KOSGEB Kredi

0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar


0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Elinde avucunda hiç nakit parası olmayan vatandaşların kira ödemek yerine kendi evini ödemeleri en mantıklı olanıdır. Ancak ne yazık ki 2021 yılı öncesinde peşinatsız olarak daha önceleri ev kredisi kullanılmadığı için bir çoğumuz kendi konutumuzun taksitlerini ödemek yerine kira ödemek zorunda kaldık. Ama hiç bir şey için geç kalmış değilsiniz. Hiç bir peşinat paranız olmasa dahil bu ismini saydığımız bankalardan 300.000 liraya kadar 120 ay vadeli olarak kredi kullana bilirsiniz. Hatta bazıların da ise bu vade 30 seneye kadar çıkmaktadır! Hiç bir birikimim yok diyenler, peşinatsız ev almanın ayrıcalıklarını bizim ile yaşayın 🙂

Bankaların Konut Kredisi Verme Oranları Ne Kadar?

Sizin de hatırlayacağınız gibi 2011 yılı önceleri alınacak olan konutun tamamına yani yüzde yüz (%100) maliyetine kredi olanağı sağlayan bankalar 2010 yılında tasarlanan ve 2011 yılının ocak ayı itibarı ile birlikte yürürlüğe giren kanunla birlikte artık sadece %90’lik bir oranına konut kredisi olanağını sağlamaktadır. Yine aynı kanunla birlikte kendine ait ticari iş yeri almak isteyen ve bunu banka kredileri ile karşılamak isteyenler için ise bu oran %50 olarak belirlenmiştir. Hiç peşinatı olmayan tüketiciler ise bu durumdan doğal olarak kötü bir şekilde etkilenmiş ve kendilerine konut sahibi olabilmek için çıkış kapısı aramışlardır ve sonuç olarak da bir çoğu bulmuşlardır da. Hiç peşinatı olmayan için konut kredisi veren bankalar ve tüketicilerin peşinatsız olarak nasıl konut kredisi alabileceklerini aşağıda başlıklar halinde sizler için araştırdık ve paylaştık.

Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde bir çok banka hiç peşinatsız olarak alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Tabi bu imkanlardan tüketicinin faydalanabilmesi için bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bankalar tarafından istenilen şartların sağlanması durumda başta

  1. Akbank AŞ
  2. QNB Finansbank
  3. Odebank
  4. Garanti bankası
  5. Şeker bank
  6. Türkiye Halk Bankası

olmak üzere bir çok özel sermayeli veya kamusal sermayeli bankalar alacağınız konut için yüzde yüz oranında kredi kullana bilmektesiniz. Peki bu bankalar tarafından sağlanan yüz de yüz konut kredisi nasıl alınır? Sizlerden bankaların talep ettiği şartlar nelerdir.? Gelin hep beraber inceleyelim.!

Evin Tamamına Kredi Alabilir Miyim?

Evet, evin tamamına kredi alabilirsiniz, ancak hiç peşinat talep etmeden bankalardan konut kredisi alabilmeniz için bankaların talep ettiği şartların başından ipotek değeri olan bir adet mahzen (ev) gelmektedir. Altını önemle çizerek belirtmemiz gerekir ki ipotek edilecek olan ev sizin üzerine olması şart değildir! eşinizin, dostunuzun veya akrabanızın üzerine kayıtlı olan ev üzerinden alacağınız ev için yüzde yüz yani tamamını kredilendirebilir siniz. Sistem kanun gereği alınacak olan evin bedelinin %90 oranına konut kredisi sunmakta geri kalan kısmını ise ipotek edeceğiniz evin üzerinden tüketici kredisi sunarak karşılama olanağı sunmaktadır! Matematiksel olarak belirtmemiz gerekirse alınacak olan konut değeri şayet 100.000 lira ise bu değerin %90’lık bölümünü (90 bin TL sini) konut kredisi imkanları ile ve vadesi ile kullanabilir, geri kalan %10’luk bölümünü (10 bin TL sini) ise ipotek ettiğiniz ev üzerinden tüketici kredisi imkanı ile alabilirsiniz. Böylece hiç peşinatsız hoşunuza giden evin tamamına kredi kullanmış olursunuz.!

Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar?

Evin Tamamına Kredi Nasıl Alabilirim?

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayamadı iseniz yüz de yüz geri ödemeli konut kredisi olabilmek için bir diğer umut da ekspertiz raporlarının yüksek çıkarılmasıdır. Bankalar kredi başvurusu yapan müşterinin gelir gider tablosunu inceledikten sonra alınacak olan evin de incelenmesi için SPK lisanslı değerlendirme şirketlerine bağlı ekspertiz personelleri göndererek alınacak olan evin incelenmesini sağlar. Bankalar ekspertiz raporunda belirtilen mülk değerine göre kredi olanağı sunduğu için şayet ekspertiz alınacak olan mülkün fiyatını yüksek tutarsa tamamını kredi almış olursunuz.

Örnek: Alınacak olan evin değeri 100 bin TL ise ve incelemeye gelen evin fiyatını satıcı olan vatandaş ekspertize 135 bin TL civarlarında olarak belirtirse rapor doğrultusunda bankadan 121 bin TL ev alma kredisi alabilirsiniz!

Hiç Peşinatsız Tamamı Kredi İle Ev Alabilirsiniz

Hiç Peşinatsız Tamamı Kredi İle Ev Alabilirsiniz

120 ay yani 10 sene vadeli konut kredisi geri ödemesi az mı geldi.? Sizleri 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar ile tanıştırayım.;)

Ziraat Bankası Evin Tamamına Kredi

Banka kredisi ile ev sahibi olacak olan vatandaşların merak ettikleri diğer bir konu ise acaba ne kadar kendilerine konut kredisi çıkacakları tır. Bu oranı hesaplanması için sizlere ev kredilerinde en çok tercih edilen banka olan Ziraat bankası tercih ettik. Konut kredilerinde genel olarak kredi limitleri belirlenmesinde en önemli etken tüketicinin kredi notu, alınacak olan evin muhiti (il/ilçesi) ve kredi kullanacağınız bankadır. Geçmiş dönemlerde bankalar ile kredi veya kredi kartı olarak her hangi bir sorun yaşamamış ve devam eden herhangi bir krediniz bulunmuyorsa bu size + 1 puan sağlayacaktır. Alacağınız evin durumu da kredi limiti için oldukça önemlidir. Alınacak olan ev bitmiş yani inşaat durumda değilse bu durumda Ziraat bankasından tamamına varan konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası dahil bütün bankaların dikkat ettiği bir diğer husus ise kredi kullanacak olan vatandaşın aylık geliridir. Bu oran çekeceğiniz kredinin aylık taksit ödemesinin karşılığı olan tutarın hane gelirinizin %70 geçmemesi gerekmektedir. Bankalar Birliği tarafından alınan bu karar bütün bankaları kapsamaktadır. Ancak, yukarıda da belirtmiş olduğum gibi şu açık ile Ziraat bankasından bir çok kişi gibi evin tamamına kredi kullana bilirsiniz. Buda şayet sıfır alacaksanız satın alacağınız inşaat firması 2.el ise ev sahibi ile anlaşarak evin değerini ekspertize yüksek söylemenizdir. Ancak bu şekilde Ziraat bankasından evin tamamına 120 aya varan aylık %1.39 faiz oranları ile kredi kullanarak aşağıdaki geri ödeme planından yararlana bilirsiniz.

Ziraat Bankası 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama Tablosu
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 429,44 TL 51.532,25 TL
35.000 TL 601,21 TL 72.146,22 TL
60.000 TL 1.030,65 TL 123.678,53 TL
75.000 TL 1.288,31 TL 154.598,42 TL
90.000 TL 1.545,98 TL 185.516,77 TL

Ziraat bankasının sunmuş olduğu 120 ay vadeli konut kredisinin ön başvurusunu buradan da arzu ederseniz yapabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi HALKBANK En Doğru Karar!

Ben ilk satın almış olduğum TOKİ ‘deki evimi Tarım İlçe Müdürlüğünde görevli Orhan KARALAR isimli bir ağabeyimize satmıştım. Bu ağabeyimiz kamu personelinin de olmasının avantajını kullanarak hiç peşinatsız olarak daha düşük faizli olarak konut kredisi kullanmak adına Türkiye Halkbank tercihinde bulunmuştu. HALKBANK sadece kamu çalışanlarına değil, bütün müşterilerine konut kredisinin yanı sıra bireysel ihtiyaç kredisi de kullandırmaktadır. Yani evinizin değer 100.000 lira ise ve size 75.000 lira konut kredisi çıkmışsa kalan 25.000 lirayı ihtiyaç kredisi olarak aynı bankadan 36 ay vadeli olarak kullanarak işinizi görebilirsiniz. Orhan bey de aynı bu şekilde hiç peşinatsız olarak ev kredisini HALKBANK üzerinden kullandı. Sizlerde 120 ay vadeli olarak aylık sadece %1.38 faiz oranları ile konut, %1.54 oranı ile bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak peşinatsız ev sahibi HALKBANK ile olabilirsiniz.

  • Buda 200.000 TL kredinin geri ödemesi için şu anlama gelmektedir. %90 oranı olan yani 180.000 TL krediyi 120 ay olarak konut kredisi ile aylık 3.078,35 TL ödersiniz. Geri kalan 20.000 TL ise 36 ay olarak bireysel tüketici kredisi ile aylık 765,63 TL ödeyerek Halkbank’tan peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz.

Ön başvurularınızı İnternet üzerinden isterseniz yapmak için bu bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır. Banka en kısa sürede size başvurunuzun yanıtını SMS olarak bildirecektir.

"0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKrediler.Com