KOSGEB Kredi

3 Faz 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu (Ne Zaman, Kimlere Verilecek)


3 Faz 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu (Ne Zaman, Kimlere Verilecek)

İhtiyaç sahibi ailelere 3 faz pandemi sosyal destek yardım parası yeniden verilmeye başlanıyor. Hatta daha önce 1000 TL olarak verilen yardım parası bu kez 1.100 TL olarak verilecek. Başvurular ne zaman yapılacak? diyorsanız aldığımız son dakika haberine göre 03.04.2021 pazartesi günü başlayacağının müjdesini vermek istiyorum. Kimler başvuru yapabilir sorusunun da cevabını içerikte T.C. kimlik numaralarına göre ne zaman tarihleri ile verdiğimi bilmenizi isterim. Bununla birlikte nasıl e-Devlet üzerinden başvuru yapabileceğinizi de resimli + videolu olarak da ayrıca sizler için anlattım. Videomda da pandemi başvurusu yapanların müracaatlarını sorgulama ekranına ulaşmaları için ne yapmaları gerektiğini de anlattığımı bilmenizi isterim. Bu nedenle sadece lütfen 3 faz bin yüz TL pandemi sosyal destek başvurusu nasıl yapılır içeriğimi okumak ile kalmayın. Videomu da izleyerek ne zaman verilecek, hesaplara yatma gününü de görün.

Daha Önce Pandemi Sosyal Destek Parası Alanlar Yine Alabilecek Mi? Şartları Ne?

Devletimiz ihtiyaç sahibi ailelere bir çok alanda nakdi yardımlar sağlamaktadır. Bu yardımların en başında ise SED ile pandemi sürecinde yer alan 1100 TL nakdi yardımlar gelmektedir. Bu ve buna benzer Devlet tarafından verilen tüm yardımlar süreli ve süresiz olarak verilmektedir. Yani, ailenin ekonomik şartları göz önüne alınarak ya tek sefere mahsus yada sürekli olarak geçim şartları düzene kadar verilmektedir. Peki pandemi döneminde verilen sosyal destek yardım parası olan 1100 TL sürekli mi verilecek? Daha doğrusu daha önce pandemi sosyal destek yardım parası alan aileler bir daha 3. yada 4. fazlardan yararlana bilecek mi?

Daha önce önce pandemi sosyal destek parası olan 1000 TL alanlar yine alabilecek mi? sorusunu yanıtlamadan önce SED yardım parasına değinmek istiyorum. Okuyan bir çocuğunuz var ise çocuğunuzun tahsil gördüğü sınıfa göre süreli ve süresiz olarak aylık para yardımı Devletimizden alabilmektesiniz. Kaç TL alabileceğinizi, başvuru için şartların ne olduğunu? Nasıl başvuru yapabileceğiniz ile birlikte tüm detayları Devlet Zor Durumdaki Öğrencilere SED Yardımı veriyor sayfamdan edinebilirsiniz.

İşte e-Devlet üzerinden bizlerle paylaşılan o şartlar.

 1. Daha önce verilen nakdi desteklerden yararlanmış olanlar bir daha verilecek olanlardan yararlanamaz
 2. 5510 sayılı Kanunun 4/a ve 4/c kapsamındaki kamu işçileri ve memurlar başvuru yapamaz
 3. Emekli maaşı alanlar
 4. İŞKUR işsizlik ödeneği alanlar ve kısa çalışma ödeneklerinden yararlananlar

Yukarıda yer alan şartlar hane bazlı olarak değerlendirildiğini bilmenizi isterim. Örneğin: başvuru sahibi 18 yaşından büyük işsiz bir genç ise, hanede halen babasının veraseti altındadır. Babası da şayet emekli maaşı alıyor yada 4/a veya 4/c olarak çalışıyorsa bu imkanlardan yararlanamaz.

e-Devlet Üzerinden Pandemi Sosyal Destek Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? T.C. Kimlik Numarasına Göre

3. Faz olarak verilen pandemi destek yarım paralarının başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapanlar müracaatlarını T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre yapmaları istenilir. Bu talep aslında bir şart değildir. Çünkü, biraz sonra paylaşacağım T.C. kimlik numarasına göre pandemi yardım parası başvuru yapma tarihleri haricinde, bir yakınım başvuruda buluna bildi. Herhangi bir engelle de karşılaşmadı. e-Devlet tarafından istenilen bu şartın nedeni iste muhtemelen, aşırı yoğunluğunun önüne geçilmesidir. Gelin, şimdi pandemi destek yardım parasına nasıl başvuru yapacağınıza geçmeden, T.C. kimlik son numarasına göre hangi tarihlerde başvuru yapmanız gerektiğini bir görelim.

