KOSGEB Kredi

Az Sermaye İle Evde Yapılacak Süper İş Fikri

Az Sermaye İle Evde Yapılacak Süper İş Fikri

Özellik ile evde boş duran ev hanımları için 500 TL  gibi az sermaye ile çocuklarıyla birlikte zevk içinde yapabilecekleri süper bir iş fikrini sizler ile paylaşmadan edemedim. Tabi isteyen bayanlar 1000 TL ile yada daha düşük sermayeler ile de biraz sonra sizler ile paylaşacağım bu iş fikrini hayata geçirebilir. Bizzat kedi eşim tarafından tüm malzemeleri alınarak ortalama 300 TL harcama ile nasıl %100 hatta çok daha fazla kazanç elde ettiğimizi bu yazımızda sergiledik. İşte tüm yaptığımız harcamaların listesi dahil olmak üzere evde yapılacak bol kazançlı süper iş fikri..

Az Sermaye İle Bol Kazanç Getirisi Olan İş Fikri Nedir?

Az sermaye ile yüksek gelir getirecek olan işimizin öncelik ile evimizde icra edeceğimiz için bize herhangi bir yardımcı alet yada makineye gereksinim çıkarmaması gerekmektedir. Aksi taktirde iş fikrimiz için yüksek sermayeler koymamız gerekir. Bir diğer dikkat etmemiz gereken husus ise yaptığımız iş için ihtiyaç duyacağımız tüm malzemelerin kolaylık ile her yer den temin edilebilmesi gerekmektedir. Son olarak ise ve bizce en önemli faktörlerden bir tanesi de olan ürettiğimiz ürünün günümüzde popüler ve ayrıca pazarının olması gerekir. Tabi kazanç seviyesinin %100 olması da bunların en hepsinin üstünde yer aldığını belirtmeden edemeyeceğim. 🙂 Şimdi tüm bu aradığımız kriterleri bir araya getirir isek ve ayrıca üstüne de biraz sonra sizlere bahsedeceğim iş fikri için herhangi bir el kabiliyetine gerek olmadığını da var sayar isek sizlere tavsiye edeceğim iş evde kokulu tespih paketleme işidir. Şimdi gelelim bu iş fikrinin nereden çıktığına bize sağladı ayrıcalıkların  neler olduğuna.

Evde Kokulu Tespih İşi İle Yüksek Gelir Elde Edebilirsiniz.!

Gül Kokulu Tespih Yaparak Az Sermaye İle Yüksek Gelir Elde Etme

Gül Kokulu Tespih Yaparak Az Sermaye İle Yüksek Gelir Elde Etme

Yaz, kış demeden sürekli olarak yapılan çocuk mevlitleri sayesinde bir çok ev hanımları geçimlerini sağladığını bilmekteyiz. Her hangi bir iş yeri açmadan kira ve vergi yükü altında girmeden tamamen olarak yapacağınız hediyelik evde kokulu tespih işi ile sermayenizi kısa vadede %100 ün üzerine çok rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Eşim tarafından kız kardeşine yardım amacı ile yapmış olduğu evimizdeki kokulu tespih işinin maliyetini biz yarı dan daha aza düşürmeyi başardık. Yan taraf da bizim tarafımızdan yapılan resmini gördüğünüz kokulu tespihlerin bu şekilde satış fiyatı ortalama olarak adet başı 5 TL olmaktadır. Malzemelerini biz kendimiz alarak yaptığımız da ise bir adetin maliyeti bize en fazla 2 TL mahal olmaktadır. %100 ün dahi üzerinde bir kazanç elde etmek isteyen ev hanımları bizim gibi çocukları ile birlikte zevkle yapacakları bu iş ile rahatlık ile aile bütçelerine aylık 2000 TL ile 3000 TL arasında bir gelir sağlayacaklarını düşünmekteyiz. Son yılların en popüler hediyeliklerin den olan gül yada Kabe desenli kokulu tespihler özellik ile İnternet ortamında yüksek talep görmektedir. İster eşinize dostunuza yapın ister ise İnternet’ten satış yaparak kazanç sağlayacağınız ende kokulu tespih işini maliyetleri ile birlikte anlatmaya başlayabiliriz.

Malzemelerini Almak İle İşe Başlayınız.!

Kokulu Tespih İsim Yapıştırılması

Kokulu Tespih İsim Yapıştırılması

Eviniz de kokulu tespih yaparak para kazanmak için ilk olarak ihtiyacımız olan malzemeleri temin etmek ile işe koyula biliriz. Şimdi yaklaşık olarak 120 adet mevlitler için hediyelik kokulu tespih yapımı için yaptığım harcamaların listesini sizler ile paylaşıyorum. Sizler ile biraz sonra paylaşacağım bu malzemelerin sadece bir tanesi ben İnternet’ten temin ettim diğerin hepsi size en yakın olan çiçekçi yada tuhafiyelerde mevcuttur.

