Hibe Kredi

Kayıpsız En Karlı Avro Dolar Bozdurma Yerleri Nerelerdir?

Kayıpsız En Karlı Avro Dolar Bozdurma Yerleri Nerelerdir?

Bugün elimde olan 400 avroyu bozdurmak için gittiğim İş bankası şubesinde yaklaşık olarak 152 lira kayıpsız olarak en karlı şekilde nasıl Euro Türk lirasına çevireceğimi öğrendim. Sadece ekstradan ayırdığım 20 dakika sure ile 7.12 liradan bozulacak olan 400 avrom 7.38 liradan TL’ye çevirdim. Bu yöntem Amerikan USD yani dolar içinde geçerli olacağı için hiç boşuna kuyumcular dahil bankacılara avanta yedirmeyin derim. Tabi bozulacak olan döviz miktarı arttıkça aradaki kaybınız çok daha fazla artacağı için birazdan sizlere bahsedeceği yöntem dahilinde bozdurma işlemi sağlamanızı tavsiye ederim.

Kayıpsız olarak birikmiş olan dövizlerinizi Türk lirasına çevirebilmek sizin elinizde!

Kuyumcuların ve bankaların dolar yada avro bozumunda ne kadar çıkarcı olduğu bugün bizzat şahit oldum. Elimde olan 400 avroyu bozdurmak için kuyumcuya gittiğimde normal alış kuru 7.38 olan avroyu kuyumcular 7 liraya almaya kalktı. 1 avroda 38 kuruşluk fark bana yuh dedirtti. Düşünsenize 1000 avroda 380 lira kar elde ediyorlar. Tabi meblağ artıkça bu kar payı da artıyor. Para bak kar payına bak! Tabi bu kar payı bankalarda da neredeyse aynıydı. Gitmiş olduğum İş bankası gişesi de avroyu 7.12 liradan bozma teklifinde bulundu. Şayet bulunduğunuz il yada ilçede döviz bürosu yoksa hiç üşenmeyin dediğim yöntemi uygulayın ve 0 kayıp ile birikimlerinizi TL çevirin.

İnternet bankacılığı ile en az %7 karlı dolar bozdurma imkanı bulabilirsiniz

Bankacılık hayatının her alanında yer alan İnternet yatırım sektöründe de anlık olarak faaliyet göstermektedir. Kredi kartı limit yükseltme işlemleri dahil olmak üzere neredeyse tüm bankacılık işlemlerin yer aldığı İnternet bankacılığında çok kolay bir şekilde anlık olarak dolar alabilir veya biriktirmiş olduğunuz avroları anında Türk lirasına çevirebilirsiniz. En hızlı yer olarak bu çevirimi yapan yer bu neden ile hiç şüphesiz İnternet bankacılığıdır. Üstelik BDDK tarafından sürekli olarak sistemler kontrol altında yer aldığı için kesinlik ile kayıpsız olarak dolar yada avro bozdurma garantisini yaşarsınız. Ben bugün bu sayede hiç zarar etmeden birikmiş olduğum 400 avromu ne kuyumcuya nede bankacılara avanta vermeden neyse hakkı bozdurmanın sevincini yaşıyorum. Sizlerde herhangi bir bankanın İnternet bankacılığını kullanarak bu güzel ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız ? ihtiyacınız olan şeyler nelerdir ? hemen isterseniz işe koyulalım..

İnternet Bankacılığı Hesabınız Olması Gerekmektedir

İşlemi yapacağınız bankaya ait bir İnternet bankacılığı cep şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi ister bankanın bireysel müşteriler departmanlarından isterse yine bankaya ait cep uygulaması veya resmi İnternet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Geçici veya tek kullanımlık olarak verilen İnternet bankacılığı şifresini alabilmeniz için ise,

 1. Mutlaka bankaya ait bir vadesiz mevduat hesabı
 2. Aynı bankaya ait açılmış olan bir yatırım (USD veya Avro) hesabınız

olması gerekmektedir. Şayet bunları temin ettiyseniz işiniz oldukça basit. Şimdi yapmanız gereken dolar yada avro bozdurmak istediğiniz bankaya gidiniz.

Kayıpsız olarak en hızlı dolar avro bozduran yerler

Kayıpsız olarak en hızlı dolar avro bozduran yerler

Oradan vezne sırası alınız, daha sonra elinizdeki dövizleri kendinize ait olan yatırım hesabına aktarılmasını isteyiniz. İşleminiz gerçekleştikten sonra şayet bankanın İnternet bankacılığı uygulamasını cep telefonunuza benim gibi daha önce indirdiysek hiç sıradan çıkmadan hemen yatırımlar menüsünde hesabınıza geçen dövizi Türk lirasına çeviriniz ve veznedeki banka görevlisini mevduat hesabınızda ki Türk lirasını çekmek istediğinizi belirtiniz. Döviz bozdurma işlemi o anki kura göre anlık olarak sağlandığı için banka görevlisi mevduat hesabınızdaki Türk lirasını alında görecektir. Sonrasında ise hiç kayıpsız olarak bozdurma işlemini gerçekleştirmiş olur ve paranıza kavuşmuş olursunuz. Biliyorum kuyumcular bu haberime çok kızacak ama zaten oldukça iyi gelir elde ediyorsunuz.! Hiç kusura bakmayın da biz emekçiler bu paraları hiçte kolay kazanmıyoruz..

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 6 Ortalama: 3.5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. ahmet dedi ki:

  “hiç üşenmeyin dediğim yöntemi uygulayın ve 0 kayıp ile birikimlerinizi TL çevirin.” bu ifadeniz yanlış olmuş. banka komisyonunu alarak bozar ama o komisyonu kurun içine gömer ve sazanlar farketmez yazın daha iyi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Banka şubelerinden yapılan işlemlere göre bahsetmiş olduğum yöntem çok daha iyi olduğunu sizde kabul ediyorsunuz sanırım. Ayrıca, kurda BDDK kontrolünde olduğu için bankalar bir müdahalede bulunamaz.

 2. anıl dedi ki:

  merhaba, anlamadığım bir meramım var. malum döviz alım satımında %1 gibi korkunç bir vergi oranı mevcut. peki ben euro olarak bulunan paramı dolara direkt çevirebiliyor muyum. yoksa önce tl yapıp o şekilde mi dolar alabilirim. bu durumda 2 defa %1 vergi kesilmez mi. kafamda deli sorular