 • 0 ile bitenler Pazartesi
 • 2 ile bitiyorsa Salı
 • 4 Çarşamba
 • 6 Perşembe
 • 8 Cuma
 • Cumartesi & Pazar herkes başvuru yapabilir.

Bu günler göz önünde bulundurarak 1.100 TL pandemi yardım parası başvurusu ise aşağıda anlatmış olduğum şekilde yapılmaktadır.

 • https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ dan e-Devlet sayfasına giriş yapalım. T.C. kimlik numaramız ve şifremiz ile sisteme dahil olalım.
 • Karşımıza çıkan arama sayfasına ‘Pandemi Yardım Parası’ diye yazalım. Karşımıza ‘Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru’ (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı) diye resimde gördüğünüz gibi bir bağlantı çıkacak. Bu bağlantıyı tıklatalım.
 • Şimdi karşımıza pandemi yardım destek başvuru formu çıkacaktır. Bu formda 1. alanda T.C. kimlik numaramız ve isim ile soyadınıza ait bilgilerimiz görünecek. 2. alanda isim resmi adres bilgilerimiz yer alacak. Bu bilgiler doğru ise başvuru işlemimize devam edebiliriz. Değil ise https://www.turkiye.gov.tr/adres-bilgilerim adresine giriş yaparak, sağ üst köşeden BİLGİLERİMİ YENİLE diyerek bu bilgileri güncelleme yapmamız gerekir.
 • 3. bölümde ‘Doğum Tarihimiz ve Cinsiyetimiz gözükecektir.
 • 4. Bölümde medeni halimiz görünecek, şayet doğru değilse değiştirelim. Hemen yanında ise çocuk sayımızı belirtmemiz gerekiyor.
 • 5. Bölümde cep telefon numaranızı göreceksiniz. Altında ise var ise ikinci bir numaranız giriniz. Bir altına da yine var ise e-posta adresini isteğe bağlı olarak giriniz.
 • 6. Bölümde çalışıyorsanız bunu EVET ile HAYIR olan kutucuklarını yanını tıklatarak belirtiniz.  Hemen altında bulunan alana da Evet diyenler çalıştığı pozisyonu. Hayır diyenler ise en son çalıştığı mesleği girmesi istenilir. Örnek: Daha önce fabrikada işçi iseniz; Ücretli/maaşlı gibi. Sonra aylık ücret, maaşınızı ve gelirinizi mutlaka bir altındaki kutucuğa girmeniz gerekir.
 • 7. maddede Sosyal Yardım alıp almadığınız sorulur. Bu SED yada devlete ait kurumlardan alınan herhangi bir eğitim, gıda veya nakdi destekler girmektedir. Belediye girmemektedir. Alıyorsanız EVET, almıyorsanız HAYIR butonuna tıklatın.
 • 8. de oturduğunuz ev kira ise EVET değil ise HAYIR diyelim.
 • 9. En son ödenen elektrik, su ve doğalgaz faturalarınızı belirtiniz
 • 10. maddede kendiniz haricinde evinizde kalan toplam kişileri girmeniz gerekir. Burada ilk olarak sayıyı giriniz. Sonra kişiye ait kimlik bilgilerini giriniz. Şayet sayı 1 den fazla ise aşağıdan ekle diyerek diğer kendi haricinizde evde kalan kişilerin kimlik bilgilerini girmelisiniz.
 • 11 de hanenizin topla gelirini giriniz. Yani, evinizde sizden başka gelire sahip olanlar var ise kendi gelirinizle toplayarak bu rakamı buraya girmelisiniz.
 • 12 de herhangi bir birikiminiz var ise bunu orada belirtmeniz istenir. Örnek: 200 TL
 • 13 de banka hesabınız olup olmadığı sorulmaktadır.
 • 14 de ise pandemi destek yardım parasına neden başvuru yaptığınızı en fazla 500 kelimeye kadar açıklamanız gerekilir. Örneğin: ”Pandemi nedeninden dolayı işimden oldum. Herhangi bir işte çalışmamaktayım. Şun için hiç bir gelire sahip değilim. Devletimizin vermiş olduğu bu yardım parasına ciddi anlamda ihtiyaç duymaktayım.” gibi.

