Hibe Kredi

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi (Ev, Tarla, Arsa, Dükkan)

Ziraat Bankası ipotekli kredi veriyor mu? Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olup da vermez mi? Elbette veriyor! Hem de konut (ev), işyeri (dükkan) ve imarlı arsa (tarlar) rehinli olarak vermektedir. Dolayısıyla size ait olsun olmasın, ismini saymış olduğumuz bu 3 taşınmazı ipotek ettirerek, Ziraat Bankası üzerinden yüksek tutarlarda bireysel ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi (Ev, Tarla, Arsa, Dükkan)

Ziraat Bankası ipotekli olarak tüketici kredisi verdiğini öğrendik. Şimdi sıra geldi akıllara gelen diğer soruların yanıtını vermeye. Bunlar neler derseniz? Öncelikli olarak Ziraat Bankası ipotekli kredinin şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Sonrasında ise, rehin edilen bu taşınmazlara ne kadar ipotekli kredi çıktığıdır. Kredi çıkması durumunda çekilecek olan en üst ipotekli kredi için bankanın uyguladığı güncel faiz oranın kaç olduğudur. Tüm bunların cevabını da merak ediyorsanız hemen ↓ bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisinin Şartları Nelerdir? Kimler Başvuru Yapabilir?

Her ne kadarda size ait olsun yada olmasın ev, dükkan yada imarlı bir arsayı rehin göstererek kredi başvurusunda bulunmuş olsanız da Ziraat Bankası ipotekli kredi başvurusunun da şartları vardır. Dolayısıyla Ziraat Bankası ipotekli tüketici kredisi kullanmak istiyorsanız, öncelikli olarak bu şartlara uygun biri olmanız gerekir. Üstelik bu şartlar sadece sizden de aranmaz. Rehin gösterilecek olan taşınmazında bazı şartlara haiz olması gerekir. Sizden ve rehin edilecek olan taşınmazdan aranan şartlar neler derseniz?

Taşınmazdan Aranan Şartlar:

 • Ev ve dükkan için ⇒ Tapu belgesine sahip olması, üzerinden herhangi bir rehin bulunmuyor olması gerekir.
 • Arsa ⇒ Satış kapasitesine sahip, üzerinden herhangi bir şer konulmuyor olması gerekir. Tek parseller arsalarda ise var ise orta/mirasçı izni/imzası gerekir.

Başvuru Sahibinden Aranan Şartlar:

 • Herhangi bir gelir belgesine sahip olması gerekir.
 • Findeks KKB skorunuzun riskli bölgede olmuyor olması gerekir.

Kimler Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvuru yapacağını gösteren şartlar bunlardır. Bu şartlara sahip olanlara peki ne kadar ipotekli kredi çıkar?

Ziraat Bankası Ev, Arsa, Dükkan İpotekli Kredi Ne Kadar Çıkar? Üst Miktar Ne Kadar?

Ziraat Bankası ev, arsa ve dükkan ipotekli bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir. Vermiş olduğu bu kredinin de amacı ise yüksek tutarlarda tüketici kredisine ihtiyaç duyanların bu finansman ihtiyacının karşılanmasıdır. Ne kadar Ziraat Bankası’ndan bana rehinli kredi çıkar diyorsanız, bunun belirleyen iki şey vardır. 1-Aylık toplam hane gelirinizin kaç TL olduğudur. 2- Rehin olarak neyin gösterileceği ve ekspertiz değerinin kaç lira olduğudur. Ziraat Bankası’ndan kaç lira ipotekli ihtiyaç kredisi çıkacağını belirleyen bu iki faktörün detayları ise şu şekildedir.

