KOSGEB Kredi

Kira Kontratı İle Kredi Veren 4 Banka Hangisi?


Kira Kontratı İle Kredi Veren 4 Banka Hangisi?

Özellik ile benim gibi gelir belgesiz olan tüketiciler, şayet kirada bir eviniz yada iş yeri veya ofis tarzı bir yeriniz varsa bankalardan rahatlık ile kira kontratı ile kredi alabilirsiniz. 40.000 liraya rahatlık ile alabileceğiniz bireysel ihtiyaç kredisini sizlere en uyun şartlar ile sağlayan 4 harika bankadan bahsedeceğiz. Ayrıca kira sözleşmesi ile konut kredisi dahi kullana bilirsiniz. Kiralık evinizden alacağınız gelir bir beyan olarak gözüktüğü için bankacılık alanında tüm finansmanların önü sizler için açılacaktır.

Kira Kontratı İle Kredi Alabilmenin İlk Şartı!

Gelir belgesiz bir vatandaş ve kiralık işyeri yada herhangi bir daireye sahipseniz kira kontratı ile bankalardan kredi kullanmanız ilk şartı, kirada olan yere ait bir kontratın elinizde olması gerekmektedir. Kiracınız ile birlikte karşılıklı olarak oluşturulmuş bir kira kontratınız şayet yoksa banka kiralık eviniz yada iş yeriniz dahi olsa kesinlik ile bunu kabul etmeyecektir. Kira kontratını bankalar aynı maaş yazısı gibi görüp size kredi verebilmesi için mutlaka kiracınız ile karşılık olarak doldurulmuş bir kira kontratına ihtiyacınız vardır. Kira kontratların da bankanın en çok dikkat edeceği nokta ise mutlaka kontratta yer alan kiranın bedelidir. Bu neden ile şayet kira kontratı üzerinden bankalardan ihtiyaç yada konut kredisi kullanmayı düşünüyorsanız kira gelirinizi elinizden geldiği kadar yüksek beyan ediniz.!

Kira Kontratı İle Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Kullanabilirsiniz?

 Kira kontratı ile ne kadar ihtiyaç kredisi kullana bileceğiniz hesaplaması genel olarak 2 kriter üzerinden belirlenir. Bunlar:

  1. İlk ve en önemlisi olan kredi notu değerimizdir.
  2. Kontratta yer alan kiranın miktarıdır.

İlk madde yer alan kritere şayet sahip değilseniz kira kontratında yer alan miktar ne kadar fazla olursa olsun kesinlik ile ihtiyaç kredisi kullanamazsanız.! Hatta! kredi notunuz yükse ise bazı bankalardan kira kontratına dahil gerek kalmaksızın ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Tabi başvurularını İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmeniz şartı ile. Kira kontratın da yer alan miktarın önemi ise BDDK tarafından yayımlanan kanundan ötürü önem arz eder. Kanun gereği kullanılacak olan kredinin aylık tutarının aylık ödemesi hane gelirinin %50 miktarını geçmemesi gerekir.

Kira Gelirine Göre İhtiyaç Kredisi Hesaplama İşlem Tablosu

  1. 1.000 lira bir kira geliri olan bireysel ancak aylık taksit tutarı 500 TL olacak şekilde bir kredi kullana bilir. Günümüz deki ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre ise 36 ay vadeli olarak yaklaşık olarak 12.000 lira kredi kullana bilir.!
  2. 2.000 TL bir kira getirisi olan ev, ofis gibi iş yeri olan vatandaş en fazla aylık taksit ödemesi 1.000 lira olacak şekilde bir ihtiyaç kredisi kullanabilir. Yine buda demek oluyor ki güncel faiz oranlarına göre 36 ay vadeli olarak en fazla 24.000 lira kredi kullana bilir demektir.
  3. Son olarak 3.000 TL kira getirisi olan iş yeri yada ev üzerinden kullanılacak olan kredinin hesaplamasını yapalım. Aylık ödemeniz 1.500 lirayı geçmemi gerekmektedir. Günümüz faiz oranını göz önünde alırsa en fazla 37.000 ile 39.000 lira arasında bir ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

Kira Kontratı İle İhtiyaç Kredisi Veren En İyi 4 Banka Hangisidir?

Kira kontratı ile ne kadar ve nasıl ihtiyaç kredisi kullana bileceğimizi öğrendiğimize göre sizlere kontrat üzerinden en iyi şartlar ile ihtiyaç kredisi veren 4 bankadan bahsedebiliriz. Aslına bakılır kira kontratı ile tüm bankalar ihtiyaç kredisi kullandırılır. Bu yüzden tüm bankalarda da kredi vadeleri de yine yasa gereği en fazla 60 ay olduğu için ben sizlere en düşük faizler ile ihtiyaç kredisi veren bankaları sarılacağım.

  1. ING BANK (Tahsis ücreti sadece 50 TL)
  2. Ziraat Bankası
  3. Halk Bankası
  4. Vakıfbank

Bu bankalar sizlere diğer bir çok bankaya nazaran çok daha avantajlı olarak kira kontratı ile ihtiyaç kredisi verecektir.

"Kira Kontratı İle Kredi Veren 4 Banka Hangisi?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kira Kontratı İle Kredi Veren 4 Banka Hangisi?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com