diğer iki yöntemi tavsiye ediyorum. Bunlar ise şunlardır.

 1. Ziraat Bankası ATM’leri
 2. Ziraat Mobil Uygulaması

Ziraat bankası internet bankacılığı blokesi nasıl kaldırılır da sizlere önerdiğim bu yol bunlardır. Peki, Ziraat bankası internet bankacılığı için en pratik bu iki şekilde nasıl bir yol izlemeniz gerekmektesiniz.

1- Ziraat SIM Kart Bloke Kaldırma ATM’den Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası SIM kart bloke konulması çoğunlukla 2 nedenden kaynaklanır. Bunlardan en çok rastlananı ise cep telefonu şebeke değişikliğidir. SIM kart blokesinin diğer bir nedeni ise cep telefonu model değişikliğidir. Her iki nedenden de bankaların bu uygulamasının sebebi ise GÜVENLİK PROTOKOLÜ olmasıdır. Tabi Ziraat bankası dahil tüm bankaların uyguladığı bu güvenlik protokolü bizim biraz canımızı sıkmaktadır. Çünkü, böyle bir uygulamayı bir çoğumuz bilmiyoruz. Bilmediğimiz içinde özellikle acil para transferlerimiz de bu güvenlik protokolüne karşımıza çıkıyor. Çıkınca da işlemlerimizi sağlayamadığımız için biraz sinir oluyoruz. Ama, aslında hiç bir gerginliğe girmeden bu sorunu çok basit bir şekilde aşabilmekteyiz. Nasıl mı? En kolay olarak 1. yol olan herhangi bir Ziraat ATM istasyonundan geçer. Böylece sadece bir kaç dakika için de Ziraat Bankkart yada Combo kredi kartıyla SIM kart blokesini kaldırabilirsiniz. Nasıl olacağını da bilmiyorum diyorsanız da lütfen şu adımları sırası ile yapınız.

 1. Ziraat bankası kredi yada banka kartınızı bankamatiğe takın. Şifrenizi girin ve GİRİŞ/OK deyiniz. blank
 2. BAKİYE-BİLGİ ŞİFRE butonuna basınız. blank
 3. SIM KART BLOKE KALDIRMA butonuna basınız. blank
 4. Şimdi SIM KART BLOKENİZ KALDIRILACAKTIR ONAYLIYOR MUSUNUZ? diye bir uyarı karışınıza çıkacak. Burada sağ alt taraftaki EVET butonuna basınız. blank

Evet, sadece 4 adımda ve en fazla 4 dakikada Ziraat bankası SIM kart blokeniz kaldırılmış olacaktır.

ATM üzerinden SIM kart blokeniz bu şekilde basit bir şekilde kaldırılmaktadır. Evimden ben çıkmak istemiyorum diyenler için ise SIM kart blokenizi kaldırmanın diğer ve en hızlı yolu Ziraat mobil bankacılığı üzerinden geçmektedir.

2- Ziraat Mobil Üzerinden SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat bankası SIM kart blokesi kaldırmanın 2. yolu ise internet bankacılığı üzerinden geçmektedir. Özellikle evinden çıkmadan SIM kart blokesi kaldırmak isteyenler için bu yöntem önerilir. Çünkü, diğer bir alternatif olan müşteri hizmetlerini aramaktan çok daha hızlı şekilde bu yöntemle SIM kart blokenizi kaldıra bilirsiniz. Peki Ziraat mobil üzerinden SIM kart blokesi nasıl kaldırılır?

 1. Öncelikle bir Ziraat bankası mobil hesabınızın olması gerekir. Yok ise yine bunu şubeye gitmeden Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma) da anlattım şekilde sahip olabilirsiniz.
 2. Ziraat mobil uygulamamızı çalıştıralım. Sağ alt taraftaki DİĞER İŞLEMLER butonuna basalım. blank
 3. Açılan sayfadan TELEFON/SIM KART İŞLEMLERİ butonuna tıklatalım. blank
 4. SIM KART BLOKE KALDIRMA sekmesini şimdi de tıklatalım. blank
 5. T.C kimlik numaranızı ve size özel oluşan güvenlik kodunu giriniz ve DEVAM ediniz. blank
 6. Şimdi kart numaranızı, kartın arkasında ye alan CV kodunun 1 ve 2. karakterini, son olarak da kart şifrenizi girip DEVAM deyiniz. blank
 7.  T.C. kimlik kartı ile doğrulama deyiniz. blank
 8. Şimdi burada çipli kimlik kartınızı hazır ediniz. Daha sonra da DEVAM deyiniz. blank
 9. Kimliğiniz görsel olduğu şekilde açılan kare ekrana ortalayarak okutunuz. (Telefonun üst menüsünden NFC özelliğinin açık olduğuna emin olunuz) blank
 10. Şimdi sıra geldi son adıma. Burada da blokesinin kaldıracağınız telefon numarasını giriyoruz, sonrasında DEVAM diyoruz. blank

Bu 10 adım sonrasında evinizden dahi çıkmadan anında bloke olan SIM kartınız yeniden işlem görmeniz için aktif hale gelecektir.

Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırmak için tavsiye edeceğimiz en iyi 2 yöntem bu arkadaşlar. Bunların haricinde SIM kart bloke kaldırmak için en çok merak edilen bir soruyu da yanıtlamak istiyorum. O ise, Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırma için müşteri hizmetleri hizmet veriyor mu?

Ziraat Müşteri Hizmetleri SIM Kart Bloke Kaldırma Yapıyor Mu?

Ziraat bankası müşteri hizmetleri SIM kart bloke kaldırma işlemi için başvuru yapanlar. Sizlere bu konuda üzücü bir haberim var. O ise, Ziraat bankası SIM kart bloke kaldırma işlemi için size yardımcı ne yazık ki olmuyor. Bunun doğruluğunu sizin için ben 444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak teyit ettim. Çıkan sesli yardıma ”SIM kart bloke kaldırma” dedim. Bana sistemin vermiş olduğu cevap ise; ”SIM Kart Bloke Kaldırma İşlemi İçin Ziraat ATM’lerine Gidebilirsiniz.” oldu.

Sizin için Ziraat bankası müşteri hizmetlerinden aldığım bu cevabı inanmayanlar elbette fazla vakitleri var ise kendileri de arayabilirler arkadaşlar.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 5 Ortalama: 3.2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.