 1. Kullanılacak olan ipotekli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi, toplam hane gelirinizin %50 üzerinden olmaması gerekir.
  • Örnek: 50.000 TL, 24 ay geri ödemeli bir kredi çektiniz. Aylık taksit ödemesi de varsayalım 6.500 TL. Bu taksiti ödeye bilmeniz için 2 katı toplam hane gelirine sahip olmanız gerekir. Yani 6.500 x 2 = 13.000 TL.
 2. Rehin gösterilecek olan taşınmasın ekspertiz değerinin belirlenen belli bir miktarına kadar ipotekli kredi çıkar. Rehin edilecek taşınmazın bilir kişi değerine göre çıkacak olan kredi miktarı ise şu şekildedir.
  • Ev ⇒ %80
  • İş yeri ⇒ %75
  • İmarlı Arsa ⇒ %50

Ziraat Bankası ne kadar ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor? Bunun için 2 önemli etkeni açıkladık. Buna ilaveten bir bilinmesi gerekilen husus daha var. Bu ise BDDK tarafından alınan karar doğrultusunda kredi üst miktarına göre oluşturulacak en fazla geri ödeme vade süresidir. Buda Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisinin hane gelirine göre onayı için önemli bir unsur olduğu için onu da aşağıda yer verdim. Bu karara göre ise;

 1. 50.000 TL’ye kadar ⇒ 36 ay
 2. 50.001 TL ve üzeri ile 100.000 TL arası⇒ 24 ay
 3. 100.001 TL ve üzeri ⇒ 12 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

Şimdi bu ne anlama geliyor? Yine bunu da bir örnek ile anlatalım.

Örnek: 1.000.000 TL değerinde bir eviniz var. Size %80 olan 800.000 TL ipotekli ihtiyaç kredisi çıkar. BDDK tarafından alınan karar doğrultusunda bu miktar 100.001 TL üzerinde olduğu için en çok 12 ay vadeli olarak geri ödeme yapabilirsiniz. 12 ay vadeli olarak çıkan aylık taksit ödeme miktarı da eğer hane toplam gelirinizin %50 üzerinde değilse Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç krediniz onay alır.

Ziraat Bankası konut, arsa ve iş yeri için ne kadar ipotekli kredi veriyor, sizlere örnekleri ile hesaplama yaparak açıkladım. Tüm bu açıklamamıza rağmen bankamızın size ne kadar ipotekli kredisi çıkaracağını hesaplama yapamıyorsanız lütfen bize ücretsiz olarak yorumlarda danışınız. Danışırken de bizlere lütfen şu bilgileri iletiniz.

 1. İpotek edilecek olan taşınmanızın cinsi ve ekspertiz değeri.
 2. Aylık hane (kira, eşinizin ve hanede bulunan çocuklarınızın gelirleri vb.) gerinizin ne kadar olduğu.
 3. Kullanmak istediğiniz kredi tutar miktarı.
 4. Findeks KKB notunuzun kaç olduğu.

Bu bilgileri iletmeniz halinde Ziraat Bankası ipotekli tüketici kredinizin onay alıp almadığını, ne kadar çekebileceğinizi size hiç bir işlem ücreti almadan gün içinde geri dönüş yaparak cevaplandırırız.

Şimdi sıra geldi ne kadar çekerseniz kaç TL ödeyeceğinizin hesaplamasını yapmaya.

Ziraat İpotekli Kredi Ne Kadar Kredi Çeksem Ne Kadar Öderim?

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi ne kadar çıkar için sizlere ⇑ da tüm detaylarıyla anlattık. Şimdi burada ise sizlere bankamızın rehinli kredisi için 2 şeyden bahsedeceğiz. 1- Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisinin güncel faiz oranların kaç olduğu. 2- 100.000 TL için en fazla 24 ay geri ödemeli ipotekli kredisi için aylık taksit ödemesi ve size olan toplam maliyetinin ne kadar olduğu.

 • Temmuz 2023 tarihi için Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisinin faiz oranı 100 bin TL kadar 1 den 36 kadar tüm vadeler için aylık %1.99 oranındadır.

Güncel faiz oranına göre 100.000 TL, 24 ay geri ödeme aylık taksit ödemesi ve toplam maliyet tablosu ise şu şekildedir.

