Hibe Kredi

Gübre Tohum Yem Mazot Şimdi Al 12 Ay Sonra Hasatta Öde!

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gübre, tohum, yem ve akaryakıt (benzin mazot) gelmektedir. Gübre, tohum, akaryakıt ve yem için de ciddi şekilde parasal kaynakta ayırmak zorundalardır. Hatta ekonomik gücü yerinde olan çiftçilerimiz sürekli arttan gübre, tohum ve yem üzerin den zarara uğramamak için ihtiyaç fazlasını da alıp stok yapmaktadır. Halbuki elinizdeki canlı parayı bir yıl sonraki ihtiyacınız olacak gübre, tohum veya yem için bağlamanıza lüzum da yoktur! Neden derseniz, 2022 fiyatlarında ihtiyacınız olan gübre, tohum ve yem alımlarını şimdi yapıp, ödemelerini bir sonraki hasat döneminde (2023) başlayabilirsiniz.

Gübre Tohum Yem Mazot Şimdi Al 12 Ay Sonra Hasatta Öde!

Tarfin Tarım A.Ş. tarafından Türkiye genelinde bulunan 1.186 bayi ağı ile gübre, yem, mazot ve tohum alımlarına şimdi al 12 ay sonra ödeme kampanyası başlatılmıştır. Kampanya kapsamında ise Fibabanka ile anlaşma sağlanmıştır. Tohum, yem ve gübre alımları için kullandırılacak krediden de masraf alınmamaktadır. Kefilsiz ve ipoteksiz olarak verilen bu krediye peki nasıl başvuru yapabilirsiniz? Başvuru yapacak olan çiftçilerimizden ne gibi şartlar aranmaktadır.

Tarfin Nedir? Ne İşe Yarar? Hangi Şehirlerde Var?

Tarfin nedir? Tarfin Tarım A.Ş Türkiye genelinde 81 il ve 1100 den fazla yetkili satış bayisi olan çiftçilere uygun fiyata tarımsal ürün satışı yapan bir firmadır. Ne işe yarar? Oluşturmuş olduğu güçlü ağ yapısı ile anlaşmış olduğu finansman kuruluşları aracılığı ile çiftçilerimize uygun geri ödeme seçenekli tarımsal ürün pazarlar. Hangi şehirlerde var? Bunu da sizlere tablo halinde bayilik sayısı ile birlikte yer veriyorum.

BAYİ İL BAYİ SAYISI BAYİ İL BAYİ SAYISI
Edirne 45 Kırklareli 23
Tekirdağ 20 İstanbul 5
Kocaeli 3 Yalova 1
Sakarya 11 Bursa 37
Balıkesir 50 Çanakkale 24
İzmir 50 Manisa 43
Bilecik 5 Sakarya 11
Bolu 5 Zonguldak 3
Kastamonu 16 Karabük 3
Bartın 3 Zonguldak 3
Düzce 4 Eskişehir 14
Ankara 47 Çankırı 24
Kastamonu 16 Sinop 12
Samsun 54 Amasya 57
Çorum 83 Kırıkkale 30
Yozgat 38 Kırşehir 7
Konya 127 Antalya 19
Burdur 5 Denizli 36
Muğla 7 Aydın 16
Afyonkarahisar 65 Uşak 19
Karaman 8 Mersin 25
Nevşehir 10 Tokat 71
Ordu 32 Giresun 29
Trabzon 6 Rize 6
Artvin 4 Ardahan 9
Kars 35 Iğdır 9
Ağrı 21 Van 18
Bitlis 5 Siirt 3
Şırnak 3 Mardin 30
Hakkari 1 Osmaniye 10
Gaziantep 29 Kahramanmaraş 43
Adıyaman 10 Sivas 35
Malatya 9 Tunceli 2
Tokat 71 Erzurum 43
Erzincan 17 Bingöl 3
Muş 13 Batman 9
Adana 45 Hatay 19
Kayseri 21 Aksaray 22
Kütahya 23 Diyarbakır 31
Elazığ 14 Şanlıurfa 94
Kilis 3 TOPALAM BAYİ : 2.297

Tarfin resmi internet sayfasında https://tarfin.com/satis-noktalari bu adres aracılığı ile en güncel bayi sayısını sizler de harita üzerinden görebilirsiniz. Fakat resmi sitesi dahil olmak üzere mobil uygulamasından bile mevcut bayilerin açık adresleri yer almaktadır. Bu nedenle size en yakın Tarfin satış adresini öğrenmek için bize lütfen yorum da açık adresinizi yazın, biz sizin için bulalım.

Tarfin nedir? Ne işe yarar? Hangi illerde satış noktaları var. Sizin için paylaştık. Şimdi sıra geldi bu harika kurumun veli nimetlerinden yararlanacaklardan neler arandığına.

Tarfin Kredi Kullanma Şartları Nedir? Neler İsteniliyor?

