KOSGEB Kredi

1 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum


1 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum

1 kuruş dahi sermayem yok ama kendime ait bir iş kurmak istiyorum diyorsanız size 3 tane yol göstereceğim. Sermayesiz olarak iş yeri açmak isteyenlere bahsedeceğim bu yollardan bir tanesinde 100 bin TL kadar faizsiz dahi kredi kullanabileceksiniz. Böylece kesinlikle sermayesiz hiç bir iş fikirlerine muhtaç kalmadan hayalinizdeki dükkanın sahibi olabileceksiniz. İş kurmak istiyorum ama hiç para yok diyenler, sermayenizi bizden. Hibe desteğiniz ise daha sonra KOSGEB üzerinden. Nasıl mı? lütfen sonuna kadar okuyun ne kadar basit olduğunu sizde görün.

İş Kurmak İstiyorum Ama Param Hiç Yok

Kendi işini kurmak istiyorum diyenlerin çoğunun ne yazık ki sermayesi ya hiç yok! yada olması gerektiği kadar yeterli değil. Sizlerden iş kurmak için sermayem yok diye o kadar çok soru geldi ki, artık geçte olsa bu engeli nasıl geçebileceğinizin cevabını vermek istiyorum. Daha sonra ise bir çoğunuzun da bildiği gibi ilk olarak kendi sermayenizle kurmanız gereken iş yeri için KOSGEB’den de nasıl hibe alabileceğinizden de bahsedeceğim.

Değerli girişimciler, ister bay olun isterse bayan iş kurmak için sermaye sorunu çekiyorsanız devletimiz size bazı imkanlar tanımaktadır. Devletimiz tarafından sizlere tanınan şuan için 2 tane harika olanağı vardır. Devletimizin sermayesiz olarak iş yeri açmak isteyenlere sağaldığı bu 2 imkanın yanı sıra bir de bankaların sağlamış olduğu olanaklar vardır. Bankalar tarafından sağlanan imkanların neler olduğunu İşyeri Açma Kredisi de yıllardır güncelleyerek sizler için yer veriyorum. İlgili sayfada yer alan şartlara ve sağlanan iş yeri açmak imkanları hızlı bir şekilde sermaye sahibi olmak isteyenler için iyi bir alternatiftir. Ama, devletin hazine destekli olarak bir katkısı olmadığı için biraz sonra bahsedeceğim 100 bin TL kadar faizsiz kredi gibi de cazip olmadığını da itiraf edebilirim. Şimdi hazırsanız iş kurmak istiyorum ama hiç param yok diyenlere devletimizin sağladığı bu 2 imkanın neler olduğundan bahsetmeye geçmek istiyorum.

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Sermayesiz olarak kendinize ait bir iş kurmak istiyorum diyorsanız siz girişimcilere 2 tane harika yol göstereceğim. Göstereceğim bu 2 ayrı yolla kendi işinizi kurmak için 100 bin TL kadar faizsiz kredi kullana bileceksiniz. Hazine destekli olarak sermayesi olamayan girişimcilere verilen bu kredi miktarı özellikle kadın girişimciler için fazla geliyorsa onlara şimdiden tavsiyem mikro kredi kullanmalıdırlar. Mikro Kredi Nasıl Alınır? da bu detaya girdiğimi de belirtmek isterim. Ciddi yatırımlar yapıp dükkan açmak isteyenler ise beni takip etmeye devam edebilir.

İş kurmak isteyenlerin bir çoğunun en büyük sıkıntısı sermaye sorunudur. Her ne kadarda sermayesiz bir çok iş fikri olmuş olmasa da halinizdeki iş bu fikirlerin içerisinde yer almaya bilir. Bu nedenle devletimiz iş kurmak isteyen ama 1 kuruş dahi sermayesi olmayanlara 2 farklı olanak sağlar. Bu olanaklardan 1 tanesi ESKKK yani Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi üzerinden sağlanmaktadır. ESKKK üzerinden sağlanan sermaye kredisi 100.000 TL kadar 60 ay geri ödeme vadeli ve FAİZSİZ olmaktadır. Şimdi ilk olarak bu bahsetmiş olduğum olanağın bir gerçekliğini sizlere kanıtlayayım. Daha sonra ise başvurusu nasıl yapılacağına geçeceğim.

https://bit.ly/3nwGf2w bu bağlantıda yer alan adres TESKOMB’un resmi İnternet sitesidir. Sizlere bahsetmiş olduğum 100.000 TL faizsiz kredi imkanı da bu sayfada yer almaktadır.

TESKOMB sayfasından yeni iş yeri açacak olan girişimciler için 100.000 TL faizsiz kredinin yerini bulamadıysanız aşağıda resmini sizler için paylaştım.

Evet, TESKOMB sayfasında yada yukarıda yer alan resimde sizlerin de görmüş olduğu gibi girişimcilere 100 bin TL %100 faiz destekli kredi verildiği alenen belirtilmiştir. Girişimci yani yeni iş yeri açacaklara sağlanan peki bu 100.000 TL faizsiz iş kurma kredisine nasıl başvuru yapabilirsiniz. Detaylar bir alt başlıktadır.

Sermayesiz Nasıl İş Kurabilirim? Genç Girişimciler Sermayeniz Bizden

Sermayesiz nasıl iş kura bilirim diyorsanız? cevap; kuramazsınız! Kendinize ait bir iş kuracaksanız muhakkak az çok elinizde avucunuz da bir para olması gerekir. Bu nedenle iş yeri açmak için sermaye sorununuzu biz çözeceğiz. Daha doğrusu bu sorunu devletimiz çözdü ama bizler nasıl ulaşa bileceğinizin anahtarını vereceğiz. Değerli girişimciler bir üst başlıkta da bahsetmiş olduğum gibi devletimiz TESKOMB üzerinden 100.000 TL kadar faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu imkanlar 30 yaş altında yeni genç girişimciler içindir. Şayet 18 yaş üstü ve 30 yaş altında bir girişimci iseniz 60 ay geri ödemeli 100 bin TL kredinizi rahatlıkla yılın 12 ay içinde istediğiniz zaman kullana bilirsiniz. Peki, TESKOMB bu desteği sizlere sağlarken 30 yaş altı haricinde ne gibi şartlar aramaktadır? İzlemeniz ve yapmanız gerekenler nelerdir? Şimdi sermayesiz nasıl iş kurabilirim diyenlere bu aşamaları sırasıyla anlatıyorum.

 1. İlk olarak mutlaka Girişimcilik Belgesi sahibi olmanız gerekir. Bu belgenin nasıl e-Devlet üzerinden kolaylıkla alabileceğinizi sizlere videolu olarak KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır? (E-DEVLET ONLİNE) de anlattım.
 2. Kuracağınız iş fikri için KOSGEB onaylı bir iş planı projesine sahip olmanız gerekmektesiniz. İş planı projesi nasıl alınır örnekleriyle yine sayfamızda sizler için yer verdiğimizi bilmenizi isterim. İlgili sayfamıza KOSGEB İş planı Örneği bağlantımızda erişim sağlaya bilirsiniz.

30 yaş şartına sahipseniz istenilen bu iki adımı da sağlarsanız 100.000 TL kredinizi aşağıda yer alan geri ödeme planlarıyla sahip olabilirsiniz.

TESKOMB Girişimcilik Kredisi
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 60 1.728,39 TL 103.703,16 TL

TESKOMB aracılığıyla verilen krediyi HALKBANK finanse edileceğinizi bilmenizi isterim. Bundan dolayı illa bir işlem kesinti uygulanacağını da belirtmek isterim. Bu nedenle elinize 3.703 TL ortalama bir kesinti uygulanarak bu para geçecektir. Böylece tahmini olarak net 100.000 TL – 3.703= 96.297 TL geçecektir.

Sermayesiz Bayilik Nasıl Alınır?

İş kurmak isteyen bir çok girişimci franchise yani bir markanın bayiliğini alarak işe başlamak tercihinde bulunmaktadırlar. Bu işler çoğunlukla çiğköfte evleri, parfümeri dükkanları ve giyim ile yiyecek üzerine marka olmuş firmalardan oluşmaktadır. İsim yapmış ve hazır müşteri potansiyeline sahip olan bu markalar sizlere sermayesiz olarak bayilik verecek diye bir düşünceniz var ise bence olmasın! Sizin de buradaki bağlantılarda görmüş olacağınız gibi; Tatlıses Çiğ Köfte Bayilik Başvuru Şartları Nelerdir? yada Kahve Dünyası Bayilik Franchising Koşulları ve Fiyat Bedeli için dahi bir sermaye gerekmektedir. Çok üzgünüm ama ben sizlere burada duymak istediklerinizi değil doğru olan bilgileri paylaşmak zorundayım. Peki, sermayesiz olarak herhangi bir markanın bayiliğini nasıl alırsınız? Bunun için sermaye sorunuzu çözmek adına sizlere yukarıda TESKOMB aracılığıyla HALKBANK üzerinden verilen bir kredi olanağından bahsettim. Bu bahsetmiş olduğum imkanın yanı sıra başka bir sermaye bulma yolunuz daha var. Ben de yeriniz de olsam bu seçeneği mutlaka değerlendirirdim.

