Hibe Kredi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Yeni Evelenenlere 2022 Kampanyası)

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Yeni Evelenenlere 2022 Kampanyası)

Yeni evlenenlere Ziraat bankası evlilik kredisi vermektedir. Üst limit evlenecek çiftlere göre 100.000 TL kadar çıkmaktadır. 2022 de düğün yapacaklar böylelikle salon hatta balayı tatili ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmektedirler. Ziraat bankasının yanı sıra diğer bankalar da evlilik kredisi vermektedir. Bundan dolayı sizlere sadece Ziraat değil, evlilik kredisi kampanyası düzenleyen tüm diğer bankaları da burada yer vermek istedik. Böylelikle en uygun faizli olarak hangi bankanın evlilik kredisi verdiğini sizlerde karşılaştırmış olabileceksiniz.

Faizsiz Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet destekli yeni evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi başvuruları kabul edilmeye başlamıştır! Buna göre her iki çifttin de ayrı ayrı olarak katılabilecekleri ceviz yardımı 9 – 9 olmak üzere toplam 18 bin TL olarak verilecek. Çiftlerin anlaşmalı olunan bankalara başvurarak ayrı bir şekilde ceviz hesabı açtırmaları ve 3 yıl boyunca hesaba en az 105 TL en fazla ise 1000 TL yatırmaları gerekmektedir. Evlenecek olan genç çiftler ister aylık isterse üç aylık olarak açtıkları ceviz hesaplarına para ödeyebilirler. Yıl içerisinde aylık olarak hesap açan çiftler en fazla taksitlerini yıl içerisinde 1 defa aksata bilirken 3 aylık periyot seçen çiftler ise bir dönem aksatma hakkına sahiplerdir. Arzu edilmesi durumda katılımcı çift çeyiz hesabı 36 veya 48 aylık iken sonlandırabilecek ve sistemden çıktığı aya göre devlet evlilik desteğinden faydalanacak.

 • 36 aydan yani 3 yıldan önce çıkarsanız hiç bir devlet katkı payı alamazsınız
 • 36 ay ve 47 ay arası sistemde kalır ve çıkma kararı alırsanız %20 yararlanır ve en az 6.500 TL katkı payı alırsınız
 • 48-59 aylar arasında yani 4 yıl ve 5 yıl arası bu sistemde kalırsanız en az %22 tekabül eden kâr oranı ise 7.500 TL olmaktadır.
 • Sistemde tam olarak 60 ay veya 5 yılın üzerinde kalanlar ise çeyiz hesaplarındaki teşvik imkanlarından tam olarak (%20) faydalanır ve 9 bin TL parayı eksiksiz olarak alırlar.

Not: Bu hizmeti Ziraat katılım bankası buradan ve Albaraka Türk buradan gibi bankalar başlıca vermektedir. Ayrıca bu bankalar İslami şartlara uygun helal düğün ve organizasyon finansmanları sağlamaktadır!

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2022 Başvuruları

Ziraat bankası tarafından evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak veya ihtiyaç kredisi şeklinde olmak üzere iki şekilde alına bilmektedir. Devlet desteklerinin verildiği bankalar olan Halk bankası, Vakıflar bankası ve Ziraat bankası tüm destekleri vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde vermektedir. Ziraat bankası kredi hesaplamalarını buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğün kredisi adı altında diğer bankalarda zamanla vatandaşlara kredi paketleri düzenlemektedir. Bu kredi paketleri mayıs aylarında başlamakta ve ekim ayları sonuna kadar devam etmektedir.

Ağustos Faiz Oranı %1.79
20.000 TL 18 Ay vadeli taksit ödeme tutarınız 1.351,46 TL tır. Toplam da size maliyeti => 24.326,37 TL
30.000 TL 22 Ay olarak geri ödeme taksit miktarı 1.725,45 TL olacaktır. Toplam maliyeti => 37.959,75 TL
40.000 TL 36 ay (3 sene) olarak aylık ödeme miktarı 1.606,86 TL olup, toplam maliyeti ise => 57.846,77 TL

Ziraat bankasının yeni evlenecek olan çiftlerimize sağlamış olduğu kredi imkanları bu şekilde, peki bu imkanlara başvuru yapacaklardan ne tür evraklar istemektedir?

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Vadesiz Online Hesap Açma (İnternet Şifre Alma) yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Başvurusu Evrakları Nedir?

Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşların yanlarından mutlaka T.C. kimlikleri olması gerekmektedir. T.C kimlik belgeleri olamayanlar ise T.C. numaraları olan pasaport veya ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra adres beyannamesi veya kendilerinin adlarına düzenlenmiş son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir elektrik, su, doğal gaz, telefon faturası getirmeleri de istenilmektedir. N evraklarla ile beraber Ziraat bankasına başvuruların şahsen olarak yapılması gerekmektedir Ziraat bankası İnternet üzerinden herhangi bir kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Her il ve ilçede şubesi olan  Ziraat bankası kredi başvurusu için şube adreslerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

blank

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank’ta yeni evlenecek olan genç çiftlerimize 20 bin TL kadar evlilik kredisi olanakları sunmaktadır. 36 ay vadeye kadar sunulan genç çiftlerimize bu kredi olanakların en güzel yanı ise tamamen kefilsiz kredi olmasıdır!

