Hibe Kredi

800 900 Az Orta Riskli Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

700 ile 1100 puan aralığında bir kredi notuna sahipseniz bankalar sizi orta riskli değerlendirir. Dolayısı ile bu puan aralığında olan 800 yada 900 kredi notuna sahip olmanız hiç bir şeyi değiştirmez. 1100 ila 1500 puana sahipseniz de bankaların gözünde orta risklisinizdir. Yine bu puan aralığında 1200 veya 1300 kredi notuna sahipseniz bankaların gözünde taban veya tavan puanda olmanızın hiç önemi yoktur. Peki az ve orta riskli gurupta olan bu vatandaşlarımız bankalardan kredi çekebilir mi? Cevap → evet! Nasıl çekebilir de diyorsanız, önce şunu bilmeniz gerekir, bu ise..

800 900 Az Orta Riskli Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Az ve orta riskli guruba hangi bankalar kredi verdiğidir. Çünkü, ister emekli olun ister özel veya kamuda çalışan yada çalışmayan biri olun her banka az ve orta riskli guruba kredi vermez. Dükkanı faal olan bir esnaf dahi olsanız bu gerçek değişmez. Bu nedenle az ve orta riskli guruba hangi bankalar kredi veriyor ilk olarak bunu bilmeniz gerekiyor. Sonrasında ise nasıl başvuru yapacağınızı bilmelisiniz.

Riskli Müşteriye Sorgusuz Sualsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Riskli müşteriye sorgusuz sualsiz kredi veren bankaların hangileri olduğunu sizlerde burada 7 yıllık deneyimlerim neticesine göre liste halinde paylaşacağım. Ama önce şuna bir açıklık getirmek istiyorum. Şuan ki pozisyonunuz ne? Yani emekliminsiniz? Özel sektörde çalışan mısınız? Yada esnaf mısınız? Bunu neden soruyorum. Çünkü, kredi puanı az veya orta riskli guruba kredi veren bankalar bu kitlelere göre bu inisiyatifi kullanmaktadır. Ben sizin şuan ki bu durumunuzu hali ile bilmiyorum. Ama bu ve diğer pozisyonlara sahip olanlar için hangi bankalar ihtiyaç yada ticari kredi vereceğini biliyorum. Bu nedenle aşağıdaki az ve orta riskli puana sahip olanlara hangi bankalar kredi veriyor listemi buna göre oluşturdum.

 • Emekli ⇒ Aktif Bank
 • Çalışan ⇒ Burgan Bank, Türkiye Finans Katılım
 • Esnaf ⇒ Halkbank
 • Çalışmayan ⇒ Orta riskli olana hiç bir banka vermeyecektir. Ama üzülmeyin, sayfamızın sonunda sizin için de kredi kullanabilmeniz için bir umuttan bahsettim.

Çalışmayan işsiz az ve orta riskli olana hiç bir banka kredi vermeyecektir. Ama emekli, çalışan yada esnaf olanlara ismini zikir etmiş olduğumuz bu bankalar bireysel ve ticari kredi vermektedir. Ben buna hem geri dönüşlerde hem de çevremde bir çok defa şahit oldum. Şimdi gelelim bu bankalara bu pozisyonda olanlar nasıl başvuru yapması gerektiğine.

Banka Sicili Bozuk Emekli İhtiyaç Kredisi Çekebilir Mi? Hangi Banka Verir?

Banka sicili bozuk emekli ihtiyaç kredisi çekebilir mi? Evet, çekebilir, üstelik 2023 yılı için 100.000 TL çıkarılmış olan üst limitlerle. Hangi banka veriyor diyorsanız? Bunu sadece banka sicili az veya orta riskli bakmaksızın 83 gibi en üst yaşa kadar sağlayan Aktif Bank tır. Başvuru için şartlar neler, nasıl başvuru yapacağayız diyorsanız?

 1. Muhakkak emekli maaşınızı PTT den almanız gerekir.
 2. Kredi başvurusunu PTT şubelerine şahsen giderek yapmanız gerekiyor.

Böylece 100.000 TL kadar ihtiyaç kredinizi 24 ay geri ödemeli olarak az ve orta riskli kredi puanına sahip dahi olsanız kullanabilirsiniz.

Banka sicili bozuk emeklinin hangi bankalardan ne gibi şartları yerine getirmesi halinde kredi çekebileceğini açıkladık. Şimdi diğer kesimde yer alan az ve orta riskli guruptakilere hangi bankalar ne gibi şartlar dahilinde kredi verdiğine geçelim.

Kredi Notu Düşük Devlet Memurlarına Hangi Bankalar Kredi Verir?

Ülkemizde 5 milyona yakın devlet memuru olduğu tahmin edilmektedir. Bunların bir çoğunu asker, polis, doktor, hemşire, din görevlisi ve öğretmenler den oluşmaktadır. Maaşlarının garanti olması da bankacılık ürünlerinde ayrıcalık tanımaktadır. Bir çok banka bu nedenle devlet memurlarına öze düşük faizli kredi vermektedir. Başvuru yapanların bir çoğu ise kredi puanı düşük ise ret cevabı ile karşılaşmaktadır. Kredi puanınız düşük ise bu oldukça doğal bir durumdur. Ama bu size diğer bankaların kredi vermeyeceği anlamına gelmez. Peki kredi puanınız az yada orta riskli ise hangi bankalara başvuru yapmalısınız?

