Hibe Kredi

Esnaf Kefalet Kredisini Halkbank İnternet Bankacılığından Ödeme (ATM)

Esnaf Kefalet Kredisini Halkbank İnternet Bankacılığından Ödeme (ATM)

ESKKK meslek odaları üzerinden kullanmış olduğunuz işletme, araç ve dükkan satın alma kredilerini 2 şekilde ödeye bilirsiniz. Bu ödeme yöntemleri içinde en hızlı olanı ise Halkbank internet bankacılığına üzerinden olanıdır. Halkbank internet bankacılığı haricinde ise herhangi bir Türkiye Halk Bankası şubesine şahsen giderek taksit ödemenizi gerçekleştirebilmektesiniz.

Halkbank meslek odası esnaf kredisi ödemesi peki internet bankacılığı üzerinden nasıl ödenir? Bunu bilmiyorsanız sizlere resimli bir şekilde aşağıda anlattım. Bunun yanı sıra sıkça sorulan meslek odası kredilerinin ödemesi Halkbank bankamatik (ATM) üzerinden de ödenir mi? Bunu da yine sizler için yanıt verdim.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Ödenir?

Esnaflarımıza en düşük faizli olarak işletme, işyeri ve ticari araç (kamyon, taksi, otobüs vb.) satın alma kredisi meslek odası kefaleti ile Halkbank vermektedir. Kullanılmış olan tüm bu kredilerin geri ödemeleri ise sadece Halkbank üzerinden yapılır. Halkbank esnaf kefalet kredisi geri ödemeleri için size 2 farklı seçenek sunar. Halkbank esnaf kefalet kredisi nasıl ödenir diyenler için sunulan bu 2 seçenek ise şunlardır.

 1. Türkiye Halk bankası şubelerine gider.
 2. Halkbank internet bankacılığı vasıtasıyla

Halkbank esnaf kefalet kredisi taksit ödemleri için tüm bu yollardan en en hızlı olanı ise; İnternet bankacılığı olanıdır. Malum, diğer bankalara göre Türkiye Halkbank şubeleri çok daha kalabalıktır. Bu nedenle sizlere sadece bir kaç adımla nasıl İnternet üzerinden esnaf kefalet kredinizi ödeme yapacağınızı anlatacağız.

İnternet Üzerinden Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Ödenir?

İnternet üzerinden Halkbank esnaf kredisi nasıl ödenir? Bunun için öncelikli olarak Türkiye Halk Bankası internet bankacılığına giriş şifresine sahip olmanız gerekir. İnternet bankacılığına giriş şifreniz yok ise bunu şubeye gitmeden de artık sahip olabileceğinizi bilmenizi isterim. Nasıl temin edeceğinizi ise; Halkbank Şubeye (Bankaya) Gitmeden İnternetten Hesap Açma isimli sayfamda anlattım. İnternet bankacılığına giriş şifresine sahip iseniz de ödeme işlemini hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

 1. Halkbank cep telefonu uygulamasını indirelim.
 2. Sol menüde yer alan Krediler butonuna tıklatalım. blank
 3. ESKKK Esnaf Kredileri butonuna şimdide basalım. blank
 4. Kredi Taksit Ödeme adımını şimdide seçelim. blank
 5. Ödeme yapacağınız kredi hesabını seçelim, ardından ödemeyi yapacağınız hesabınızı belirtiniz, sonra Devam diyelim. blank
 6. Yapacağınız esnaf kefalet kredisinin onaylamak için ekranda da görmüş olduğunuz Onayla butonuna basınız. blank
 7. Onay verdikten sonra karşınıza İşleminiz Başarıyla Gerçekleştirilmiştir uyarını göreceksiniz. blank

Uygulamış olduğunuz bu 6 işlem sonrasında ESKKK meslek odasından kullanmış olduğunuz ticari kredinizin ödemesini internet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirmiş olacaksınız.

İnternet üzerinden nasıl Halkbank esnaf kefalet kredisinin ödemesinin yapılacağını resimli bir şekilde gördük. Şimdi sıra geldi ATM üzerinden TESKOMB esnaf odası kredisinin ödenip ödenemeyeceğinin sorusunu yanıtlamaya.

Halkbank Bankamatik (ATM) Üzerinden Esnaf Kefalet Kredisi Taksit Ödemesi Yapılır Mı?

Halkbank bankamatik (ATM) üzerinden esnaf kefalet kredisi taksit ödemesi yapılır mı? Ne yazık ki üzülerek söylemem gerekir ki yapılmamaktadır. Bu soruyu ben ilk olarak sizler için Halkbank müşteri hizmetlerine sordum. Müşteri hizmetleri sadece banka şubesi ve internet bankacılığı üzerinden (yukarda anlattığım şekilde) yapıldığını söyledi.

Kendimce nasıl ATM üzerinden kredi ödemesi yapılmaz diye  sorgularken, hiç üşenmeyip sizin için bana en yakın Halkbank bankamatiğine gittim. Kartımı bankamatiğe sokup tüm menüleri bir bir inceledim. Gerçekten bırakın ESKKK meslek odaları kefaleti ile verilen kredi ödemesini, hiç bir kredi ödemesine ait bir menü bulamadım. Hatta inanmazsınız belki diye sizi de ilgilendirecek bir menü dikkatimi çektiği için onu videoya aldım. Bu ise e-Esnaf Ödemeleri bölümü dür. Yani arkadaşlar uzun lafın kısası, Halkbank ATM üzerinden ESKKK ait hiç bir kredinin ödemesi gerçekleştirilmemektedir. Sadece esnaflara yönelik oluşturulan e-Esnaf Ödemeleri bölümünden Esnaf Sicil Tasdiknameleri ödenmektedir. Bu ödeme işlemi nasıl yapılır diyorsanız da aşağıda resimli bir şekilde anlattım.

 1. Ana menüde yer alan Fatura ve Ödemeler butonuna basınız. blank
 2. Diğer Ödemeler butonuna şimdide basalım. blank
 3. e-Esnaf Ödemeleri butonuna basalım. blank
 4. Meslek odası tarafından belirlenen ID numarasını girelim. Sonrasında ödeme kanalımı seçerek işlemimi tamamlayalım. blank

Resimler çekmiş olduğum videondan alınmıştır. Her ne kadarda ATM üzerinden ESKKK kredilerin nasıl ödeneceği olmadığından ötürü çekemediysem de elim sizin için boş dönemesin istedim.

 

 

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.