Hibe Kredi

En Çok Doğuran Kuzulayan Koyun Cinsleri Hangileridir?

En Çok Doğuran Kuzulayan Koyun Cinsleri Hangileridir?

Küçükbaş hayvancılık denildiği vakit hiç şüphesiz ki herkesin aklına koyun gelmektedir. Sütünden ziyade etinden verim alan çiftçilerimiz koyunculuk yapmaya başlamadan önce küçükbaşın kuzulama özelliklerini dikkate alır. Hali ile bizce de koyunun doğurma sayısını ele almak çok önemlidir. Şimdi ezberleri bozarak yerli romanov cinsi koyuna alternatif 1 yılda tam 5 kuzulayan koyun cinsini tanıtacağız. İşte karşınızda Türkiye ‘de en çok doğuran koyun cinsi.

En Çok Kuzulayan Koyun Irkı Hangisidir?

En çok kuzulayan koyun cinsi

En çok kuzulayan koyun cinsi

Girişimci bir çiftçimiz tüm ezberleri bozarak getirmiş olduğu 100 koyundan 14 ayda tam 500 kuzu aldı.! İnanılır gibi değil dimi? ama inanın ki tüm bu söylediklerimiz doğru. Daha önce tekstil işi ile uğraşan ancak iflas eden Bursa’daki bir vatandaşımız hayvancılığa girmeye karar verdi. Küçükbaş hayvancılık da doğurganlığın öneminin farkında olan Bursalı vatandaşımız Mustafa AYDIN yapmış olduğu araştırmalar neticesinde UKRANYA ‘dan Romanov cinsi koyun getirtti. Yerli Romanov cinsi koyunlara göre çok daha fazla doğum yapan bu ırk 14 ayda iki defa doğrum yaparak sahiplerine 5 tane kuzu veriyor. Bursalı çiftçimizin yaşamış olduğu deneyimlere göre ise Ukrayna’dan gelen bu Romanov cinsi koyunlar 14 ayda iki defa doğum yapıyor ve üçüz yada dördüz olarak kuzuladığını belirtmektedir.

Romanov Koyun İthalatı Nasıl Yapılır Diyorsanız?

En çok doğuran koyun cinsi burada

En çok doğuran koyun cinsi burada

Bursa ‘da çiftçilik yapan Mustafa AYDIN artık taleplere yetişemediğini belirtti. Yurt dışı ithalatından ise yerli olarak ithalat yapacaklar için çok büyük bir kaynak oluşturan bu çiftçimiz üretmiş oldukları Ukrayna kökenli Romanov cinsi koyunları iç piyasaya pazarlamaktadır. Kuzu olarak pazarlama yapan Mustafa AYDIN siparişlerin karşılıklarını en erken 4 ay önceye sıra verebilmektedir. Bu cins koyun almak isteyen ülke geneline ithalat yapan Mustafa AYDIN ‘ın iletişim bilgilerini sizler için araştırma yaparak ulaşma şansını yakaladık.

 • Adres: Mustafa AYDIN, Hakimin Çiftliği Gölbaşı Köyü KESTEL / BURSA
 • Cep Telefonu: 0-539–867-32-02
 • Sosyal Medya Sayfası: Facebook Adresine buradan ulaşa bilirsiniz.
 • YouTUBE kanalında çiftliğe ait videoları buradan izleye bilirsiniz.
 • UKRANYA ‘dan romanov koyun cinsi ithalat yapmak isteyenler +38 093 109 93 93 numaraları araya bilirler.

Kuzulara ait video

Normalde çiftçilerimiz tarafından ramanov cinsi koyunların en az 2 en çok 6 kuzu verdiği bilinmektedir. Ancak Ukrayna’dan gelen bu cins koyunlar 14 ayda iki defa doğurması özelliğinden dolayı dördüz veya beşiz doğurarak size 8 veya 10 kuzu vere bilmektedir. Sahibini zengin eden özelliğine sahip bu koyun cinslerinden sizlerde vermiş olduğum irtibat numaraları üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Romanov Cinsi Koyun Fiyatları Ne Kadar?

Doğum makinesi olarak da bilenen UKRANYA ramanov cinsi koyunların fiyatları yaşlarına göre değişmektedir. Sürü yönetimine uygun olan bu cins koyunlar günde 12 ile 13 km kadar yürüye bilme özelliğine de sahip olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca normal cins koyunlara göre etinin de kokmuyor olması ilerleyen dönemler de bu cins koyunlara ilgiliyi fazlası ile arttıracağını, dolayısı ile de biraz sonra sizlere belirteceğimiz fiyatların ileri ki dönemler de artacağını da belirtmek isteriz. İşte UKRANYA romanov koyun cinsinin fiyatları,

 • UKRAYNA Romanov koyun fiyatları 120 ile 190 dolar arasında yer almaktadır.
 • Türkiye Romanov koyun fiyatları ise kuzu olarak alır iseniz 600 ile 1000 lira, 2 yada 3 yaşında koyun olarak almak isterseniz ‘de 1700 ile 2.100 TL arasında yer almaktadır.

Direk Ukrayna üzerinden romanov koyun ithalatı yapmak istiyorsanız aşağıdaki irtibat numaralarını değerlendire bilirsiniz.

 • Whatsaap: 0-532-176-90-90
 • Telefon: +38 093 109 93 93

blankblank

Bizim üzerimizden de ÜCRETSİZ olarak ticari mesajlarınızı isterseniz bıraka bilirsiniz.!

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. mikail baysal dedi ki:

  merhaba bu koyuna hayvan başına kadar kredi çıkmaktadır?

 2. Leyla dedi ki:

  Merhaba bende hayvancığa girmek istiyorum param çok az yardımcı olurmusunuz

 3. Leyla dedi ki:

  Merhaba kiralık yer buldum destek olursanız girişmek istiyorum hayvancılığa

 4. ALİ köse dedi ki:

  Fabrikada çalışıyorum ama artık kendi işimi yapmak istiyorum hayvancılığı seviyorum bu koyunları nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 5. Mehmet çetinkaya dedi ki:

  geri ödemesiz küçükbaş hayvan lari