KOSGEB Kredi

Çiftçilere Özel Konut Kredisi Veren Bankalar Hangisi? (2 Banka Teklifi)

Çiftçilerimize özel konut kredisi veren bankalar denildiği zaman ilk sırayı T.C. Ziraat Bankası gelir. Bunun nedeni ise Hazine Bakanlığının faiz desteği çiftçilerimize doğrudan Ziraat üzerinden sağlıyor olmasıdır. Çiftçi bankası olarak da bilinen Ziraat bankası bundan ötürü konut kredisi faiz oranlarını indirimli olarak uygular. Kullandırdığı kredinin miktarı ise 2022 yılında 500.000 TL kadar olan konutların ekspertiz değerinin %90 kadarıdır. 500.001 TL üzerinde olan konutlar için ise çiftçilerimize %80 kadar kredi çıkartır. Geri ödeme vadesi ise 120 ay ile sınırlıdır.

Çiftçilere Özel Konut Kredisi Veren Bankalar Hangisi? (2 Banka Teklifi)

Daha fazla vadelerle konut kredisi çekecekler için ise en iyi alternatif Şekerbank’tır. Çünkü, Şekerbank konut kredisi başvurusunda bulunacak çiftçilerimize tam 360 aya kadar geri ödemeli kredi olanağı sağlar. Şekerbank her ne kadarda Ziraat bankası konut kredisi faiz oranları kadar düşük oranlar sergilemese de geri ödeme vadesi uzun olduğu için aylık taksit ödemlerini daha düşük sunar. Böylece de çiftçilerimizde kira öder gibi ister köyünde ister ise kasabasında kira öder gibi ev sahibi olur. Peki hem Ziraat hem de Şekerbank tarafından çiftçilerimize özel verilen konut kredisinin faiz oranları kaç? Hadi hep birlikte görelim, sonra karşılaşmasını siz kendiniz yaparsınız.

Çiftçilere Özel Konut Kredisi Avantajları Nelerdir?

Değerli çiftçilerimiz, size olarak özel sunulan konut kredisinin en büyük avantajı hiç kuşkusuz ki kullanılacak olan kredinin geri ödeme planındaki esnekliktir. Düzenli olarak aylık bir gelire sahip olmadığınızın bilincinde olan bankalar sizin geri ödemenize kolaylık sağlayacak şekilde kredi ödeme seçenekleri oluşturmuştur. Oluşturulan bu geri ödeme seçenekleri ile çiftçilere özel konut kredisi veren tüm bankalardan ister yılda 4 kez iseniz de yılda 2 kez geri ödeme şansı bulabilirsiniz. Özellik ile hasat zamanına göre ödeme planlaması yaparak almak istediğinizin evin kredisini hiç zorlanmadan geri karşılayabilirsiniz. Tüm bu avantajlardan yararlanarak ev almayı planlayanlar için en ucuz kredi ve en uzun vadelerde konut kredisi olanakları sunan bankalar aşağıdaki başlıkta yer almaktadır.

 • Almayı düşündüğünüz ev için bankalar tarafından veya devlet kurumlarınca istenilen harç bedelleri kısacası tüm masrafları buradan bulabilirsiniz.

Masrafların ne kadar olduğunu bağlantı sayfamızda gördük. Artık en uzun vadeli konut alımı için size kredi veren bankamızın imkanlarının ne olduğuna geçebiliriz.

Çiftçilere En Uzun Vadeli Konut Kredisi İmkanı Sunan Bankalar Hangileridir?

Üretici çiftçilerimiz için bir çok banka ev sahibi olmaları için kredi olanakları sunsa da çiftçilerimiz için en uzun vadeli ve esnek geri ödemeli olarak en ucuz kredi imkanı sunan avantajlı bankaların arasından ilk sırada Şekerbank yer almaktadır. Kira öder gibi konut alabilmeniz için tam 360 ay vadeli olarak sunulan bu krediyi arzu etmeniz durumda yılda iki kez ödeme planı ile geri ödeyebilirsiniz. Kentsel dönüşüm iş ortağı da olan Şekerbank çiftçilerimiz için bir çok ev alma kredi paketleri hazırlamış ve hayata geçirmiştir. Bu paketler;

 • Çiftçi kiraya son kredi paketi
 • 3 ayda bir ödemeli kredi paketi
 • 6 ay da bir geri ödemeli paket
 • Yılda bir ödemeli
 • Her şey dahil kredi olanağı
 • Her şey dahil 3 ayda bir ödemeli
 • Her şey dahil 6 ayda bir geri ödemeli
 • Her şey dahil yılda bir geri ödemeli konut kredisi paketleridir.

Bu kadar geniş imkanlar ile çiftçilerimizin ev alması artık kaçınılmaz olmuştur. Kredinin faiz oranları ve ekspertiz ücretleri de korkulduğu gibi yüksek oranlarda ve rakamlarda yer almamaktadır. Şekerbank’ın sunmuş olduğu bu fırsatı (faiz oranları ve geri ödeme planını) ayrıntılı olarak buradan öğrenebilirsiniz.

