KOSGEB Kredi

Kızılay 500 TL Yardım Veriyor Mu? Kimlere Verilir? Başvuru Nasıl Yapılır?


Kızılay 500 TL Yardım Veriyor Mu? Kimlere Verilir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Kızılay yardıma muhtaç Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile Afgan yada Suriyeli mültecilere dahi bir çok maddi ve manevi destekler sağlamaktadır. Sağlanan bu sosyal desteklerin içinde en öne çıkanı ise 500 TL nakdi yardım parası ve kartı gelir. Bunların içinde yer alan yardım kartları daha öncelerinden beri yer olsa da nakdi para yardımı 2021 ramazan ayında KIZILAY yardımlarına dahil olmuştur. Kızılay 500 TL yardım veriyor mu? sorusuna kısa da olsa yanıtladık. Bu yardımların yanı sıra ise erzak ve giysi gibi yardımlarda sağlamaktadır. Kimlere peki bu yardımlar verilir? Başvuruları nasıl yapabiliriz? diyenlere de geniş çaplı forum desteği ile yanıtını aşağıda yer verdik.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum, Veriyor Mu?

Türk Kızılay dan yardım almak istiyorum diyen vatandaşlarımız için nelere veriyor burada listeledik. Böylece Kızılay yardım veriyor mu? sorusunu da sizler için yanıtlamış olacağız. Daha sonra ise bu yardımları kimler nasıl ala biliyor? Bu sorunuzun yanıtı vereceğiz. Ama, şimdi ilk olarak Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyenlere verilen yardımların neler olduğunu bir görelim.

 • 400 450 500 TL gibi değişik rakamlardan oluşan nakit yardım parası
 • Uluslar arası yardımlar
 • Sosyal yardımlar
  • Aşevi
  • Huzur evi
  • Öğrenci yurdu
  • Giyim yardım merkezi
  • Adak, kurban dağıtımı
  • Gıda yardımı
 • Sağlık hizmeti
 • İlk yardım eğitimleri
 • Gençlik hizmeti
 • Göç ve mülteci hizmeti
 • Çadır
 • Kızılay maden suyu gelirleri

Kızılay tarafından genel olarak yardım konuları bunlardan oluşmaktadır. Burada bulunan yardımları ise ihtiyaç sahiplerine yapılan hayır sever yardımlarının karşılığı olarak sağlar. Yani, kurum herhangi bir ödenek alarak bu ihtiyaçları yardıma muhtaçlara sağlamamaktadır. Bundan dolayı da Kızılay yardım alma hattı kurmuştur.

Kızılay’dan-Yardım-Almak-İstiyorum,-Veriyor-Mu

Kızılay yardım veriyor mu? yardım almak istiyorum diyenlere ne gibi yardımlar sağladığını hep birlikte gördük. Şimdi bu yardımlara nasıl başvuru yapabileceğinizi sizlere anlatacağız. Bu yardımların içinde ise en çok ilgi gören Kızılay kart ve nakdi yardım parasını ele alacağız.

Kızılay Sosyal Yardımları Neler? Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Kızılay sosyal yardımları neler diyenler için tam 7 tane başlıkla cevap verebiliriz. Bu yardımların içinde en çok merak edilen yardım kartı da yer almaktadır. Bu nedenle ilk olarak yardım kartı kimlere verilir? bunun yanıtını vermek istiyoruz. Yalnız, Kızılay yardım kartı kimlere verilir? sorusunun cevabı bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü, ne yazık ki Kızılay yardım kartı T.C. vatandaşlarına verilmemektedir. Bu kartı alabilmek için yurt dışından mülteci olarak ülkemize gelmiş olmanız gerekmektedir. Örneğin; Suriye, Afganistan uyruklu gibi toplama kamplarında barınanlar. Şayet bu pozisyonda iseniz nasıl Kızılay yardım kartı başvurusunda bulunacağınıza geçeceğim. Ama, ilk olarak T.C. vatandaşları dahil Kızılay sosyal yardımları neler? bunun yanıtını vermek istiyorum.

 1. 400 450 500 TL gibi yardım parası
 2. Aşevleri ile sıcak yemek hizmeti
 3. Huzur evi
 4. Öğrenci evi
 5. Giyim yardımı
 6. Temel gıda yardımı
 7. Kurban yada adak dağıtımı

Yardım kartı haricinde T.C. vatandaşlarına verilen yardımlarda bunlardır. Bu yardımların başvurularını nasıl yapacağınızı aşağıda anlattım. Afganistan, Suriye gibi yabancı uyruklu mültecilerin yardım kartı başvurusunun nasıl yapacağını en basit iki yöntemle hemen aşağıda yer verdim.

 1. Mülteci kamp kayıtlarınız sırasında Kızılay yardım kartı alabilirsiniz.
 2. Kamp haricinde Kızılay yardım kartı başvurusunu 168 telefon numarasını arayarak, size verilen yerel telefon numarası üzerinden tedarik edebilirsiniz.

