KOSGEB Kredi

Son Yılların Gözde Mesleği Tasarım Dünyası

Son Yılların Gözde Mesleği Tasarım Dünyası

Her ne kadarda biraz el mahareti istese de kısa sürede alacağınız eğitimler neticesinde düşük sermayelerle sizler de son yılların gözde mesleği olan iç mimarlık kategorisinde olan ev tasarımı üzerine bir iş yeri kurarak çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. İster iseniz bayilik alarak girin yada kendi markanızı yaratın devletimiz tarafından da destek verilen duvar kağıtlarından tutunda gergi tavana kadar yapacağınız ev dekorasyon işinde gerçekten çok para var..

Son Yılların Gözde Mesleklerin’den Biri Dekorasyon İşi!

Daha önceleri evlerde sadece gösterişli ev mobilyaları göze çapar iken şimdi ekonomik anlamda halkımızın çoğu kısmının refaha ulaşması ile birlikte bir çok oda içi kaplamaları ön plana geçmektedir. Bunları sıralar isek sizinde kulağınıza hiç yabancı gelmeyen,

  1. Duvar kağıtları
  2. Canlı sıva kaplamaları
  3. Tavan gergi ve aydınlatmaları
  4. Doğal taşlar ile özellik ile salonlarda LCD TV arkası aksesuarlar

en başlarda yer almaktadır. Şahsen ben evimi duvar kağıdı ile canlı sıva uygulamalarını yaptıranlar içinde yer almaktayım. Sizin için yapmış olduğum bu araştırmalarda düşük maliyetler neticesinden nasıl çok ciddi kazançlar elde edildiğine değinmek istedim.

Sektör’de Ciddi Açıklar Var!

Ev hanımların gösteriş düşkünlüğünden ne yazık ki bende nasibi alanlar içinde yer almaktayım. Kim ne derse desin şayet biraz ekonomik gücünüz var ise bir de şayet kendinize ait eviniz bulunuyorsa belli bir süre sonra eviniz de ufak değişiklikler yapmamanız inanın ki sizin elinizden çıkmaktadır. Evinin güzel gözükmesini isteyen eşleriniz ne yapıp sizi bir şekilde bu göz alıcı aksesuarların yapımı için sizleri ikna edecektir. Kısa süre ikna olmuş birisi olarak evime canlı sıva ile duvar kağıdı uygulamasını yaptırdım. İnternet üzerinden yapmış olduğum araştırmalarda ham maddenin ne kadar ucuz olduğunu görünce moralim bozulmadı dersem yalan olmaz sanırım. Buna rağmen semtimiz deki aksesuarcıdan en erken 7 gün sonrası gün almak da işin bir diğer moral bozucu yanı oldu doğrusu. Şayet ben yeni bir iş kuracak olsam hele birde elimde düşük bir sermaye bulunsa kesinlik ile bu sektöre düşünmeden girerdim.

Önce Eğitim Alınız!

İlk olarak bu bol kazançlı sektöre adım atmadan önce şayet hiç bir beceriniz yoksa eğitimini almanızı tavsiye ederim. İşin eğitimi Halk Eğitim Merkezlerinden yada sektöre çıraklık ile başlayabilirsiniz. Ama bana kalır ise hiç bu uzun vadeli eğitimlere girmeden konu ile ilgili bir kaç video izleyip daha sonra bunları ilk olarak kendi evinizde uygulamanız çok daha mantıklı. Nihayetin de hem evinizi güzelleştirecek siniz hemde çok güzel bir meslek sahibi olacaksınız.

Ben bu sektörde iki işi yapabileceğime kendime açıkçası güveniyorum. Bunlardan ilki canlı sıva uygulaması, bir diğeri de kuşkusuz ki duvar kağıdı uygulaması. İkisinin de ham maddeleri sipariş üzerine gelmektedir. Yani elinizde bir katalog olması müşteriyi ikna etmek için yeterli olacaktır. Binlerce TL harcayarak stok yapmanıza hiç gerek yok.

Canlı Sıva Uygulaması Nasıl Yapılır?

Şayet ev tasarım işine benim sizlere tavsiye ettiğim canlı sıva ve duvar kağıdı işi ile girecek iseniz sizlere videoları ile bahsettiğim uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır. Canlı sıvalar İnternet üzerinden bir çok adreste mevcuttur. Yardımcı malzeme olarak bir cam mala ile boş bir kova olması yeterlidir. Tüm sermaye tutarı en fazla 15 TL 🙂 ne kadar güzel dimi. Daha sonra müşterinizin talebi doğrultusunda katalog üzerinden beğendiği motifi sipariş yapıp hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama için yeterli miktarda satın aldığınız canlı sıvayı boş bir kovaya öncelik ile boşaltınız. Daha sonra ise almış olduğunuz ürünün üzerinde belirtilen ölçüde su ilave edip belli bir süre ( 10 dk ) karıştırınız. Yaklaşık olarak yine bir 5 dakika kadar da sıvanın suyu emmesini bekledikten sonra cam mala ile ince olacak şekilde müşterinin istediği alana sürmeniz yeterli olacaktır.

Konu Videosu

Konu videosunu da izledikten sonra aslında ne kadar işin kolay olduğunu sizde görüp bana hak vereceksiniz.

Duvar Kağıdı Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Duvar kağıdı uygulaması

Duvar kağıdı uygulaması

Duvar kağıdı uygulaması da en az canlı sıva kadar kolay bir iştir. Sizler için sağ tarafta kendi evim de yapılan uygulamaya ait bir resim paylaştım. İşin tüm püf noktası aslında tek bir karede yer almaktadır. Bunda da yine bir katalog ile müşterinizin istediği renk ve modelde duvar kağıdınızı temin ettikten sonra bir fırça ve ağaç tutkalı ile işe başlayabilirsiniz. İlk olarak odanın ölçülerine göre duvar kağıtlarını kesmeniz gerekmektedir. Sonrası da ise uygulama yapacağınız vakit sürme şartı ile kağıdı fırça ile ağaç tutkalını sürüp duvara yapıştırmanız gerekecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta duvar kağıdını sürmüş olduğunuz zemin temiz ve kuru olmasıdır. Son olarak ise duvar kağıdını düzgün bir şekilde yapıştırdıktan sonra içinde kalan havasını almanız gerekir. Bunu bir düz ama yumuşak tavsiyen sünger ile yapabilirsiniz. İlk etap da biraz hava balonları kalmış olsa da güvenin bana bir gün sonra hiç bir şeyin kalmadığına sizlerde şahit olacaksınız.

Açılış Giderlerinizi Devletten Karşılayabilirsiniz

Her ne kadarda açılış giderleriniz için çok fazla bir sermayeye ihtiyaç duymasanız da ileri ki dönemlerde işinizi büyütmek için bize sorar iseniz devlet ile işbirliği içinde olmanız gerekir. Bunun için şayet sizlere kısa ama öz olarak tanıttığım bu sektöre girecek iseniz yolunuza kesinlik ile Yeni Girişimcilik Destek Programı ile başlayıp devam etmelisiniz. Nihayetinde belirtiğimiz iş alanı KOSGEB desteklenen sektörlerde aşağıdaki NACE kodu ile alenen desteklenmektedir.

Tasarım İç Mimarlık KOSGEB NACE destek Kodu

Tasarım İç Mimarlık KOSGEB NACE destek Kodu

 

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    Benim hic sermeyam yok ama is kafama yatti kosgebin destegi var yazmisinuz ben bu isi nasil yapabilirim