KOSGEB Kredi

Bu Devirde Yapılacak En İyi İş Modeli Hangisidir?

Bu Devirde Yapılacak En İyi İş Modeli Hangisidir?

Devir gerçekten ticaret yapmak için çok kötü, hele bu zamanda ticarete girişmek ciddi cesaret ve sermaye istemektedir. Her ne kadarda devletimiz bir çok alanda yeni girişimcilerimize maddi anlamda desteklese de yatırımcı şayet doğru iş modelini seçmez ise kısa sürede ne yazık ki işletmesinin iflasını vere bilmektedir. Peki bu devirde özellik ile sermayenizi çok fazla riske atmadan yapılacak en iyi iş imkanları nedir?

Sermaye Yapılacak İş İçin En Önemli Kriter!

Tabi bu birazda sizin sermayeniz ile alakalı bir sorunun cevabı olacak. Yani riske atacağınız para miktarı bu devirde kuracağınız iş için çok önemli bir belirleyici faktördür. Gireceğiniz iş için sadece yapılan masrafları göze almak çok yanlış olacaktır. Zira bir çok işletme bu nedenden dolayı batmıştır. Bunun nedeni ise işletmeden kuruluşun ilk ayı itibarı ile kazanç beklenmesidir. Daha çok halkın az nüfus ettiği işletmelerde bir anda kazanç sağlanmasının beklenmesi çok yanlış olur. Bu nedenden dolayı sermaye planlaması yaparken lütfen işletme gidenlerini de (çalışan elaman + kira + vergi + elektrik + su vb.) göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

İş Fikrini Nasıl Belirlersiniz?

Şimdi gelelim doğru bir iş fikrinin belirlenmesine. Size bu konuda şöyle bir şey diyebilirim, örneğin; ilçesinde üniversite olan bir kesimde tutan kafeterya sizin bulunduğunuz orta yaş gurubunun olduğu bir yerde tutmaya bilir. Bu neden ile işletmenin kurulacağı yerin konumu bu devirde kurulacak işin belirlenmesinde çok önemlidir. Şuan ne yazık ki sizin hangi il yada ilçeden bu konuyu okuduğunuzu bilmediğim için ben bu devirde kurulacak olan iş fikrine genel bakarak sizleri ona göre yönlendirme yapacağım. Dolayısı ile her kesime hitap eden bir iş fikri olması gerektiğin bilinci ile size konu hakkında yardımcı olacağım. Şimdi sırası ile sizlere özellik ile her bütçeye uygun ve her konumdaki yerlere hitap eden bir iş projesinin paylaşılmasına.

Bu Devirde Sizlere Tavsiye Edeceğim İlk Proje Çiğ Köfte Evleri Açmak!

Çiğ köfte bayiliği alarak bir işletme kurmanın nedenlerini aslında az önce sizler ile paylaşmıştım. Özellik ile marka olmuş (Tatlıses Çiğ Köfte gibi ) çiğ köfte bayiliği alarak kuracağın işte her kesime hitap edebilirsiniz. Çok düşük sermayeler ile kurulacak olan bu iş ile de ciddi rakamlarda kar elde etmeniz mümkündür. Çok fazla büyük bir kapasitede dükkan ölçülerinin de şart koşulmadığı çiğ köfte sektörüne girmek için herhangi bir ustalık belgesinin de istenilmemesi işin ayrı bir güzel yanı. Belediyelerden de rahatlık ile ruhsat alabilmeniz ise belki de işin en can alıcı kısmı. Şayet cebinizde 10 20 30 bin gibi sermaye ile iş kurmak için bir para varsa benim sizlere tavsiyem kesinlik ile çiğ köfte sektörüne girmenizdir.

Maliyeti çok daha düşüğe getirmek ve pazarda rekabette üst sıralara çıkmak için kendiniz de çiğ köfte imal edebilirsiniz, nasıl mı ? işte detaylı anlatım videomuz..

AVM’de Masaj Salonu Neden Açmıyorsunuz?

Bu Devirde Yapılacak Değişik İş Fikirleri

Bu Devirde Yapılacak Değişik İş Fikirleri

Hadi şimdi sizlere birde bu devirde kuracağınız iş modeli için farklı bir proje sunayım. Kurulacak işin aslında farklı ve ilk olması çok önemlidir. Bu neden ile yine nerede ise tüm ilçelerde yer alan büyük AVM’ler de kurulacak olan bir işten bahsetmek istiyorum. Aynı şekilde bu iş modeli de her nüfusa hitap edecek bir fikirdir. Benimde şahsen olarak deneyim ettiğim bu proje AVM’de masaj merkezi açmak olacaktır. Hele birde işinde deneyimli personel çalıştırsanız (tercihen bayan) emin olun ki aldısız ve vergisiz para basarsınız para 🙂 Sizin de yandaki alanda gördüğünüz gibi ortalama 5 metre karelik bir alan AVM’den kiralamanız yeterli olacaktır. Tabela da gözüktüğü gibi birde dakikası 2 TL deyip içeri girince en az 20 dakikası 40 TL  gibi bir müşteri çekme politikası uygularsanız bence bu devirde ciddi paralar bu iş ile kazanabilirsiniz. Ben sizlere deneyim ettiğim be her kesime hitap eden, her bütçeye uygun ve açılması için yasal herhangi bir zorluğun olmadığı bu devirde yapılacak işlerden sadece bir kaçını sundum. Artık karar vermek ve bir an önce harekete geçmek size kalmış…

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.