Hibe Kredi

Ziraat Bankası Kredi Kartım Gelmedi! Nerede Kaldı? 4 Farklı Sorgulama Yolu!

Türkiye’de en çok kullanılan banka ve kredi kartların en başında Ziraat bankasına ait kartlar gelmektedir. Bankkart Gold, Platinum ve öğrencilere yönelik Kampüs ile Genç isimli olarak günümüzde kullanılmaktadır. Tüm bu kartların her ne kadar da türüne göre limit ve kampanyaları farklılık göstermiş olsa da, başvurusu sonrası süreç aynı şekilde ilerlemektedir. Bu nedenle Ziraat bankası kredi kartım gelmedi! Nerede kaldı? diye merak edenler öğrenmek için aynı yolu izlemleri gerekir. Bunun için de izlenecek yol ise tam 4 tane olmaktadır. İlk defa başvuru yapan, yada kart yenileceklerin dahi izleyecekleri bu 4 yol ise şunlardan oluşmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartım Gelmedi! Nerede Kaldı? 4 Farklı Sorgulama Yolu!

Ziraat bankası kredi kartım ne zaman gelir diyenlerin meraklarını dindirecek bu 4 sorgulama yolunun en başında internet bankacılığı gelir. Bunun haricinde 2. yol olarak ise sizlere Ziraat bankasının resmi internet sayfasından sorgulama yapmanızı öneririz. 3. olarak ise Ziraat bankası müşteri hizmetlerini aramanızı öneririz. Tüm bu aşamalar sonrasında kartınız kurye de gözükmesi durumunda ise o zaman 4. aşamaya geçmeniz gerekir. Bu ise; Ziraat bankası kredi ve banka kartı kurye sorgulama telefon numarası aramakla gerçekleşir.

Ziraat Bankası Kredi Kartım Ne Zaman Gelir? Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Ziraat bankası kredi kartım ne zaman gelir? Hemen bu sorunun yanıtını vermek ile başlamam gerekir ise, en fazla 15 gün olduğunu söylemek isterim. Bu sürenin 5 iş günü kartın basılması için ayrılırken, kalan 10 gününde kurye sürecinden oluştuğunu belirtmek isterim. Kurye süreci de Ziraat bankası kart basım merkezi İstanbul ve Ankara olduğu için ikametgah ettiğiniz ile göre değişiklik gösterir. Örneğin; Kars için 10 gün ise, Eskişehir için kurye süresi 2 ila 5 gün aralığında oluşmaktadır. Bundan dolayı Eskişehir yada Kütahya, Afyon gibi çevre iller için Ziraat bankası bankkart en çok 10 iş günü içinde teslim edilir. Kredi kartım ne zaman gelir? Bunu sizlere yanıtladık. Şimdi sıra geldi Ziraat banka yada kredi kartınızın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz sorunun cevabını vermeye. Bu sorunun yanıtı için de sizlere tam 4 yoldan bahsetmek istiyoruz. Bunlar ise şunlardır.

 1. Ziraat mobil uygulama üzerinden öğrenme
 2. Resmi internet sayfası üzerinden sorgulama
 3. Müşteri hizmetlerini arama
 4. Dağıtıma çıktıysa kurye üzerinden sorma

Ziraat bankası bankkart yada kredi kartınızın nerede olduğunu sorgulama için bu 4 yol için izlemeniz gerekilenleri ise daha iyi anlaşılırlık için alt başlıklarda yer verdik. Bazıları T.C. ve telefon numarası isterken bazılarından doğrudan sorgulama için izlemeniz gerekilen yoları ise sadece resimli olarak da sizlere anlatmakla kalmadık. Bunun haricinde bir de video çektik.

1- Ziraat Mobil Üzerinden Kartınızın Nerede Olduğunu Sorgulama Yapabilirsiniz

Ziraat mobil üzerinden kartınızın nerede olduğunuzu sorgulamak bana kalırsa kartım nerede diye merak edenlerin ilk olarak başvurması gerektiği yoldur. Neden mi? Çünkü, en hızlı olarak kredi kartınızın hangi aşamadığı olduğunu bu yol ile öğrenebilirsiniz. Ziraat mobil üzerinden kredi kartınızın nerede olduğunuzu nasıl sorgulayacağınızı geçmeden önce ihtiyacınızın olan tek bir şeyden bahsetmek istiyorum. Bu ise bir çoğumuzun da tahmin edeceği gibi Ziraat Mobil girişi şifresine sahip olmanızdır. Bu şifreye sahip değilseniz de Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden! den bunu tedarik edebilirsiniz. Ziraat mobil uygulamasına giriş şifreniz varsa da kartınızın akıbetini öğrenmek için lütfen şu adımları yerine getiriniz.

 1. Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapalım. Sağ alt taraftan MENU düğmesini tıklayalım. blank
 2. Açılan menüde BAŞVURULAR diye bir buton olacak bunu tıklatalım. blank
 3. BAŞVURU TAKİP butonuna şimdide basalım. blank
 4. KART GÖNDERİ TAKİP diyelim. blank
 5. Başvuru yapmış olduğunuz Ziraat kredi yada banka kartınızın akıbeti karşınıza çıkmış olacaktır. (Benim başvurum olmadığı için aşağıdaki ”Basımda Olan Kartınız Bulunmamaktadır” uyarısı çıkmıştır.) blank

Ziraat mobil uygulaması üzerinden kart sorgulama işlemi bu 5 adımda gerçekleşmektedir. Ziraat mobil uygulaması üzerinden kartınızın akıbetini sorgulamayı seçmek istemeyenler için ise önereceğim 2. yol T.C. ile resmi internet sitesi üzerinden geçmektedir.

