Hibe Kredi

Cebe Havale Nedir? Nasıl Gönderilir? Çekilir? (Bayram, Hafta Sonu Para Gönderme)

Cebe Havale Nedir? Nasıl Gönderilir? Çekilir? (Bayram, Hafta Sonu Para Gönderme)

Hesaplar arasından para göndermenin bir çok yolu vardır. Bu para transfer seçenekleri ise teknolojinin ilerlemesi ile birlikte çoğalmaktadır. Bunların içinde bir çoğumuzun adını dahi duymadığı yöntemler vardır. Bunlardan biri de cep telefon numarasına para gönderilmesidir. Böylece karşı tarafa aynı banka müşterisi olmasanız bile banka kartız, hafta sonu hatta bayramda bile para gönderilirsiniz. Hafta sonu, mesai dışı dahi olsa gönderilen parayı da ATM den ücretsiz olarak karşı tarafta da ayrıca çekebilmektedir. Bu para transfer işlemlerinin nasıl yapılacağını sizlere iki banka üzerinden anlatacağım. Bunlardan bir tanesi Ziraat bankası, bir diğeri ise İş Bankası tır. Göndermenin nasıl yapılacağını anlatmakla da üstelik kalmayacağımı da bilmelisiniz. Ayrıca, gönderim limiti kaç TL? Alıcı hesaptan parayı çekmezsen ne olur? gibi çok merak edilen cebe para gönderme soruları da ayrıca yanıtlayacağım.

Cebe Havale Nedir? Hafta Sonu, Bayramda Yapılır Mı?

Cebe havale nedir? Hafta sonu yapılır mı? sorularının yanıtlarını nasıl gönderilere geçmeden yanıtlamak istedim. İlk olarak cebe hale nedir? sorusuna cevap vereyim. Sizin cep telefon numaranıza gönderilen paraya denir. Cep telefonunuzun modeli fark etmeksizin. Hangi operatörün müşterisi olduğuna bakılmaksızın. Cebe para gönderme işlemi yapıla bilinmektedir. Üstelik para gönderim şekli HAVALE olduğu için, gelen para transferini;

 • Mesai saatleri dışında
 • Ramazan, Kurban dahil tüm resmi ve dini bayramlarda
 • Hafta sonları

çekebilmektesiniz. Cebe havale nedir? cevabı ile birlikte, farkına varmadan, hafta sonu hatta bayramda dahil yapılabilir mi? sorularını da yanıtlamışım 🙂

Cebe para gönderme de en çok merak edilen bu iki soruyu yanıtladık. Sıra şimdi ise cebe para göndermede en çok tercih edilen Ziraat ile İş Bankası üzerinden bu işlemlerin nasıl yapılacağını anlatmaya geldi.

Cebe Ziraat Bankası Para Havale Nasıl Yapılır? Limiti Kaç TL?

Ziraat bankası Turkcell, Türk Telekom yada Vodafone gibi numaralı hatlara para havalesi yapmanıza imkan sağlar. Bu işlemi yapmanın da en zahmetsiz ve kolay yolu da mobil İnternet bankacılığı üzerinden geçer. Ziraat mobil yada bankanın İnternet bankacılığı üzerinden nasıl cebe havale para gönderme yapacağınızı sizlere resimli olarak anlatacağım. Anlatım sırasında da gönderim limitininim kaç TL olduğunu, ücretlendirmesinin de ne kadar olacağından değineceğim. Şimdi hazırsak, hadi herhangi bir cebe para gönderme nasıl olur başlayalım.

 1. Bu işlemi yapabilmeniz için bir mevduat hesabınızın olması gerekir. Hesabınız olduğu taktirde MOBİL bankacılık dahil İnternet browser üzerinden bankacılık deneyimi yaşaya bilirsiniz. Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? da bu işlemlerin nasıl yapılacağı resimli bir şekilde anlatılmaktadır.
 2. İnternet bankacılık hesabınıza şimdi giriş yapalım.
 3. Giriş yaptıktan sonra resimde de göstermiş olduğum, ilk olarak PARA TRANSFERİ soran da CEBE HAVALE seçeneklerine girelim. blank
 4. Açılan pencerede alıcı bilgileri kısmına göndereceğimiz kişinin T.C kimlik numarası ile cep telefon numarasını girelim.blank
 5. DEVAM deyip yeni geçtiğimiz alanda göndericiye gidecek olan paranın çekileceği hesabı belirtelim. blank
 6. Göndermek istediğimiz havale tutarını belirtelim. En az genelde 20 TL olarak işlem yapıldığını bilmenizi isterim. blank
 7. DEVAM dediğimiz de Ziraat bankası cebe para göndermede son aşamaya geçmiş olacağız. Bu aşamada ise cebe göndereceğimiz para detaylarını göreceğiz. Ayrıca, işlem güvenliği için sizin sisteme kayıtlı cep telefon numaranıza gelen şifreyi girmeniz istenilecek. blank

Gelen şifreyi de girdikten sonra ONAYLAMA dediğiniz an göndereceğiniz tutar karşı tarafa aktarılmış olur. İşlem ücretleri gönderilecek olan tutara göre değişmektedir. Ben örnekte 20 TL girdim. Bunun için sizin de görmüş olduğunuz gibi işlem ücreti olarak 0.60 TL bir kesinti uygulanacağını sistem gösterdi. Sizde son aşamada göndereceğiniz cebe para için kaç TL kesinti olacağını benim gibi göre bilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL) 12 ay varan işlem ücretsiz kredi çekmek isteyenler. Bankaların kara listesinde dahi olsanız bu hakkınızı kullanabilirsiniz.

