Hibe Kredi

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Vergi Parası Nereye Yatırılır? (Halkbank IBAN NO)

Silahlı ve silahsız olarak özel güvenlik sınavlarından geçenlerin kimlik kartı çıkartması gerekilir. Çıkarılması gerekilen Özel Güvenlik Kimlik Kartı için de EGM; 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve Kanunun Uygulanmasına ilişkin yönetmelik çerçevesinde bir bedel talep eder. 2022 senesi için buradaki sayfada sizin de göreceğiniz gibi bu bedel 50 TL olmaktadır. Özel güvenlik kimlik kartı vergi bedeli olarak tahsis edilecek olan bu ödemeyi ise 3 şekilde yapabilmektesiniz. Bunlar ise; 1- ATM. 2- İnternet bankacılığı 3- Banka şubesine tir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Vergi Parası Nereye Yatırılır? (Halkbank IBAN NO)

Özel güvenlik kimlik kartı olarak tahsis edilecek bu 3 yol için ise Türkiye Halk Bankası üzerinden gerçekleştirmeniz gerekilir. Halkbank tarafından belirlenmiş olan IBAN numarasına bu ödemeleri nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sizlere aşağıda tüm seçenekleri göz önüne alarak açıkladık. Böylece özel güvenlik kimlik kartı harç ödemesi nereye ve nasıl ödenir sorusunun da cevabını vermiş olduk.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Parası Nereye Yatırılır? IBAN Hesap Numarası Kaç?

Özel güvenlik kimlik kartı harç parası nereye yatırılır için sizlere 3 yol göstereceğiz. Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı için yatırılacak kart ödemesi için bu 3 yolun banka adresi ise Türkiye Halk Bankasın dan geçmektedir. 2022 yılı için 50 TL olarak belirlenen özel güvenlik kimlik kartı harç parası ödemesi için Halk bankası tarafından belirlenen 3 yol ise şunlardır.

 1. Halkbank ATM’leri
 2. Halkbank Banka Şubeleri
 3. Halkbank İnternet Bankacılığı

Özel güvenlik kimlik kartı harç parası için Halk bankası için belirlenen bu 3 yöntem için de tek bir bir IBAN banka hesap numarası belirlenmiştir. Belirlenen bu IBAN numarası kaç diyenlere de aşağıda bu bilgiye de yer verdik.

IBAN: TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96

HESAP: 

 • ŞUBE: 0413
 • HESAP: 1600096

Özel güvenlik kimlik kartı çıkartmak için Halk şubesine tanımlanan bu hesap numaralarına nasıl ödeme yapacağınızı bilmiyorsanız da yine sizlere 3 seçenekten oluşan olanakları aşağıda resimli bir şekilde anlattık.

1- Halkbank ATM Üzerinden Özel Güvenlik Harcı Yatırma

Herkes de Halkbank internet bankacılığı giriş şifresi olmayabilir. Bu nedenle Özel Güvenlik Kimlik Kartı ödemelerini yapmak isteyenler için hesabınız olmasa bile Halkbank ATM üzerinden nasıl yapılacağınızı anlatmak istedik. Halkbank ATM üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç ödemesi yapmayı internet bankacılığı üzerinden yapmak istiyor ve bunun için hesabınız yoksa da bu hesabı nasıl şubesiz açabileceğinizi de daha önceleri anlattığımızı bilmenizi isterim. Halkbank Şubeye (Bankaya) Gitmeden İnternetten Hesap Açma da bunun için atmanız gereken adımları görebilir, bir alt başlıkta anlattığımız şekilde de Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkarma ödemenizi yapabilirsiniz. Halkbank internet bankacılığı giriş şifresi olmayanlar yada oluşturmak istemeyenler için ATM üzerinden nasıl harç ödemesi yapacağı ise adımlar halinde şu şekilde oluşmaktadır.

 1. Size en yakın herhangi bir Halkbank ATM durağına gidiniz. Daha sonra GİRİŞ tuşuna basalım ve karşımıza çıkan FATURA VE ÖDEMELER düğmesine basalım. blank
 2. EĞİTİM V E SINAV ÖDEMELERİ butonuna şimdide basalım. blank
 3. POLİS AKADEMESİ ÖDEMELERİ düğmesine şimdide tıklayalım. blank
 4. Şimdide ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART POLİS TEŞKİLATI düşmesine tıklayalım.  blank
 5. Açılan pencereye 11 haneli T.C. kimlik numaranızı giriniz ve sonra DEVAM deyiniz. blank
 6. Karşınıza çıkacak olan Özel Güvenlik Kimlik Kartı bedelini ödemek için NAKİT diyelim ve ekranda belirlenen GÜNCEL rakamı da bu düğmeye basmadan hazırlayalım. blank
 7. Para girişine ekranda görmüş olduğumuz bedeli koyuyoruz. blank

7. ve son adım sonrasında Halkbank ATM üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Bedeli almış olduğumuz dekont ile ödenmiş olacaktır.


Özel güvenlik kimlik kartı ödemeleri Türkiye Halk Bankası ATM haricinde bir de Halkbank internet bankacılığı aracılığı ile yapılmaktadır. Bunun da nasıl yapılacağını yine sizlere aşağıda resimli bir şekilde açıkladık.

2- Halk Bankası İnternet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ödemesi Nasıl Yapılır?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkartma ve yenileme ödemeleri sadece Türkiye Halkbank IBAN numaralarına yatırılmaktadır. ATM üzerinden nasıl kartsız bir şekilde nakit olarak bu ödemelerin yapılacağını yukarıda sizler için açıkladık. Şimdi ise Türkiye Halk Bankası internet bankacılığı hesabı olanlar için nasıl ödeme yapılacağını resimli ve videolu olarak burada açıklayacağız.

 1. https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin adresine gidelim. T.C kimlik numaranızı ve Halkbank internet bankacılığı giriş şifremizi ilgili alanlara girip, GİRİŞ diyelim. blank
 2. Üst ana menüden ÖDEME/VERGİ seçeneğini tıklatalım. blank
 3. Açılan menüden DİĞER KURUMLAR diyelim. blank
 4. Arama bölümünden ”ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KART TÜRK POLİS TEŞKİLATI” seçeneğinde bulunalım. blank
 5. Ödemesi yapılacak olan kişiye ait T.C. kimlik numarasını giriniz. Sonra sağ alt taraftaki SORGULA bölümünü tıklayınız. blank
 6. Karışınıza çıkacak olan özel güvenlik kimlik kartı ödemesi miktarını ödemeye geçmek için ÖDEME butonuna basınız. blank

Daha sonra Halkbank mevduat hesabınızdan özel güvenlik kimlik kartı ödemenizi gerçekleştiriniz.

Evet arkadaşlar ATM ve Halkbank internet bankacılığı üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı yenileme veya çıkartma ücret ödemesi bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalama: 4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.