Hibe Kredi

Bankalardan Kredi Alamayanlar Üzülmeyin Bize Gelin!

Bankalar özellikle ihtiyaç kredisi verme konusunda bir hayli seçicidir. Bunun nedeni ev ve araç kredilerinden uyguladığı rehini tüketici kredisinde uygulamadığıdır. Bu nedenle bireysel tüketici kredisinde Findeks KKB skoruna çok özen gösterir. Her ne kadarda bankalara göre aradığı bu puan miktarı değişik gösterse de, genelde 1300, 1400  altında pek kredi vermek istemez. Acil paraya ihtiyacınız var ve bankalardan bu nedenle kredi alamıyorsanız bana kalırsa da hiç üzülmeyin. Neden mi? Çünkü..

Bankalardan Kredi Alamayanlar Üzülmeyin Bize Gelin!

1- Yasa kapsamında yararlanarak bankalardan kredi çekebilirsiniz. 2- Bazı bankalar kefil şartıyla KKB notu riskli müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Tabi siz bunları bilmediğiniz için bankalardan kredi çekemeyiz sanıyorsunuz. Ama aslında aşağıdaki sizin de göreceğiniz gibi kesinlikle yanılıyorsunuz.

1- Kredi Çıkmıyor Diye Üzülmeyin Çünkü Sizi Koruyan Bir Yasa Var!

Kredi hatta kredi kartı dahi çıkmıyor diye üzülmeyin. Çünkü size harika bir müjdelerimiz var. Bu müjdeli haberlerimizle banka sicili bozuk, hatta kara listede olanlar dahi ihtiyaç kredisini çekebilecek. Üstelik bunu yasal olarak bankalar üzerinden sağlayabilmektedirler. Bu nasıl oluyor diyorsanız, sizi koruyan harika bir yasa var. Bu yasanın adı ise ”Kredi Sicil Affı Yasasıdır”.  Kredi sicil affı yasasından yararlanarak bankalardan kredi alamayanlar nasıl kredi çekebilir diyorsanız. İşte izlemeniz gereken o yol haritası.

 1. Öncelikli olarak hiç bir bankaya kredi borcunuzun olmaması gerekir. Bulunuyorsa da bunu yapılandırmalı yada kapatmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra da.
 2. Kredi kullanmak istediğiniz herhangi bir bankayı belirleyin.
 3. Kredi başvurusunda istediğiniz yol ile yapın.
 4. Olumsuz gelen başvuru sonucunuzun çıktısını alın.
 5. Kredi başvurunuzu olumsuz olarak cevaplayan bankaya göre dilekçe yazın.
  • Kredi sicil affı yasası kapsamında yazmanı gereken dilekçe örneğiniz ⇒ BURADA
 6. Yazdığınız dilekçenize şu belgeleri iliştirin.
  1. Ret aldığınız kredi başvurunuzun neticesi gösteren çıktı.
  2. Kredi sicil affı yasası ⇒ BURADA
 7. Yazdığınız bu dilekçeyi ekleri ile birlikte kredi başvurunuzu ret olarak cevaplayan bankanın genel müdürlüğüne iadeli taahhütlü olarak gönderin.

Bu şekilde yapacağınız başvuru sonrasında banka 15 gün içinde size olumlu yada olumsuz bir şekilde geri dönüş sağlayacaktır. Olumlu olarak dönüş sağlarsa, sağladığı dönüş ile birlikte yeniden kredi başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır. Olumsuz olarak dönüş sağlaması durumunda bu sefer bankanın sicil affını uygulamadığını BDDK’ya yine dilekçe ile bildirmeniz gerekir. Bunu da;

Buradaki Adrese:

 • Büyükdere Cad. No:106 Esentepe Şişli/İSTANBUL

Yine iadeli taahhütlü olarak göndererek gerçekleştire bilirsiniz. BDDK en çok 30 gün içinde size geri dönüş sağlayacaktır. Çok büyük olasılıkla gerekli müdahaleyi sizin adınıza yaparak kredinizin başvurusunu olumlu olarak gerçekleştirecektir.

