KOSGEB Kredi

VAKIFBANK’dan İcralık 2.El Satılık Hacizli Arabalar


VAKIFBANK’dan İcralık 2.El Satılık Hacizli Arabalar

Vakıfbank icralık olarak hem 2.el araç hem de gayrimenkul satışları düzenlemektedir. Konumuz Vakıfbank tarafından ihalesi düzenlenen icralık arabalar olduğu için sizlere buna ait başvuru şartlarından bahsedeceğiz. Şartlara uygunsanız da ekspertiz raporunu dahi alıcılarına sunan Vakıfbank icralık araç ihalesine nasıl katıla bileceğinizi resimli olarak anlatacağım. Netice olarak ihalenin size kalması durumunda ise gerçekten çok ucuza bir otomobil sahibi yapmış olacağız.

Vakıfbank İcralık Araç İhalesini Nerede Düzenliyor?

Vakıfbank icralık araç yada gayrimenkul ihale satışlarını önceleri çeşitli yerlerde yaparlardı. Farklı mekanlarda yapmış oldukları icralık ihale satışları noter huzurunda düzenlerdi. Tabi artık tüm bankacılık işlemleri gibi bu sistemde değişti. Şimdi, kesinlikle hiç bir icralık araba satışlarını banka real bir ortamda yapmıyor. Bunun yerine icralık araç yada daireler için satış yolu olarak İnternet sitesini kullanıyor. Böylelikle ne noter masrafı ödemek zorunda kalıyor. Ne de bu işin görevlendirecek herhangi bir ekstra memur maaşı ödemiyor. İcralık araçların İnternet sitesi üzerinden satmasının bankaya katkı sağladığı avantajlar tabi ki bunlarla da kalmamaktadır. Banka böylece tüm icralık ilanlarını Türkiye genelinde yayımlaya bilmektedir. Üstelik icra yolu ile el koymuş olduğu tüm motorlu taşıtları çok daha hızlı ve yüksek ihale tutarlarına sata bilmektedir.

Vakıfbank İcralık Araç İhalesini Nerede Düzenliyor Adres İletişim

Vakıfbank oluşturmuş olduğu 2.el icralık araç sitesinde sadece otomobil satışı yapmadığını da bilmenizi de isterim. 2. el satılık araçların yanı sıra ihale sayfasında ayrıca şu motorlu taşıtlar kategorisine de yer almaktadır.

 1. Hafif Ticari Araçlar
 2. Ağır Ticari Araçlar
 3. Arazi
 4. Motosiklet

Son olarak ise de traktör yer almaktadır. Hazır traktör demişken, Bankadan İcralık Evraksız Satılık 2. El Traktörler ihalelerinin tüm adreslerini bağlantımızda yer verdiğimi bilmenizi isterim. Peki ya! Vakıfbank İnternet sitesine nasıl girerek bu bahsetmiş olduğumuz ihale ile satılan tüm motorlu taşıtları görebilirsiniz? Hadi şimdi doğrudan bağlantı linkini paylaşmış olduğum o bağlığımıza gidelim.

Satılık Araçları Nasıl Görebilir? İhaleye Katılabilir?

Vakıfbank icradan satılık tüm araçları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. İhale yolu ile satılacak tüm icralık araçları görmeniz için artık herhangi bir adrese de gitmenize artık gerek yoktur. Çünkü banka bütün icralık satacağı 2.el motorlu taşıtlarının ilanlarını tek bir İnternet sayfada paylaşmaktadır. Bu sayfamın doğrudan ihale satış adresi ise; https://bit.ly/3gF6jrD bu bağlantıda yer almaktadır. Sayfaya girdiğiniz de sizi doğrudan ‘İLAHESİ DEVAM İLANLAR‘ karşılayacaktır. Bu sayfada adından da anlaşılacağı gibi ihalesi fiyat teklifi aldığından dolayı ihalesi başlamış olan araçlar bulunmaktadır. Çok fazla araç göremediğiniz için o sayfada sakın çıkmayın. Çünkü,

 • Yeni Eklenen
 • Fiyatı Düşen

Sayfalarına resim de gösterdiğim butonuna tıklatırsanız, bir çok icralık satışa çıkan diğer araçları da görebilirsiniz.

Satılık-Araçları-Nasıl-Görebilir

Vakıfbank ihalede yer alan tüm araçları bu anlattığım şekilde gördük diyelim. Bunların içinde de gerçekten almak istediğimiz bir araç denk geldi. Peki, bu aracın ihalesine nasıl katılabiliriz? Bunu da sizlere çok daha iyi anlata bilmek için maddeleyerek bahsetmek istiyorum.

 • İlk olarak araca ait %5 oranında teminat bedelini Vakıfbank şubesine yatırmanız gerekir. Bu bedel 100.000 TL bedeldeki araç için 5.000 TL olmaktadır.
 • Araç satış şartnamesinin tüm sayfalarını imzalamanız gerekir. Örnek şartname Vakıfbank İcralık Araç Satış Şartnamesi
 • Başvuru evraklarını hazırlamanız gerekir. Bu evraklar şunlardır.
  • Gerçek kişilerden sadece nüfus cüzdan fotokopisi
  • Tüzel kişilerden: İmza sirküleri, ticari sicil gazetesi fotokopisi ve vergi levhası
 • e-Satış sitesine buradan giriş yaparakhttps://vakifbankarac.intengo.com/login.intengo gerekli şifre değişikliğini de sağlayıp, araca fiyat teklifinde bulunmalısınız.