 • Aylık faiz oranın %1.91 oranında olan düğün kredisinin 50 bin TL 36 ay vadeli geri ödemesi 1.940,28 TL tir.
 • 35.000 lira 36 ay aylık ödemesi ise 1.358,20 TL, toplam geri ödeme miktarı 48.895,21 TL olacaktır.

Kredi tahsis ücreti olarak ise bir kereye mahsus olmak şartı ile 100 TL alınmaktadır. (Kredi tutarının %5 oranında tır.) Bunlara ilaveten her kredi başvurusunda olduğu gibi evlilik kredisi başvurusunda da çiftlere sigorta yapılmaktadır. Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında gerçekleştirmek için lütfen burayı tıklayınız..

Yapı kredi Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Ve Şartları

Düğün sezonunun yaklaşması ile birlikte evlilik kredisi kampanyaları bankalar tarafından hız kesmeden genç çiftlerimize sunulmaktadır. Bu kampanyalara dahil olan yukarıda ki bankalara ilaveten bir diğer bankamız da Yapıkredi bankasıdır. SMS (Evlilikkredisi (boşluk) T.C. kimlik numarası (boşluk) Aylık geliriniz yazıp 4411 e gönderiniz, İnternet üzerinden, Telefon (444 0 444) ve Şube kanalları ile başvuru yapacağınız Yapı kredi evlilik kredisi için istenilen evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Son aylara ait geliriniz gösteren bordro veya maaş yazınız
 • Serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanı
 • Kira geliri olanlardan ise kira kontratları

istenilmektedir.

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

İslami Şartlara Uygun Evlilik Kredileri Hakkında

Benim kanaatimce Türkiye’de geleceğin finansmanları katılım bankalarıdır. Ülkemizde yine özel ve devlete ait katılım bankaları mevcuttur. Mevcut durumda yer alan her iki kesimdeki katılım bankaları da vatandaşlara ”faizsiz kredi bankacılığı” adı altında finansmanlar sağlamaktadır. Kar payı koyarak sizlere sağlanacak olan evlilik kredisi 2022 yılında da katılım bankaları tarafından da İslami şartlara uygun olarak verilmektedir. Peki sistem nasıl işliyor? İşleyici bir çok din adamından tasnif ettiği uygulama tam olarak şu şekilde işlemektedir. Düğün telaşesinde bulunan kadın yada erkek hiç fark etmez katılım bankasına başvuru yapan vatandaştan banka yetkilileri ihtiyaç duydukları beyaz eşya, takı veya elektronik yada mobilya gibi eşyalarının alınmasını istemektedir. Faturalı bir şekilde almaya karar verdiğiniz bu ürünleri sizler adına banka yetkilisi alıp size kar paylarını koyarak finanse etmektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgiyi sizlere ”İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır” isimli makalemizde yer vermiştik. Lütfen inceleyiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. aytekin akdağ dedi ki:

  öncelikle böyle bir kampanya yaptığınız için teşekkürler.maalesef bu kampanyalarda düşünmediğiniz ben ve benim gibi daha önce kara liste de olanlar yararlanamıyor.bizler içinde bu kampanyaları kolaylaştırmanızı yararlanmamızı sağlamanızı istiyoruz.şahsım mevcut borçlarımı odemeye gayret edıyorum bankacılık sisteminde görebilirsiniz.43 yaşındayım evlenmek istiyorum birikimim yok bu krediyle evlenebilirim ancak şartlar maalesef ben ve benim gibilere uymuyor..bizlerede yardımcı olun bu kredilerde esneklik yapın teşekkür ederim.dönüş sağlarsanız sevinirim.

 2. Yasemin dedi ki:

  Vakıfbank acil düğün kredisi

 3. Aslıı dedi ki:

  Ben yetim aylığı alıyorum. Evlilik için kredi başvurusu yapabilir miyim ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuz var ve yüksek ise evet,

   1. FATİH AKTAŞ dedi ki:

    MERHABA EVLİLİK KREDİSİ HALA DEVAM EDİYOR MU CEYİZ HESABI OLARAK DEĞİL ANINDA ALABİLECEĞİM VAKIF BANKASI YA DA ZİRAAT BANKASINDA YAZAN KREDİ

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Şuan bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında 3 ay ödemesiz olarak verilmektedir. Vakıfbank tavsiye ederim.

 4. Umut dedi ki:

  Kredi çekip çeyiz paketi alınacak

 5. İsmail orhan dedi ki:

  Evlilik kredisi çekmek istiyorum eksiyim 15 bin TL

 6. Ahmet Tekbaş dedi ki:

  Merhabalar düğün kredi çekmek istiyorum 50000 TL