 1. Burgan Bank
 2. Türkiye Finans Katılım
 3. Aktif Bank
 4. Odeabank
 5. Albaraka
 6. Fibabanka

Devlet memuru olup, maaş aldığı bankadan ihtiyaç kredisi kullanamayan 700, 800 gibi az 1000, 1200 puan gibi orta risklilere kredi başvuru için önereceğim bankalar bunlardır.

Kredi puanı düşük olan devlet memurlarına kredi verme ihtimali en yüksek olan 6 bankamızın da hangileri olduğunu değindik. Şimdi buraya kadar düşük puana sahip olan emekli ve devlet memurlarına hangi bankaların kredi vereceğiniz tavsiye ettim. Esnafımızı ve bireysellerimizi ise unuttum sanmayın.

En Riskli Bölgedekiler Nasıl Kredi Çekebilir? Bireyseller!

En riskli kredi puanına sahip olan emekli veya devlet memurları için tüketici kredisi veren bankaların hangileri olduğunu ⇑ da yer verdik. Az ve orta riskli gurupta yer alan emekli, devlet memurlarına tavsiye edilen bu bankalar kredi başvurularını onaylamazsa, onlar için bir yol daha var. Hatta bu yol ile az ve orta riskli olan bireyseller dahi bankalardan kredi çekebilmektedirler. Bu yol ne derseniz?

Pandemi nedeniyle Devletimiz ”22/1/2009 tarihli ve 5834 sayılı Karşılıksız Çek ve Protestolu Senetler ile Kredi ve Kredi Kartları Borçlarına İlişkin Kayıtların Dikkate Alınmaması Hakkında Kanuna” geçici bir madde ekledi. Eklemiş olduğu bu madde ile sicili bozuk olanların bankalardan kredi çekmesinin önü açılmış oldu.

Böylelikle geçmiş dönemlere ait tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı ilk olarak kapatmanız durumunda, kapatamadınız durumunda ise yapılandırma yapmanız halinde ihtiyaç kredinizi riskli puana sahip olsanız bile çekebilmektesiniz. Bunu nasıl yapacağız diyorsanız.

Bu aşamalar sonrasında yapacağınız başvurunuz çok büyük olasılıkla onay alacaktır.

Kredi Puanı Düşük Olan Esnaflar Hangi Bankaya Nasıl Başvuru Yapmalı?

699 yada şöyle diyeyim 700 puan altında olanların bankalardan kredi kullanması çok zor. Kullanabilmesi için ise yukarıda bahsetmiş olduğum sicil affı yasasından yararlanmaya çalışmalıdır. 700 puan ve üzerinde kredi puanı olup bankalardan kredi çekemeyenler esnaflara ise bir müjdem olacak. Pandemi döneminden dolayı devlete ait bankalarımız içinde yer alan HALKBANK sizlere kredi imkanı sağlaya bilmektedir. Bunun için ise banka sizden sadece kredi notu değeri 1000 puan üzerinden olan bir kefil talep etmektedir. Böylelikle kesin olmamakla birlikte ihtiyaç kredinizi Halkbank üzerinden kullana bilirsiniz. Hatta bu şekilde başvuru yapan bireyseller, memurlar ve emekliler bile Türkiye Halk Bankası ihtiyaç kredisi olanaklarından yararlanabilmektedir. Bu şekilde yapacağınız kredinizin faiz oranı da diğer kredi puanı az ve orta olanlara finansman sağlayan bankalardan daha az olacaktır. Bu nedenle bankalardan kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyenlerin ilk olarak bu yolu denemeleri tavsiye ederim. Banka tarafından uygulanan bu faiz oranı kaç diyorsanız..

 • Tüm vadeler için 2023 Temmuz ayında tüm vadeler için Türkiye Halk Bankası tarafından uygulana faiz oranı aylık %1.89 olmaktadır.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 24 1.101,34 TL 26.432,22 TL
36 831,06 TL 29.918,10 TL

Kefil şartıyla Halkbank az ve orta riskli guruba kredi verdiği için başvurular şahsen olarak şubelere yapılması gerekilir. Size en yakın banka şubesinin adresi ise ⇒ https://www.halkbank.com.tr/tr/sube-atm-arama.html bu bağlantıda yer almaktadır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Muhterem dedi ki:

  Sicil puanım düşük sizden kredi kullanmak istiyorum

 2. burak dedi ki:

  995 puanım var hangi banka verir güncel olarak bunu öğrenebilirmiyiz.bir de başvuru yaptığımızda puan düştüğü için araştıramıyoruz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hangi bankaların ne şekilde verebileceğini açıkladım, ama sorunuzun devamını anlayamadığım için tam sizlere yanıt veremedim.

   1. Abdulamet güven dedi ki:

    Kredi çekmek istiyorum

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Nasıl yardımcı olabiliriz.

 3. Uğur Murat Dişkaya dedi ki:

  1190 puanım var son 1 yıldır hiçbir gecikmem yok, mart ayından bugüne 43 müracaatım (bazıları olumlu sonuçlandığı halde) olduğu için devlet destekli kredilerden bile istifade edemiyorum. Hiç puanı olmayan benden daha avantajlı, bu durumumu avantaja çevirecek müracaat fazlalığını gözardı edecek önerebileceğiniz Banka varmı?
  Teşekkür ederim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi kullana bilmek için puanınız oldukça iyi. Türkiye Finans Katılımı öneririm..

 4. Ahmet dedi ki:

  Merhaba 1050 puanım kredi cekmek istiyorum cıkarma kredi bana hangi bankadan cıkar ve ne kadar cıkar lütfen yardımcı olurmusunuz