Tüm bu bilgileri bahsetmiş olduğum şekilde doldurduktan sonra DEVAM dememiz gerekilir. 2. sayfada girmiş olduğumuz bilgileri ön izleme yaparsınız. Doğru ise yine DEVAM diyerek 1.100 TL pandemi sosyal yardım parası başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz.

Başvuru işlemini videomda da anlattığım şekilde yaptıktan sonra, sonucu nasıl öğrene biliriz? Gelin bir de bunun sorgulamasını birlikte yapalım.

Pandemi Sosyal Destek Parası Sorgulama Ekranı Adresi Burada

Pandeminden ötürü vatandaşlarımıza bir çok nakdi yardım destekleri sağlandı. Sağlanan bu destekler daha çok ise esnaflarımız ile yardıma muhtaç ailelere verildi. Esnaflara sağlanan Koronavirüs Esnafa Devlet Faizsiz Kredi Yardımı sayfamda destekleri sürekli güncelleyerek yer verdim. Yardıma muhtaç ailelere sağlanan imkanların geneli için ise özel bir kategori oluşturdum. Oluşturmuş olduğum yardımlar kategorisine girerseniz de tüm devlet kurumları tarafından sağlanan destekleri bulabilirsiniz. Bu yardımlar içinde yer alan 1.100 TL yardım parasının da sorgulamasını ilgili sayfamıza hiç girmeden aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde yapabilirsiniz.

 1. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama adresine doğrudan girelim.
 2. Açılan ekranda şayet adınıza çıkan bir sosyal yardım parası var ise görebileceksiniz.

Yok ise de aşağıda görmüş ekran karşınıza çıkacaktır.

Bu ekran haricinde karşınıza süreç devam ediyor çıkıyor ise başvurunuzun neticelenmesi için beklemeniz gerekmektesiniz. Pandemi sosyal destek başvurusu sorgulama ekranına bu şekilde ulaşabilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz şekilde de sorgulamanızı kolaylıkla gerçekleştire bilirsiniz. Peki, sorgulama sonrası onay alınan ödemeler ne zaman verilecek? hesaplara ne zaman yatacaktır.

Pandemi Sosyal Destek Parası Ne Zaman Verilecek? Hesaplara Yatacak?

Pandemi sosyal destek parası 1.100 TL ne zaman verilecek? sorgulamasını yapmanız için ilk olarak başvurunuzun onay aldığını teyit etmeniz gerekir. Aksi taktirde başvurunuz şayet onay almadı ise hesaplara yatması söz konusu olmaz. Başvurunuzun nasıl sorgulama ekranı üzerinden sağlamanız gerektiğini yukarıda sizler için ilgili bağlantısı ile birlikte yer verdim. Paylaşmış olduğum sayfada başvurusu onaylananlar sosyal yardım paralarını çoğunlukla bir hafta içinde alabilmektedirler. Bu ödeme tarihlerin bazı durumlarda illere göre değiştiğini de söylemek isterim. Bu nedenle sizlerden rica, hangi ilde iseniz sosyal yardım parasını aldıysanız bizimle bu ilgiliyi yorumlarda paylaşınız. Böylece, diğer sosyal yardım parası başvursun da bulunalar da yardım paralarının yatıp yatmadığını öğreneceklerdir.

İstanbul Belediyesi Yardımları Nelerdir? İBB Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? da nakdi, kömür, gıda ve okul dönemi yardımlarına başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal yardım parasının ödemelerini yaşlılarımız EGM personeli aracılığı ile elden de teslim alabileceklerini bilmesini isterim. Bankamatiğe gidecek durumunuz şayet yok ise sizlerde sosyal yardım paralarınızı bu şekilde elden teslim alabilirsiniz.

"3 Faz 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu (Ne Zaman, Kimlere Verilecek)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"3 Faz 1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu (Ne Zaman, Kimlere Verilecek)" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com