Ziraat bankası üzerinden cebe para bu şekilde gönderilirken, peki göndermiş olduğunuz kişi cebe gelen parayı nasıl çekebilir? Bunun cevabını ise en alt başlıkta tüm bankalar için verdim.

İş Bankası Cebe Havale Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Uzun süredir Türkiye İş Bankası müşterisiyim. Bankamızı oldukça da severim. Ama, bildiğimden beri bir türlü şu İnternet bankacılığı ara yüzünü kullanıcı dostu yapamadılar gitti. Bilmiyorum, belki de bana öyle gelir. Ama ne yalan atayım İş Bankası cebe para gönderme için ise oldukça pratik bir menü oluşturmuş. Böylece sadece 2 adımda istediğiniz operatöre ait cep telefon numarasına para gönderme yapabiliyorsunuz. Nasıl, yapılacağını da sizlere kendi İnternet bankacılık hesabımın üzerinden göstermek istiyorum.

 1. Bu gönderme işlemini yapabilmeniz için İŞCEP MOBİL uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. İnternet şifreniz ile isterseniz İş Bankası İnternet Bankacılık adresi üzerinden de yapabileceğini de hatırlatmak isterim. Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir? Nasıl İndirilir? bu konuyu bilmiyorsanız, detaylı bir şekilde öğrene bilirsiniz.
 2. İş bankası İnternet bankacılık hesabına giriş yapalım. Daha sonra menüden HAVALE ardında da resimde göstermiş olduğum gibi CEBE seçeneğini tıklayalım. blank
 3. Daha sonra resimde göstermiş olduğum alanlara alının T.C. kimlik numarası ve Cep Telefon Numarasını girelim. Aynı ekranda aktarmak istediğimiz miktarı da girip, DEVAM diyelim. blank
 4. Kaşımıza bilgilendirme ekranı çıkacaktır. Bilgilendirme ekranındaki veriler doğru ise ONAYLA dememizle cebe para gönderme işlemimiz tamamlanmış olur. blank

Bilgilendirme ekranından sizlerin de görmüş olduğunuz gibi.

 1. Alıcının cebine referans numarası 15 dakika sonra gelir.
 2. Cebe gönderilen tutar çekilebilmesi için alıcının cep telefonuna tutar bilgisi SMS olarak bildirilir.
 3. Cebe gönderilen havale olarak gönderilen tutar 24 saat içinde çekilmesi gerekilir. 24 saat içinde çekilmeyen tutar 3 saat sonra alıcıya iade edilir.

Türkiye iş bankası üzerinden cebe para gönderme de bu şekildedir. Gönderim şekli havale olduğu için mesai saatleri dışında, hafta sonu, hatta bayramda dahil para bu şekilde göndere bilirsiniz. Peki, karşı taraf iseniz nasıl çekebilirsiniz?

Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir? Çekilmezse Ne Olur?

Cebe gelen parayı ATM üzerinden çekme işlemi nasıl yapılacağını adımlar halinde anlatacağım. İlk olarak gelen para çekilmezse ne olur? buna değineyim. Değerli arkadaşlar, cep telefon numaranıza gelen parayı 24 saat içinde çekmeniz gerekir. Şayet çekmezseniz 24 saat sonrasında para göndericiye iade edilir. Göndericide cebe gönderdiği parayı 3 saat içinde hesabında görebilir. Cebe para gönderme hakkında merak edilen bu soruyu da yanıtladıktan sonra, şimdi sıra geldi, tüm cebe gelen paralar için ATM den nasıl çekim kartsız olarak yapılır? Öğrenelim.

 1. Hangi banka üzerinden cebe para gönderme yapıldı ise gidilir.
 2. Kartız işlemler menüsü tıklatılır. blank
 3. Cebe gelen havale seçilir. blank
 4. T.C. kimlik numaranızı girmeniz istenilir. Girip, devam diyelim.
 5. Bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızı girmeniz istenilir. (Göndericinin sizin için girmiş olduğu telefon numarası)
 6. Size para gönderen göndericinin cep telefon numarasını girmeniz istenilir. Lütfen giriniz ve devam deyiniz.
 7. Gelen havale tutarını girip, işleme devam ediniz.
 8. Son olarak ise cep telefon numaranıza gelen şifreyi girmelisiniz.

Telefon numaranıza gelen kodu da girdikten sonra sizin de resimde görmüş olduğunuz gibi mutlu sona kavuşuruz.

blank

Cebe para gönderme ve alma işlemi bu kadar kolay arkadaşlar. Bu işlemlerin mantığı tüm bankaların İnternet şubeleri ve bankamatikleri için aynıdır. Belki, menüdeki yerlerinde ufak tefek değişiklikler vardır.

Cebe Havale İçin Ek Hesabımı Kullanabilir miyim?
Şayet bakiyeniz yeterli değil ise cebe para göndermede ek hesap bakiyenizi kullana bilirsiniz.
Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?
Cep telefon numarasına gönderilen havale iptal işlemini müşteri temsilcinizi arayarak, karşı taraf parayı çekmedi ise iptal ettire bilirsiniz.
BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM