KOSGEB Kredi

Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? 4 Yöntem!

Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır? 4 Yöntem!

Emekli maaşını başka bir bankaya taşıma hakkınız vardır. En hızlı şekilde e-Devlet dahil 4 yöntemle emekli aylığınızı böylece başka bir bankaya taşıya bilirisiniz. Çoğunlukla emekli maaşını başka bir bankaya vatandaşlarımız ise promosyon kampanyalarından yararlanmak için taşımaktadır. Geri kalan emeklilerimizin maaşlarını taşıma nedeni ise düşük faizli kredi kullana bilmek içindir. Sizlerde muhtemelen emekli maaşını taşıma hakkınız bu iki nedenden biri için kullanacaksınız. Peki, en hızlı bir şekilde istediğiniz bankaya emekli maaşınızı nasıl taşırsınız? Taşıma ne kadar sürer ve bu işlemin belli bir şartı var mıdır? Tüm emeklilerimiz için bu sıkça sorulan soruları yanıtladık.

Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya En Hızlı Nasıl Taşınır? (e-Devlet)

Emekli maaşını istediğiniz başka bir banka şubesini taşıma yapabilirsiniz. Taşıma işlemi için de birden fazla alternatif yolunuz vardır. Bu yollardan istediğinize uygulaya bilirsiniz. Ama bizim emekli maaşını başka bir bankaya taşıyacaklara tavsiyemiz nedir? diye sorarsanız, sizlere e-Devlet üzerinden olanıdır deriz. Bunun ilk sebebi ise çok hızlı olması tır. Diğer bir nedeni ise sıra beklemek zorunda kalmamanız ve covid gibi saldın hastalıklarına yakalanma riskinin olmamadır. Şimdi ilk olarak emekli maaşını başka bir bankaya taşımak isteyenler için 4 yöntemin hangisi olduğundan bahsedelim. Sonrasında ise hızlı bir şekilde e-Devlet üzerinden nasıl emekli maaşı taşınız resimli olarak anlatalım.

 1. Emekli maaşını taşımak istediğiniz banka şubesine giderek
 2. Taşıyacağınız banka müşteri hizmetlerini arayarak
 3. Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuru yaparak
 4. e-Devlet üzerinden

Bu yöntemlerin istediğinizi tercih ederek böylelikle 4A, 4B, 4C bütün statüdeki emekliler maaşlarını taşıma yaptıra bilirler. Emeklilere Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Almak İçin 2 Tüyo da bahsetmiş olduğum kredi fırsatlarından istifade edebilirler. Son madde yani e-Devlet üzerinden emekli maaşını taşımak isteyenler ise şifreleri olmaları taktirde işlemlerini sırası ile şu şekilde yapabilirler.

 1. e-Devlet girişi yapalım. Giriş için https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ bu adresi kullana bilirsiniz.
 2. Resimde de göstermiş olduğum gibi arama çubuğuna banka değişliği yazalım.
 3. 4A/4B/4C hangi kurumdan emekli maaşı alıyorsak onun bağlantısını tıklatalım.
 4. Karşınıza güncel banka ve kimlik bilgileriniz çıkacaktır. Bu sayfada resimde de göstermiş olduğum ”Banka Bilgilerini Değiştirmek İçin TIKLA’ butonuna tıklatalım.
 5.  Açılan sayfamızda emekli maaşını taşımak istediğim bankaya ait bilgileri girelim.
 6. Son olarak GÜNCELLE diyelim ve emekli maaşımızı istediğimiz bankaya taşıma işlemini sonlandırmış olalım.

Evet değerli emekliler, emekli maaşı başka bir bankaya e-Devlet üzerinden bu şekilde taşınır. Videolu olarak taşıma işlemini nasıl yapıldığını sizler için anlattım.

Şimdi emekli maaşını taşıyacakların en çok merak etmiş oldukları diğer soruları yanıtlamak istiyorum.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Ne Kadar Sürer?

Emekli maaşını başka bir bankaya taşıma işlemi yapanlar bu işlemin ne kadar süreceğini hep merak etmiştir. Emekli maaşının nasıl taşınacağını ise sizlere yukarıda vermiştik. Sizin de görmüş olduğunuz gibi taşıma işlemleri için 4 farklı yol yer almaktadır. Lafı şuraya getireceğim, emekli maaşı banka değişikli bu başvuru yaptığınız 4 yola göre değişir.