Kızılay yardım kartı haricinde verilen diğer yardımları da https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz/goc-ve-multeci-hizmetleri adresinden bulabilirsiniz.

KIZILAY Yardım Kartı Parasının Finansmanı Kimdir?
KIZILAY Yardım Kartı finansmanı Avrupa Birliğidir. Aylık olarak verilen bu yardım parasının miktarı ortalama 155 TL olmaktadır. Kartın üzerine bakıldığı zamanda Avrupa Birliği logosunu göre bilirsiniz.

Kızılay 400 450 500 TL Nakdi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay tarafından ihtiyaç sahiplerine 400, 450 yada 500 TL gibi nakdi yardım yapılıyor diye bir açıklama bulamaya bilirisiniz. Çünkü bunun nedeni yapılan bu nakdi para yardımları bölgesel olarak sağlandığı içindir. Bunun bizim dediğimiz şekilde olduğunu ise bu bağlantıda yer alan ulusal çaplı gazetedeki haberden teyit sizler de edebilirsiniz. Haber de yer alan diğer bilgi ise yardım parası nasıl başvuru yapacakları ilgilendirmektedir. Burada ise yapılan açıklamada başvuruların daha önce edinilen bilgiye dayalı olarak verildiği belirtilmektedir. Peki, bu ne alama geliyor?

Devlet Zor Durumdaki Öğrencilere 2021 SED Yardımı aralıksız olarak sürmektedir. Bağlantımızdan nasıl başvuru yapabileceğinizi bula bilirsiniz.

Devletimizin 3 Faz 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu (Ne Zaman, Kimlere Verilecek) de uygulamış olduğu sistem geçerlidir deniliyor. Yani, Kızılay 400, 450 yada 500 TL gibi yardım paralarından ola ki verilmesi durumunda SYDV kayıtları göz önünde bulundurulmaktadır. Bundan dolayı da Kızılay yardım parası almak isteyenlerin SYDV yani açılımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kayıtlı olması gerekilir. Bu kaydı sağlayacaklarında aşağıdaki yer alan şartları sağlıyor olması gerekmektedir.

 • SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı gibi sosyal güvenlik kurumlarında kayıtlarının olmaması gerekir. (emekli olmamak)
 • Temel ihtiyaçlarını karşılaya bilecek düzenli bir gelirinin olmaması

Bu şartlara sahip olanlar SYDV kayıt başvurularını şahsen olarak yapmalıdır. Başvuruda evli olanların sadece bir kişinin yapması gerekir. Başvuru için yerel SYDV müracaat edilir. Vakıflara ait iletişim bilgilerini aşağıda bulanan ana merkez telefon numarasını arayarak öğrene bilirsiniz.

 • Telefon: 144

Diğer sağlanan sosyal yardımlar için bilgi sahibi olacaklar http://www.alo144.gov.tr/ adresini inceleye bilirler. Yada, https://www.youtube.com/kredim sitemize ait YouTube kanalımızı takip edip bildirimleri açmanız yeterlidir.

Kızılay Yardım Başvurusu Formu Doldurma

Kızılay yardımları içinde sosyal yardım destekleri Türkiye’nin en ücrasına kadar verilen bir uygulamadır. Milyonlarca yardıma muhtaç ailelere bu kapsamda özellikle gıda yardımları sağlanır. Bunlardan bir tanesi de yine ulusal çaplı bir haber gazetemizin atmış olduğu manşette burada sizlerde göre bilirsiniz. Dağıtılan bu yardım kolileri hayır sever vatandaşların yaptıkları yardımlara istinaden yapılmaktadır. Şayet sizde ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunmak istiyorsanız bir formu doldurmanız yeterli olacaktır. Yine aynı şekilde forumda yer alan başlıklar dahilinde yardım talebinde bulunmak içinde bu formu doldura bilirsiniz. Yardım forumun nasıl doldurmanız gerektiğini resimli bir şekilde anlatacağız. Ama bundan önce forumda hangi yardım konuları yer aldığına bir bakalım.

 • Bağış
 • Burs
 • Fatura
 • Göç hizmetleri
 • İhtiyaç sahibi
 • Kök hücre
 • Sağlık
 • Spam

Kızılay tarafından kabul edilen ve sağlanan bu yardım başvuru formunun adresini https://www.kizilay.org.tr/iletisim bu bağlantıdan erişmeniz mümkündür. Bu forum haricinde Kızılay yardım başvuruları hakkında diğer bilgi alabileceğiniz iletişim araçlarına ait bilgiler ise şu şekildedir.

Konu hakkında soru ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanız dileğiyle.

"Kızılay 500 TL Yardım Veriyor Mu? Kimlere Verilir? Başvuru Nasıl Yapılır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kızılay 500 TL Yardım Veriyor Mu? Kimlere Verilir? Başvuru Nasıl Yapılır?" - 1 YORUM
 1. blank Emine bozyurt dedi ki:

  Yardım hala veriliyormu

KOSGEBKrediler.Com