Hibe Kredi

Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir? Nasıl İndirilir?

Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir? Nasıl İndirilir?

Bankacılık akıllı telefonların yaygınlaşması ile İOS ve Android tabanlı cep telefonların içine girdi. Ücretsiz olarak EFT, havale, fatura ödemesi ve hatta kredi notu sorgulamasını dahil yapabileceğiniz mobil bankacılık nedir ve nasıl kullanılır resimli, videolu bir şekilde sizler ile paylaşacağız. Ziraat bankası, Akbank ve tüm diğer bankalar için nasıl giriş yapılacağı aynı mantık da olan uygulama ile tüm bankacılık işlemlerini sıra beklemeden anında sağlayabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulaması Nedir?

blankİlk olarak sizlere mobil bankacılık nedir? sorusunun cevabını vermek istiyorum. Arkadaşlar mobil bankacılık kısa ve net bir şekilde izah etmek gerekirse, sadece akıllı telefonlara indirilen uygulama ile bir çok bankacılık işlemin yapılmasıdır. Kamu veya özel tüm bankaların mutlaka bir mobil bankacılık uygulaması vardır. Ziraat bankası ve Akbank mobil uygulamayı ülkemizde en çok değer bankalar arasında yer almaktadır. Mobil bankacılık ile başta ücretsiz olarak başka bir bankaya para transferi ( havale ) aynı banka hesabına yine para gönderme (EFT) fatura ödemeleri veya cep telefon numarasına ve ATM’lere para göndere bilirsiniz. Bunun yanı sıra yine mobil bankacılık ile İnternet, cep telefonu, su, elektrik başta olmak üzere bir çok fatura ödemelerinizi işlem ücreti ve sıra beklemeden anında yapabilirsiniz. Ayriyeten yine mobil bankacılık ile KKB kredi notu sorgulama kredi kartı ödemeleri, şans oyunları, köprülerden ve otoyollardan otomatik geçiş sistemi ödemeleri, trafik cezası ve vergi ödemeleri, Sosyal Sigortalar ödemeleri, ve hatta KKPS – ÖSYM ödemelerinizi dahil mobil uygulamalar ile anında yapabilirsiniz. Özellik ile zamandan kazanmak isteyenler için mutlaka ama mutlaka akıllı telefonlarında mevduat hesaplarının yer aldığı bankaya ait mobil uygulamanın yer almasını şiddet ile önermekteyiz. Peki arkadaşlar bankaların sunmuş oldukları bu uygulamayı nasıl cep telefonlarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz? işte videolu olarak cevabı..

Mobil Bankacılık Uygulamaları Nasıl İndirilir?

blankYukarıda da belirttiğimiz gibi her bankanın bir mobil bankacılık uygulaması vardır. Bu uygulama sadece akıllı telefonlar için yer almaktadır. Telefonunuz ister İPhone (İOS) ister ise Androind tabanlı herhangi bir marka olsun bu uygulamayı rahatlık ile sizde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

  • Telefonları veya tabletleri İOS yani İPhone olanlar BURADAN,
  • Android veri tabanlı diğer telefonlar ise Google Play Store olan BURADAN uygulamayı indirilebilirler.

Siteye giriş yapıldıktan sonra hangi bankanın mobil uygulamasını indirmek istiyorsanız şayet arama boşluğuna o bankanın adını yazmanız yeterli olacaktır. Bundan sonraki süreçte ise artık müşteri numaranız ve bankadan yada bankanın müşteri hizmetleri departmanından aldığını mobil şifre ile uygulama girmek kalmaktadır.

Mobil Bankacılık Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

Giriş işlemi son derece güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Zira sisteme kayıtlı telefonun haricinde var olan bankadaki mevduat hesabına başka bir telefon numarası ile giriş yapamazsınız. Yukarıdaki ve yandaki resimde de gördüğünüz gibi tüm işlemeler ücretsiz olarak yapılmaktadır. Yalnız ben şuan Akbank mobil bankacılığında saat 16 dan sonra havale ve EFT para transfer işlemlerini 5 TL gibi bir bedel ödemek zorunda kalıyorum. Yine Akbank dahil bir çok bankada mesai saatleri dışında yapılan para transferlerini bir sonraki gün içi işleme atmaktadır. KKB kredi notu sorgulamaları yine ücretli olarak verilen bir hizmettir. Videomuz da belirttiğimiz gibi işlemler için yaklaşık 8 ile 9 TL gibi bir bedel banka hesabınızdan kesilecektir.

Mobil bankacılığın ne olduğunu anlatan video’ muz

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.