360 Ay Vadeli Çiftçilere Özel Konut Kredisi Olanakları Devam Ediyor!

Evet doğru duydunuz, tam 360 ay vadeli olarak Şekerbank çiftçilerimize konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Kira yerine kendi evini ödemek isteyen çiftçilerimiz bankamızın sunmuş olduğu bu olanaklardan kolaylık ile faydalanabilir. İster sıfır ister ise 2.el alacağınız ev için Kredi Çekmek İçin Şartlar Nedir? (Bankaların 4 Önemli Talebi) yerine getirmeniz halinde aşağıda yer alan faiz tablosundan yaranabilirsiniz.

Şekerbank 360 ay vadeli olarak vermiş olduğu krediyi çiftçilerimize aylık %2.09 faiz oranı ile vermektedir. Geri ödeme tutar ve maliyetiniz ise şöyle olacaktır.

Şekerbank 360 Ay Vadeli Konut Kredisi
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 1.045,61 TL 376.428,66 TL
75.000 TL 1.568,42 TL 564.243,48 TL
100.000 TL 2.091,22 TL 752.868,84 TL
150.000 TL 3.136,83 TL 1.129.250,76 TL

Şekerbank’a en iyi alternatif ise sizin de tahmin edeceğiniz gibi Ziraat’tır.

Çiftçilere özel konut kredisi imkanı sunan diğer bankalar hangileridir?

Şekerbank’ın yanı sıra ülkemizde faaliyet gösteren bir çok diğer bankada çiftçilerimize özel olarak alacakları ev için kredi olanağı sunmaktadır. Bu bankaların başında hiç kuşkusuz tarımsal ve hayvansal kredilerde de devamlı olarak devlet desteğini sunan Ziraat bankası gelmektedir. Almak istediğiniz evin %80 bedeline kredi sunan  Ziraat bankası hasat zamanı (6 ayda yada 12 ayda bir) geri ödeme imkanları ile çiftçilerimize özel olarak kredi olanağı sunaktadır.

çiftçilere özel konut kredisi veren tüm bankalar hangileridir

çiftçilere özel konut kredisi veren tüm bankalar hangileridir

Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu imkanlardan arzu etmeniz durumda başvurunuzu İnternet üzerinden ATM den veya mobil telefonlarınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat bankasının yanı sıra çiftçilere özel konut kredisi imkanı sunan diğer bankalar ise; TEB, Garanti bankası, Denizbank başlıca bankalardandır. Bu bankalarında diğer bankalar da olduğu gibi çiftçilerimize en büyük avantajları hasat zamanında geri ödeme olanağı sunmasıdır.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. emin dedi ki:

  Konut kiredisi almak

 2. Aynur dedi ki:

  Çiftiyim ciftci konut kredisi çektim kredinin tamamını kullanma hakkım var mı yoksa ekspertiz gelip 100 bin degerindeki evin değerini biçip düşük fiyat gosteriyormu 100 binin tamamini kullanamasam kredi çekmenin bi anlamı yok pesinat isteniliyormu ciftci kredisinde

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aynur hanım şuan ekspertiz konutun değerinin %90 kadar kredi çıkarmaktadır. Yani bilir kişi 100 bin TL bedel biçerse banka size 90 bin TL kredi verecektir.

 3. ahmet dedi ki:

  HAYVAN HİBE KREDİSİ

 4. ahmet dedi ki:

  HAYVAN HİBE KREDİSİ ALMAK İSTİYOIRUM

 5. Musa dedi ki:

  Çiftçi konut kredisi nasıl alırım faiz oranı ne kadardir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bankalara göre konut kredisi faiz oranları değişmektedir. Başvuru için doğrudan müracaat etmeniz tavsiye edilir.

 6. hakan kemiksiz dedi ki:

  MERHABA
  Öncelikle çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşıyoruz ziraat bankasından krediyle traktör aldık borcu bitti sayılır 1 taksiti kaldı kendime ait evim yok yerimize ev yaptırmak için plan proje yaptırdık inşaat ruhsatını alıp inşaata başlıcaz nasip olursa, acaba bana ev yaptırmak için devlet destekli veya desteksiz kredi kullanma imkanım varmı varsa ortalama 100 bin tl kredi çıkar mı ? bilgilerinize sunarım. teşekkürler.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ev yaptırmak için destek alamazsınız.

   1. Ebru kocahıdir dedi ki:

    Merhaba araziler ailemin üzerine kira sözleşmesi ile bağlari sözleşme yapsam tarimsal konut kredisi kullanabilirmiyim

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Tarımsal konut kredisi diye bir uygulamanın olduğunu hiç duymadım ben Ebru hanım