Hibe Kredi

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? SMS Dahil 5 Farklı Yöntem!

Halkbank Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? SMS Dahil 5 Farklı Yöntem!

Halkbank müşterilerine aidatlı ve aidatsız olmak üzere 6 farklı kredi kartı vermektedir. Esnaflara ve bireysel müşterilerine özel olarak vermiş olduğu kredi kartlarının isimleri ise şunlardır. 1.Paraf 2. Paraf Platinum 3. Prafly 4. Prafly Platinum 5. Prafree 6.Halkcard olmaktadır. Türkiye Halk Bankası üye iş yerlerinde alış veriş yaptıkça hediye para puan veren bu 6 özel kredi kartı başvurusunu peki sizler SMS dahil nasıl yapa bilirsiniz. Ayrıca içlerinde hangisi yıllık kart aidatı olmayan kredi kartıdır. Bunu hem yazılı hem ise videolu olarak sizler için açıklık getirdik. Not: Şartlara uygun olanların Halkbank kredi kartı başvurusu sonucu olumlu geçecektir. Gerekli belgeleri de tanzim etmeleri halinde almaya hak kazandıkları  kredi kartlarının nerede olduğunun sorgulamasına da ayrı bir parantez açtığımızı bilmenizi isterim.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? İşte Şartlar!

Halkbank kredi kartı başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Bunları sizler için listelemeyeceğim. Çünkü; Türkiye Halk Bankası tarafından verilen 6 farklı kategorideki kredi kartı başvurusu için herhangi bir evraka ihtiyacınız yoktur. Halkbank banka şubesinden dahi başvuru yapacak olsanız, sadece yanınızda nüfus hürriyetinizi gösteren belgenin olması yeterli olacaktır. Halkbank kredi kartı başvurusu için şartlar neler diye soruyorsanız da bunun için tek bir şarttı ele alacağım. Çünkü, ister esnaf olun, isterseniz de bireysel, Halkbank kredi kartlarından herhangi birini alabilmeniz için tek bir o şarta haiz olmanız yeterlidir. Peki, Halkbank kredi kartı başvurusu için istenilen bu şart nedir?

 • Türkiye Halk Bankası kredi kartlarından aidatlı yada aidatsız olsun alabilmeniz için taşımanız gereken tek şart en az 1099 puan üzeri bir Findeks KKB kredi notu skoru olmaktadır.

Türkiye halk bankası kredi kartı için istenilen Findeks KKB notunuzun kaç olduğunu peki nasıl öğreneceksiniz. Bunu isterseniz ücretsiz dahi öğrene bilmektesiniz. Kredi Notu Hesaplama Ücretsiz Nasıl Yapılır? Bu İşin Formülü Ne? de bu konu hakkında sizler için bahsettim. Peki, ilgili sayfada kredi notunuzun 0 yada istenilen az riskli seviyenin de altında olduğunu gördünüz. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Size, Türkiye Halk Bankası aidatsız dahi kredi kartı alabilmeniz için tam 3 yol göstere bilirim.

 1. Düşük olan Findeks KKB notunuzu yükseltmelisiniz. Bunu nasıl yapabilirim diyorsanız ⇒ KKB Findeks Kredi Notu Puanını Hızlı Yükseltme Taktikleri Nelerdir? sayfamız ziyaret edin, hepsini açıkladım.
 2. Özellikle ev hanımı yada herhangi bir yerde şimdiye kadar SGK (maaş bordrolu) olarak çalışmadıysanız, sıfırdan kredi puanı oluşturmanız gerekir. Bunu da nasıl oluşturmanız gerektiğini de ⇒ Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren En İyi Bankalar’dan 5 Tanesi de bahsettim.
 3. Bunlarla hiç uğraşamam diyorsanız, nakit de paranız varsa bloke teminatlı Halkbank kredi kartı başvurusunda bulunun. Bunu da yine sizlere ⇒ Teminat Blokeli Kredi Kartı Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm! de açıkladım.

Türkiye Halk Bankası kredi kartı alabilmek için istenilen tek bir şartı sağladıysanız da şayet, başvurularınızı kolayca aşağıda anlattığım şekilde yapa bilirsiniz.

