Hibe Kredi

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren 3 Banka! (Ziraat, Vakıfbank, Halkbank)

Yeni evlenecek bir çok çiftlerimiz maddiyattan ötürü düğünlerini ertelemektedir. Haksızda değiller! Çünkü, 2023 senesinde nerden baksanız düğün, balayı, mobilya, beyaz eşya gibi temel giderler 500.000 TL ile 1.000.000 TL arasında bir maliyet demek. Artan bu maliyetlerin peki sadece yeni evlenecekler mi farkında. Elbette değil! Devletimiz de düğün yapmak isteyip de maddiyattan dolayı hayallerini ertelemek zorunda kalan çiftlerimizin bu sıkıntısın farkında. Bunun içinde farkında belki değilsiniz ama sizin yanınızdadır. Nasıl mı?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren 3 Banka! (Ziraat, Vakıfbank, Halkbank)

Devletimiz bir çok kesime düşük faizli yada faizsiz olarak kredi olanağı sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu imkanların yine bir çoğu 6 yada 12 hatta 3 sene geri ödemesiz olmaktadır. Hazine faiz destekli olarak sağlanan bu kredi imkanları yeni düğün yapacak olan çiftlere de verilmektedir. Evlilik kredisi adı altında verilen bu kredi imkanı ise en uygun şartlarda devlete ait 3 kamu bankası olan; Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aracılığı verilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı faiz desteğiyle hangi bankalar evlilik kredisi veriyor şimdi artık biliyoruz? Peki bu bankalar düğün yapacak olan çiftlere bu krediyi verirken hangi şartları aramaktadır? Nasıl başvuru yapılır?

Not: 11.04.2023 tarihinde Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından müjdesi verilen 2 yıl ödemesiz 48 ay vadeli 150.000 TL evlilik kredisinin detayları sayfamızın en altında yer almaktadır.

Evlilik Kredisi Nedir? Kimlere Verilir? Başvuru Şartları Nelerdir?

Evlilik kredisi nedir? Kimlere verilir? Başvuru yapacaklardan hangi şartlar aramaktadır? Evlilik kredisi çekecekler için ilk olarak bu 3 önemli sorunun yanıtı vermekle başlamak istedik. Böylece evlilik kredisi başvurunuz onay alıp almayacağını sizin fazla zamanınızı almadan yanıtlamış olacağız.

 • Evlilik Kredisi Nedir? ⇒ Bankalar tarafından bireysel müşterileri için oluşturulmuş olan bir tür tüketici kredisi ürün paketidir. Kampanya dahilinde bu kredi paketi oluşturulur. Özel ve kamu bankaları tarafından oluşturula bilinmektedir. Özel bankalar düşük faizli olarak ekseri kullandırır. Kamu bankaları ise düşük faizli olmanın yanında belli dönemlerde hazine desteğiyle faizsiz olarak dahi vermektedir.
 • Evlilik Kredisi Kimlere Verilir? ⇒ 18 yaşında büyük, kredi kullanım üst yaş sınırını aşmamış, belediyeden nikah tarihli belgeyi ibraz eden, aşağıdaki başvuru şartlarına uygun olanlara verilir.
 • Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Nedir?
  1. Findeks KKB skoru sorgulamasında riskli bölgede olunmaması.
  2. Kredi kullanım limiti (KKL) takılanmaması gerekilir. (Kredi Kullanım Üst Limiti (KKL) Nedir? Nasıl Hesaplanır?)

Evlilik kredisi başvuru şartlarından aranan maddeler genellikle devlet faiz destekli olarak verilenmesi halinde aranmamaya bilinmektedir. Evlilik kredisi nedir? Kimlere verilir? Başvuru şartları nedir? Sizlere kısa ve net bir şekilde açıkladık. Şimdi sizlere evlilik kredisi veren bankalar hangileri bunları listeleyeceğiz. Sonrasında içlerinden sizin için en iyi olanların olanaklarının neler olduğuna değineceğiz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri? Kaç Ay Geri Ödeme Vadeli Veriyorlar?

