Hibe Kredi

Kira Öder Gibi Konut Nasıl Alınır? (360 Ay Vadeli PEŞİNATSIZ)

Kira öder gibi ev almak istiyorsanız MORTGAGE tam size göre. Kira öder gibi ev sahibi olmak için bu imkanı sağlayan en iyi banka ise bana kalırsa Şekerbank. İstanbul, Ankara, Bursa gibi mega kentler de bile böylece 360 ay geri ödemeli kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Hiç peşinatsız dahi sıfır yada ikinci el alımları için nasıl başvuru yapabiliriz diyenler için izlemeleri gereken yolu da aşağıda açıklık getirdim.

Kira Öder Gibi Konut Nasıl Alınır? (360 Ay Vadeli PEŞİNATSIZ)

Evin tamamına yani %100 nasıl kredi çekebileceğinize getirdiğim açıklama sonrası diğer bir merak edilen konuya da değindim. Bu ise; 360 ay vadeli çekeceğiniz konut kredisi için aylık geri ödeme planınızın taksit ödemelerinin kaç TL olarak oluştuğudur. Bankaların MORTGAGE harici bir de TOKİ tarafından kullandırılan konut kredilerinde olduğunu da bilmenizi isterim. Toplu Konut İdaresi aracılığıyla kullandırılan bu kredilerin ödemelerin kira öder gibi olmasından ötürü buna da sizin için aşağıda ayrı bir parantez açtım.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Çok Kolay

Sizlerin de yakından da takip ettiği gibi ülkemizde krediler üzerine bir çok danışmanlık hizmetleri ve İnternet siteleri açılmıştır. Genel olarak bankalar ile anlaşmalı olarak faaliyet göstererek kredi imkanı sunan İnternet siteleri kredi başvurusu yapan dan ve başvuru yapılan bankadan işlem ücreti adı altında para almaktadır. Bu neden den dolayıdır ki alacağınız konut kredisi için yapılacak kredi başvurularının doğrudan ilgili bankalara yapılması sizin menfaatinize olacaktır. Gelelim asıl konumuz olan kira öder gibi konut nasıl alınır? sorusunun yanıtını bulmaya.. Değerli tüketiciler ev alabilmek için iki şartı genel olarak kabul etmeniz gerekmektedir. Bunlar;

 1. Almak istediğinizin evin bedelinin %90 oranı kadarına kredi alabileceğinizi..
 2. Bankalardan ev almak için kredi başvurusu yaptığınızda en fazla 120 ay yani 10 yıl geri ödemeli olarak kredi alabileceğinizdir.

Bu iki kriter doğal olarak ev almak isteyenlerin mutlaka ceplerinde bir miktar para olması ve 120 ay vadeli geri ödeme şartlarını karşılayacak gelire sahip olmalarını şart etmektedir. Peki hiç cebinizde para yoksa almak istediğiniz evin yüzde yüzüne kredi nasıl alabilirsiniz? Yada 120 dan daha uzun vadeli imkanlar dahilinde konut sahibi nasıl olabilirsiniz? işte bu soruların yanıtı.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizde hemen hemen tüm bankalar 120 ay yani 10 yıl vadeli konut kredisi imkanları sunarken özel sermayeli Şekerbank 30 yıl vadeli MORTGAGE ev kredisi olanağı sunmaktadır. 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasından en ön sıralarda yer alan Şekerbank en uzun vadeli konut kredisini vatandaşa sunmuş olup kira öder gibi kendi evinin sahibi olma şansını getirmiştir. 30 yıl vade uzun gelen vatandaşlar için ise yine Şekerbank arzu edenlere 15 yada 20 yıl vadelerde kredi olanağını sunmaktadır. Kentsel dönüşüm iş ortağı da olan Şekerbank arzu edenlere borç kapama kredisi veya evlilik kredisi imkanları da sunarak vatandaşa nakit ihtiyaçlarına tam destek sunmaktadır. Çiftçilere ve esnaflara özel ev almak kredisi imkanı da sunan Şekerbank kredileri hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisinin Hesaplama Tablosu

Kira ödemekten ise 30 sene kendi evimi öderim diyorsanız sizlere en uzun vadeli olarak kredi veren banka ile tanıştıralım. Bu bankamız sürekli olarak Çiftçilere Özel Konut Kredisi Veren Bankalar Hangisi? (2 Banka Teklifi) de yer vermiş olduğum bankamız Şekerbank’tır. Banka hem düşük hem de çok uzun vadeler ile sizlere ev sahibi yapmaktadır. Kendi evinizi kira öder gibi sahip olmak istiyorsanız aylık %3.60 faiz oranlarından yararlanarak başvurunuzu direk yapabilirsiniz.

Şekerbank 360 Ay Vadeli Konut Kredisi
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 3.600,01 TL 1.307.941,38 TL
125.000 TL 4.500,01 TL 1.656.941,38 TL
150.000 TL 5.400,02 TL 1.908.938,23 TL
175.000 TL 6.300,02 TL 2.257.938,23 TL
200.000 TL 7.200,02 TL 2.606.938,23 TL

en uzun vadeli olarak konut kredisi  veren bankamızın imkanları bu şekilde. Peki, evin tamamına bankalardan nasıl kredi kullana bilirsiniz.?

Evin Tamamına Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Diyelim ki cebinizde hiç bir paranız yok ama aylık olarak ispatlanabilir düzenli bir gelire sahipsiniz. Tüm bankalara başvuru yapmanıza rağmen almak istediğiniz konutun %90 kadar kredi olanakları sundu ve sizde bu neden dolayı ev sahibi olamadınız, o zaman sizlere hiç peşinatsız konut kredisi nasıl alınır ve hangi bankalar verir ondan bahsedelim.

Kira öder gibi konut almanın yolu

Kira öder gibi konut almanın yolu

Aslına bakarsanız tüm bankalar alınması planlanan iskana sahip evin %90 oranında kredi olanağı sunmaktadır. Yalnız elinizde bir araç yada ipotek edebileceğiniz bir tarla, arsa gibi bir mala sahipseniz bu malı ipotek ettirerek evin geri kalan %10 oranına ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz! Hiç peşinatsız ev kredisi alabilmeniz için istenilen ipotek değeri olan malın, mülkün sizin üzerinizde olması şart değildir. Size yakın olan eş dost veya akrabanızdan bu konuda yardım alarak almak istediğiniz evin yüzde yüzüne ev kredisi rahatlık ile her bankadan alabilirsiniz.

Kira öder gibi ev almak isteyenlerden talep edilen gerekli evraklar nelerdir? (özgün)

Bankalar ister kamu olsun ister özel sermayeli kendilerinden her ne tür üzerine kredi kullanmak isterlerse istesinler mutlaka bazı gerekli evrakları talep ederler. Buna hayvan alacak olan çiftçilerimiz işletme kurmak isteyen esnaflarımız da dahildir. Bankaların ev almak isteyenlerden ilk olarak talep edecekleri gerekli evrak iskan raporu hazır evin tapusudur. İskanı olmayan yani toprak tapulu olarak imar edilmiş olan konutlara bankalar kesinlik ile kredi olanağı sunmamaktadır, hiç zorlamayın 🙂 bu neden dolayıdır ki almak istediğiniz ev sahibi ile pazarlığa girmeden önce ilk olarak evin tapusunun olup olmadığını ve hatta tapu üzerinde herhangi bir haciz olup olmadığını dahil sorunuz yoksa hevesiniz kursağınızda kalır bizden söylemesi.. Tapusu temiz ve sorunsuz almak istediğiniz ev için bankalar birde sizin gelirinize ve kredi notunuz ile ilgileneceklerdir. Şayet karı koca çalışıyor ve hatta ispatlanabilir başka bir gelirde sahipseniz mutlaka bunu bankadaki ilgili memur ile paylaşınız. Bu almak istediğiniz kredinizin onaylanmasında oldukça önem arz edecektir. Bunların haricinde T.C. nüfus belgeniz kredi kullanmanız için yeterli olacaktır. Konut kredilerinde bankalar ipotek koydukları için genelde kefil talep etmeyeceklerdir. Bir nevi kefilsiz kredi kullanmış olacaksınız 😉

TOKİ Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak En İyi Yol

Kira öder gibi konut sahibi olmanın en kolay yolu kesinlik ile TOKİ’den geçmektedir. İstanbul dahil olmak üzere bir çok ilimizde 3+1 ve 2+1 daireler yapan TOKİ 2022 yılında farklı bir uygulamaya gitmiştir. Bu uygulama le daha önceleri aylık taksit rakamlarına enflasyon oranlarını ekleyen TOKİ artık sabit faiz uygulaması ile çok daha cazip hale gelmiştir. TOKİ Engelli Başvuru Şartları Nedir? de ayrıca belirtmiş olduğumuz gibi genel şartlara uygun bütün vatandaşlar bu fırsattan istifade edebilirler. Peki, TOKİ tarafından istenilen genel şartlar nedir? Ayrıca 240 ay vadeli olarak uygulamış olduğu faiz oranları ne kadardır?

 • TOKİ Şartları Nedir?
  • İlk şart mutlaka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız
  • TOKİ konutunun başlayacağı il yada ilçede en az 1 yıl ikametgah ediyor olmalısınız yada projenin başlayacağı il/ilçe nüfusuna kayıtlı olmanız gerekir
  • TOKİ’den ev almamış olmalısınız
  • Kendi üzerinize yada eşinizin üzerine veya velayetiniz altındaki çocuklarınızın üzerinde tapulu ev olmaması gerekir
  • 25 yaşını doldurmuş olmalısınız
  • Aylık hane geliriniz asgari ücretin 2 katı üzerinde olmaması gerekir.

Bu şartlara sahipseniz kira öder gibi TOKİ’den konut almak için ödeme koşullarını da kabul ediyor olmalısınız.

 • Başvuru işlemleri için 1.000 TL ile 2.000 TL arası sonra kura çıkmaz ise geri ödemeli para yatırma
 • Kura çıkması durumunda satın alacağınız konutun en az %10 oranında peşin ödemesinin yapılması

Bu ödeme koşullarını da kabul eden şanslı kişilere 240 ay boyunca sabit aylık %0.49 faizli ev satın alma imkanı tanınmaktadır. 60, 120 ve 240 ay vadeli olarak verilecek olan TOKİ kredisinin geri ödeme aylık taksit ödemeleri şu şekildedir.

 • 126.000 TL TOKİ kredisinin 240 ay olarak aylık geri ödeme miktarı sabit 894 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme miktarı ise 214.560 TL olacaktır.
 • 120 ay vadeli olarak 126.000 TL kullanacakların aylık taksit ödemesi 1.391 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise bu kez 166.953 TL olacaktır.
 • 60 ay geri ödemeli olarak TOKİ kredisini 126.000 TL olarak kullanırsanız aylık taksit ödemeniz 2.428 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise biraz daha düşerek 145.734 lira olur.

TOKİ kredisi başvuruları sadece Ziraat bankası ile Vakıfbank üzerinden yapılmaktadır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Ali Şimşek dedi ki:

  650 Bin tl bir daire buldum peşinatım 300 bin geri kalan 350 bin tl yi kredi kullanmak istiyorum aylık 2000 tl ödeme yapabilirim yardımcı olma durumunuz nedir ve hangi bankadan kullanmam gerekir