Bunu da yine nasıl yapacağınızı hemen ⇓ da anlattım.

2- T.C. İle Ziraat Bankası Kredi Kart Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası kredi yada bankkart durumunu sorgulamanın diğer 2. bir yolu da T.C. ve sistemde kayıtlı cep telefonunuz üzerinden geçer. T.C. ile Ziraat bankası kredi kart sorgulama peki nasıl yapılır? Bunu bilmiyorsanız şayet sizlere yine ilgili bağlantılarıyla birlikte aşağıda resimli olarak anlattık.

 1. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/basvuru-sorgulama adresine girelim.
 2. Kişisel verilerin korunması kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili ”BİLGİLENDİRME” metinin kutucuğunu tıklayın ve ”Bilgilendirme” yazan metni okuyun. blank
 3. Açılan formda yer alan ilgili alana T.C. ve cep telefon numaramızı girelim. Daha sonra SORGULA diyelim. blank
 4. Karşınıza Ziraat bankası Bankkart başvuru sonucunuz çıkacaktır. (Yine benim başvurum olmadığı için aşağıdaki uyarıyı aldım.) blank

Evet, 2. olarak Ziraat bankası banka kartı sorgulama yöntemi olarak sizlere T.C. ve cep telefon numaranız ile olanının nasıl yapılacağından bahsettik.

Şimdi sıra geldi en son tavsiye edeceğimiz Ziraat bankası kart sorgulama yönteminin hangisi olduğuna.

3- Müşteri Hizmetleri Sizlere Kartınızın Durumu Hakkında Bilgi Verebilir

Ziraat bankası kredi kartım gelmedi! Nerede kaldı? Diye soranların bu merakını giderecek olan son yol ise müşteri hizmetlerini aramaktan geçer. Müşteri hizmetleri numarası ise 2 tane olmaktadır. Ücretsiz olarak arayacağınız Ziraat bankası müşteri hizmetlerinden sesli olarak kredi kartınızın nerede olduğunu öğrenebilmektesiniz. Bunu nasıl yapacağınızı geçmeden önce, lütfen ilk olarak aşağıdaki numaralardan herhangi birini arayın.

 • 444-00-00
 • 0-850-220-00-00

Daha sonra karşınıza çıkan karşılama anasonu dinleyin. Sesli olarak otomatik sekreter tarafından sorulan ”Lütfen Yapmak İstediğiniz İşlemi Söyler misiniz?” anonsundan sonra şu işlemleri sağlayın.

 1. Kredi kartım nerede? Şeklinde sesli olarak sorun.
 2. Daha sonra sistem sizden 11 haneli T.C. kimlik numaranızı isteyecek. Kredi kartını sorgulayacak olan şahıs şimdi 11 haneli T.C. kimlik numarasını girmeli ve beklemelidir.
 3. Kısa bir süre sonra sizlere otomatik yanıt sistemi kredi kartınızın akıbeti hakkında bilgi verecektir.

Bu şekilde de böylece Ziraat bankası kredi kartınızın nerede olduğunu 4 adımda öğrenmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartım Gelmedi! Nerede Kaldı? için sizlere 3 tane yoldan bahsettik. Bu 3 yoldan herhangi birini denediniz ve Ziraat bankası kartınızın kuryede olduğunu öğrendiniz. Peki, kuryeden nasıl kredi kartınızın durumun ne olduğunu öğrenebilirsiniz?

4- Ziraat Bankkart Kurye Kart Takip Sorgulama Numarası (Genç, Gold, Platinum)

Ziraat bankası kredi yada Bankkart bankamatik kartı sorgulamanızı yukarıda anlattığım 3 şekilden herhangi biri ile yaptınız. Bahsetmiş olduğumuz şekilde yaptığınız sorgulama sonrasında ise hepsi size şu cevabı verdi. ”Kredi kartınız basıldı ve şuan kuryeye dağıtım için verildi” Peki bu durumda kredi kartınızın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz. İşte bu noktada da devreye KURYENET ile iletişim kurmanız girmektedir. Neden KURYENET derseniz, çünkü Ziraat dahil tüm banka kartlarının dağıtımı KURYENET üzerinden gerçekleştirilmektedir. KURYENET üzerinden Ziraat bankası kredi kartınızı ise ”Takip Numarasını” bilmeniz durumunda iki şekilde sorgulama yapabilirsiniz. 1- İnternet sitesi üzerinden. 2- Aşağıda vereceğimiz telefon numaraları üzerindendir. Her ikisi şekilde de sorgulama için gerekli olan iletişim bilgileri ise şu şekildedir.

 1. İnternet sitesi üzerinden sorgulama ⇒ BU BAĞLANTI
 2. Telefon numarası ⇒ 444-93-93

Banka tarafından verilmiş olan takip numarası ile bu iki yoldan herhangi biri ile böylelikle Ziraat bankası kredi kartınızın tam olarak nerede olduğunu da öğrenmiş olursunuz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.