Vereceğiniz fiyat teklifi, şayet ihale başlamadı ise başlangıç bedeli üzerinden en az 500 TL olmalıdır. Teklif var diyorsa da mevcut teklifin üzerinden en az yine 500 TL olacak şekilde teklifte bulunmalısınız. İhale bitiş tarihine kadar vermiş olduğunuz fiyat teklifi geçilmezse aracın kalan bedelini ödeyerek satın alabilirsiniz.

İhaleye Başvuru Şartları Nedir? Kimler Katılabilir?

Vakıfbank icralık ihaleye sunulan araçlara başvuru şartları aslında bakılırsa çokta afaki değildir. Kredi borcunuz olsa da yada herhangi bir vergi borcunuz dahi olsa araç ihalesine katılabilirsiniz. Başvuru için aranan tek şart nedir? diyorsanız da, ihaleye katılmak için aracın %5 oranındaki muhammen bedelini bankaya yatırmaktır. Bu bedenin hesaplamasını sizler için farklı tutarlara göre yaptık. Tablomuzda çeşitli araç bedellerine göre böylece kaç TL muhammen bedel yatırmanız gerektiğini göre bilirsiniz.

VAKIFBANK İcralık Araç Muhammen Bedel Hesaplama
Araç Teminat Bedeli Yatırılması Gerekilen Muhammen Bedel Miktarı
75.000 TL 3.750 TL
100.000 TL 5.000 TL
125.000 TL 6.250 TL
150.000 TL 7.500 TL
175.000 TL 8.750 TL
200.000 TL 10.000 TL
225.000 TL 11.250 TL

Bu bedeli yatırdıktan sonra artık Vakıfbank icralık araç ihalesini yukarıda bahsetmiş olduğum şekilde katılmanız için önünüzde hiç bir engel kalmayacaktır. Teminat bedeli yatıracak paranız yok ise de sizler bir çözüm önerisinde bulunabiliriz. Bu çözüm önerisi için de sadece KKB kredi notu değerinizin 1300 puan ver üzeri olması yeterlidir. Şayet bu not ortalamasına sahipseniz, teminat bedeli için gelir belgesiz dahi kredi çekebilirsiniz. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar en iyi ilk 5 tanesinden istediğine de başvuru yapabilirsiniz. Geri kalan araç bedelinizi nasıl ödeyebileceğinizi de yine aşağıda sizler için açıkladım.

İcradan Satın Alınacak Olan Araç İçin Banka Kredi Veriyor Mu?

Vakıfbank icralık 2.el araç ihalesine katılabilmeniz için bankalardan gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullana bileceğinizi yukarıda bahsettim. İcradan satın alınacak olan araç için banka kredi veriyor mu? sorusuna aslında böylece cevap da vermiş oldum. Fakat, bu detaya bir ekleme yapmam gerekir ise, sadece Vakıfbank değil, icralık şartlara uygun olan tüm araçlar için bütün bankalardan teminat bedeli harici kredide kullana bilirsiniz. Kullanacağınız bu kredinin türü ise araç kredisi olmaktadır. 5 En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar dan istediğinizden bu hakkınızı kullana bilirsiniz. Ancak, bir kaç şart ile! Bu şartlar da neler diyorsanız?

İcradan-Satın-Alacağım-Araç-İçin-Banka-Kredisi-Kullana-Bilir-miyim

Sizlere bankaların icralık araçlara kredi vermek için istediği tüm şartları şu şekilde sıralaya bilirim.

 1. İcradan satın alınacak olan 2.el aracın yaşı bir çok banka için 5 bazı bankalar için ise 7 yaşından fazla olmaması gerekir.
 2. Kesinlikle icralık satın alınacak araç pert kayıtlı olmaması gerekmektedir. (pert kayıtlı olup olmadığını motor şasi yada plakadan sorgulama yaparak öğrene bilirsiniz. Sorgulama işlemini araca ait plaka yazılıp 5664 kısa mesaj atamanız yeterlidir. Yada motor şasi numarasından sigorta acentenize sorgulata bilirsiniz.)
 3. Başvuru sahibinin kredi notu istihbarat sorgulaması olumlu bir şekilde neticelenmelidir. Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Ne Kadar Olmalı? En Yüksek Kredi Notu Kaç? bu detayı öğrene bilirsiniz.
 4. Gelir belgesi istenilir. Bundan dolayı herhangi bir yerde çalışıyor olmalısınız

Vakıfbank dahil tüm icralık araç satan bankalar başvuru sahiplerinden bu şartları muhakkak aramaktadır. Şayet sizler de bu şartlara sahipseniz. Teminat bedeli için kullandığınız ihtiyaç kredisine rağmen KKL uygun ise ayrıca bir de araç kredisi bankalardan kolaylıkla çekebilirsiniz. Gönlünüzden geçen aracın ihalesinin size kalması dileğimle konumuzu sonlandırıyoruz. Vakıfbank icralık araç ihaleleri hakkında ele almadığımız ve merak ettiğiniz sorularınız da bekliyoruz. Esen kalın..

"VAKIFBANK’dan İcralık 2.El Satılık Hacizli Arabalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"VAKIFBANK’dan İcralık 2.El Satılık Hacizli Arabalar" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com