 1. Bankalardan bireysel ihtiyaç kredisi çekerdim. Artık bankalar gelir belgesiz dahi kredi imkanı sağlamaktadır. Detayları da Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar da bulabilirsiniz.
 2. Daha sonra işletmemi KOSGEB destekleriyle kurardım. Nasıl kura bileceğinizi de çok net bir şekilde 5 Adımda KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? da açıkladım.

Bu iki işlemle bayilik alarak kurduğum işletmem için daha sonra yine KOSGEB tarafından oluşturulan KOBİ Finansman Destek Programı başvurusunda bulunurdum. Bu program işletmesini KOSGEB üzerinden kuran girişimcilere 50.000 TL kadar faizsiz kredi sağlamaktadır. Programa ait olan destek tablosu ise aşağıda yer almaktadır.

Destek programında sizlerin de görmüş olduğu gibi 36 ay vadeli olarak 50.000 TL faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Sağlanan bu desteğin üzerine bir de başvuru sahibi kadın, engelli yada 30 yaş altı ve Gazi ile 1. derece Şehit yakını ise bu miktar 70.000 TL kadar çıkabilmektedir. Şayet beni dinler alacağınız bayiliği bireysel kredi ile kuracaksanız aşağıdaki bankanın imkanlarından da yararlanmanızı da tavsiye ederim.

 • Sizlere önereceğim banka ENPARA olmaktadır. Banka gelir belgesiz olarak aşağıdaki imkanları sağlamaktadır.
ENPARA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.65

Başvuruların nasıl yapılacağını ise ENPARA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS İLE HEMEN) da bulabilirsiniz.

"1 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"1 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum" - 9 YORUM
 1. blank Yasin dedi ki:

  Peki benim kredi puanım sıkıntılı bankalar tarafından kara listedeyim bunun esnaf sanatkarlar odası n dan almak istediğim krediye bir sıkıntısı olurmu

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Paranın finansmanını yine HALKBANK sağlayacağı için sıkıntılı olabilir.

 2. blank çiğdem dedi ki:

  merhaba teskomb böyle birşey olmadığını söylüyor sayfalarında da gördüm ama ısrarla önce işinizi kurun sonra belirtmiş olduğunuz bu krediyi verebiliyoruz diyorlar. bu durumda ne yapmalıyız.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sayfalarında sizin ve benimde görmüş olduğum gibi o şekilde. HALKBANK a başvuru yaptınız mı?

   1. blank çiğdem dedi ki:

    Hayır Halkbanka başvuru yapmadık teskomb öyle söyleyince ayrıca teskomb evet demedikten sonra halkbank onay verirmi.

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     HALKBANK tarafından da bir çok girişimcilik kredileri var. Ben inan anlayamıyorum bu kurumları. Hem var diyorlar hem yok diyorlar gerçekten bir birlerinden haberleri yok çoğu zaman.

 3. blank Nurie dedi ki:

  merhaba ben nuriye dzehanpolat ev hanlmlylm lakin kedi isimi kurmak isterim edefim isimde bumek ilerlemek cok isteklimim ama benim bunun icin sermayem yok nakliye isi yapmak isterim yasadlm sehirde zaten nakliye bolgesi bursa gemlik tek istediyim bir tir ala bilmek tabi bunu yapa bilmem icin de sermaye lazlm malesef oda bede yok koskeb benimgibi ic sermaesi olmayan bayanara para sallyormu acaba gorduyum su gelecek elektronik ve nakliyeciliktedir ve bir bayan olarak bu sektorde yer almak isterim lakin buna sermayem yoktur ne yapmallylm .

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sermayenizi sağlamanız için tüm kuruluşların isimlerini sizler için paylaştık hanım efendi. Takıldığınız nokta varsa yine yardımcı olalım.

 4. blank Oktay dedi ki:

  Bende genç bir girişimciyim şahıs şirketimi haziran 2020de kurdum sermayesiz olarak milli teknoloji hamlesi yolunda yerli elektronik devre ve teknolojik ürünler üretiyorum.Kosgebe başvurmadım çünkü proje beğenmiyorlar üniversiteden hocam ve aynı zamanda danışmanım olan düşündüğüm projenin geçmeyeceğini düşünüyor bu yüzden başvurmadık az da bi zaman kaldı,bizim sektör dolar ile alıp türk lirasıyla satan bir sektör dolar kuru ve pandemi derken yaşım kadar borcum var daha ne kadar böyle gidebilir bilmiyorum.Benim gibi insanlara destek olmayıp sonra bu ülkemin gelişmesini bekleyenler daha çok beklerler.

KOSGEBKrediler.Com