Hibe Kredi

Kredi Kartına 12 Ay Taksitli Cep Telefonu Alabilirsiniz! Nasıl Mı?

Ticari kredi kartına sahipseniz 18 ay geri ödemeli istediğiniz yerden cep telefonu satın alabilirsiniz. Ticari kredi kartınız yok ise, bireysel banka kredi kartına 12 ay geri ödemeli olarak sadece belli yerlerden akıllı cep telefonu satın alabilmektesiniz. Kredi kartınızla cep telefonu satın almanın en büyük avantajlarından biri ise, taksitlendirmenin yanı sıra herhangi bir faiz ödememenizdir. Yani peşin fiyatına taksitli olarak satın alabilmektesiniz. Ticari kredi kartınızla tüm mağazalardan cep telefonu satın alırken, peki bireysel kredi kartına peşin fiyatına 12 taksitli cep telefonu nereden alınır? Bunu sizlere kredi kartına taksitli satış yapan firmaların adresleriyle birlikte ilk olarak burada yer vereceğiz. Sonrasında ise..

Kredi Kartına 12 Ay Taksitli Cep Telefonu Alabilirsiniz! Nasıl Mı?

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, internet üzerinden tüm kredi kartıyla taksitli cep telefonu nasıl alınıyor? Bunu da resimli ve videolu bir şekilde anlatacağız.

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Alınır Mı? Taksit Yapılıyor Mu?

Resmi gazete yayımlanan tebligatla göre ticari (kurumsal) kredi kartlarıyla cep telefon alımlarına 18 ay geri ödemeli taksitlendirme yapıla bilinmektedir. Bireysel kredi kartlarıyla ise resmi gazete de yayımlanan şu paragrafa göre ⇒ ” “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla, bahse konu yönetmelik kapsamında “yenilenmiş ürün” niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, herhangi bir tutar
sınırı olmaksızın 12 ay olarak” taksitlendirme yapıla bilinmektedir. Yani kredi kartıyla cep telefonu ticari kredi kartlarıyla sıfır olarak 18 aya kadar her mağazadan, bireysel kredi kartlarıyla yenilenmiş olması kaydıyla 12 ay geri ödemeli olarak yetkili satıcılardan alına bilinmektedir. Buna ilaveten, 05.01.2023 tarihinde yine yayımlanan resmi gazeteye göre sıfır cep telefonları için kredi kullandırılmaktadır. Kullandırılan cep telefonu satın alma kredisinin geri ödeme vadesi de satın alınacak telefonunun tutarına göre belirlenir. Resmi gazete belirtilen cep telefonun tutarına göre geri ödeme taksit vadesi ise şu şekildedir.

 • Fiyatı 12.000 Türk Lirası ve altında olan cep telefonları için ⇒ 12 ay
 • Fiyatı 12.000 Türk Lirasının üzerinde olan cep telefonları için ⇒ 3 ay

Kredi veya kredi kartıyla cep telefonu alınır mı? Kaç taksit yapılıyor? Bu iki sorusunun cevabını toparlayarak maddeler halinde verirsek.

 • Kurumsal kredi kartlarıyla 18 ay geri ödemeli olarak.
 • Bireysel kredi kartlarıyla 12 ay geri taksit ödemeli olarak ”Yenilenmiş” olması kaydıyla ”Yetkili Satıcılar” dan alınarak.
 • Bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak fiyatı 12.000 TL kadar için 12 ay, 12.000 TL üzeri olanlar için ise 3 ay geri ödemeli olarak,

satın alabilmektesiniz.

Resmi gazete de yayımlanan yukarda yer verdiklerimizin tebliğini bu ⇒ https://www.bddk.org.tr/Mevzuat/DokumanGetir/1155 bağlantıdan sizler de görebilirsiniz.

Hangi şartlar doğrultusunda kredi kartıyla taksitli olarak cep telefonu satın alınabileceğini resmi gazete yayımlanan tebligata göre yer verdik. Şimdi kredi kartıyla yenilenmiş 12 ay taksitli cep telefonu nereden ve nasıl alınır bu sizlere ⇓ anlatacağız.

Kredi Kartına 12 Ay Taksitli Cep Telefonu Nereden Alınır?

Resmi gazetede yayımlanan tebligata göre, bireysel kredi kartlarıyla taksitli olarak cep telefonu sadece ”Yenilenmiş” olması kaydıyla alına bilinmektedir. Yenilenmiş olarak kredi kartına taksitli cep telefonu satın alacaklar bu ürünleri de ”Yetkilendirilmiş” olan satıcılardan alabilirler. Yenilenmiş ve yetkilendirmiş olarak kredi kartına taksitli cep telefonu alınacak yerler ise şuralarıdır.

 1. easycep
 2. mediamarkt
 3. teknosa
 4. turkcell
 5. trendyol
 6. hbbbilisim
 7. pttavm
 8. destekbilisim
 9. n11
 10. ciceksepeti
 11. carrefoursa
 12. vodafone
 13. turktelekom

Kredi kartına taksitli olarak yenilenmiş cep telefonu satın alınacak en güvenilir 13 yer buralarıdır. Kredi kartına taksitli olarak yenilenmiş cep telefonu satan içlerinde benim en güvendiğim firma ise easycep’tir. Bunun sebepleri ise şunlardır.