Halkbank Aidatsız Bedava Kredi Kartı Başvurusu Yapma (SMS, Telefon Dahil)

Halkbank bir çok banka gibi müşteri kitlesine göre kredi kartları oluşturmuştur. Toplamda ise oluşturduğu kredi kartı kategorisi tam 6 tane olmaktadır. Halkbank aidatsız olarak vereceğini resmi İnternet sitesinde de bahsetmiş olduğu kredi kartının adı ise HALKCARD olmaktadır. Bu kartın başvurusunu nasıl yaparız? Sizlere SMS, telefon yada diğer farklı var ise yöntemlerden bahsedeceğim. Bunlara geçmeden önce fakat Halkbank aidatsız HALKCARD hakkında önemli bir açıklama yapmam gerekiyor. Bu ise; https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/Kartlar/kredi-kartlari/Halkcard.html bu bağlantıda sizin de görmüş olduğunuz gibi. İlgili sayfaya gitmeye üşenenler için aşağıda yer alan resimde de paylaştığım gibi. Türkiye Halk Bankası aidatsız olarak veriyoruz dediği kredi kartı HALKCARD her ne kadar aidatsız olsa da bir kredi kartı özelliğine sahip banka kartı değildir.

blank

Bu dediğim doğru olduğunu Halkbank da farklı diğer bir sayfasında (Detaylı bilgi denildiği zaman) yine aşağıda görmüş olduğunuz gibi bizlerle paylaşmıştır.

blank

E peki Halkbank tarafından aidatsız verilen bu kart peki sizin ne işinize yarayacak? Aynı sayfada da görmüş olduğunuz gibi, sayfada yer almayan diğer özellikleriyle bunu da aşağıda listeledim.

 1. Kullandıkça parafpara yani hediye para kazana bilirsiniz. Kazandığınız bu paraları Halk bankası üye iş yerlerinde nakit para olarak harcama yapabilirsiniz.
 2. Taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Çekilir? (ATM-MOBİL)
 3. Bakiyenizde yer alan paraları ATM üzerinden çekebilirsiniz.
 4. Kartınızda bulunan IBAN yada banka hesap numaranız üzerinden para alabilirsiniz. EFT/Havale yaparak para göndere bilirsiniz.
 5. Bankanın anlaşmalı kurumları için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 6. Fatura ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

Kısacası, taksitli alış veriş harici bir çok işlemi Halk bankası aidatsız HALKCARD ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Pek, HALKCARD başvurusunu, bu başlığın hemen üstünde bahsetmiş olduğum şartta sahipseniz nasıl yapabilirsiniz?

 1. Her il ve ilçede şubesi olan Türkiye Halk bankasına şahsen giderek. (Nüfus cüzdanı yeterli)
 2. 0-850-222-04-00 numaraya arayarak.
 3. Bankanın müşterisi iseniz Halkbank İnternet bankacılığı üzerinden.
 4. Banka şubesine gitmeden online hesap açma yöntemini kullanarak. (Bunu Halkbank Şubeye (Bankaya) Gitmeden İnternetten Hesap Açma bu sayfada göre bilirsiniz. Ayrıca, bu sayfamda nasıl mobil üzerinden kredi başvurusunda bulunacağınızı da resimli olarak anlattım.)
 5. Halkbank resmi İnternet sayfası.

Bu yöntemlerden istediğiniz ile Halkbank aidatsız HALKCARD başvurusunu yapabilirsiniz. Başvurunuzu bu 5 yöntemden herhangi biri ile yaptınız diyelim. Peki, bundan sonra süreç nasıl ilerleyecek?

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Sonuçlanır?

Halkbank kredi kartı başvuru sonucu kaç günde sonuçlanır bunu bilmemiz kartımıza erişim için bir hayli önemlidir. Çünkü, aksi halde aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde aidatsız kredi kartımızın nerede olduğunun takibini yapamayız. Bu yüzden, Halkbank kredi kartı başvuru sonucu kaç günde sonuçlanır diye soranlar için ilk olarak bu sorunun cevabını vermek istedim.

CEVAP: Sayfamızda bahsetmiş olduğumuz tüm Halkbank aidatsız kredi kartı başvuruların cevapları, belirtmiş olduğunuz cep telefonlarına 2 ila 5 dakika arasında sonuçlanarak gelir.

Şayet herhangi bir sistemlerde sorun olmadığı taktirde en fazla 5 dakika içinde anlayacağınız Halkbank aidatsız kredi kartı başvurunuzun neticesini öğrenmiş olursunuz. Peki, Halkbank kredi kartı başvuru sonucunuz 5 dakika içinde size SMS olarak gelmedi. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Bu soru ve aidatsız kredi kartı başvurularının sonucu gelenler için kartlarının nasıl takip edeceklerinin cevabıyla aşağıda yer verdim.

Halkbank Paraf Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama (Takip Etme)

Halkbank PARAF yanı sıra HALKCARD gibi bir çok farklı isim ve özelliğe sahip kredi kartlarının kullanımı da müşterilerine sunmaktadır. Emekliye, esnafa ve bireysellere özel sunmuş olduğu tüm bu kredi kartların başvurularının sonucu takip etmek ise ortak olan bir kaç yolu gerçekleşebilmektedir. Böylece Halkbank kredi kartınızın nerede olduğu kolayca takip edilmektedir. Türkiye Halk Bankası kredi kartınızın nerede olduğunuz sorgulama yaparak takip edeceğiniz bu yöntemler ise şunlardır.