Ziraat Bankası İpotekli Kredisi Hesaplaması
Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 12 Ay 9.741,34 TL 116.896,03 TL
18 Ay 6.959,50 TL 125.271,07 TL
24 Ay 5.583,56 TL 134.005,54 TL

Toplada yer alan tutar haricinde hesaplama yapmak için ⇒ https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama/tuketici-kredisi buradaki hesaplama makinasını kullanabilirsiniz. Yada bize yine yorumlarda bunu iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Belgeler Lazım?

blank

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bunun için ilk olarak kendimin kullanmış olduğum Ziraat Mobil internet bankacılığına giriş yaptım. Herhangi bir ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında bir şey göremedim. Bunun haricinde bankanın resmi internet sayfasını da adete talan ettim. Burada herhangi bir başvuru formunu göremedim. Bunun üzerine yukarda yer alan Ziraat Bankası şubesine sizin için gittim. (Bu arada yukardaki Ziraat Bankasının şubesi hangi ilçemiz de?) Bankanın yetkilileri ile görüşmem neticesinde ipotekli kredi başvurusu için bana aşağıdaki yolun izlenmesi gerektiği bilgisini edindim.

 1. İpotek edilecek olan taşınmaza en yakın Ziraat Bankası şubelerine şahsen gidin. Taşınmaza ati en yakın Ziraat bankası şubelerine ⇐ bu adreste görebilirsiniz.
 2. Bireysel müşteriler departmanına sıra alınır.
 3. Sıranız geldiği zaman, bireysel müşteriler departmanına ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi beyan edin.
 4. İpotekli tüketici kredisi başvuru formunu doldurun.
 5. Banka çalışanına aşağıdaki belgeleri teslim edin.
  1. Gelir belgesi.
  2. İpotek edilecek ev/işyeri/arazi ait tapu belgesi.
  3. İkametgah il muhabiri. (son aya ait ödenmiş faturada olur)

Bu şekilde başvuru sonrasında işlemleriniz başlar. (Kredi kullanım limiti + ekspertiz raporunun oluşturulması.) Değerlendirme işlemi ise yukarda bahsetmiş olduğum şartlar kapsamında ele alınır. Şartlara uygunsanız ipotekli krediniz onay alır. Onay aldığı gün için de hesabınıza krediniz geçer.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında tüm merak ettiklerinizi cevapladığı düşünüyorum. Ama varsa farklı sorularınız bunları da sizler için yanıtlarım.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 22 Ortalama: 3.5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 231 YORUM
 1. Süleyman dedi ki:

  500.000 tl değerinde arazim var aylık hane gelirimin %75 i 8250. 200.00 tl kredi cekmek istiyorum 24 ay vadeye ne kadar faiz verir aylık ödemesi ne kadar olur. Kredi notum yüksek

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   10.860,84 TL aylık ödemesi olur, bu ödeme için de gelirinizden dolayı onay almaz efendim.

 2. Süleyman dedi ki:

  iyi günler 500.000 tl değerinde arazim var aylık hane gelirimin %75 i 8250 kredi notum yüksek 200.000 tl Kredi çekmek istiyorum 24 ay vadeye faizi ve aylık ödemesi ne kadar olur

 3. TARIK dedi ki:

  İyi günler benim 500 bin TL değerinde evim var ve 8 büyük baş hayvan ve 42 dönüm kuru tarlam var çks ile kredi çekeceğim bana ortalama ne kadar çıkar ve yıllık ödeme yapabilir miyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan 100 bin TL kadar 24 ay vadeli olarak vermektedir. Bu bahsetmiş olduğum bireysel kredi olmaktadır. Size tarım kredisi tarzında bir ihtiyaç var ise belirtirseniz sevinirim.

 4. Şahabettin yıldızer dedi ki:

  980bin deyerinde evim var 400bin kredi ipotekli çekerse ne kadar olur

 5. Özgür kemerci dedi ki:

  Ikı milyon degerınde kirada olan evim var kirası 5000 TL ayrı yetten iş makinası operatör lügü yapmakta ve aylık kazancım 15 bın le 20 bın TL arası dır kirada olan evimi ipotek verirsem bana ne kadar kredi cıkar bilgi verirseniz sevınırım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aylık taksit ödemesi 10 ila 12.500 TL olacak kadar kredi çıkar Özgür bey

1 21 22 23