 1. Sattığını cep telefonuna 12 ay garanti veriyor.
 2. En uygun fiyatlarla satış yapıyor.
 3. Tüm marka ve modellere envanterinde sahip.
 4. Adamların tek işi yenilenmiş cep telefonu almak ve satmak 😃

İnternet sitesi üzerinden Türkiye’nin her yerinden bireysel kredi kartınıza 12 ay geri ödemli olarak taksitli cep telefonu almak isteyenler peki easycep’den nasıl alım işlemini yapabilmektedirler?

easycep Güvenilir Mi? Nasıl Cep Telefonu Alınır?

İnternet üzerinden alışveriş yapan herkes hali ile güvenilirliğini muhakkak sorgulamaktadır. Şahsen bende özellikle daha önce alışveriş yapmadığım bir internet sitesinden alışveriş yapmadan önce acaba güvenilir mi diye kendime sorarım. Bunun içinde önce bir araştırma yaparım. Bu yüzden ilk olarak easycep’den kredi kartınızla peşin fiyatına taksitli olarak cep telefonu nasıl alınır? Bu sorunun yanıtının anlatımına resimli geçemeden bu sorunuzun yanıtlayacağım. İşte bana göre easycep firmasının neden güvenilir olduğunun sebepleri.

 1. Hiç bir neden belirtmeksizin satın aldığınız ürünü 14 gün içinde geri iade edebiliyorsunuz.
 2. Peşin fiyatına 12 ay taksitli cep telefonu satın alabiliyorsunuz.
 3. Satın aldığınız cep telefonuna firma kendi bünyesindeki tamir ekibiyle en kısa sürede tamirini yapıp sizlere ücretsiz bir şekilde geri gönderiyor.
 4. EasyCep, 6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ve Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik Hükümleri kapsamında düzenlenen belge ile, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yenileme merkezi olarak yetkilendirilmiştir.

Sıfır telefon alsanız sizlere bu kadar imkan firmalar sunmaz! İşte bizde bu nedenle kredi kartına yenilenmiş cep telefonu satan onlarca mağaza içinde sizin için easycep firmasını seçtik.

Bu nedenler sizin içinde yeterliyse, easycep’den yenilenmiş cep telefonu satın almak isteyenler peki nelere dikkat etmeli, satın alma işlemlerini nasıl yapmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekilenler:

 1. Sıfır telefonla arasındaki fiyat karşılaştırmasını yapın.
 2. Kozmetik durumuna muhakkak bakın. Eğer imkanınız var ise 100, 200 TL fazla ödeyin kozmetik durumu ”Mükemmel” olanı tercih edin. Örneğin: blank

Yukardaki resimdeki Samsung Galaxy S20 FE cihazına baktığımız da bize sistem 2 tane farklı fiyat vermektedir. Bunun nedeni ise kozmetik bakımdan durumlarıdır.

 • Kozmetik olarak İYİ olanı tercih ederseniz ⇒ Cihazın ekranında gözle görülebilecek düzeyde çizikler olabilir. Cihazın kasasında gözle görülebilecek düzeyde çizik veya deformeler vardır.
 • Kozmetik olarak MÜKEMMEL olanı tercih ederseniz ⇒ Cihazın ekran veya kasasında sadece yakından görülebilecek şekilde kılcal çizik olabilir.

easycep dahil yenilenmiş ikinci el cep telefonu almak isteyenlerin bence en çok dikkat etmesi gerektikleri şeyler bunlardır. easycep’den yenilenmiş cep telefonu satın almak için dikkat edilmesi gerekenleri de bahsettik. Şimdi nasıl Türkiye’nin her ne ilçesinde olursak olalım bu firmadan kredi kartına 12 ay geri ödemeli cep telefonu satın alabiliriz bir resimli bir şekilde görelim.

 1. https://easycep.com/ adresine giriş yapalım. Satın almak istediğimiz cep telefonunu belirleyip, ”Sepete Ekle” diyelim. blank
 2. Ekranın sağ üstünden ”Sepetim” diyelim. Açılan pencereden Hemen Al diyelim.blank
 3. Daha önce üyeliğiniz  varsa giriş yapın, yoksa Üye Olun butonuna tıklayarak üyelik işlemlerinizi gerçekleştirin. blank
 4. Teslimat adresi ekleyiniz. Sonra banka kredi kartı bilgilerinizi giriniz. En son ön bilgilendirme koşullarını ve aydınlatma metini okudu olarak işaretleyip ÖDEME YAP deyiniz. blank

Yapmış olduğunuz bu 4 adım sonrasında kredi kartıyla taksitli olarak cep telefonu satın alma işleminiz tamamlanmış olacaktır. Siparişiniz ise gün içinde kargoya verilecektir. Teslimatı işlemleri ise satın almış olduğunuz şehre göre en erken 1 en geç 4 iş günü içinde teslim edilecektir.

Peşin Fiyatına 12 Ay Taksitli Ödemeniz İse Farklı Rakamlara Göre Şu Şekilde Olacaktır:

Fiyatı (TL) Vade Aylık Taksit Ödemeniz (TL)
6.000 12 500
7.000 583
8.000 666
9.000 750
10.000 833
11.000 916
12.000 1.000
13.000 1.083
14.000 1.166

Farklı rakamlarda kredi kartınızla cep telefonu alacaksınız, geri ödeme vadesini isterseniz bize iletmeniz durumunda sizin yerinize hesaplama yapabiliriz.

Bireysel kredi kartınızla isterseniz diğer yenilenmiş cep telefonu satan yerlerden de aynı şekilde alışveriş işlemlerini ayıraca gerçekleştirebilirsiniz diyoruz, bu konumuzun da sonuna geliyoruz. Umarım sizin için faydalı bir içerik olmuştur.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.