Tarfin tarımsal alanda ihtiyaç duyacağınız gübre, mazot, tohum yada yem alımları için sizlere vadeli ve peşin alım imkanı sunmaktadır. Peşin alımlar için parayı veren düdüğü çalar hesabı herhangi bir şart aranmamaktadır. Ama iş vadeliye gelince Tarfin sizden bazı şartlar arar. 3 yada hasat dönemi (12 ay sonra) ödemeli taksitli olarak (kredili) satışlarında aramış olduğu şartların en başında ise işletme numaranızın olmasını ister. ÇKS belgesini çıkartarak elde edeceğiniz bu şartı sağlamanız halinde ise ikinci olarak Findeks KKB skorunuzu sorgular.

Findeks KKB notunuzun da en az 1200 puan ve üzeri olmasını ister.

Kefilsiz ve ipoteksiz olarak hasat ödemeli gübre, mazot, yem yada tohum kredisi kullanacaklardan diğer başvuru esnasında sorguladıkları şeyler ise şunlardır.

 • Tarım dışında geliriniz var mı?
 • Küçükbaş hayvan sayınız.
 • Büyükbaş hayvan sayınız.
 • Ürünlerinizi kime satıyorsunuz.
 • Kendi mülkünüz olan kaç dönüm yer var.
 • Kendi mülkünüz olmayan kaç dönüm yer var.
 • Kaç adet tarım kartınız var.
 • Bir tarım sezonunda gübre, tohum, ilaç, yem, mazot vb. tarım girdisi alımlarınız için kaç bin TL alışveriş yapmaktasınız.

Bunun gibi ilave olarak kredi kullanacaklara sorgular sistem tarafından sorulur. Özellikle Findeks KKB notunuz düşük ise onay almasın için de bir hayli önem arz eder.

Tarfin Hasatta Öde Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Banka İle Çalışıyor?

Tarfin gübre, tohum, yem, mazot ve tarım ekipman alımlarını vadeli ve peşin olarak alım imkanı sağlar. Taksitli alım için ise çiftçilere 3 ay yada 6 ay ödemesiz, hatta hasatta öde olanakları sunar. Kredili olarak sunmuş olduğu bu imkanlar için ise o sene için farklı bankalar ile müzakere eder ve protokol imzalar. 2022 sene için ise bu kapsamda anlaşmaya varmış olduğu banka ise Fibabanka tır. Bundan dolayı da Tarfin ürünlerini kredili alacaklar için sunulan iki seçenekten bir tanesi Fibabanka üzerinden geçer. Diğeri ise; Tarfin uygulaması üzerinden yapılanıdır. Her iki şekilde de Tarfin ürünleri vadeli olacakların yapmaları gereken ise şu şekildedir.

Fibabanka:

 • Fibabanka kredi başvurusu için sadece Findeks KKB notuzu değerlendirmeye alır. Bu nedenle cep telefonunuzdan TARFIN yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı girip bu mesajı 3422 numaraya göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuzun neticesi ise 4 dakika içinde cep telefonuna gelir.

Fibabanka SMS üzerinden yapmış olduğunuz Tarfin alışveriş kredisi onay almasıyla izleyeceğiniz yol ise şu şekilde olur.

 • En yakın Tarfin bayisine giderek ihtiyacınız olan tarımsal ürünü belirleyin.
 • Bayiden gerekli olan evrakların imzalamasını gerçekleştirin.

Hepsi bu kadar. Fibabanka SMS aracılığı haricinde başvuru yapacaklar için ise sistem Tarfin tarafından şu şekilde ilerlemektedir.

 1. Tarfin Mobil uygulamasını cep telefonunuza indiriniz. Buradan indirebilirsiniz.
 2. Size en yakın Tarfin satış noktasını bulmak için cihaz konumuzu açın uyarısına tamam deyin. blank
 3. Profil bölümünde iletişim, kimlik ve işletme bilgilerinizi giriniz. Son olarak kaydet deyin. blank
 4. Ana sayfa tuşuna basın, satın almak istediğiniz ürünü belirleyin. blank
 5. Fiyatlarını görmüş olduğunuz markasına göre seçimini yapın. blank
 6. Hasat ödemeli almak için geri ödeme seçeneğini vadeli olarak seçin. blank
 7. Miktar, ekilecek ürün ve ekilecek ürüne göre geri ödeme tarihini seçin. Daha sonra DEVAM ET deyin. blank
 8. Daha sonra sistem sizlerden yukarıda şartlarda bahsetmiş olduğum soruları soracaktır. Bu sorular nelerdi?
  1. Tarım dışında geliriniz var mı?
  2. Küçükbaş hayvan sayınız.
  3. Büyükbaş hayvan sayınız.
  4. Ürünlerinizi kime satıyorsunuz.
  5. Kendi mülkünüz olan kaç dönüm yer var.
  6. Kendi mülkünüz olmayan kaç dönüm yer var.
  7. Kaç adet tarım kartınız var.
  8. Bir tarım sezonunda gübre, tohum, ilaç, yem, mazot vb. tarım girdisi alımlarınız için kaç bin TL alışveriş yapmaktasınız.

8 adımda istenilen bilgileri de girdikten sonra kredili olarak Tarfin alışveriş işleminiz sisteme girilmiş olacaktır. En kısa sürede de size başvurunuzun neticesi SMS olarak gelecektir. Başvurunuz hakkında bilgi yada ola ki destek almak için ise 0-850-346-81-82 numarayı arayabilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.