Evlilik kredisini bankalar ”Bireysel Tüketici Kredisi” ürün paketi üzerinden kullandırmaktadırlar. Dolayısıyla evlilik kredisi çekeceklerin geri ödemeleri bireysel ihtiyaç kredileri için BDDK tarafından alınan kararnameye göre uygulanır. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından alınan en son karar göre bireysel ihtiyaç kredilerinin geri ödeme süreleri ise şu şekildedir.

 • 50.000 TL kadar ⇒ 36 ay
 • 50.001 TL ile 100.000 TL arası ⇒ 24 ay
 • 100.001 TL üzeri ⇒ 12 ay

Bankalardan evlilik kredisini en fazla geri ödeme taksit sayıları başvuru yapılacak meblağa için bu şekilde oluşmaktadır.

Peki bu geri ödeme taksit süreleri için evlilik kredisi veren bankalar hangileridir?

Kamu Bankaları:

 1. T.C. Ziraat Bankası
 2. Vakıfbank
 3. Halkbank

Özel Bankalar:

 1. ING
 2. TEB
 3. Şekerbank
 4. Denizbank
 5. Akbank
 6. Garanti BBVA
 7. Türkiye İş Bankası
 8. Burgan Bank
 9. QNB Finansbank
 10. Fibabanka
 11. Aktifbank
 12. Yapı Kredi
 13. Enpara
 14. Albaraka
 15. Kuveyt Türk
 16. Odeabank
 17. HSBC

Evlilik kredisi veren kamu ve özel bankalar bunlardır. Şimdi sıra içlerinden seçmiş olduğumuz en iyi evlilik kredisi veren bankaların hangileri olduğunu, sizler için sağladıkları özel imkanlar ile yer veriyoruz.

1- Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Faizsiz Veriyor Mu?)

Kamu bankaları içinde en fazla müşteri portföyüne sahip olan banka Ziraat Bankası olmaktadır. Dolayısıyla bir çok evlilik kredisi kullanmak isteyen bir çok çiftimiz Ziraat Bankası evlilik kredisi imkanlarını araştırmaktadır. Bu nedenle bizlerde sizler için ilk Ziraat Bankası evlilik kredisi imkânlarınınım neler olduğuna değinmek istedik. Faizsiz veriyor mu? Cevabından tutunda en üst kaç liraya kadar evlilik kredisi verdiğine kadar tüm merak edilenleri ise ⇓ da maddeledik.

Soru: Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi Veriyor Mu? Cevap: Hayır

Soru: Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Faiz Oranları Kaç? Cevap ⇓

Sigortasız Faiz Oranları :

 • 1 TL ile 50.000 TL arası ⇒ %1.99
 • 50.0001 TL ile 100.000 TL arası ⇒ %1.99
 • 100.000 TL üzeri ⇒ %1.99

Güncel faiz oranları ⇒ https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama/tuketici-kredisi

Ziraat bankası faizsiz evlilik kredisi vermediğini acıda olsa sizlerle paylaştık. Faiz olduğu için helal mı diye soran arkadaşlar da ayrıca cevaplarını dolaylı bir şekilde aldılar. Şimdi gelelim Ziraat Bankası evlilik kredisinin başvurusunun nasıl yapılacağına.

Ziraat Bankası evlilik kredisi başvurusu 4 şekilde yapılır. Bunlar;

Ziraat Bankası evlilik kredisi imkanları bunlar. Şimdi sırada geldi evlilik kredisi veren 2. devlet bankamızın siz düğün yapacak olan çiftlere sunduğu imkanların neler olduğuna.

2-Vakıfbank 3 Ay Geri Ödemesiz Evlilik Kredisi Veriyor

Devlete ait bankalarımızdan bir diğeri de Türkiye Vakıflar Bankası’dır. Kısa adı Vakıfbank olarak da telaffuz edilmektedir. Yeni düğün yapacak çiftlerimiz tarafından nakit ihtiyaçların karşılanması için en çok tercih edilen 2. bankamızdır. Her ne kadar da Vakıfbank düğün yapacaklara faizsiz kredi veriyor olmasa da 3 ay ödemesiz imkan sağlamaktadır. Başvuru yapacaklar için ise online olmak üzere bir çok farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerin üzerinden nasıl başvuru yapıldığına geçmeden, gelin ilk olarak düğün yapacak olan çiftlerimize sunmuş olduğu kredinin faiz oranlarının kaç olduğuna bir bakalım.

