Hibe Kredi

Etkileyici İş Yeri Açılışı Nasıl Yapılmalıdır?

Etkileyici İş Yeri Açılışı Nasıl Yapılmalıdır?

Büyük hayaller ve ciddi sermayeler ile kuracağınız iş yerinin açılışının da mutlaka bir o kadar ses getirici olması şarttır. İyi bir başlangıç için iyi bir iş yeri açılışı yapmanız sizin kesinlik ile menfaatinize olacaktır. Kusursuz bir şekilde kuracağınız işletmenizin iyi bir başlangıcı için mutlaka bir o kadarda kusursuz olacak şekilde açılışı olması gerekmektedir. En etkileyici, ses getirecek iş yeri açılışları için sizlere altın niteliğinde 5 ana unsurdan bahsedeceğiz. Kısa sürede yatırımını geri çıkarmak isteyenler, bizim yılların vermiş olduğu bu deneyimlerimize mutlaka kulak verin.

Etkileyici bir iş yerinin açılışı neden bu kadar önemlidir?

Gelin isterseniz sizlere etkileyici bir iş yerinin nasıl açılması gerektiği konusunda 5 ana tavsiyeye geçemeden önce neden açılışların bu kadar önemli olduğundan bahsedelim. Bir işletmeninin bilirliğini arttırmak kuşkusuz çok önemlidir. Bunu çoğunluk ile işletme sahipleri çeşitli reklam unsurları ile yapmaktadır. Ancak, sonradan yapılacak olan reklamlar kadar ‘da iyi bir açılış şayet doğru yapılır ise size ciddi manada maddi olarak geri dönüşüm sağlayacaktır. Kusursuz ve etkileyici (ses getirici) bir açılış ile adınızı çevrenize çok kısa sürede duyurabilirsiniz.! Bugüne kadar sizlere hep çeşitli işyeri açma kredisi veren bankalar ‘dan yada işletme açacaklar için devletin vermiş olduğu hibe desteklerinden bahsettik. Biraz geç kalsak ‘da kusursuz bir iş yeri açılışı için altın niteliğinde 5 tavsiyemizi sizler ile paylaşıyoruz.

1- Mutlaka profesyonel bir organizasyon firmasından destek alın!

Profesyonel bir organizasyon firması ile çalışmayı düşünün

Profesyonel bir organizasyon firması ile çalışmayı düşünün

Sorunsuz bir açılışın temeli profesyonel bir organizasyon firmasından destek almak ile başlar. Şayet ben kuracağım işletme için sorunsuz bir açılış yapacağım diyorsanız bu desteği almanız şart.! Bu destek inanın ki size çok fazla bir maliyete mahal olmayacaktır. Organizasyon firması sizlere ne gibi katkıda bulunur derseniz.

  • Problemsiz bir ses sistemi kurulumu yapacaktır.
  • İşletmenin giriş ve içerisini süsleyecektir
  • Açılış için kurdele ve bandını temin edecektir.
  • Profesyonel olarak hazırlanacak misafir davetiyesi
  • Misafirlerinize ikramda bulunacağınız masa, sandalye konusunda yardımcı olacaktır.

 iyi bir açılış için mutlaka bu ekipmanlar sizlere lazım olacaktır. Ayrıca, bunların yanında yine misafirlere ikram edeceğiniz kuru pasta, meyve suyu gibi çeşitli meşrubatlar içinde size yine aynı firma yardımcı olabilir.!

2- Toplumca tanınmış olan bir simayı açılış için davet edin!

İyi bir iş yeri açılışı için toplumca tanınmış olan bir simayı çağırın

İyi bir iş yeri açılışı için toplumca tanınmış olan bir simayı çağırın

Açılış için kurdele kesimine toplum tarafından saygı uyandıran bir simayı davet etmeniz çok etkili olacaktır. Bu genel ‘de küçük ilçeler ‘de belediye başkanları olmaktadır. Şayet yoğun programından ötürü belediye başkanı katılım gösteremeyecek ise ‘de mutlaka eşinin gelmesi için ısrarcı olun. Yada eşi dahi gelemiyorsa onun temsilen belediye başkan yardımcısını davet etmeniz de faydalı olacaktır. Bizim açılışlarımıza Bilecik/Bozüyük belediye başkanı sayın Fatih BAKICI‘bey katılamamış olsa da mutlaka eşi ve yardımcısını yönlendirmiştir. Bunun ciddi manada faydasını işletme olarak görmedik dersek yalan olur. 🙂

3- Medyayı göz ardı etmeyin!

Büyük, küçük tüm il ve ilçeler de artık onlarca medya yayını bulunmaktadır. Özellik ile altını çizerek belirtmek isterim ki yerel gazeteler kadar yerel İnternet siteleri çok daha etkili olarak size ses getirecektir. Bu neden ‘den dolayı mutlaka yerel gazeteler kadar yerel İnternet site sahiplerini ‘de açılış için davetiye gönderin. Medya İnternet yada gazetesine haber olsun diye gelir yine gelecektir. Şayet, çok yüksek prestijli bir gazete yada İnternet sitesi ise mutlaka fiyat alın ve bu ses getirici unsuru açılış programınıza dahil ediniz.

4- Manevi değerleri göz ardı etmeyin

Toplumumuz, bir işletmenin dış görünümü ve hizmet kalitesi kadar manevi değerlere vermiş olduğu değerleri ‘de mutlaka göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenden dolayı, mutlak suret ile açılış programınıza toplum tarafından tanının ve sevilen bir din görevlisini ‘de davet etmeyiniz derim. Hem, açılış duası ile açılışı gerçekleştirilen bir işletme kadar daha güzel bir açılış olabilir mi.? Şayet hiç bir din adamını dahi bulamıyorsanız bizim gibi abdesti namazı yerinde bir büyüğümüzü davet etmeniz oldukça isabetli bir karar olacaktır.

5- Açılış ‘da ürün, fiyat tanıtımınızı yapın!

Etkileyici bir açılış için o kadar çok efor harcadıktan sonra bunu maddiyata dökmek bizce hakkınız. Onun için hazır medya, eş ve dostlarınız işletmenizde iken bunu ilk günden ticarete çevirmeniz bizce oldukça ahlaki.! Onun için işlemeniz ‘de sergileyeceğiniz ürünleri yada vereceğiniz hizmetler için başta medya olmak üzere eş ve dostlarınıza bilgilendirmeler ‘de bulunun. Eğer yapa biliyorsanız, daha önceden bastırmış olduğunuz fiyat ve ürün tanıtım kataloglarını misafirlerinize dağıtınız. Şayet, hazır yiyecek (pasta, börek vb.) üzerine bir işletme kurduysanız ise mutlaka kendi ürünlerinizden misafirlerinize ikram ediniz.! İyi bir iş yeri ve sektör seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar kadar emin olun ki bu saymış olduğumuz etkileyici açılış için 5 faktör de çok önemlidir.!

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.