Hibe Kredi

Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks kredi notu ile tanışmış olanlar, muhtemelen bankalardan kredi çekemeyen bireyseller ile ticari vatandaşlarımızdır. Bunun nedeni olarak KKB kredi notu değerinin düşük olması birçok şahıs için TC kimlik No ile mevcut notun nasıl öğrenilmesi gerektiğinin ilgi odağı haline gelmiştir.. 9 TL gibi bir ufak bir bedel ile özellik ile cep telefonlarınız ile sorgulama yapmak isteyenler için basit seçenekler sunduk.

Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankacılık işlemleri dahil olmak üzere hayatımızda bir çok işlem TC kimlik No su üzerinden sağlanmaktadır. Fatura ödemeleri yada vergi borçları der iken kişisel bilgilerin yer aldığı tüm işlemler için T.C. kimlik numaranız en önde aranan numaralar içinde gelmektedir. Bir çoğumuzun ezbere olarak bilmiş oldukları T.C. No yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlın numarası bireye doğar doğmaz olarak verilmektedir. Kesinlik ile hiç bir ayrım edilmeksizin olarak tahsis edilen bu numaralar artık yeni nesil ehliyetlerimiz üzerinde de mevcuttur. Bu numara üzerinden yani TC kimlik no ile kredi notu sorgulama işlemleri bir çok yol ile yapılmaktadır. Bunlar daha öncede belirttiğim gibi ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir sizlere detaylı bir şekilde anlatmıştım. Şimdi ise TC No ile hiç bir yere minnet etmeden sadece 8 TL ile 9,5 TL arasında şahsınıza ait skorun sorgulamasının nasıl yapılacağından bahsedeceğim.

Cep Telefonlarınız İle Kısa Mesaj Atarak Sorgulayabilirsiniz

TC no ile kredi notu değerinizin öğrenilmesinin en pratik yolu bizce mobil üzerinden yapılmaktadır. Hattınız ister Avea olsun ister ise Turkcell yada Vadofone TC No ile bu değeri en fazla 9 TL karşılığında anında öğrenebilirsiniz. T.C. ile yapacağınız cep telefonları ile sorgulamalarda telefonunuz marka ve modeli hiç önemli değildir. Sadece karşı tarafa kısa mesaj atma özelliği olması yeterlidir. Şimdi bunun nasıl yapılacağından resimli bir şekilde sizler ile paylaşmak istiyorum.

 1. Öncelik ile ilk olarak cep telefonlarınızın kısa mesaj atma alanına giriniz.
 2. Şimdi ilk olarak T.C. kimlik numaranızı yazınız.
 3. Daha sonra bir boşluk bırakarak sadece doğum yılınızı giriniz. Örnek: 1980
 4. Son olarak ise oluşturduğunuz bu mesajı 1112 numaraya gönderiniz.
TC no ile KKB sorgulama

TC no ile KKB sorgulama

Yukarıda örnek olarak nasıl mesaj bölümüne girmeniz gerektiğini kendim sizler için bizzat yaptım. Daha önceleri sadece Vadofone bu uygulamayı kabul eder iken şimdi tüm operatör hatlar T.C. No ile sorgulama işlemlerini desteklemektedir. Bu benim sizler için uygun gördüğün en kolay kimlik numarası ile sorgulama yöntemi idi. Şimdi daha ucuz ve çoklu T.C. numaraları kullanarak nasıl sorgulama yapabileceğiniz den bahsedeceğim.