Kampanyalı Faiz Oranı: %1.57’den başlayan oranlarla.. (Güncel)

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvuru Seçenekleri:

Vakıfbank evlilik kredisinin faiz oranlarıyla başvuru seçenekleri de bu şekildedir. Şimdi sıra geldi en son devlete ait bankamızın yeni evlenecek olan çiftlerimize sunmuş olduğu olanaklarının neler olduğuna.

3- Halkbank Evlilik Kredisi Kampanyası Başlattı!

Türkiye Halk Bankası (Halkbank) yeni düğün yapacak olan çiftlere özel evlilik kredisi vermektedir. Başlatmış olduğu evlilik kredisinin en üst limiti ise şuan 24 ay geri ödemeli 70.000 TL olmaktadır. Evlilik kredisi başvurusu yapacaklardan ⇑ yer verdiğimiz şartlar haricinde ise ekstra aşağıdaki şartları da aramaktadır.

 1. Halkbank kredi kartına sahip olunması yada onaylı Halkbank Paraf kredi kartı olan.
 2. En az iki tane otomatik ödeme talimatı veren.
 3. Hayat ve eşya sigortası yaptıran.
 4. İnternet/Mobil/Dialog seçeneklerinden en az bir tanesine sahip olan.

Sayfamızın başında yer verdiğimiz şartlara ilaveten bu şartları da kabul edenler için Türkiye Halk Bankasının uygulamış olduğu evlilik kredisinin faiz oranı ve geri ödeme planı ise şu şekildedir.

 • 50.000 TL kadar 36 ay vade → %1.89

Güncel faiz oranları: https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredileri/evlilik-kredisi.html

Güncel faiz oranlarına göre en üst limit olan 70.000 TL için geri ödeme planı ise şu şekilde olur.

Miktar Faiz Oranı Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL %1.89      2.077,65 74.795,16 TL

Halkbank evlilik kredisinin başvuru sadece banka şubeleri tarafından yapılmaktadır. Size en yakın Halkbank şubesinin adresini öğrenmek istiyorsanız lütfen bu bağlantıyı tıklayınız.

2 Yıl Ödemesiz 150.000 TL 48 Ay Vadeli Faizsiz Evlilik Kredisi Kimler Başvuru Yapabilir?

11.04.2023 tarihinde Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, seçim beyannamesinde yeni evlenecek olan çiftlere müjdeli bir haber verdik. Bu müjdeli haberde eğer 14 mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimde yeniden iktidara gelmesi durumunda kurulacak olan Aile ve Gençlik Bankası üzerinden faizsiz kredi verileceğinin sözünü verdi. Cumhurbaşkanımız tarafından verilmiş olan bu sözle yeni evlenecek olan çiftlere verilecek olan kredinin detayları ise en son kulislerde şu şekilde yer aldı.

 1. Üst limit 150.000 TL.
 2. 2 yıl ödemesiz 48 ay vadeli.
 3. Tamamen faizsiz.

Düğün yapacak olan çiftlere verilecek olan faizsiz krediyi muhtemelen 3 kamu bankası aracı olacaktır. Bu kamu bankalarımız ise;

 1. T.C. Ziraat Bankası
 2. Türkiye Halk Bankası
 3. Vakıfbank

Devlet destekli faizsiz verilecek olan evlilik kredisinin en son elimize ulaşan detayları bu şekilde yer almaktadır. Konu ile alakalı gelişmeler elimize ulaştıkça içerik sizler için güncellenip bildirim gönderilecektir. Bu nedenle konu ilginizi çekiyorsa lütfen sayfamızı takip ediniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. Umut dedi ki:

  Kredi çekip çeyiz paketi alınacak

 2. İsmail orhan dedi ki:

  Evlilik kredisi çekmek istiyorum eksiyim 15 bin TL

 3. Ahmet Tekbaş dedi ki:

  Merhabalar düğün kredi çekmek istiyorum 50000 TL