 1. Halkbank diyalog numarasını araya bilirsiniz. 0-850-222-04-00 size yardımcı olacaktır.
 2. Türkiye Halk bankası şubelerine giderek, bireysel müşteriler departmanından bulunu öğrene bilirsiniz.
 3. Halkbank mobil İnternet kullanıcıysanız, resimlerdeki yönlendirmeleri takip ederek kredi kartınızın akıbeti hakkında bilgi alabilirsiniz.
  1. Halkbank mobil girişi yaptıktan sonra sol üst taraftan menü sekmesini tıklatalım. blank
  2. Açılan menüden BAŞVURULAR diyelim.  blank
  3. Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama düğmesine tıklayalım.blank
  4. Karşınıza kredi kartınızın akıbetine ait bilgiler gelecektir. Burada kuryeye verildi yazıyorsa eğer lütfen kurye den sorgulama yapmak için de ekranda yer alan REFERANS NUMARASI bir yere kayıt edelim.
 4. Halkbank kredi kartı sonucu sorgulamak için diğer bir yol kurye üzerinden olmaktadır. Kartınıza ait referans yada takip numarasıyla nerede olduğunu yine bu şekilde öğrene bilirsiniz. Bunun içinde takip edeceğiniz iki yol vardır.
  1. 444 93 93 kurnenet çağrı merkezini aramanız.
  2. https://bit.ly/3lRsUDb adresine giriş yaparak, takip numaranızla sorgulama yapmanız tır.
 5. Son olarak ise Türkiye Halk Bankası İnternet sayfası üzerinden kredi kartınızın ne durum da olduğunu öğrene bilirsiniz. Bunu nasıl yapıyoruz diyorsanız, işte atmanız gereken adımlar.
  1. https://www.halkbank.com.tr/ adresine girelim. Ekranı biraz aşağı indirdiğimiz zaman yan tarafta resimde de göstermiş olduğum CANLI YARDIM belirecektir. Bu butona tıklatalım. blank
  2. Teknik Bir Yardım alacağım diyelim sonrasında da KONUŞMAYI BAŞLAT diyelim. blank
  3. Müşteri temsilcisiyle canlı görüşmeyi başlatılması için gerekli olan bilgilerinizi giriniz. Sonra DEVAM diyelim. blank
  4. Bizi karşılayan canlı müşteri temsilcisine kredi kartımızın nerede olduğunu sorabiliriz.

Evet, değerli Halk bankası üzerinden aidatsız yada aidatlı olarak kredi kartı alacaklar. Sizlere nasıl başvuru yapacağınızı ve kredi kartınızın nerede olduğunu nasıl sorgulama yapacağınızdan bahsettim. Şimdi, Halkbank kartlarından en çok kullanılan son bir kart olan Bank24 hakkında merak edilenleri yanıtlamak istiyorum. Sonrasında konumuza da son vereceğiz.

Bank24 Kredi Kartı Mı? Ücretli Mi? Halkbank Banka Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye Halk Bankası kartlarından en çok kullanılan Bank24 hakkında sizlere 3 merak edilen konuya cevap vereceğim. Bunların ilki Bank24 kredi kartı mı? Cevabımız hayır. Bank 24 mevduat hesabı kartı, yada diğer ismiyle ek kart veya maaş kartı da diyebiliriz. Hangisini derseniz deyin, kredi kartı diyemeyiz.  Ücretli mi? kesinlikle hiç bir ücreti yoktur. Açtırmak için ise 18 yaş harici bir hiç şartı dahi bulunmamaktadır. Halkbank banka kartı olarak da isimlendirilen Bank24 kart başvurusu nasıl yapılır? Son sorumuzun cevabı ise maddeler ile şöyledir.

 1. Mutlaka Halkbank şubesinde bir vadesiz mevduat hesabınızın bulunması gerekir. Bu hesabı açmak için banka şubesine gidebilirsiniz. Nasıl mı? https://www.youtube.com/watch?v=dngwAz3syhQ buyurun cevap videoda.
 2. Şubeye gitmeden müşteri olanlara direk Bank24 kartı basılır adreslerine gönderilir. Banka şubesinden müşteri olanlar içinde yine bu kart sözleşme metni imzalanmasıyla birlikte basılarak adreslerine gönderilmektedir.

Bank24 bir mevduat hesap kartı olduğu için bu iki şekilde Halkbank’tan alına bilir. Bu iki seçeneğin haricinde maaş kartı olarak da kullanıldığı için çalıştığınız iş yerinin varsa anlaşması size otomatik olarak basılarak da gönderilebilir.

Elimize Geçen Halkbank Kredi Kartının Şifresini Nasıl Alabiliriz?
Cep telefonunun SMS kısmına SIFRE yaz bir boşluk bırakarak katın son 6 hanesini yaz yine boşluk bırakarak kartın arkasındaki CV kodun ilk iki karakterini gir 3404 numaraya gönder

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM