Hibe Kredi

Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar Var Mı? Hangileri?

Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar Var Mı? Hangileri?

Özellikle şu pandemi döneminde bir çok esnafımız ciddi ekonomik yara aldı. Yapılan zorunlu sokağa çıkma kısıtlamaları, işyerlerinin kapatılması esnafı maddi açıdan çok zedeledi. Her ne kadarda bankalar bir çok isimle kredi esnafa kullandırmış olsa da, bir çok esnafımız çekmiş oldukları kredileri ne yazık ki geri ödeyemedi. Durum bu şekilde olunca ülkemiz de milyonlarca findeks kredi notu düşük esnafımız oldu. Hatta bir çok esnafımız kredilerini ödeyemedikleri için KKB kredi notları düşmekle de kalmadı. Ne yazık ki içlerinde bir çoğu avukatlık oldukları için evlerine icra takip bildirgeleri dahi geldi. Bu zor süreçten geçen esnaflarımız ise çareyi yine bankalarda aradılar. Kısa ve uzun vadeli olarak biraz olsun maddi olarak rahatlamak isteyen bu durumdaki esnaflarımıza peki bankalar kredi veriyor mu? Veriyorsa hangi bankalar veriyor? Sicili bozuk esnaflar, bu sayfa sizin için oluşturuldu.

Sicili Bozuk Esnaf Kredi Verilecek Mi?

Bir çok esnafımızın bankalara olan borçları ne yazık ki varlık şirketlerine aktarıldı. Çok ucuz maliyetlerle esnafın kredi borçlarını satın alan varlık şirketleri, borçlu olan esnafa borçlarını kapatmaları için bir çok teklifte bulunmaktadır. Oldukça cazip seçenekler sunan varlık şirketlerin tekliflerini yerine getire bilmeniz için de yine nakit paraya ihtiyacınız olacaktır. İhtiyaç duyulan bu nakit parayı karşılamak isteyen sicili bozuklara peki bankalar kredi verecek mi?

  • Pandemi nedeni ile devlete ait 3 kamu bankası sicili bozuk olanlara kredi vermektedir. Şayet kredi notu puan değeriniz 700 puan ve üzerinde ise böylece doğrudan kredi başvurusunda buluna bilmektesiniz. Findeks kredi puan değerleri 699 altında olanlar ise kredi çekebilmeleri için en az bir tane kredi notu olumlu olan kefil getirmeleri gerekmektedir. Getirmiş oldukları kefilin kredi puan değerinin 900 yada 1000 puan üzerinden olması oldukça faydalı olacaktır.

Devlete Ait Bankalar Hangileri? Tam 8 Tane Var da bahsetmiş olduğum özellikle HALKBANK üzerinden bu kredi başvurusunda buluna bilisiniz. Bunun haricinde sicili bozuk olan esnafın bankalardan kredi kullana bilmesi bir hayli zor gibi gözükmektedir.

Peki, Türkiye Halk Bankası üzerinden sicili bozuk esnaflar kredi başvurusunda bulunması halinde ne tür imkanlardan yararlana bileceklerdir. Başvurularını nasıl yapabilirler?

Sicili Bozuk Esnafa HALKBANK Kredi Veriyor Mu?

Türkiye Halk Bankası sicili bozuk esnafa normal şartlarda işletme kredisi vermez. Fakat son yıllarda etkisini oldukça fazla gösteren pandemi den dolayı HALKBANK üzerinden siciliniz bozuk dahi olsa kredi alabilmeniz. 25.000 TL kadar kredi alabilmenizin yanı sıra, yine 25.000 TL üst limite sahip kredi kartı dahi alabilmektesiniz. Findeks KKB not ortalamanız 700 puan üzerinde ise anında onay alınarak bu imkanlardan yararlana bilirsiniz. Şayet kredi notu değeriniz 699 puan ve altıda ise yine 50.000 TL kadar çıkan krediyi kullana bilmeniz için bir umut daha vardır. Bu ise;

Herhangi bir yerde çalışan, Findeks KKK kredi notu ortalaması 700 puan üzerinden olan. En az bir tane kefil ile başvuruda bulunmanızdır.

Bu iki şekilde de pandemi döneminde bir çok esnafımız sicili bozuk dahi olsa Türkiye Halk Bankası üzerinden kredi kullanmıştır. Başvuruları anında onay alan esnafımız böylece istedikleri zaman gidip kredilerini de kullanmıştır.

blank

Sicili-Bozuk-Esnafa-HALKBANK-Kredi-Veriyor-Mu

Sicili bozuk olan esnafa bizler ilk olarak HALKBANK şubelerine bir başvuruda bulunmalarını tavsiye etmekteyiz. Şayet başvuruda bulunur, krediniz onay alırsa da aşağıdaki faiz olanaklarından yararlana bileceğinizi bilmenizi isterim.

  • Temmuz ayında HALKBANK esnafa 36 ay vadeli olarak aylık %0.81 faiz oranlarıyla kredi kullandırmaktadır. Kullandırmış olduğu krediyi belli dönemler de 6 ay ödemesiz olarak sağlamaktadır. Normal şartlar da ise 3 ayda bir ödemeli olarak esnaflara geri ödeme olanağı sağlar. Ama biz ödeme planını aylık olarak yaptık. Bunun nedeni ise 3 aylık ise 3 ile 6 aylık ise 6 ile çarparak ödemelerinizi kendiniz de hesaplama kolayca yapabilmenizdir.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 24 1.178,59 TL 28.286,17 TL
28 1.029,87 TL 28.836,53 TL
30 970,47 TL 29.114,23 TL
33 894,97 TL 29.533,95 TL
36 832,15 TL 29.957,45 TL

25.000 TL yerine banka tarafından tavsiye edilen 50.000 TL kredi kullanacak olan esnaflarımızı geri ödeme planı ise şu şekilde oluşmaktadır.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 24 2.357,18 TL 56.572,27 TL
30 1.940,95 TL 58.228,38 TL
32 1.837,10 TL 58.787,09 TL
34 1.745,57 TL 59.349,28 TL
36 1.664,30 TL 59.914,76 TL

HALKBANK tarafından bakkallar, bayiler, büfeler, kafeterya ile kadın ve erkek kuaförleri dahil olmak üzere, bütün esnaflarımıza özel farklı kredi imkanlarını incelemek için BU bağlantımızı takip edebilirsiniz.

Esnaf Destek Kredisi kapsamında HALKBANK esnaf kredilerinin şartları neler olduğunu hep birlikte inceledik. Şimdi diğer merak edilen konulara geçebilirim.

Esnaf Destek Kredisi Sicili Bozuklara Veriliyor Mu?

Sadece küresel salgın hastalıklarda değil, Devletimiz bütün ekonomik krizlerde esnafımızın hep yanında durmuştur. Bu amaç ile de yeri gelmiş faizsiz kredi sağlamıştır. Yeri de gelmiş KOSGEB üzerinden hibe desteği dahi vermiştir. Devletimizin ekseri sağladığı imkan ise düşük faizli işletme kredileri olmuştur. İlk zamanlar da her ne kadarda düşük faizli esnaf destek kredisi verilse de bir çok esnafımız bu olanaklardan ne yazık ki yararlanamamıştır. Bunun sebebi ise başvuruda bulunan nerede ise çoğu esnafımızın banka sicili puanlarının bozuk olmasıdır. Bu nedenle artık Devletimiz HALKBANK üzerinden faiz desteği sağladığı destek kredilerine tüm esnafımız başvuru yapsın diye yeni bir çözüm getirmiştir.

Getirilen bu çözümle birlikte kredi notu 700 puana kadar olan tüm esnaflarımız destek kredilerinden yararlanmıştır. Findeks kredi puan sicili 700 puan altında olanlardan ise kredi notu 800 900 puanlarda olan bir kefil istenilmiştir.

Böylelikle esnaf destek kredisi sicili bozuklara veriliyor mu? sorusunun cevabı ise kredi puanınıza ve kefilinize göre evet olmaktadır. Esnaf Kefalet Kredisi Yorumları sayfamızdan bütün esnaflarımızın kredi deneyimlerini görebilirsiniz. Sizler de şayet yaşadığınız kredi deneyimleriniz var ise bizlerle o sayfada paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Unutmayın, bilgi, deneyim ve tecrübe paylaştıkça güzeldir.

Sicili Bozuk, Kredi Notu Düşük, Kara Listedeki Esnaf Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekecek olan esnaflardan kefilden ziyade ilk olarak kredi notu sorgulanır. Findeks KKB kredi notu sorgulaması düşük olanlara ise belki bazı banklar kredi sağlar. Fakat puanı 500 altında olanlar sicili bozuk olarak fişlenir ve bankalardan kredi kullanamazlar. Hele bir de kara listede avukatlık oldu iseniz hiç bir bankadan kredi kullanacağım diye ümide kapılmamalısınız. Bu not aralıklarına sahip olanlar ancak ve ancak kredi yada kredi kartı alabilmeleri aşağıdaki şartların oluşmalarını beklemeli.

  • Kredi kartı almanız için Blokeli Kredi Kartı Kara Listede Olanlara Kesin Çözüm! de bahsettiklerimi yapmalısınız. Videomu buradan izler ve yorumlara bir göz atarsanız bir çok sicili bozuk vatandaşımızın bu şekil de kredi kartı sahibi olduğunu sizler de göre bilirsiniz.
  • Kredi sicil affının çıkmasını beklemelisiniz.
  • Devletimizin faiz destekli sağladığı esnaf destek kredilerine başvuru yapmalısınız.

Yada, kredi puanlarında iyileştirmeye KKB Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Taktikleri Nelerdir? de olduğu gitmelisiniz. Böylelikle 3 ila 6 ay içinde artan not grafiklerinden dolayı bankalar esnaflarımıza kredi imkanı sağlayacaktır. Başka türlü kredi kullana bilmenizin inanın ki mümkünatı ne yazık ki yoktur.,

blank

Sicili-Bozuk,-Kredi-Notu-Düşük,-Kara-Listedeki-Esnaf-Kredi-Veren-Bankalar

Sizlere diğer siteler gibi sicili bozuk esnafa yok şu bankalar kredi veriyor, diye aldatıcı bilgi vermeden, tamamen yaşanmış olduğum tecrübelerime dayanarak bilinçlendirmek istedim. Umarım, tüm darda kalan çok değerli esnaflarımız bu ekonomik sıkıntıda bir an önce çıkarlar. Allah, hiç kimsenin ekmeğine zeval getirmesin, sağlıcakla kalın.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet çetinkaya dedi ki:

    ben esnafkredi almak istiyorum 45tl