Hibe Kredi

En Çok İşleyen Dükkanlar Hangileri? (Mahalle Arası, AVM, Cadde)

Yeni bir iş yeri açmayı düşünüyorsunuz. Hali ile para kazanmak istiyorsanız da göz önünde bulundurmanız gereken bir kaç faktöre dikkat etmelisiniz. Bunlardan 1.’si en çok işleyen dükkanın hangisi olduğudur. 2. En fazla kazanç yani kâr payı hangi işin bıraktığıdır. İşyeri açacaklar için bu iki kural, AVM yada ana cadde veya mahalle arasında dükkan açacaklar için de geçerlidir.

En Çok İşleyen Dükkanlar Hangileri? (Mahalle Arası, AVM, Cadde)

Aksi taktirde yeni açacağınız dükkandan gelir elde edemezsiniz. Bundan dolayı da ticari hayatınız en fazla 3, bilemediniz 6 ay sürer. Peki, tecrübe olmadan dahi hangi dükkanı açarsanız daha çok iş yaparsınız? Aynı zamanda buna pareler olarak da çok para kazana bilirsiniz? 28 senelik işletme deneyimlerimize dayanarak bu işin sırrını sizlerle bu nedenle paylaşıyoruz.

Tecrübe Olmadan Açılabilecek Dükkanlar Hangileri? (Ustalık Belgesiz İşler)

Rahmetli babamın bir sözü vardır. Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsınız diye. Ama, bu sözü bir çok kişi yanlış anlıyor. Evet, iş hayatında tecrübe çok önemli! Ama, her iş içinde çokta önemli de değil. Özellikle üretim harici perakende yada hizmet sektöründe bir iş kuracaksanız tecrübenin çokta fazla bir önemli yok! Bir kaç günlük alacağınız temel eğitim sonrasında, hiç tecrübeniz dahi olmadan açacağınız dükkan dan bir çok girişimci gibi sizlerde çok para bana kalırsa kazanabilirsiniz. Hangi dükkanları hiç tecrübe olmadan açarsam para kazana bilirim diyorsanız. İşte sizlere özellikle bayiliklerini alarak, sadece 3 gün temel başlangıç eğitimleri sonrası başarılı olacağınız o iş modelleri.

 1. Çiğköfte
 2. Damacana su
 3. Çocuk giyim mağazası
 4. Kadın iç giyim
 5. Tesettür giyim
 6. Bay & Bayan giyim
 7. Ayakkabı, çanta, kemer dükkanı
 8. Büfe
 9. Tütüncü
 10. Mini market
 11. Şarküteri
 12. Bakkal
 13. Takı shop
 14. Petshop
 15. Kafeterya
 16. Kantin
 17. Oto yıkama
 18. Bina temizliği
 19. Profesyonel apartman yöneticiliği
 20. Emlakçılık
 21. İkinci el eşya alım ve satım
 22. Pazarda tezgah açma
 23. Oto yedek parça
 24. Hayvan yemi satışı
 25. Güzellik salonu
 26. Parfümeri
 27. İddia bayiliği
 28. Et & tavuk döner
 29. Tuhafiye
 30. İş güvenliği ürünleri
 31. Manav
 32. Börekçi

Hiç bir tecrübeniz olmadan açabileceğiniz sizlere tam 32 tane iş fikrini sıraladık. Tecrübesiz olarak kuracağınız bu dükkanların nerede ise tamamı için ayrıca çok bir sermayede ihtiyaç duymazsınız.

Dikkatinizi çekti mi biliyorum ama bu işlerin tamamı perakende satış yada hizmet sektörü dür. Çünkü hiç bir tecrübeniz yok ise kuracağınız iş bu iki alandan birinde olması gerekir. Aksi halde tecrübesiz üretime dair kurulacak olan bir işletmeyi eminim ki çok fazla ayakta tutamazsınız.

blank

Peki tecrübesiz olsanız bile bu 21 işin içinden hangisini kurarsanız çok para kazana bilirsiniz? İşte benim fikirlerim.

Ne Üzerine Dükkan Açsam Çok Para Kazanırım? En Çok İşleyenler Hangileri?

Kesinlikle sırf kendi işinizi kurmak için dükkan açmayın! Yeni bir iş kuracaksanız ”Ne üzerine dükkan açsam çok para kazanırım” ilk düşünceniz bu olsun. Bunun içinde öncelikli olarak en çok işleyen dükkanların hangileri olduğunu araştırmanız gerekir. Ama, bundan da ziyade, daha önce dikkat etmeniz gereken başka bir unsur daha var. Bu ise, en çok para kazandıran, halk tarafından rağbet gören bu işi nerede açmanızdır! Aksi halde her ne kadarda size tavsiye edeceğim işleyen dükkânlardan birini dahi açsanız kesinlikle gelir elde edemezsiniz. Bu yüzden bence ne üzerine dükkan açsam para kazanırım? Sorusunu şu şekilde sormamalısınız. Bunun yerine bu soruyu bizlere en çok işleyen dükkanları nereye açarsam çok para kazanırım? Şeklinde sormalısınız. Bu soruya göre sizin için 32 iş fikrine göre oluşturduğumuz tabloda şu şekildedir.

En Çok İşleyen İş Fikirlerin Adı Nereye Açarsanız Çok Para Kazanırsınız?
Çiğköfte Ana cadde
Çocuk giyim Ara yada ana cadde
Kadın iç giyim Ara cadde
Tesettür Ara yada ana cadde
Bay, bayan giyim Ana cadde
Ayakkabı, çanta, kemer Ara yada ana cadde
Büfe Ara cadde
Tütüncü Ana yada ara cadde
Mini market Mahalle & ana & ara cadde
Şarküteri Ana yada ara cadde nüfusa göre mahalle
Bakkal Mahalle
Takı shop Ana cadde
Petshop Mahalle, ara cadde
Kafeterya Okullara yakın
Kantin Okul
Oto yıkama Sanayi
Bina temizliği Ulaşımı kolay yerlerin olması yeterlidir
Apartman yöneticiliği Ulaşımı kolay yerler
Emlakçılık Ara caddeler yeterlidir
İkinci el eşya alım ve satım Ara cadde
Pazar tezgahı Pazarın giriş kapsına yakın yerler
Oto yedek parça Sanayi
Hayvan yemi satışı (Tarımsal) Ulaşımı kolay yerler
Güzellik salonu Ara caddeler
Parfümeri Ana cadde
İddia bayiliği Pasajlar
Et & tavuk döner Ana cadde
Damacana su Ulaşım sorunu olmayan merkeze yakın yerler
Tuhafiye Mahalle araları
İş güvenliği ürünleri Sanayiye yakın
Manav Mahalle araları olabilir
Börekçi Ana cadde

Ne üzerine dükkan açsam çok para kazanırım diyen, tecrübesiz girişimcilerin dahi yapabilecekleri tam 32 iş fikri için dükkanların nereye açılması gerektiğini özellikle yer verdik. Evet, belki hepsini ana caddeye açsanız daha iyi! Ama, emin olun ki, kazanacağınız 3 kuruş para ana cadde üzerinden açacağınız dükkanın kirasını karşılamayacaktır. Bu nedenle hem mahremiyet açısından hem de iş fikrine göre özellikle kira giderine göre kıyaslamada işlerinizin daha fazla işlemesini istiyorsanız, bize kalırsa bu işleri belirtmiş olduğumuz yerlere kurunuz.

 • İşyeri Açma Kredisi  sayfamda bankalardan kuracağınız iş için nasıl kredi alabilirsiniz anlattım. Daha sonra sermaye sorunu yaşamak istemiyorsanız kesinlikle bir okuyun.

Ana yada ara cadde üzerinden açılacak hiç tecrübesiz işlerin tablosunda alış veriş merkezleri (AVM) yer almadığını muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Bu alan farklı olduğu için buna ayrı bir başlık altında çünkü yer verdim.

blank

AVM’ler de iş kurmak isteyenler için tavsiyelerimi de merak ediyorsanız, hemen aşağıyı da bir okuyunuz lütfen.

Alış Veriş Merkezlerinde (AVM) Ne Dükkanı Açılır? En Çok Kazandıranlar Burada!

AVM yani Alış Veriş Merkezleri bir hayli yaygınlaştı. Oldukça da rağbet görmektedir. Bunun tek nedeni ise alış veriş ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını tek bir noktada tedarik edebilmeleridir. Buna bağlı sirkülasyonun fazla olması ticari hacminde yüksek olmasına vesile olmaktadır. Bu kitleyi gören girişimcilerin bir çoğu da yeni iş kurmak için AVM’leri tercih etmektedir. AVM’ler de kurulacak yine nerede ise bütün işler herhangi bir tecrübeyi aramamaktadır. Dolayısıyla tecrübesiz iş kurmak isteyenlerin de gözdesi haline gelmiştir. Her ne kadarda AVM de iş kurmak bu bu bahsettiklerim den ötürü mantıklı gelse de şöylede bir gerçekte vardır. Bu ise; ne dükkanı açarsanız en çok parayı size kazandırdığıdır. Bu nedenle alış veriş merkezlerinde iş kurmak isteyenlere sadece hangi dükkanları açacaklarını burada yer vermek istemedik. Bunla beraber hangi dükkanı açarlarsa daha fazla para kazanabilirler bununda sıralamasını yaptık. Sermaye yapısını da göz önünde bulundurarak bu işler ise marka isimleriyle birlikte sırasıyla şunlardır.

Marka İş İçeriği
Starbucks İçecek
DeFacto Giyim
Flo Ayakkabı
Nike Spor ayakkabı
Atasun Gözlük
Mavi Giyim
My Play Çocuk eğlence alanı
Teknosa Teknolojik ürünler
Toyzz Oyuncak
Whatsons Kozmetik
ByDöner Yiyecek
BurgerKing
Donas
KFC
Popeyes
Pino
Pidem

AVM’de 17 tane açmanızı tavsiye ettiğimiz işler bunlar arkadaşlar. Elbette başka AVM’de açılabilecek işler var. Fakat bunlar için ne yazık ki bayilik alamazsınız.

En çok işleyen dükkanlar için AVM + Ana ve ara cadde iş fikirlerinden bahsettik. Peki, mahalle arasında ne tür işler yapabilirsiniz?

Mahalle Arasında Ne Üzerine Dükkan Açılır?

Mahalle arasında dükkan açmak, çoğunlukla ticarete ufaktan başlamak isteyenlerin tercihidir. Hiç bir tecrübesi olmayanların bu yüzden çoğu mahalle arasından işyerlerini kurmayı tercih ederler. Mahalle arasından tabi her açılan dükkan iş yapmaya da bilir. Bu nedenle her işi mahalle arasında kafanıza göre herhangi bir yere kurmamalısınız. Peki, hangi işler mahalle arasından iş yapar? Mahalle arasına dükkan açmak isteyenler. İşte sizlere açmanızı tavsiye edeceğimiz bu iş modelleri.

 1. Bakkal ⇒ Gündelik ekmek, süt, yoğurt gibi temel gıda ihtiyaçlarını insanlar halen yakın olduğu için mahalle bakkallarından tedarik etmektedir.
 2. Büfe ⇒ Tekel ürünlerini almak için hiç kimse büyük alış veriş merkezlerinin yolunu tutmadığı için büfe açmak bence oldukça mantıklı.
 3. Kafe ⇒ Aynı mahalle gençleri kesinlikle hoş vakit geçirmek için sizi tercih edecektir.
 4. Kıraathane ⇒ Orta ve üst yaş mahalle abilerimizi de unutmamak gerek.
 5. Kuruyemiş ⇒ Taze çerez almak isteyenlerin çoğu bu ihtiyaçlarını ambalajlı ürün yerine kuruyemişçi dükkanlarını tercih etmektedir. Bence bu nedenle iş yapar!
 6. Çiğköfteci ⇒ Kiranız az olur. Geliriniz de mahalle arasında olduğu için çok fazla olmaz. Ama, bir paket servi koyarsanız bunlar tam tersi olur.😁
 7. Play station Cafe ⇒ Gelmeyen mahallenin çocuğu kalmayacaktır.

Ben para kazanacağım diyorsanız, mahalle arasından açılacak en iyi iş fikirleri bunlardır. Şayet bu işler için birde rakibiniz yok ise bence hiç düşünmeyin. Hangisini açarsanız açın çok büyük ihtimal işinizi de birde iyi yaparsanız para kazanabilirsiniz.

Şimdiden yeni açacağınız dükkanınız hayırlı olsun. Allah bol müşteriler ve kazançlar eğlesin.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 12 Ortalama: 3.7]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.