HALKBANK Emekli Kredisi Başvurusu (Yaş Sınırı, Şartları) hiç bir yerde bulamazsınız. Sizler için banka şubesine giderek bu bilgileri edindik.

e-Devlet üzerinden bu işlemler sadece 2 dakika sürerken, SGK binasına giderseniz bu size 1, 2 saate mahal olur. Yine aynı şekilde banka şubelerinde de bu süre uzayabilir. Bu sürenin haricinde işlemlerinin tamamlayanların emekli maaşını taşıma süresi ise sisteme düşer düşmez gerçekleşir. Buda en fazla 24 saatlik bir süredir.

Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Taşıma Şartları Nelerdir?

Aslına bakılırsa emekli maaşını başka bir bankaya taşıma şartları nelerdir için bir tane değildir diyebiliriz. Fakat, şöyle bir durum oluyor ki! Nerede ise emeklilerimizin tamamı maaşlarını bankalara taşırken belirli bir taahhüt imzalıyor. İmzalanan bu taahhüt ile emeklilerimiz çoğunlukla ya promosyon parası alıyor, yada çok düşük faizli olarak kredi kullanıyor. En az 4 sene kalma taahhüt ile kullanılan bu imkanlar sizin emekli maaşınızı başka bir bankaya taşımanız durumunda ne yazık ki bozuluyor. Bundan ötürü de ceza uygulamasına maruz kalabiliyorsunuz. Bu durumda olanlar için emekli maaşını başka bir bankaya taşıma şartı sadece bu cezai işlem olmaktadır.

Kara Listedeki İcralık Olan Emekliye 60 Bin TL Kredi veren bir tane banka var! Merak edenler bağlantımızı takip edebilir.

Uygulanacak olan cezai işlemi kabul ediyorsanız istediğiniz bankaya şartsız maaşınız taşıya bilirsiniz. Şayet herhangi bir taahhüttünüz bulunmuyorsa da hiç bir şarta tabi tutulmadan emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşıma yapabilirsiniz.

Kredi Borcu Olan Emekli Banka Değişikliği Yapabilir Mi?

Kredi borcu olan emekli banka değişikliği yapar bilir mi? Evet yapabilir, neden yapamasın ki? Fakat kredi borcu olan emekli banka değişikliğinde bulunurken bazı yaşanacak tatsızlıkları da göze almalıdır. Hele ki! emekli maaşını en az 4 yıl alma şartını kabul ettiği için düşük faizli olarak banka kredisi kullandıysa. Bunun haricinde herhangi bir taahhüt vermeyip banka kredisi çekmiş ise hiç bir sıkıntısız olarak emekli maaşını istediği bankaya hiç bir cezaya tabi tutulmadan taşıma yapabilir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor! sayfasında güncel Ziraat bankası emekli kredisinin fırsatlarını göre bilirsiniz.

Tabi bu bahsetmiş olduğum sadece kredi için geçerli olmadığını söylemek isterim. Kredi kartı ve promosyon ödemesi alanlar için de harfiyen bu şartlar geçerlidir.

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıma Promosyon Kampanyaları

Emekli maaşını başka bir bankaya taşıma promosyon kampanyaları 4 senede bir emeklilerin gündemine gelir. Bankalarda sürekli olarak yeni emeklileri kendilerine çekmek için bu gündemi takip eder. Böylelikle en başta promosyon parası olmak üzere bir çok emeklilere özel ayrıcalıklar sağlarlar. Düşük faizli kredi çekme, ücretsiz olarak bankacılık işlemlerinden yararlanma, aidatsız kredi kartları gibi.

Ziraat Bankası Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? da emekliler tarafından en çok tercih edilen kredi kartının şartlarını ve başvurusunun nasıl yapılacağı göre bilirsiniz.

Peki en çok ilginizi çeken emekli maaşınızı başka bir bankaya taşımanız durumunda sizlere hangi bankalar ne kadar promosyon parası veriyor biliyor musunuz? İşte emekli maaşı 2.500 TL üzeri olanlar için en çok emekli maaş promosyonu veren bankalarımız

 1. Şekerbank 1.750 TL
 2. Yapı Kredi 1.750 TL
 3. QNB Finansbank 1.600 TL
 4. TEB 1.250 TL
 5. Denizbank 1.000 TL
 6. VAKIFBANK 750 TL

Emekliye en yüksek promosyon veren bankalar ve bu imkanı onlara sağlayan bankaların diğer imkanların için özel bir sayfa oluşturduk. Emekliye En Fazla Promosyon Parası Hangi Banka Veriyor? girerek böylelikle tüm bankaların sizlere sağladığı kampanyalardan detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.