 1. İster gül desenli ister Kabe desenli olarak İnternet’ten kokulu tespihlerinizi satın alın. Ben 120 adetini kargo ücreti dahil olmak üzere gitti gidiyor sitesinden 140 TL satın aldım.
 2. 120 adet tespih için harcanan tül 5 metre olmaktadır. 5 Metre tülü biz ama ucuz ama pahalı 20 TL satın aldık
 3. Yine 120 adete 3 makara kırmızı kurdele harcadık, maliyeti ise bize 15 TL tir.
 4. Nazar boncuğu yine 120 tane aldık bu isteğe bağlıdır tanesi 25 kuruştur. Toplam maliyesi ise 30 TL
 5. Son olarak mevlit bizim olduğu için 3 adet a4 yapışkan kağıda isim çıkardık buda bana 6 TL mahal oldu.

120 adet hediyelik kokulu tespih için yaptığım maliyetin tümü bana yaklaşık olarak 210 TL tir. Şayet 120 adet paketlediğimiz kokulu tespihi satacak olsaydık bizim elimize geçen net para 120*5= 600 TL olacaktı. Nerede ise kar marjı %200 dimi.? Bu yazdıklarımı inandırıcı bulmayanlar İnternet sitelerinden hazır fiyatının ne kadar olduğunu rahatlık ile bulabilirler.

Aldığımız Malzemelerin Bir Araya Getirilmesi

Az Sermaye İle Evde Yapılacak Süper İş Fikri

Az Sermaye İle Evde Yapılacak Süper İş Fikri

Şimdi ister eşimiz ile ister ise çocuklarımız ile aldığımız bu malzemelerin bir araya getirilmesine sıra geldi. İşlem çok kolay aslında. Biz iki yetişkin ile balkonda bu iş için yaklaşık olarak 110 dakikalık bir zaman harcadık. Havaların sıcak olmasından ötürü işlemleri balkonda yapmayı tercih ettik. Siz evinizin müsait olan istediği yerinde bu işlemi yapabilirsiniz. Birleştirme işlemi için bize sadece her evde olan bir makas olacak. İlk olarak tülleri hazır olarak aldığınız kokulu tespihlerin boylarına denk gelecek şekilde 120 adet kesin. Daha sonra yine ihtiyacınız olacak kadar kurdeleleri keselim. Kokulu tespihi kestiğimiz tülün içine koyarak fiyonk olarak bağlayalım. ( Şayet müşterinizin çocuğunun ismi belli ise çıkarmalı isimleri ilk olarak yapıştırmanız gerekir. ) Son olarak ise nazar boncuğunu kilitleyiniz. Tüm işlem bu kadar. 🙂 Alınan ürünleri bir araya getirmek için çocuklarınızdan da yardım alabilirsiniz. Şayet bir de kız çocuğunuz var ise inanın ki bu işlemi yapar iken çok mutlu olacaktır. Bizim kızlarımız bize yardımcı olur iken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Kokulu Tespihleri Pazarlama Stratejisi Nasıl Olmalıdır?

Şimdi gelelim ürettiğimiz tespihlerin pazarlanmasının nasıl yapılması gerektiğiniz. Bu ürünleri düğün organizasyon firmalarından tutunda hediyelik eşya satan dükkanlara kadar rahatlık ile pazarlayabilirsiniz. Şuan ülke genelinde ciddi bir talep ve inanılmaz bir açık bulunmaktadır. Elimizden bu şekilde bir iş yapma imkanı gelmeseydi bizlerde mecbur bu bedeli ödeyecektik. Yok ben dükkanları gezmem kendim pazarlamak istiyorum diyor iseniz. Gitti gidiyor yada N11 gibi ticari siteler aracılığı ile yaptığınız ürünler rahatlık ile pazarlayabilirsiniz. Denemeden başarıya ulaşamazsınız. En fazla 500 TL yada 200 TL gibi düşük sermaye ile bu sektöre girip daha sonra 1000 TL gibi rakamlarda işler yapabilir. İlerleyen sürede çok daha yüksek sermayeli işinizi kurabilirsiniz.

 

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. zeynep yayla dedi ki:

  Aankara batıkent de oturuyorum evde pakatleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz. 545 886 90 80

 2. Hatice dedi ki:

  Merhaba cok severek evde paketleme yapacagimi size ictenlikle söylüyorum en kısa sürede dönüş yaparsanız cok sevinirim