T.C. No ile çoklu sorgulama tavsiyem

Daha çok ticari hayat içinde esnaf olan vatandaşlarımız için önerdiğim bir sorgulama yöntemidir. Bundan da yine müşterinize ait olan T.C. kimlik No sunu sisteme girerek yapıyorsunuz. Çoklu bir şekilde paket aldığınız için bunun bedeli size nerede ise yarı yarıya gelmektedir. Findeks bu amaç ile esnaflarımıza sunmuş olduğu paketleri sorgulama sayısına göre oluşturmuştur. Kurum tarafından oluşturulan bu paketler yıllık bazda verilmektedir. 10 rapordan tam 10.000 rapora kadar yapabileceğiniz sorgulama imkanları için oluşturulan paketler ve güncel fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • Senelik olarak 10 adet TC No ile risk raporu sorgulama paketi alacak iseniz KDV dahil 74 TL vermeniz gerekmekte siniz.
 • 25 Adet sorgu yapacak olan esnaflarımız ise 148 TL KDV dahil ödeme yapması gerekmektedir.
 • 50 Adet 12 aylık sorgulama ücreti ise 244 TL
 • 100 KKB kredi notu için sorgu işlemini bilgisayarınız ile sağlamak için 420 TL
 • 500 sorgu bedeli senelik 1.512 TL
 • 1.000 Adet yıllık sorgulama ücreti ise 3.500 lira
 • 5.000 sorgulama işlemi yapacak olan esnaflarımız 13.500 lira
 • Son olarak ise en yüksek paket olan yıl içinde tam 10.000 sorgulama işlemini müşterilerinizin TC No ile yapacaklar 24.300 TL bedeli gözden çıkarması gerekmektedir.

Sizin de gördüğünüz gibi esnaflarımız için oluşturulan bu paketlerde sorgulama sayıları arttıkça ödeyeceğiniz ücret bedeli de düşmektedir. İşletmenizin ticaret hacmine göre bu paketlerden birini edinmeniz sizin maddi yönden kayıp yaşamamanız için çok daha iyi olacaktır.

Nasıl bu paketlerden birini alabilirim?

Öncelik ile çoklu bir şekilde sorgulama avantajlarından istifade edebilmeniz için kesinlik ile esnaf olmanız gerekmektedir. Vergi kimlik numarasına sahip esnaflarımız ilk olarak Findeks sistemine ticari kayıt oluşturması gerekmektedir. Bunu yapabilmeniz için lütfen ilk olarak https://www.findeks.com/ adresine giriş yapınız. Adrese girişi sağladıktan sonra sayfanız sağ üst tarafında ”ÜCRETSİZ ÜYE OL” alanını göreceksiniz. Aşağıdaki resimde de gözüktüğü gibi o alana gelip mutlaka ”Ticari” sekmesini seçiniz.

TC Numarası ile çoklu kredi notu sorgulama

TC Numarası ile çoklu kredi notu sorgulama

Daha sonra karşınıza çıkan formdaki tüm alanları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Son olarak en altta yer alan sözleşmeyi okudum ve onaylıyorum kutucuğunu işaretlediğiniz de yeni üye ticari kaydınız oluşturulmuş olmaktasınız. Şimdi sıra geldi istediğimiz paketin satın alınmasına. Ticari müşterilere özel olarak oluşturulan sorgulama paketleri https://www.findeks.com/ticari/paketler adreste yer almaktadır. Bahsettiğim adrese giriş yaptıktan sonra paketin yanındaki ”Satın Al” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu paketlerin bazıları (az sorgulu olanlar) bireysel müşteriler içinde sunulur iken daha fazla sorguya sahip olan paketler ise sadece esnaflara özel olarak verilmektedir. Satın al butonuna tıkladıktan sonra sistem sizden giriş yapmanızı talep edecektir. Giriş yapabilmek için sisteme beyan ettiğiniz kurum vergi kimlik numarası, T.C. No ve sonra olarak ise parola girmelisiniz.

Lütfen buraya dikkat! İlk defa sisteme girecek olanların şifresi, üyelik esnasında ERS sisteminde doldurmuş oldukları formdaki telefon numaralarıdır.

Son olarak ise pakete ait ödeme alanlarının doldurmanız ile işlem tamamlanmaktadır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalama: 4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 92 YORUM
 1. İmdat sevilen dedi ki:

  Kapanan kredi kart aidatını geri alabilirmiyim.

 2. Bingül dedi ki:

  Kredi notumu öğrenmek istşyorum

  1. bıze nekadar kırıdı cıkar bıze 250 nakıt lazım dedi ki:

   250tl

 3. Cemile dedi ki:

  Kiredi ye bas vurmustum

1 11 12 13