KOSGEB Kredi

FPK Ev Alma Sistemi Nedir? 8 Başvuru Yapanın Yorumları!


FPK Ev Alma Sistemi Nedir? 8 Başvuru Yapanın Yorumları!

Taksitle ev alma yöntemleri ile ev sahibi olmak artık çok kolay. Faizsiz, peşinatsız hem de küçük taksitlerle ev alınır mı sorusunun cevabı Fpk yani Fuzulev sistemiyle mümkün. Faizsiz Peşinatsız ve Kredisiz ev sahibi olmak isteyen orta ve düşük gelirli vatandaşlar için Fpk ev alma sistemi nedir, müşteri yorumları nasıl, güvenilir mi, avantajları ve hakkında merak ettiğiniz bir çok ayrıntı yazımızda.

FPK Ev Alma Sistemi Fuzulev Nedir?

blank

FPK Ev Alma Sistemi Fuzulev Nedir

İnsanlar ⇒ev kredisi kullanarak ve aylık taksitler halinde ödeyerek önceleri bir ev sahibi olabiliyordu. Bu yıl içinde yaşanan ekonomik gelişmeler ve artan kredi faizleri ev almak isteyen bir çok vatandaşı ev almaktan vazgeçirmiştir. Ancak kredi kullanmadan ev sahibi olmanın yollarından biri olan Fpk sistemi 2021 ev sahibi olmak isteyenler için bir fırsat olarak görünmekte. Son yıllarda bu şekilde bir çok firma ev alma kampanyası düzenlemekte. 1992 de Fuzul Otomotiv 2000 yılında da  gayrimenkul ve inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlayan firma ‘’Türkiye’de ev sahibi olmayan kimse kalmasın’’ sloganı ile yola çıkarak insanları peşinatsız, kredisiz ve taksitle ev sahibi yapmaktadır. Sizde kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız bu sistemi tercih edebilir Türkiye’ nin neresinde olursa olsun evinizi alabilirsiniz. Zaman Tasarruflu, Sabit Teslim Modeli, Tüfe Endeksli Model ve Çekilişsiz Model gibi seçenekleri olan ‘Çekilişli Konut Edindirme Sistemi‘ sizin gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler ile kura çekilerek herkesi ev sahibi yapmaktadır. Daha çok altın gününe benzeyen bu yöntem ile her ay herkesin eşit miktarlarda ödediği taksitle kura sırası olan kişinin evi alınmaktadır. Noter huzurunda çekilen bu kura ile 40, 60, 80, 100, 120, 140, 160, 200 ve 240 kişilik gruplar halinde sizin sıranız geldiğinde de istediğiniz evin sahibi oluyorsunuz. Kura ilk size çıkarsa eviniz alınıyor ve evinizde otururken son kura sahibine ev alınana kadar az miktarlardaki taksitler şeklinde ödemeye devam ediyorsunuz.

FPK Ev Alma Sisteminin İşleyişi Nedir

FPK Ev Alma Sisteminin İşleyişi Nedir?

Artan kredi faizleri vatandaşı ev almak için farklı yöntemler aramaya firmaları da değişik projeler üretmeye yönlendirmiştir. Ülkemizde bu sisteme benzer Eminevim, Birevim gibi reklamlarına her yerde rastladığımız bir kaç firma bulunmaktadır. İşleyişlerine baktığımızda birbirleriyle benzerlik göstermektedirler. Fpk ev alma yöntemi ile ev almak isteyenler;

  • Alacakları evi belirler ve aylık bütçesine uygun ödeme planını belirtirler,
  • Peşinatlı ya da peşinatsız bir seçenek seçilir,
  • Sizin gibi ev almak isteyen ve aynı taksit seçeneğine sahip kişiler ile ortak bir sistem oluşturulur,
  • Noter huzurunda çekiliş yapılarak sıralama belirlenir,
  • Aylık taksitler halinde ödemeler başlatılır ve sıraya göre ev teslimatı yapılarak sıranız geldiğinde evinize sahip olursunuz.

Fpk Ev Başvuru ve Teslimat Süreci

Fpk Ev Başvuru ve Teslimat Süreci

Fpk ev alma yöntemine başvurmak için size en yakın şubesine kimliğiniz ile giderek talebinizi iletebilirsiniz. Faizsiz ve vade farkı olmadan peşinatlı ya da peşinatsız bir seçenek tercih edip taksitleri ödemeye başlarsınız. Kura sırası size geldiğinde ev teslimat için sizden istenen evrakları firmaya ulaştırarak evinizi alma süreci işler. Evrakları firmaya ulaştırdıktan sonra firmanın görevlendirdiği ekspertiz eşliğinde evinizin değeri belirlenir. Evinizin değeri belirlendikten sonra ödeme için bir tarih size verilir. Bu sıralamanın ardından evi alacağınız kişi ve firma yetkilisi ile tapu da alım satım işlemi gerçekleştirilir. İnsanların kafasında oluşan bazı sorularda ise; kura en son size çıkarsa kira yardımı ile size destek olunmaktadır. Sadece ev değil arsa, otomobil, dükkan gibi diğer gayrimenkul alımı da yapabilirsiniz. Peki aylık ödemelerde aksaklık yaşanması durumunda ne yapacağım diye düşünüyorsanız taksit erteleme ve durdurma seçeneklerini kullanarak bu durumu atlatabilirsiniz.

FPK Ev Alma Sistemi Güvenilir mi Müşteri Yorumları

Zaman zaman duyduğumuz dolandırıcılık haberleri özel sektördeki bu tür firmalara güvensizlik yaratsa da Türkiye genelinde 50 şubesi ve 500 çalışanı olan, yıllardır gayrimenkul sektöründe hizmet veren bu firma için geçerli değildir. Firmanın sektördeki geçmişi ve bulunduğu projelerde başarılı olması güven duymamız için etkili bir noktadır. Firma hakkındaki ⇒müşteri yorumları oldukça olumludur. Bu tür projelere dahil olurken firmada imzalayacağınız evrak ve işleyiş hakkındaki ayrıntılı bilgi ile güvenilirliğine karar verebilirsiniz. Firma hakkındaki ayrıntılı bilgiye ⇒https://bit.ly/2PTBlLy adresindeki formu doldurarak size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

"FPK Ev Alma Sistemi Nedir? 8 Başvuru Yapanın Yorumları!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"FPK Ev Alma Sistemi Nedir? 8 Başvuru Yapanın Yorumları!" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com