Hibe Kredi

Şubeye Gitmeden Nasıl İnternetten Online Yapı Kredi Müşterisi Olunur? Hesap Açılır?

Şubeye hiç gitmeden Yapı Kredi bankası müşterisi olabilirsiniz. İnternet üzerinden anlatacağımız şekilde Yapı Kredi müşterisi olurken de otomatik olarak bankadan adınıza ücretsiz vadesiz mevduat hesabı açılır. Buna ilaveten hesap açma işlemleri sağlarken Yapı Kredi mobil uygulamasının da şifresi oluşacak ve kullanıma hazır hale gelecektir. Böylelikle bir çok Yapı Kredi internet bankacılığı imkanlarından yararlanamaya anında başlayabileceksiniz. İnternet üzerinden Yapı Kredi bankasına hiç gitmeden nasıl müşterisi olacağınızı bilmiyorsanız da bunu sizlere resimli ve videolu bir şekilde ⇓ da anlattık. Bu anlatıma geçmeden önce ama..

Şubeye Gitmeden Nasıl İnternetten Online Yapı Kredi Müşterisi Olunur? Hesap Açılır?

Bankaya gitmeden Yapı Kredi müşterisi olma işlemini internetten yapabilmeniz için neler gerektiğinden bahsettik. Sorunsuz ve çok hızlı bir şekilde aksaklık yaşamadan ihtiyaç duyulan bu gereksinimlere ilaveten başvuru şartlarının neler olduğuna da parantez için de yer verdik.

Yapı Kredi Bankası Müşterisi Olma Şartları Nedir? Kimler Olabilir? Neler Gerekli?

Yapı Kredi Bankasının müşterisi olmanın iki şartı vardır. Bu şart ise; 1- 18 yaşında büyük olmanız, 2- T.C. vatandaşı olmanızdır.  Şayet 18 yaşından büyükseniz ve T.C. vatandaşıysanız, istediğiniz kadar farklı bankalara kredi veya kart borcunuz olsun banka bunu hiç göz önünde bulundurmadan müşteri olmak için başvurunuzu kabul eder. Hatta avukatlık, bankalardan kırmızı kart yemiş, icralık dahi olsanız bu durum değişmez. Yapı Kredi bankası müşterisi kimler olur açıkladık. Şimdi sıra geldi banka şubesine gitmeden hesap açmak için size neler gerekiyor? Cevap:  Bunun içinde 2 şey gerekmektedir. Bunlar ise şunlardır.

 1. NFC özelliğine sahip cep telefonu.
 2. Yeni nesil çipli nüfus cüzdanı.

İnternet üzerinden Yapı Kredi Bankası müşterisi olmak için ihtiyaç duyulan iki gereksinim bunlardır. Şubeye gitmeden müşteri olabilmeniz için NFC ve yeni nesil çipli kredi kartı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz, detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

NFC Özelliği Nedir? Cep Telefonun Neresinde Bulunur? Nasıl Açılır/Aktif Edilir?

NFC, Near Field Communication baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe olarak anlamı ise ”Yakın Alan İletişimi” olmaktadır. Günümüzde en çok ise bankacılık alanında kullanılmaktadır. Tanımladığınız kredi kartınızla POS ödemeleri en yaygın olanıdır. İkinci olarak ise bankalar yada resmi kurumlar için internet üzerinden fotoğraf, belge (nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)  ve telefon numarası alıp göndermede kullanılmaktadır. NFC özelliğiyle tüm bu işlemleri yapabilmeniz için ise mutlaka cep telefonunuzda açık/aktif olması gerekmektedir. Cep telefonunuzdaki NFC özelliğini aktif etmenin en basit yolu ise şu şekildedir.

 1. Cep telefonunuzu ana ekrandayken üst taraftan aşağı doğru dokunarak indirerek menüye erişin. blank
 2. Menüden NFC butonu bulunur. Açmak/Aktif etmek için üzerine bir defa dokunulur. blank

NFC özelliği nedir? Ne işe yarar? Nasıl açılır/aktif edilir bilmeyen arkadaşlarımız için resimli olarak anlattık. Şimdi bu özelliği aktif ettikten sonra nasıl Yapı Kredi Bankası şubesiz hesap açılır? Bunu resimli ve videolu olarak aşağıda anlatıyoruz.

En Hızlı Kolay Yoldan Bankaya Gitmeden Yapı Kredi Müşterisi Olmanın Yolu İnternetten Geçiyor!

En hızlı yoldan pratik bir şekilde Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanın yolu İnternet’ten geçmektedir. Yapı Kredi Bankasından hesap açmak için sadece internetinizin olması ancak yeterli değildir. Online mevduat hesabı açarak, şubesiz Yapı Kredi müşterisi olmak için internettin yanı sıra iki şeye daha ihtiyacınız vardır. Bunlar; 1- NFC özelliğine sahip bir cep telefonu. (NFC nedir? Nasıl aktif edilir? Yukarda anlattım.) 2- Yeni nesil çipli nüfus cüzdanı. Tüm bunlara sahipseniz ve Yapı Kredi Bankası müşterisi nasıl internetten olacağınızı da bilmiyorsanız, aşağıdaki resimli adımları sırasıyla yerine getirmeniz yeterlidir.

 1. Cep telefonumuzun işletim sistemine göre Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirelim.
  1. Android => https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ykb.android&hl=tr&gl=US
  2. IOS => https://apps.apple.com/tr/app/yap%C4%B1-kredi-mobil/id458627086?l=tr
 2. Uygulamayı kurduktan sonra Yapı Kredi Müşterisi Ol seçeneğine tıklayın. blank
 3. T.C. Kimlik Numaranızı ve Cep telefon Numaranızı girin. Ardından Devam deyin. blank
 4. Telefonunuza gelen doğrulama kodunu Akıllı Şifre Onayı alanına girin. blank
 5. Karşınıza çıkan menüye Devam deyin. (Devam etmeden çipli kimlik kartınızı yanınızda olduğundan emin olun. Cep telefonunuzun NFC özelliğinin aktif olduğunu kontrol edin.) blank
 6. Kimliğinizin ön ve arka yüzünün resmini kareye gelecek şekilde çekin. blank
 7. Kimliğinizin arka tarafını çevirin. Cep telefonunuza yaklaştırın. blank
 8. Sizden istenilen bilgileri girip Devam diyelim. blank
 9. Yapı Kredi Müşterisi Ol bölümünden Yapı Kredi Mobil girişi yapmak için Şifre Belirle diyerek belirleyin. blank
 10. Müşteri Beyanı ve Bireysel Müşteri Sözleşmesi onayını yapın ve Devam deyin. blank
 11. Görüntülü görüşme başlatmak için Şimdi Bağlan diyelim. (Kimliğimizin yanında olduğundan emin olalım.) blank

Bu 11 adım sonrasında artık sizler de hiç şubeye gitmeden bir Yapı Kredi Bankası müşterisi olmuş olacaksınız. Diğer bankalarda uzaktan şubeye gitmeden hesap açma işlemlerini sağlamaktadır.

Nerede ise hepsinde atılacak adımlar ise aynı olmaktadır. Ama buna rağmen sayfamızda sizler için farklı bankalarda da nasıl hesap açılacağını anlatan içerikler oluşturduk. Bu içerikleri ise => https://www.kosgebkrediler.com/ihtiyac-kredisi-basvurusu/ bağlantımızda görebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.