⇒ Bu konu hakkında bütün detayları videolu olarak Sicil Affı Başvurusu Yapılarak Nasıl Kredi Çekilir? sayfamızda bulabilirsiniz.

Sicil affı ile kredi çekemeyenlerin nasıl ihtiyaç duydukları nakit parayı bankalardan çekebileceklerini de anlattık. Şimdi sıra geldi bankalardan kredi çekemeyenlerin aslında doğru bankaya başvuru yapmaları durumunda nasıl çekebileceklerini anlatacağız.

2- Kefil Şartıyla Bazı Bankalardan Kredi Çekebilirsiniz

Size bankalar neden kredi vermez? Tabi ki de vermiş olduğu kredinin taksit geri ödemelerini yapamayacağını düşündüğü için. Peki siz taksit ödemelerinizi yapamadığınız zaman, yerinize ödeyecek güvenilir biri olsa? İşte orada işler değişir dimi? Hali ile bir kefil ile her bankadan olmasa da bazı bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Peki kefil şartıyla ihtiyaç kredisi veren bu bazı bankalardan hangisine başvuru yapmalısınız. Elbette müşteri potansiyeli düşük olan bankalardan birine. Bu bankalar hangisi de derseniz, size tavsiyem; 1- Fibabanka 2- Burgan bank 3- Odea derim. İçlerinden ilk tavsiye edeceğim ise Fibabanka olmaktadır. Gelin şimdi kefil ile birlikte nasıl başvuru yapacağınıza geçmeden önce bu bankamızın bir faiz oranlarının kaç olduğunu görelim.

FIBABANKA 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%3.11

Geri ödeme taksitleri ise şu şekildedir.

Miktar Vade Aylık  Toplam Maliyet
50.000 TL 12 5.292,89 TL 63.514,69 TL
24 3.241,68 TL 77.800,30 TL
36 2.603,30 TL 93.718,54 TL

Kefil şartıyla kredi veren Fibabanka faiz oranları da diğer bankalarla kıyaslandığında hiçte fena gözükmemektedir. Bu imkanlardan yararlanmak için başvuruyu nasıl yaparız diyorsanız. İşte o biraz sizi yorabilir. Çünkü, kefil ile kredi başvurusunda bulunacağınız için internet üzerinden müracaat edemezsiniz. Bunun için bankanın şubesine kefilinizle birlikte şahsen gitmeniz gerekir.

Başvuruda bulunurken kefil ve sizden aranan evraklar ve şartlar neler derseniz.

Kefilden Aranan Şartlar, Evraklar:

 1. Kefilinizin Findeks KKB notu 1400 puan ve üzeri olması gerekir.
 2. Mevcut kredisinin taksitleri ele alındığı vakit, sizin çekeceğiniz kredinin de taksitleri ilave edildiğinde, aylık toplam ödemeleri kefilin hane gelirinin %50 miktarından fazla olmaması gerekir.
 3. Gelir belgesine sahip olması gerekir.
 4. En son ay ödenmiş faturası.

Sizden Aranan Şartlar, Evraklar:

 1. Gelir belgeniz.
 2. Son ay ödenmiş herhangi bir fatura.

Bankalardan kredi almayanlar için 2 tane harika bir fırsattan bahsettik. Konu başlığımızda da dediğimiz gibi, kredi alamıyoruz diye üzülmeyin! Elbet kredi alabilmenizin bir yolu sizin de görmüş olduğunuz gibi var.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 6 Ortalama: 2.7]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 69 YORUM
 1. Nazım Melih dedi ki:

  25bine ihtiyacim var antalyada memurum. Lütfen ulaşın bana

 2. Birgul dedi ki:

  İyi günler acil para lazım ulasirmisiniz bana aylık öderim birsenede bitiririm.emekliyim

 3. Kamile isleroglu dedi ki:

  Emekliyim borç kapatma kredisi kullanan istiyorum fakat bankalardan kullanamıyorum icralık avukatlık durumum yok ama borçlarımı kapatmak istiyorum

1 11 12 13