Hibe Kredi

5/24 veya 7/24 Döviz Alım Satımı Yapan Bankalar

5/24 veya 7/24 Döviz Alım Satımı Yapan Bankalar

Döviz kurlarından ciddi gelir elde etmek istiyorsanız mutlak suret ile mesai saatleri dışı olan günler dahil olmak üzere 7/24 yada 5/24 işlem yapabileceğiniz bir banka ile çalışmanız gerekmektedir. Bunun en büyük nedeni hiç şüphesiz ki özellik ile dolar ve avro kurlarındaki hareketliliğin en çok hafta sonraları ile gece saatlerinde yaşanmasıdır. Bu ve buna benzer bir çok nedenden ötürü sizlere haftanın her dakikasında yanınızda olup döviz bozan bankaların hangileri olduğunu listeledik.

7/24 Döviz Alım Satımı Yapan Bankalar Hangileridir?

Haftanın her saati döviz alıp satımı yapan bir çok banka mevcuttur. Ancak bu bankalar sizin düşündüğünüz gibi 24 saat açık değillerdir. Sadece kendilerince oluşturdukları İnternet bankacılığı faal tır.Bu şekilde olunca da 7/24 çok rahat istediğiniz gün dolar yada avro veya başka bir para birimini Türk lirasına çevirebilir, yada mevcut yerli paranızı istediğiniz döviz alımı için kullana bilirsiniz. Sizlere 5/24 dahil olmak için bu olanakları sağlayan bankalar başlıca,

 1. Türkiye İş Bankası
 2. Akbank A.Ş.
 3. Garanti bankası
 4. Denizbank
 5. Türkiye Halk Bankası

yer almaktadır. Ayrıca bu bankalara ait İnternet bankacılığı ile kayıpsız en karlı Avro Dolar bozdurma yerleri olarak işlem sağlaya bilirsiniz.

5/24  7/24 Döviz Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Günün istediğiniz vakti döviz alım satımını biraz evvel belirtmiş olduğumuz bankaların İnternet bankacılıklardan  sağlaya bilirsiniz. Ancak bunu yapa bilmeniz için bir kaç işlemi daha önceden gerçekleştirmeniz gerekir. Sırası ile önceden yapmanız gereken işlemler şu şekildedir.

 • İlk olarak işlem yapmak istediğiniz bankaya ait bir vadesiz mevduat hesabı açtırınız. Bu işlemi yapmak için banka şubesi bireysel müşteriler departmanına gitmeniz yeterli olacaktır.
 • Yine aynı departman kanallarını kullanarak hangi para birimi ile işlem yapacaksanız o para birimi için döviz hesabı açtırınız.
 • Tekrar başka bir departmana ihtiyaç duymadan aynı departmandan İnternet bankacılığı için tek kullanımlık şifre alınız.
 • Tüm bunları sağladıktan sonra şayet USD yada Euro alacaksanız açtırdığınız banka mevduat hesabına Türk lirası yatırınız.
 • Yada Euro veya USD bozduracak sanız da yine banka gişelerini kullanarak hesabınıza bu para birimlerini yatırınız.
 • Daha sonra İnternet bankacılığına giriş yapınız. İşlemleri aşağıdaki gibi gerçekleştirin.

İnternet Bankacılığına Giriş Yapılarak Döviz Alım Satım Yapılması

Şubeden tüm bu bahsettiğimiz işlemleri gerçekleştirdikten sonra hiç sıradan dahi çıkamadan döviz bozdurup çekebilirsiniz. Yada tam tersi işlemi gerçekleştire bilirsiniz. Bunu hızlı bir şekilde yapmak için işlem yapacağınız bankaya ait İnternet bankacılığı mobil uygulamasının daha önceden cep telefonunuza kurulu olması çok önemlidir. Bankalara ait mobil uygulamaları https://play.google.com/store/apps?hl=tr adresinden indire bilirsiniz. Daha sonra bankanın uygulamasına giriş yaptıktan sonra menüden döviz alım satım sekmesini bulmanız gerekir. Menüde ilgili alana ulaştıktan sonra işlemlerinizi aşağıdaki video da olduğu gibi gerçekleştire bilirsiniz.

Bankamatikler Üzerinden Döviz Alım Satım İşlemi Yapabilirsiniz!

Artık İnternet bankacılığından döviz alıp satmak için illaki banka şubesine gidip Türk lirası yada USD veya Euro yatırmanız şart değil. Bu işlemlerinin aynısını tüm banka ATM’leri üzerinden de kolaylıkla gerçekleştire bilirsiniz. Hatta 7/24 almış olduğunuz dövizleri dahi yine istediğiniz zaman bankaya ait ATM istasyonlarından çekebilirsiniz. Son olarak sizlere döviz işlemleri için ufak ama en az %5 kar edeceğiniz bir uyarıda bulunmak istiyorum. İnternet bankacılığında kurlar daima sizin lehinizedir. Bu neden ile banka şubeleri açık dahi olsa lütfen döviz alım satım işlemlerini İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirin.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. İlhan yıldız dedi ki:

  Mesai saatleri dışında kar marjı uygulamayan ve kar marjı düşük olan banka arıyorum

 2. mahmut y dedi ki:

  Türkiye Finans dan Target sistemi yani TFX ile işlem yapabilirsiniz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Detaylı destek bilgilerinizi bekliyoruz.

 3. Kadir Taşçı dedi ki:

  mesai saati dışında bu bankalar makası çok açıyorlar. örnegin halk bankası; 380-384 iken altın gr, mesai dışında 370-400 yapılyor. Bu durmda nasıl bozduracağız.

 4. Para dedi ki:

  En AZ makas aralığı AZ olan HSCB dir
  Ama makas araliğiaz olan 5/24 Islam yapa bilecek uygulama hangisidir